cujelena

Septembar u Olimpskoj regiji

29 poruka u ovoj temi

Planirali smo odmor u septembru. Zbog duzine putovanja Olimpijska regija mi je nekako najprihvatljivija(sa nama su dvoje dece, citaj:drekavaca). Jedino me brine duzina dana s obzirom da nam je Olimp "iza ledja". Ako je neko bio ne moru u periodu od 10. septembra u toj oblasti, puno bi mi znacile informacije vezane za vreme, more(toplo,hladno, mutno, bistro, talasi....), guzvu, do koliko sati, odprilike, ima Sunca na plazi....

Hvala svima, unapred...

Ljubim...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve ovo i za mene važi ... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja putujem 06.09. pa se nadam da ce nam vreme ici na ruku,a tamo sam do 19.09.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ehh tu nema nikakvih pravila... 2 godine sam isao u Paraliju od 14. septembra (2006. i 2008.) Vreme je prve godine bilo uglavnom odlicno. Nije bila neka paklena vrucina (kao sada na primer) ali je bilo suncano i toplo... uzivancija. Osim poslednjeg dana kada je bas bilo prohladno sa kisom (ali ni to nije sprecilo Ruse da uzivaju u moru :) )Druge godine pak, mozda je bilo svega 2-3 suncana dana... Ostali dani su bili oblacni i vetroviti, a poslednji cak i dosta hladni... Sve u svemu tih prvih dana kupanje i boravak na plazi su i bili donekle moguci, ali posle toge malo teze. Nekako je glavna 'kombinacija' ta da je ujutru lepo i toplo, sve dok popodne ne dodju oblaci sa Olimpa.

Sto se guzve tice, ima je, ali dosta manje nego u spicu sezone. Mahom ima puno ekskurzija iz Srbije i BiH. Ima i dosta stranaca iz istocne Evrope, ali kako vec rekoh, mnooogoo manje nego recimo sredinom jula. Imao sam utisak da je more dosta cistije, ali oprez zbog meduza. Talasa je bilo te druge godine (sto je nama bila dodatna zabava :) ) Sunca na plazi hmmm pa odprilike zalazi kao i kod nas, samo dodaj sat vise zbog grckog vremena (odprilike je boravak na plazi idealan do 18-19h).

Sve u svemu, ima ljudi, dosta je zivo, a vreme... nikad se ne zna :/ Takodje negde u to vreme pocinju rasprodaje raznoraznih krpica za letnju sezonu, pa ako se neko nije na vreme snabdeo.... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planirali smo odmor u septembru. Zbog duzine putovanja Olimpijska regija mi je nekako najprihvatljivija(sa nama su dvoje dece, citaj:drekavaca). Jedino me brine duzina dana s obzirom da nam je Olimp "iza ledja". Ako je neko bio ne moru u periodu od 10. septembra u toj oblasti, puno bi mi znacile informacije vezane za vreme, more(toplo,hladno, mutno, bistro, talasi....), guzvu, do koliko sati, odprilike, ima Sunca na plazi....

Hvala svima, unapred...

Ljubim...

Mi smo prosle godine u to vreme bili u Leptokariji i mogu reci da je bilo predivno. I mi imamo jednog malog nestaska od tri godine, tako da je Leptokarija idealna za malu decu. Mi smo takodje mislili da zbog blizine Olimpa sunce rano zadje, ali bilo je super. Mi nismo imali srece sa vremenom, bilo je puno kise i bilo je ponekad bas hladno, ali ljudi koji godinama tamo dolaze kazu da je to iznenadjujuce i da smo mi bas bili ocigledno veliki baksuzi, jer tamo poslednji turisti dolaze cak i krajem oktobra pa bude super. Sve u svemu i nama je bilo lepo, odmorili smo se, nasetali i kupali, voda je pretopla, bistra, plaza ogromna i imate mesta kad god dodjete. Jos jedna bitna stvar, voda sa cesme moze da se pije jar kako kazu mestani dolazi pravo sa Olimpa. Sve u svemu, Leptokarija je jedino mesto iz Olimpske regije gde bi otisli ponovo, jer tamo bukvalno imate sve a nije tako velika guzva kao u Paraliji jer smo mi kolima obilazili sva mesta da bi malo razgledali. Veliki pozdrav, prijatan odmor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja isto idem 09.09 za NEI pori, zivo me zanima kakvo ce vreme biti, gledam non stop vremensku prognozu, maja smo bili na Tasosu i bilo je super suncano vreme od 23.05 do 03.06 ne mogu da se pozalim stvarno , Tasos je super i miran za porodican odmor, inace vodili smo malu Hanicu imala je tada 15 meseci, sad je veca i mislim da ce joj biti interesantnije na plazpi, maja meseca smo je kupali i htela bih i sada da iskoristimo kraj leta.

