igor.jankovic

KARPATOS

530 poruka u ovoj temi

Profesore, posto su ti utisci svezi, pitanje glasi da li su kojim cudom u medjuvremenu asvaltirali parce puta od Spoe do Olimposa (2010.godine kada sam ja bio tamo, asvalta nije bilo). Pozz

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesu Dragane. Radove su završavali u periodu dok sam bio tamo. Nisu još uklonili mašine, ali put je gotov. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru. To ce definitivno izmeniti sliku o ovom ostrvu, samim tim ocekujem da severni deo vise ne predstavlja egzotiku dostupnu uglavnom brodskim putem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu. Slazem se. Steta bi bilo ne posetiti i Diafani. A tek Olympos da i ne spominjem. Kada sam dosao gore, imao sam utisak kao da sam na Andima. Svi moji prijatelji koji su pogledali fotografije iz Olymposa, nisu mogli da veruju kako izgleda i koliko je egzotican. Inace, za 10 dana je dovoljno dva puta ih obici, a u povratku svratiti u neka od sela na sredini ostrva na veceru. S obzirom da sam bio ne vecem broju ostrva u Grckoj, posle Karpatosa jedino Kiklade me mogu usreciti. Sve drugo mi je rang ispod. Kada sam se vratio na Rodos (na kom sam bio 3 puta) sa Karpatosa, tek tada sam video koliko je Karpatos poseban. Ko ima novca, treba ga bar jednom u zivotu posetiti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U potpunosti se slazem u vezi ovog poredjenja na relaciji Karpatos vs. Rodos. Ja sam deo letovanja te 2010.godine posvetio Karpatosu tako sto sam 4 dana proveo u Diafaniu, a 5 u Pigadiji i na taj nacin sam uspeo da vidim 90 % ostrva.

Ostaje samo pitanje da li ce " Wizzair " i narednih godina da ponudi cartere do Rodosa (trenutno tako nesto ne postoji u njihovoj ponudi). Koristeci njihove usluge tokom proslog leta, bas na tom letu do Rodosa, uocio sam da je nekih 20-25 % sedista bilo prazno ...........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ostaje samo pitanje da li ce " Wizzair " i narednih godina da ponudi cartere do Rodosa (trenutno tako nesto ne postoji u njihovoj ponudi). Koristeci njihove usluge tokom proslog leta, bas na tom letu do Rodosa, uocio sam da je nekih 20-25 % sedista bilo prazno ...........

kada si putovao; kraj juna bese?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U potpunosti se slazem u vezi ovog poredjenja na relaciji Karpatos vs. Rodos. Ja sam deo letovanja te 2010.godine posvetio Karpatosu tako sto sam 4 dana proveo u Diafaniu, a 5 u Pigadiji i na taj nacin sam uspeo da vidim 90 % ostrva.

Ostaje samo pitanje da li ce " Wizzair " i narednih godina da ponudi cartere do Rodosa (trenutno tako nesto ne postoji u njihovoj ponudi). Koristeci njihove usluge tokom proslog leta, bas na tom letu do Rodosa, uocio sam da je nekih 20-25 % sedista bilo prazno ...........

Kada sam ja isao (kraj avgusta i polovina sep.), avion je bio pun. Mislim da im se isplati da voze i pola kapaciteta. Ne verujem da ce ga ukidati, jer je traznja bila velika. Ipak, ova linija me nece duze vreme zanimati, a na Karpatos se lako moze doci i sa Krita, gde postoji low cost linija. Osim toga, Italijani imaju charter letove do Karpatosa iz Milana, primetio si da ih je puno na ostrvu. Preko Easyjeta, povratna do Milana je 70 evra (mozda ova varijanta ispadne i jeftinija do Karpatosa), a do Karpatosa, ne verujem da prelazi 150 iz Milana.

Meni je sada samo vazno da mogu da nabavim povratnu kartu do Atine za 160 evra u bilo/kom periodu, a onda pravac Milos, Amorgos, Kaufonisi :) Gde akcenat stavljam na Kaufonisi!

Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kada si putovao; kraj juna bese?

jul

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...a na Karpatos se lako moze doci i sa Krita, gde postoji low cost linija.

jeste, ali kako povoljno doci do krita? pod povoljno mislim za 150eur povratna karta max...

@dragane

ja sam putovao na tim letovima kad i profesor i zaista je bio pun avion. a po pisaniji sa foruma, cini mi se da su ti letovi wizza do rodosa bili sasvim lepo popunjeni. mada, zaista, trenutno nema nikakvog rasporeda letova sto nikako nije dobro...

i da, put do olimbosa je trenutno najbolji na ostrvu. ostalo je jos samo da ga lepo obeleze i stave bankine. druga voznja u povratku sa olimbosa nocu je trajala nekih 45min do pigadie.

Izmenjeno (Jack Sparrow)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jeste, ali kako povoljno doci do krita? pod povoljno mislim za 150eur povratna karta max...

@dragane

ja sam putovao na tim letovima kad i profesor i zaista je bio pun avion. a po pisaniji sa foruma, cini mi se da su ti letovi wizza do rodosa bili sasvim lepo popunjeni. mada, zaista, trenutno nema nikakvog rasporeda letova sto nikako nije dobro...

i da, put do olimbosa je trenutno najbolji na ostrvu. ostalo je jos samo da ga lepo obeleze i stave bankine. druga voznja u povratku sa olimbosa nocu je trajala nekih 45min do pigadie.

Jack, to je upravo ono sto i mene buni, prosle godine su u ovo vreme vec uveliko imali ponude za cartere i za Krf i za Rodos.

U vezi puta izmedju Spoe i prilaza Olimposu, raduje me da je konacno doveden u red.

Kada sam ja isao (kraj avgusta i polovina sep.), avion je bio pun. Mislim da im se isplati da voze i pola kapaciteta. Ne verujem da ce ga ukidati, jer je traznja bila velika. Ipak, ova linija me nece duze vreme zanimati, a na Karpatos se lako moze doci i sa Krita, gde postoji low cost linija. Osim toga, Italijani imaju charter letove do Karpatosa iz Milana, primetio si da ih je puno na ostrvu. Preko Easyjeta, povratna do Milana je 70 evra (mozda ova varijanta ispadne i jeftinija do Karpatosa), a do Karpatosa, ne verujem da prelazi 150 iz Milana.

Meni je sada samo vazno da mogu da nabavim povratnu kartu do Atine za 160 evra u bilo/kom periodu, a onda pravac Milos, Amorgos, Kaufonisi :) Gde akcenat stavljam na Kaufonisi!

Pozzz

Plan zvuci sasvim dobro, mislim da ce najeftinija veza trebala da bude preko Milosa (avion je dosta povoljan), ili u slucaju da " Wizzair " ove godine otvori i Krit, veza do tamo.

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

evo ja se nešto zagledala u taj Karpatos, pa me interesuje sve, od prevoza do smeštaja. Pošto sad već svi znamo da Wizz nema let za Rodos iz Bg , ja sam gledala do Atine, pa od Atine i to mu dođe negde oko 270 evra najjeftinije, za drugu polovinu avgusta. Da li slučajno neko ima bolju ideju? Sa tom cenom ne isplati se ići ispod 13,14 dana, Sad gledam i neki smeštaj na Karpatosu, al baš nešto ne mogu da nađem, ništa što bi bilo povoljnije ( kad već dajem 270 evra na avion, onda mi je bitno da mi smeštaj bude što jeftiniji). Da li slučajno neko od vas može da mi da neku info. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U svakom slucaju ti jeftinije da uzmes kartu za carter let do Rodosa, pa brodom. Pritom ne gubis vreme na presedanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čarter mi nikad ne odgovara jer idu na 10 dana, a ja uvek želim više. Na stranu što su jako skupi. Jer ako idem na Karpatos čarterom sa Rodosa, to znači da poslednji dan treba da budem na Rodosu, a možda i prvi, zavisi kad je čarter, što mi dodatno otežava, jer treba i dva odvojena smeštaja da tražim na Rodosu. U svakom slučaju hvala na savetu i to je u opticaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moze se lako stici npr 30.8. easy jet preko rima do rodosa a onda nocni trajekt. ukupan ceh 100eur (mozda moze i nize za neke datume). ali povratak je druga prica. vidim do atine ima let ryana 13.9. za 10eur a normalna cena jata odatle do bg-a je 80eur. sad su imali akciju, moglo je za 50.

eto, nekih 200eur se moze izboxovati...

Izmenjeno (Jack Sparrow)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka