igor.jankovic

KARPATOS

530 poruka u ovoj temi

Ko je rentirao auto ove godine, da li su zahtevali medjunarodnu dozvolu, ili ne? I neka podeli koja je agencija u pitanju. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Animan

На Карпатосу и не знају шта је међународна дозвола, мада ми је у преписци путем мејла, када сам га упитао да ли је потребна, написао да јесте. Када смо изнајмљивали ауто у Пигадији, намерно сам му дао нашу пластичну (међународну сам извадио из предострожности) и није ништа коментарисао. Мислим да на Карпатосу нису информисани у вези Србије али ако ћемо по пропису међународна није потребна ако се долази својим аутомобилом а када се изнајмљује ауто јесте. Ово је преписка са агенцијом "Auto Tour": 

HELLO,

THE CAR IT WILL BE PAUGEOT 108.

INTERNATIONAL DRVERS LICENSE ITS NEEDED.

THANK YOU,

NIKOS DIAKONIS 

AUTO TOUR

RENT A CAR

KARPATHOS

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bataacanski hvala na informaciji. Ja idem 2.septembra, kapiram da nije neophodno bukirati ranije, jer je mimo sezone. U svakom slucaju Auto Tour ubelezen.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iznajmljivali smo auto u Auto moto centru, nisu nam trazili medjunarodnu vozacku, a auto smo uzeli na licu mesta (isli smo u prvoj polovini jula). 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno svima na informacijama. Mi smo prošle godine bili na Samosu a ove smo se odlučili za Karpatos. Upravo su nam javili da je let u 05:20 (idemo sada u nedelju 02.09 ). Bili smo prezadovoljni Samosom, verujem da će biti isto i ove godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala puno svima na informacijama. Mi smo prošle godine bili na Samosu a ove smo se odlučili za Karpatos. Upravo su nam javili da je let u 05:20 (idemo sada u nedelju 02.09 ). Bili smo prezadovoljni Samosom, verujem da će biti isto i ove godine.

Gogi vidimo se na Karpatosu, i mi smo u toj turi, dobili istu informaciju o letu pre sat vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo jos jedan dan na Karpatosu, proletelo je... Napisacu svoje utiske detaljno nesto kasnije. Jedino da kazem da je vetar za vreme naseg boravka bio slabiji nego sto sam ocekivala, a da je sunce toliko jako da smo i muz i ja malo izgoreli. Mom muzu je prvi put na ovom letovanju izgorelo lice, a inace ima dobar pigment, nikad nije koristio kreme za lice, a uvek super i lako pocrni iako se uopste ne sunca vec je stalno u hladu.

Ako let iz Bgd polazi u 5:20 mi cemo verovatno krenuti odavde sat vremena kasnije nego sto je to bio slucaj u prethodnoj turi.

Gogi, i mi smo prosle godine bili na Samosu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@awesum_nes Super. Još par sati :)

Mi smo u hotelu Panorama. Tako da se zahvaljujem i svima koji su komentarisali taj hotel.

@rveki verujem da vam se i Samos svideo, nama jeste jako :) preporuka svima koji nisu bili da posete i Samos kada se ukaže prilika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo u hotelu Panorama ... jos veceras. Videcete vec, solidan je. Ima nekih sitnica koje mi se ne svidjaju ali ne moze se mnogo ni ocekivati od hotela sa dve zvezdice u Grckoj. Bas vam zavidim sto vam tek sad krece odmor, a nama se zavrsava...

Naravno da mi se svideo Samos. Bas lepo i sadrzajno ostrvo. Pisala sam o Samosu na toj temi. Ima i slicnosti i razlika u odnosu na Karpatos, ali vazna prednost Karpatosa je temperatura mora.

Svima koji dolaze na Karpatos zelim nezaboravno letovanje!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mali update za putnike koji dolaze od 12. Septembra na ostrvo, trenutno duva jak severni vetar sa naletima i do 45km/h. Za 12. Septembar ocekuje se slabljenje vetra posle 12h i 13. Septembra do popodneva gotovo da nece biti osetan pa iskoristite pametno za plaze kao sto su Diakoftis i Ag. Nikolaos kod Arkase. Posle 13. Septembra se ponovo ocekuje jaci vetar sa oko 30km/h. Savetujem pracenje windfinder.com uz obaveznu proveru smera/pravca duvanja ukoliko zelite obilaske plaza na ostrvu. Visokih talasa je bilo svuda zadnjih dva dana, cak i u Pigadiji. Ahata je pre dva dana imala i podignutu crvenu zastavicu sto do sada nikada nismo imali prilike da vidimo.

Plaze koje su ok i kada duva tj gde je sigurica otici su Lefkos Bay, Amoppi, Kyra Panagia.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da prensem deo utiska sa Karpatosa... 

Bili smo u periodu 2-12.9. i smesteni u Hotelu Panorama.

 

Hotel Panorama je vrlo prosecan.

Dobre strane su sto je cist, i sto se cisti redovno, i sto ako zelite da uglavnom budete u Pigadiji je jednako udaljen od gradskog centra i gradske plaze. Tu se manje vise zavrsava neka vrednost ovog hotela.

Lose strane su pre svega neudobni duseci, gde vas mreza i federi izbodu posteno. Ako dodjete u apartman u 10-11 uvece nema sanse da ima tople vode, dok ne odete na recepciju i napravite malo "buke" pa onda oni ukljuce grejanje vode na struju. Dorucak je prilicno osnovni i nemastovit, jer je bukvalno svaki dan isti, ali ok.

Sve u svemu znali smo gde idemo, tako da jedino iznenadjenje za nas je bila udobnost duseka i nedostatak tople vode kasno uvece, dok se ostale mogu preziveti. 

 

Sto se ostrva tice, ostrvo je prelepo. Samo more i plaze mogu se staviti u sam vrh Grckih lokacija, sto se prirodnih lepota tice. Ako gledamo sadrzaj u smislu tuseva, delova za presvlacenje, toaleta, toga mi se cini da malo fali.

Meni licno najbolja plaza je bila Amoopi, i to onaj najmanji deo, samo je i u nasem terminu bilo potrebno doci vec oko 10-10:30 da se ne bi razgrabile lezalje, jer je plaza mala i nema ih mnogo. Plaza je pescana, sa plicakom koji se proteze poprilicno. Voda je toliko prozirna da se moze gledati sa naocarima ili maskom i na 20-30 metara opusteno. Ima par stena sa kojih se moze skakati u more, koje je tu duboko preko 2 m i sa pescanim dnom tako da samo napred sa skokovima, nema bojazni od nekih povreda, naravno opreza nikada dovoljno. Mozete doci kolima, do same plaze, parkirati uz put, dovoljno je sirok. Lokal koji opsluzuje plazu ima sve neophodne stvari da lagano provedete dan.

Apela je jako lepa, voda je vrhunski prozirna, dubina krece mnogo pre nego, ali je more pitomo. Nema mnogo parkinga, parkiranje je uz put i moze da vam se desi da parkirate porpilicno daleko od same plaze cak i u septembru (ipak je najpopularnija plaza na ostrvu). Postoji lokal u blizini. 

Mi smo nakon Apele otisli na Olimpos, i ostali tamo od 5 popodne do 9 uvece, uz prelep zalazak sunca, sjajnu domacinsku rucak/veceru u Blue Garden lokalu, gde sam se osecao kao da sam dosao kod nekog rodjaka koji mi je izneo sve ono sto je vec imao kuci za rucak, Domaca varijanta 100%, koja je bila preukusna. Mesto je kao iz bajke, definitivno se mora posetiti. Ljudi su srdacni, i kupite nesto od onih baka, fora je. Bice zahvalne, a i vi cete se osecati bolje. Mi smo zaglavili do totalnog mraka, pa samo oprez u povratku, putevi su krivudavi poprilicno, ali se po njima najopustenije moze voziti i po mrklom mraku.

Kira Panagija je slicna Apeli samo je malo kamenitija i mozda je i najbolja plaza za Snorkeling na ostrvu, narocito oko dela bocno. Dubina krece skoro odmah nakon ulaza u vodu.  Put do nje je dobar i parking je vrlo blizu plaze. Celo seoce je predivno.

Diakofitis, sta znam, na slikama mi izgleda prelepo, cak i onim sto sam ja slikao, realnost je malo drugacija. More jeste tirkizno, ali zbog prasnjastog peska prvi talasi ga zamute i onda nema onu prozirnost kao na Amoopiju ili Apeli i sl. Lokal pored je blagi uzas, a put do plaze je kao da ste malo na Mesecu, malo na Marsu, zanimljivo iskustvo, ali jedan dan tamo sasvim dovoljno.