Poucena proslogodisnjim letovanjem plasim se iskreno, kad smo isli isti termin ali na Halkidikiju kisa je non stop padala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 prognoza koju sam ja pratio me nije izneverila tokom mog boravka u paraliji od 22.08-02.09 sve su pogodili vrlo precizno tako da ima razloga varovati joj, evo pa pogledajte sami,  za sad ima samo do 19.09 ali pomera se iz dana u dan ili na par dana ne znam tacno, takodje ne znam kako odabrati drugi grad ali znam da postoji mogucnost samo potrazite malo, ja sam jos u julu nasao paraliju jer me to samo zanimalo pa nisam menjao od tada i tako mi stoji u bookmarks-u

http://www.accuweath...R|GR000|PARALIA

Izmenjeno (markoni155)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja pratim accuweader, i rekla bih da su tacni accuweader- nei pori , ako nekom treba drugo mesto kuca se gore u levom cosku

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponovo ove godine idemo u Nei Pori 8.09,nadam se da ce vreme biti ok!Prosle godine smo bili u drugoj polovini septembra i vreme je bilo ekstra,temperatura je bila oko 36 stepeni!Idealno vreme!Uvece je bilo svezije sto mi apsolutno odgovara jer ne podnosim vrucincine!Nasa Nadja je tada imala 17 meseci i uzivala je brckajuci se u moru,spavala je na plazi u kolicimna sto u julu i avgustu ne bi bilo izvodljivo po vrucini!Ma uzivancija!Nei Pori ima ekstra plazu,siroku nekih 100 metara i dugacku oko 3 km,idealno za decu,a bogami i za nas!Po meni to je jedna od najlepsih plaza u Olimpijskoj regiji!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma leptokarija je sama po sebi predivna u bilo koje doba ! :))

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planirali smo odmor u septembru. Zbog duzine putovanja Olimpijska regija mi je nekako najprihvatljivija(sa nama su dvoje dece, citaj:drekavaca). Jedino me brine duzina dana s obzirom da nam je Olimp "iza ledja". Ako je neko bio ne moru u periodu od 10. septembra u toj oblasti, puno bi mi znacile informacije vezane za vreme, more(toplo,hladno, mutno, bistro, talasi....), guzvu, do koliko sati, odprilike, ima Sunca na plazi....

Hvala svima, unapred...

Ljubim...

Valjda ste vec bili, ali informacije ce bitni bitne onima koji odsad nabasaju na ovu temu.

Znaci, Leptokarija period 11-19 septembar 2011 godine. More toplo, temperature vazduha nisu pale ispod 29 stepeni, ali je prosek bio 33 stepena. More je po meni sa vishe talasa nego shto bih voleo, ali i plicaku to nije preveliki problem, problem je ako zelite da se udaljite od plaze.

More je po meni mutnije nego u Polihronu.

Meduza, iako po nekim informacijata bash tada bila sezona mresta, nisam video, niti je neko vadio ulovljene na plazi.

Bilo je guzve na plazi, shto e potvrda da Balkanci sve vishe odabiru da letuju van sezone. Bilo je nas Makedonaca oko 5-7 autobusa, ali su glavni bili Srbi.

Ne brinite - bukvalno svugde - butici, giro, prodavnice - pricaju srpski.

Izmenjeno (moskvic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeli neko voljan da spodeli svoja iskustva iz proslog septembra? :)

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro bi bilo da bar neko napise kad u septembru se stavlja kljuc na vrata u nekim mestima...

Izmenjeno (moskvic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2011 boravili smo u N.Poriju od 6 do 19-og. septembra. Vreme je bilo odlicno more toplo samo jedan polu dan kisan.Problem se pojavipo od 15-og kafici su poceli da se zatvaraju i sklanjaju lezaljke i suncobrane. Manje prodavnice da se zatvaraju cak i one sa prehrambenom robom a one koje nisu prestale su da nabavljaju robu, tako ga smo isli sa jednog kraja na drugi za mleko. Platamon i Leptokarija su drugi slucaj tamo je sve radilo. To je verovatno tako sto u Poriju malo ljudi zivi preko zime.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@lalesa, hvala Vam puno. Meni je u Leptokariji bio 18 septembar 2011 godine zadnji dan i onako, nije se uopste osecalo da je neko stavio kluc na vrata.. Jedino 2-3 butika i krznara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka