igor.jankovic

KARPATOS

519 poruka u ovoj temi

Posto mnoge zanima ovaj smestaj, red je da se odmah javim ;)

Smestaj je po mom misljenju poprilicno dobar za taj novac, mi smo dobili studio na 3.spratu koji ima predivan pogled i na grad i na more, cisto je, kreveti su cini mi se udobni, ima lift tako da ne morate da vucete kofere uz stepenice, jedino je malo nezgodno popeti se iz luke do smestaja jer ima 40ak stepenika ali pregura se i to nekako. Mini kuhinjica je solidno opremljena, ima cak i ketler i toster ali nema duboke tanjire :D Vrv po principu kako ti se zalomi. 

Kupatilo je manje ali cisto, a soba je vrlo vrlo prostrana. Nije bucno za sad, mislim da nece biti ni nocu. 

Od smestaja do pocetka plaze treba da se proseta 10ak minuta. 

Let je inace bio u 02.25 i poleteli smo i stigli pre vremena jer je sve islo po planu. 

Stigli smo u smestaj oko 15 do 8 (sluzbenici su malo gnjavili sa lupanjem pecata), a u sobe smo usli oko 9 i 15, sto je isto bilo ok. 

Duva vetar naravno, ali kazu da ce sutra, prekosutra da se smiri. 

Pozdrav sa Karpatosa! ?

IMG-48a6f91705f1589835e7e98933dc6129-V.jpg

IMG-97e338f3bcc4c817459e7aa3c4708b5b-V.jpg

IMG-e5d12e503cfe9111e16ec9f586092c9d-V.jpg

IMG-3ababe6b7301daac7e6cb960f88de499-V.jpg

IMG-6a666bbb0dbeee7716498b947d82a720-V.jpg

Izgleda sasvim lepo i pristojno. Onako kako je prikazano i na slikama agencija i trip advisora. Ja putujem 5.8 pa cu napisati svoje utiske, jer vec par godina je u užem izboru Karpatos. Hvala na slikama. ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dosta ste obisli , lepo...dobar je putopis.

mesochori sa puta meni jedan od najlepsih prizora u grckoj...trebali ste svratiti...

?u=http%3A%2F%2Fwww.kalispera.se%2Fgreec

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaista prelepo izgleda, moramo svratiti i do njega naredni put kada budemo isli na Karpatos, verujem da cemo ga ponovo posetiti i u pojacanom sastavu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Okacila sam putopis o Karpatosu, lakse mi je tako zbog prijatelja koji ce me u buducnosti pitati da im kazem nesto o ostrvu, samo im posaljem link i milina :)

Malo sam preterala, vrlo je opsiran, ali ako nekoga ne mrzi da cita link je ovaj >

http://www.putovanja.info/putopisi/karpatos-jul-2019/

Hvala svima na savetima na forumu koje sam iscitala pre odlaska, veoma su mi pomogli da bolje dozivim ovo predivno ostrvo :)

Ovaj putopis će mi biti vodic :) Hvala mnogo

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, ima li neko da se skoro vratio sa Karpatosa, da kaze kakva je situacija sa autobuskim prevozom do plaza? I da li je jak vetar? A i neki  generalni utisak. ???⛱️

Izmenjeno (Njanjaaa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super putopis i maltene ne bih ništa dodala, jer su i nama vrlo slični utisci. 

@Njanjaaa nadam se da će ovo odgovoriti na tvoja pitanja. 

Isto smo bili u Dolphin apartmanu, prilično smo zadovoljni, pogled sa terase je odličan, i pirka vetrić tako da nije bilo pretoplo (možda malo poslednji dan kada je vetar potpuno stao). Čisti se svakodnevno osim nedeljom i zaista je zgodan smeštaj. u centru ste zbivanja. 

Slažem se sa većinom da je najbolje biti smešten u Pigadiji, jer se sve ostalo da obići a ipak je najlepše biti tu uveče. Najviše je i opcija za obilazak drugih mesta. 

Dodala bih samo da u sezoni postoji organizovan gradski prevoz iz Pigadije do najpoznatijih plaža i sela. Ne može naravno biti isto kao kolima, ali ukoliko neko baš ne može da rentira auto ili ne vozi, postoji rešenje. Autobusom možete stići do Lefkos-a, Ammoopi-a, Olympos-a i drugih manjih mesta i do najpoznatijih plaža - Kyra Panagia, Apella, Ahata.

Bus ide po redu vožnje, i nema kašnjenja, jedina mana je što se sa plaža vraća u 16h, što vam dosta skrati dan na plaži, ali bolje išta nego ništa. Cene su manje više ok, do Ammoopi-a je npr 2.4e u jednom pravcu, do Olymposa 15e povratna karta, do plaža oko 6-7e povratna koliko se sećam (što vredi jer se ide po ludilo krivinama i liticama). Red vožnje možete videti ovde: https://karpathosbus.wordpress.com Treba samo proveriti šta se dešava posle avgusta. 

Mi smo rentirali auto preko Bravo agencije, po preporuci vodiča na lokaciji. Proverili smo cene i manje više su svuda tražili 47-48e po danu za 3-4 dana (ipak je špic sezone bio). Obratite pažnju na to da se kola vraćaju najčešće do kraja radnog vremena poslednjeg dana, a ne ujutru (ako ste ih na primer rentirali ujutru u 9, nećete ih vratiti posle 3 dana u 9 ujutru, nego dan pre u 19h). Može se dogovoriti drugačije, ali nije tako po difoltu.

Brodića ima, postoji izlet 3 plaže i izlet do Olymposa i Sarie. Izlet 3 plaže je po meni bolje preskočiti jer je lepše to obići makar autobusom ako već ne kolima. Obilazi se 1 nepristupačna plaža i obično Apella, a na trećoj se kupate 15 min direkt sa broda. Stvar ukusa ali za 2 osobe treba vam 50e za ovaj izlet, bolje uzmite kola ili idite autobusom. 

Do Olymposa je ok opcija ako ne želite autobusom ili kolima (malo duže traje vožnja). Idite na izlet samostalno, nemojte preko agencije jer je velika razlika u ceni. U selu imate nekih 3.5h za razgledanje, i ostaje se nekih sat i po, dva u Diafani-u, što je ništa posebno, ali taman možete ručati tu. U povratku smo videli ogromnog delfina, tako da je i to bio doživljaj za sebe. 

Što se restorana tiče, sve je zaista stvar ukusa, ali nama se najviše dopao Anemoussa restoran. Bili smo tamo čak 3 puta (na terasi gore) i probali sve i svašta. Usluga je besprekorna, sve što smo jeli je bilo jako ukusno. Probajte njihov 10 mezeta meni za 2 osobe, odličan je. A i jagnjetina im je bila vrh. 

Najbolji giros nam je bio u Grill house Manolis na početku one popločane ulice. A italijanski restoran Al Porto je imao apsolutno genijalnu picu (ona sa gorgonzolom je odlična). Zaista dobra klopa ali se spremite na čekanje porudžbine ako je gužva (vredelo je). 

Za izbeći je restoran Maksim, baš nam se ništa nije dopalo, guraju pomfrit u sve, suvo je, dosadno i masno. 

Naravno sve subjektivno, ali iskreno prenosim. 

Vetar kao glavno pitanje. Nas je prvog dana dočekao vetar od 50km/h, oko aerodroma duva najviše, a na plažama na istočnoj strani znatno manje. Vetar menja pravac pa zavisi i koji vetar duva. Ovaj koji je nas sačekao je neki sa istoka, i podigao je takve talase u Pigadiji da sam se ja na prvom kupanju prvi dan isprepadala. Nije mi bilo sve jedno u vodi. Već sledećeg dana je krenuo da se smiruje i bilo je ok. Zavisi naravno od osobe do osobe, ali nama je bilo pretoplo kada vetra nije bilo. Preporuka je da pratite prognozu, i kada je jak zapadni vetar idete na istočne plaže. Mada čak i sa vetrom je prelepo celo ostrvo. 

Putevi su odlični, nema rupa, mada ima krivina i put ka tri plaže na istoku jeste provalija i lakat krivine, ali ništa strašno. Ko ne sme, neka ide autobusom (kombi zapravo). Put do Lefkosa je divan, obavezno idite tamo. Predeli su fantazija, prolazi se kroz fina mesta i sela. Menetes mi se naročito dopao. Lefkos ima 3 plaže (ona okrenuta ka zapadu je najlepša i nema gužve). Što se plaža na istoku tiče. Plaže su same po sebi lepe, ali je voda ono što je posebno. Kristalno čista, ludilo boja, stene sa strane, baš netaknuta oaza.

Na Kyra Panagiji valja plivati u desno gledano ka moru, ispod crkvice pa celom tom dužinom, more je fantastično providno i divne boje, možda i najbolje plivanje na ostrvu. Na ovoj plaži ako želite da se sklonite od sunca, bolje idite na gore do crkvice, iznad ima hotel/restoran sa divnim pogledom i nema gužve za razliku od onih dole. Apella je divlja, i najlepše nam je more bilo u desno, isto gledano ka moru, ima i mala skakaonica. Ahata isto divno more, super za ronjenje.

Diakoftis boja nestvarna i zaista drugačija plaža od ostalih. Makadam do tamo je ok, ravno je srećom. Ova plaža je najlepša ujutru, kada je i boja najintenzivnija. Ležaljke su 15e (inače budu zauzete već u pola 10), a kafa i slično su u tom jedinom kafeu preskupi, pa ko voli nek izvoli. Preporuka je otići pre podne, okupati se i onda dalje, mada je super i za ceo dan ko voli plićak. Damatria i slične plaže su ok, ali više da se prozuji. Agios Nikolaos na zapadu super za one koji vole talase, kao što neko reče. 

Amopi ima tri plaže, bus ide svaki dan, i jedino je mesto odakle se vraća oko pola 7, tako da tu imate više vremena. Nama se najviše dopao mali Amopi (opet gledam vodu ne plažu, pesak ko pesak). Ima prirodnog hlada, voda je predivna, providna, dno peskovito i u dubini. Sa leve strane su super stene za skakanje, i iza tih stena je fina dubina i baš super za ronjenje i plivanje. Taverna na ovoj plaži je fina, tu je i toalet, i jogurt sa medom i voćem im je baš super. 

Eto to mi pada na pamet sad dok je još sveže od 15. avgusta. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super putopis i maltene ne bih ništa dodala, jer su i nama vrlo slični utisci. 

@Njanjaaa nadam se da će ovo odgovoriti na tvoja pitanja. 

@Solveig hvala puno na detaljnom opisu, sad mi je lakse kad znam da saobracaju autobusi do plaza. ? Krecemo veceras, tj. 25. rano ujutru, na osnovu svih informacija koje sam procitala ovde, znacice nam mnogo. ⛱️??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da otvorim svečano diskusiju za ovu godinu! :)
Mogu li oni koji su bili u Dolphin apartmanu da mi kažu da li je moguće kolima doći ispred samog smeštaja, kako ne bismo vodu i eventualne namirnice vukli onim stepenicama? Takođe, gde ste nalazili parking za rentirane automobile i koliko daleko od smeštaja? Druge opcije su Panorama, koji ima najbolju lokaciju, ali nam ne treba doručak realno, zatim Sun Beach koji je udaljeniji od centra. Ponudili su nam i Seven Stars, ali opet, doručak nam baš i nije neophodan u hotelu.

Ako neko ima ikakve pros and cons za bilo koji od ovih smeštaja, slobodno pišite! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26305
    Ukupno tema
    877203
    Ukupno poruka