Lefkos Bay je daleko skoro sat voznje ako ste u Pigadiji , ali meni se plaza svidela. Lep pesak, lepo more, malo gusci redovi suncobrana, prilicno posecena, ima dosta lokala pored. Dobra varijanta svakako.

 

Sto se gradica tice, Arkasa je kul skroz, provozajte se popodne na koktel dva do Stema bara, docekace vas Manolis, jako sprzen lik, ali pozitivan samo tako, i sjajno iskustvo. Pigadia kao grad ima sta da ponudi, meni se licno svidela. Nije grad u fazonu Kikladskih, nema taj mondenski smek, ali je skroz ok, necete pogresiti ako se odlucite za smestaj ovde.

Sve u svemu mi smo se lepo proveli, vetar je bio podnosljiv, i mnogo manji nego sto sam ocekivao, plaze lepe, more toplo, a Septembar definitivno odlicno vreme za odlazak na ostrvo.

Slike uskoro cim me ne bude mrzelo da prebacim i sortiram :)

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas me iznenadjuje to za krevete. Mi smo bili u Panorami od 23.8. do 2.9. u sobi 204 i imali smo skroz udobne krevete. Nista nas nije zuljalo, ni mreza ni federi. Verovatno vam je zapala takva soba. Sto se tice tople vode, samo jednom sam se tusirala bas kasno uvece i jeste bila hladnija voda ali svih ostalih dana smo se tusirali najkasnije oko 18-20h, zato sto nam je tako odgovaralo i bilo je tople vode. Treba malo da se pusti voda da otece par minuta i onda ima i vrele kome tako odgovara. Kasnije uvece vec nema tople vode i dobro je sto ste intervenisali. Meni se u Panorami najmanje svideo dorucak. Manji problem mi je nemastovitost, a veci je nekvalitetna hrana i vrlo oskudan izbor. Takodje mi je islo na zivce sto nam nisu menjali peskire redovno pa sam intervrnisala, a i ciste peskire je sobarica stavljala na kofer koji nikako ne moze da bude cist. O Panorami cu tek da pisem uz slike, naravno.

Za sad sam stigla samo da pisem o klopi na Karpatosu.

Za Blue Garden imam isti utisak i evo pisala sam o tom restoranu ovde.

Sun ray u Arkasi mi se isto svideo pa evo i o njemu ovde.

I jos sam stigla da iskomentarisem Posidon koji je isto solidan.

Najvece porcije smo jeli u Apse Svise u Pigadiji i tu je najbolji giros od svih koje smo probali na Karpatosu. Nisam jos stigla da napisem tekst o njima ali hocu uskoro.

Jeli smo i u restoranu Elea u Pigadiji ali on na mene licno nije ostavio neki utisak ni dobar ni los. Ubedljivo najgori restoran u kojem smo jeli u Pigadiji prvog dana, cim smo dosli, bio je Sardeles - em su cene preterane, em smo cekali sat vremena da nam donesu hranu, pri cemu uopste nije bila neka guzva plus vrhunac veceri bio je kad nam je stiglo pregorelo meso. 

Kasnije cu da se raspisem i o plazama na Karpatosu, Kasosu i Armatiji i o svemu ostalom ali pre toga imam jos mnogo posla i jos jedan put u Grcku, ovog puta poslovno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se nadovežem na prethodni post iako je prošlo već mesec i po i jače od kad smo se vratili sa Karpatosa. U restoran Apse Svise smo išli kad smo bili baš gladni i ovde sam sumirala utiske i slike iz tog restorančića. O hotelu Panorama sam takođe pisala posebno i to ovde, a tu su naravno i slike iz hotela. I konačno tek sad sam dovršila post o Karpatosu, a kao što rekoh na kraju, mogla sam da pišem još i to još dosta ali nema potrebe. Na istom linku se nalazi i miks video snimaka sa ostrva. Još imam u planu da pišem o Kasosu i Armatiji i da kompletiram priču o letovanju na Karpatosu.

Izmenjeno (rveki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko odsedao u hotelu Oceanis? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka