igor.jankovic

KARPATOS

530 poruka u ovoj temi

ZAmolio bih Igora da ako je ikako moguce pokusa da napise koju rec o svom boravku na Karpatosu, na moj predhodni e-mail od 28.septembra  u okviru teme o boravku na grckim ostrvima od 28.septembra nije odgovorio.

Unapred hvala

Dragan

elem sa "malim zakasnjenjem" da odgovorim. pisanje mi nije jaca strana (bogami ni gramatika), inzenjer... sta bi se od takvih ocekivalo... ipak s obzirom koliko je dragan svima pomogao na forumu imam grizu savesti, pa da napisem par reci. sto bi rekli "iz malog mozga", posto je proslo par godina od puta.

na karphatos smo otisli sa krita/agios nikolaos. tada (okt 2004) je postojala samo jedna kompanija (lane lines) koja je imala trajekt sa krita za karpatos i to na liniji atina-rodos. iako je polazak bio u 9 ujutro, krenuli smo sa 12 sati kasnjenja (kako li je tek u punoj sezoni). cena karte je bila oko 20E po osobi. ne znam koliko je za kola. putuje se oko 5,6 sati. koliko se secam trajekt staje na dva mesta na karpatosu. pigadia (ajde da kazemo glavni grad) i diafani (na severnom delu ostrva i slabo razvijenom... u smislu puteva). u luci ima taksi, mada se moze dogovoriti sa gazdama gde odsedate da dodju po vas.

vratili smo se avionom. long story....trajekt se nasukao na rodosu i pojma nisu imali kad ce stici sledeci brod (quote: "maybe tomorrow, maybe in 2 days, maybe next week..."). supruga imala nezgodu, pa joj ruka u zavojima, dnevno treba da se previja, pa nismo hteli da ostajemo duze. elem, avion: karpatos - rodos - atina - krit (chania). cena karte je bila oko 400 evra za dve osobe. najbolja fora je da sam se zalio ferry kompaniji i da su mi kompenzovali avio karte. i to u roku od 3 dana. da ne poverujes.

inace do karpatosa je najzgodnije doci avionom sa rodosa. leti ima letova 2,3 puta dnevno. let traje oko 20 min i karta kosta (povratna) oko 50,60 evra. po meni to je najjednostavnija kombinacija, jer mnoge nase agencije organizuju rodos, pa ako ste vec tamo i ako ste veliki fan plaza onda apsolutno vredi otici par dana na karpatos. taxi od pigadie do aerodorma je oko 20 evra.

smestaj smo rezervisali preko neta. apartmani pod nazivom Sound of the Sea, http://www.apis.gr/pages/accommodation.htm, nalazi se oko 1.5 km od glavnog grada (ali nije ravno vec uzbrdo pa nizbrdo). ogromni studio, predivan pogled ali je u oktobru je bilo dosta vetrovito na terasi.

nema plaze u blizini apartmana (mada se moze bucnuti sa stena). cena je bila 40E najam dnevno. ljudi koji drze kompleks su fenomenalni, govore engleski (povratnici iz kanade). kontakt Helen (cerka) apis@rho.forthnet.gr

sam glavni grad (pigadia) je ok. nista posebno (ako poredis sa rodosom, krfom...). luka koja i nije mala, sa tavernama, odlicnom jagnjetinom. paralelno sa lukom je ulica zatvorena za saobracaj, sa malim radnjicama, lepo za setnju uvece. inace na samom ostrvu ima dosta grka povratnika mahom iz amerike i kanade tako da nije retkost naici na calca od 60-ak godina koji prica engleski. u gradu osim malih marketa ima jedna veca samoposluga (povoljnije) ali nije bas ranga marinopolisa i sl (skromniji izbor). lidl-a nema.

bolnica postoji (na zalost overili smo je). nije bas najsavremenija ali sasvim dovoljno za medicinsku pomoc. osiguranje nam nisu ni trazili, niti smo bilo sta platili (obrada rane, i 3 dana previjanje)

kola su po meni pod obavezno (posebno ako odsedate u pigadiji), jer se vecina plaza moze obici samo kolima. lokalni prevoz... ne secam se ali vrlo, vrlo retko. u samom centru pigadie smo naisli samo na 2 rent-a-kar agencije (avis i neka lokalna) ali ako se krene prema izlasku iz grada tu se nalazi jos desetak agencija (brand name ali i lokalne) i moze da se nadje povoljnije.

druga varijanta su izleti brodicima, koji pokrivaju sve najznacajnije plaze na istocnoj obali. ne secam se cena, ali mi se cini da i nije bilo bas jeftino (javlja mi se oko 20,30E ali...). ako vas je vise onda je bolje uzeti kola.

putevi: juzni deo ostrva je dobro pokriven. putevi su ok. severni deo nismo obilazili, ali su tu putevi losiji i 4WD auto je pozeljan (po onome sto procitah na net-u). put ide u krug kroz ceo juzni deo ostrva i mislim da treba jedno dva sata (ako ne i vise) da se obrne u krug.

plaze jako lepe. mahom sitan sljunak (ima i peska), a more ima onu tirkiznu boju (kao na lefkadi ili kefaloniji). http://www.greeka.com/dodecanese/karpathos...ch-pictures.htm

http://home.c2i.net/karpathos/5index.htm

licno bih izdvojio: apella (ima cca 3km neasfaltiranog puta, malo krivudavog ali samo polako i nije problem. mi smo imali seat-a i spustili smo se bez posledica po gume, trap i sl... gazde su nam savetovale da uzmemo dzip da bi tamo otisli ali ne treba. samo polako). malo mesta za parking tako da to moze biti problem u sezoni. plaza fantasticna. mogu da se iznajme lezaljke. kad smo mi bili nije bilo nista od drugih sadrzaja, znaci vodu poneti sa sobom.

zatim kira pinagia (asfalt do plaze) i ahata.

a sa zapadne strane mislim lefkos. druga uvala te plaze je zgodna za ljude sa decom jer je pesak i dubina nije nagla. kao i agios thoros i agios nicholaos (arkassa).

zgodno je sto kad je jedna strana ostrva vetrovita, druga nije i obrnuto. a jedna strana je obicno cesto vetrovita

toliko od mene i jos jednom izvinjenje draganu zbog kasnjenja

igor

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Igore, bolje ikad nego nikad, narocito sada pred pocetak sezone.

Tvoj prikaz je vrlo informativan te zbog toga svaka cast. MEdjutim , takodje zakljucujem da ostrvo i nije bas jeftino ako je u oktobru cena zakupa apartmana 40 eur na dan (toliko se placa na Skopelosu u spicu sezone).

Samo imam jos par pitanja:

- da li predlazes da se za smestaj koristi okolina glavnog grada Pigadija ili neko drugo mesto (selo na osrvu)

- kakvo je vreme u oktobru (predpostavljam da je vetrovito, zanima me okvir u koejm su se kretale dnevne i n ocne temperature) kao i da li je more dovoljno toplo za kupanje

- ima li neki zanimljivi izlet do nekog manjeg okolnog ostrva i da li je za obilazak severnog dela ostrva (oko i iznad luke Diafani) iskljucivo pogodan brod ?

Pozdrav od Dragana

P.S. I ja sam u neku ruku prirodnjak, hemicar sam po struci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nije bas jeftino ako je u oktobru cena zakupa apartmana 40 eur na dan

moze da se nadje i jeftinije. ipak ja sam hteo lep apartman, pogled, blizu grada.... jos ako potrazis na licu mesta onda sigurno moze jeftinije.

- da li predlazes da se za smestaj koristi okolina glavnog grada Pigadija ili neko drugo mesto (selo na osrvu)

pravo da ti kazem nismo se nesto zavlacili u sela/druge gradice. meni je pigadija sasvim OK.

po meni to dosta zavisi i kada se ide. licno ako idem jun/juli onda mi je skoro svejedno gde sam, jer tada dan dugo traje i obicno sam na plazi do 7-8 uvece... pa jos dok se dovezes natrag....

ali ako idem sept/okt onda plaja do 5,6 i natrag sam do 7. zato u tim mesecima obicno biram neko mesto gde mogu i da se prosetam uvece, a da ne palim kola...

kakvo je vreme u oktobru (predpostavljam da je vetrovito, zanima me okvir u koejm su se kretale dnevne i n ocne temperature) kao i da li je more dovoljno toplo za kupanje

mi smo bili pocetkom oktobra. more toplo, napolju preko dana prijatno ali uvece mora duks. posebno zbog vetra. temperatura se ne secam ali ako pogledas prosek za rodos mislim da je vrlo slicno.

ima li neki zanimljivi izlet do nekog manjeg okolnog ostrva i da li je za obilazak severnog dela ostrva (oko i iznad luke Diafani) iskljucivo pogodan brod ?

kako mi nismo isli ne mogu da ti kazem licno iskustvo, ali evo sta kazu drugi:

Olympos is the most famous place on Karpathos for the tourists. And the town is one of the few places in the world still ruled by women.

This is the biggest touristattraction on the island, and well worth a visit.

We guarantee you an experience that you don't see everyday.

A trip to Olympos starts with a nice boattrip for 2 hours, then you will be taken by bus up in the mountains to Olympos. Then a tour around in the town and possibility's to taste some of the specials they make in Olympos. The day is then ending with refreshments in Diafani and maybe a bit of swimming, before the boat takes you back to Pigadia.

It's also possible to drive a car or a motorbike to Olympos, That can be a great experience, but be aware that if you have a rentalcar, the insurance not will cover damages on the car if it's damaged on the road to Olympos. We have driven both car and motorbike to Olympos with no problems at all, but don't do it if you're afraid of bad roads.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DA ,DA I HILJADU PUTA GLASAM ZA OLIMPOS , NIJE NAJIDEALNIJE REŠENJE ZA STACIONIRANJE NA OSTRVU ,ALI JE NAJLEPŠE MESTO prosto oduzima dah .Karpatos je inače u velikom turističkom zamahu ovih godina,ali onaj tradicionalistički šarm ostrva odoleva duhu komercijalizacije.Plaže su fascinantne,počevši od famozne APELLE NAJLEPŠE PLAŽE NA MEDITERANU 2003 GODINE preko AMOPI BEACH i AHATA BEACH ,AFIARTIS RAJ ZA WINDSOURFING ,DIAKOFTO-IS, DAMATARIA , LEFKOS ma svaka plaža je neverovatna ,more ima sve moguće nijanse od smaragdne do tirkizne sa finim prelazima u toku dana,Karpatos se jednostavno voli i to je to....

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirko, evo teme koja je jos pre 2-3 godine otvorena na temu ostrva Karpatos. Bilo bi sjajno da prekopiras tvoj post ovde, pa da se tvoja sjajna prica nadoveze na ono sto je dosta opsirno pisao i Igor Jankovic. Kladim se da ce do kraja jula ova tema po posecenosti biti jedna od najprijatnijih iznenadjenja.

Pozdrav i hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima na ovoj temi….

Evo I ja da napisem koji utisak sa ovog prlepog I pre svega neobicnog ostrva, prelepoga imena…

Naime, na tom ostrvu sam boravio 2002 godine I to sasvim nenadano I neplanirano. Naime, put , odnosno nase letovanje je bilo zamisljeno da traje mesec dana s tim sto smo znali da cemo prvi dan zapoceti u grckoj a da dvadeset prvog dana trebamo biti u Turskoj u Marmarisu, gde smo imali uplacen hotel.

Dakle kao I na svako letovanje posli smo puni optimizma, nadanja I zelje da upoznamo nesto novo. S obzirom da smo vec imali podosta iskustva sa Jonskim morem I njihovim ostrvima, odlucili smo se da odemo do Atine, nekim svercerskim autobusom, da tamo provedemo dan , dva I da se uputimo u prvi mah smo mislili da cemo ici na kiklade, pa preko Rodosa doci u Marmaris, jer je Rodos naime vrlo blizu Marmarisa u Turskoj. Medjutim nesto nas je navelo da ipak odemo na Krit I tamo ostanemo 15 ak dana, I da se prebacimo na Rodos, kupimo souvenir cuvenoga Kolosa I da vidimo kako se mozemo prebaciti u tursku. Dan e duzim O Kritu cu pisati u okviru teme o Kritu. Naime tamo smo ostali 7 dana I odlucili smo da se prebacimo na Rrodos I to nekim trajektom koji putuje preko dana kako bi smo uzivali u moru I u svracanje na nekoliko ostrva, Zbog svih tih stajanja taj trajekt je trebao da putuje vise od 12 sati do Rodosa. Medjutim usled nekog neplaniranog nevremena I bogami veeelikih talasa nismo mnogo provodili vremena na palubi. Tu na brodu smo upoznali simpatican par iz Engleske koji je posao na Karpatos da se tamo veri ili venca, zaboravio sam… I na nase pitanje zasto bas na Karpatos?...odgovorili su da tamo nisu nikada bili ali d aim se ime tog ostrva najvise dopalo od svih Grckih, tako da veruju da ce tamo biti jednako lepo u skladu sa tim imenom…

Nesto kasnije, posle nekoliko pristanaka na neka ostrva brog se priblizavao Karpatosu, uz poszdrav sa njima dok smo gledali kako se pakuju brod je uplovljavao u predivnu luku iza koje se pruzalo mnostvo belih nacickanih kucica, video sam dugo setaliste a sa desne strane gde se grad nekako zavrsavao prostirala se naizgled velika, siroka I dugacka plaza… Nije nam trebalo mnogo, pogledali smo se, stavili rance na ledja I sisli sa broda, uz pomoc nekog mornara koji nam je omogucio da preko brodskog lekara dobijemo nekkakvu potvrdu kao da je nekom od nas bilo lose tokom plovidbe, a sve to kako bi smo mogli karte ponovo aktivirati I uz neku simbolicnu nadoknadu nastaviti ka Rodosu.

Dakle Karpatos:

Prvi utisak je bio taj da je tamo paklena vrucina, drugi utisak je bio da do sada nikada nismo bili tako daleko od kopna, bar ne u Grckoj, I treci utisak je taj da je poprilicno golo u odnosu na Jonska ostrva.

Setajuci gradom dakle od pravca luke pa prema plazi na samom kraju grada, uocili smo mnogo lepih autenticnih taverni, karirani stoljnaci, drvene stolice…ali I to da nas ama bas niko nije pitao da li nam treba smestaj, pa sve do toga da nismo videli nigde, bar ne u tom momentu nikakav natpis da neko iznajmljuje sobe, apartmane…

Ipak kako smo se priblizavali kraju grada I toj velikoj , odlicnoj plazi tu je situacija postala drugacije, bilo je par apartmana i dosta reklama za hotele, tako da nam nije bio problem da izaberemo kucu I da se uz obavezno cenkanje smestimo u sobu koju smo bas zeleli da imamo, sa pogledom na plazu I more sa jedne strane I sa pogledom na grad sa druge strane. Na pitanje gazdarice koliko cemo tu ostati, samo smo se pogledali, jer kako nismo ni imali plan , niti smo znali gde smo dosli, slegli smo ramenima I rekli 2-3 noci.

Odmah smo otisli do prve prodavnice gde se prodaju razglednice , zamolili prodavacicu da nam na auto karti pokaze mesta sa razglednica, jer su razglednice ipak najlepsi detalji sa ostrva, tu praksu inace primenjujemo na svako ostrvo koje dodjemo, I tako ustedimo I vreme I novac I energiju…

Dakle s obzirom da smo tu ostali svega dve neoci jer smo morali uhvatiti trajekt treceg dana jer cetvrtog I petog dana nije po rasporedu ni plovio ka ostrvu, odlucili smo odmah da iznajmimo auto I da obidjemo neke od plaza sa razglednica.

Kako je grad smesten na jugoistoku ostrva, resili smo da krenemo bas tom istosnom stranom ka severu.

Ponovo utisci… Mnogo, mnogo strmo I visoko ostrvo, golo I jako tesko pristupacno, medjutim na nase veliko iznanadjenje naisli smo na nekoliko odlicnih plaza sa solidnim prilazom I ne velikom guzvom…cini mi se Ahitas beach, ostala mi je po secanju kao prelepa sljunkovita plaza, izuzetno cista u jednom malom zalivu sa mirnom vodom ali sa neverovatno velikom dubinom I to na samo dva metra od obale, ja sam se skoro udavio jer je voda toliko cista I to se nemoze primetiti a ja se zaleteo, kao tri cetri koraka pa da skocim, medjutim vec na drugom sam propao kao u rupu…J!

Sledece kupanje bilo je samo malo severnije, dosli smo na plazu device Marije…neverovatna plaza sa neverovatnom lepotom. Zuti pesak, priroda prelepa, plaza jeste velika ali opet tako lepo namestena I …cista…to cu uvek podvuci…Iako smo bili neodlucni da lit u da ostanemo jos jedno sat vremena koliko je ostalo do kraja dana, jer je mesto bilo apsolutno pravo…odlucili smo se da krenemo jos malo sevrnije I vidimo plazu koja nam je prodavacica rekla da moramo da vidimo…Apela beach…I nismo se pokajali. Usled utiska da je sv e strmo, neprohodno, golo…naisli smo ponovo na mali raj na zemlji…idite tamo pa vidite. Sva neobicnost I lepota tih plaza je bila u putpunom kontrastu sa prirodom koja je predhodila samim dolascima nap laze…bilo je zaista fascinantno. I da svaka od predhodnih plaza imala je uvek neku kantinu ili nekoliko tavernca na njima cak su postojali I neki hoteli na u blizini tih plaza.

Izinjavam se sto malo ovako s brda na dole pisem ali ipak je to bilo pre nekoliko godina u eri kada jos uvek nisam imao digitalni aparat vec ZENIT I tu sam bio limitiran u beskonacnom skljocanju danasnjih aprata, ali samim tim I uspomene n ate prelepe trenutke.

Uvece smo se prosetali po zaista zivom gradu, jer se tu smeste I sjate gotovo svi stanovnici I turisti na ostrvu, pojeli smo secam se najbolju pastu ikada sa plodovima mora, tik uz more…

Drugi dan smo iskoristili da obidjemo, opet I ponovo samo vidjenija mesta , jer nam je vreme izmicalo

Obisli smo na zapadnoj obali plazu Lefkas, koja je po mestanima najlepsa plaza tu na ostrvu, I jeste jako lepa, siroka, pescana sa nekim hotelima u pozadini … Arkasa ..pa ne znam koji superlative tu da stavim, mnogo sam ih vec upotrebio, to je plaza na koju dolazi vecina turista na Karpatos, tu ima dosta vetra inace na zapadnoj strain I jeste vetrovito I plaze su otvorenije ka moru. Ponovo lepa pescana plaza…sa talasima…

Mikro I Megalo Amiopi bic se nalaze juzno od glavnog grada I veoma su poseceni, tu smo stigli predvece I uz koktel gledali takmicenje u odbojci. Plaza je veoma gusto naseljena, imalo je par dobrih kafica sa nekim celovecernjim provodom…

Toliko…sve u svemu..po meni ostvro apsolutno vredno paznje..mada sam na nekim stranim forumumima citao I negativne komentae o ostrvu…ja nisam ama bas nista lose niti nesto posebno uspeo da vidim sto bi me udaljilo od ponovnog dolaska tamo…sem nesnosne vrucine….

Citao sam negde da je Apela beach 2003 godine proglasena za najlepsu plazu u evropi, takodje sam pronasao podatke da je put I prilazi plazama takodje doveden na mnogo visi nivo… E sada ako neko ima jos nekih svezih informacija o ostrvu, ja bih mu bio zahvalan.

Jas am mozda subjektivan u opisima, jer se zaista sjajno provodim po Grckim opisima, ipak uzmite sa rezervom moj, tzv putopis, podjite tamo I napisite po koju rec.

Ja cu se tamo sigurno vratiti I pokusati da taj mali/veliki raj malo detaljnije istrazim…

Toliko od mene

Pozdrav

Mirko

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajna tema,sa ličnim doprinosom,Mirko vidim da si obišao nekoliko lepota od plaža, tokom vašeg boravka stacionirali ste se u u "predpostavljam " (Pigadiji),da ste kojim slučajem imali dovoljno vremena da krstarite južnom stranom ostrva neposredno ispod aerodroma,pronašli bi najlepšu plažu ostrva Diakoftis, plava laguna,pa pre aerodroma Damatariju i Christou Pigadi razume se,ne znam da li ste boravili na Kyra Panagiji. Prelepo ostrvo zaista,divlje i raskošno...

Vlado, sa sa si me bas zaintrigrirao u vezi ove gore pomenute plaze-Diakoftis, to ne bi trebalo da je tako daleko od Pigadije?

Moja je ideja da se obilazak severnog (Diafani) i juznog dela ostrva (Pigadia) podeli tako sto ce se provesti par noci na jednoj odnosno drugoj destinaciji. Kazu da je taj severni deo oko mesta Diafani dosta sumovit, i da ima nekoliko lepih poludivljih plaza, a da se brodicima moze otici i do obliznjeg ostrvca Saria. Naravno poseta Olymposu je obavezna.

Drugi deo boravka bi se odnosio na posetu cuvenim plazama na juznom delu (Kira Panagia, vec pomenuta Apella, itd.) kao i obliznjem Kasosu. Da li je 8-9 dana dovoljno za jednu takvu operaciju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgovor za Vladar:

Na Kiria Panagia, ako se misli na plazu Device Marije, posto je bilo davno, a na netu vidim da je to otprilike ta plaza na kojoj smo i bili...da ona je stvarno lepa, uostalom kao i sve kje smo tamo nasli...

na zalost imali smo dva nepuna dana...a s obzirom da nismo izvrsili apsolutno nikakve pripreme za to ostrvo, jer i nije bilo u planu...smatram da smo dovoljno videli i shvatili da je ono apsolutno vredno povratka i detaljnijeg istrazivanja...Mi smo ovisli ona...tzv top mesta koja su najslikanija tada bila i ona na koja nije trebalo puno vremena za pronaci, jer koliko se secam, putevi tada nisu bili nesto sjajni a i dosta ima gore dole pa nije moguce bas toliko brzo savladavati kilometrazu. I mi smo nekako namerno ostavili severni deo za neki drugi put, na njega nismo ni isli, a juzni...smo ostavili jer cemo biti smesteni u Pigadiji ponovo pa ce nam biti lakse da ga posecujemo tokom boravka tamo...

Zaista jedno neobicno...drugacije ostrvo na koje bi se iznova vratio...

Jedino..jedino je relacija problem...s obzirom da idem svojim kolima, sa dvoje dece...ipak je avantura doci do tamo...

Razmatrao sam i tokom predhodnih godina...kolima do marmarisa pa preko Rodosa na Karpatos, pa sa Karpatosa...na neki Kiklade...pa Pirej pa nazad kuci...optimisticno...ali i izvodljivo....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je avio-prevoz do Atine,pa onda redovan let do Karpatosa pravo rešenje,uz nadajmo se uvođenje jeftinijih linija low-cost letova za Atinu, a tamo naravno rent-a-car.

Zaista,vredi boraviti i desetak dana Dragane,jer ima toliko lepih stvari,mislim pre svega plaža i mesta za videti,da je nekako bezmalo premalo 8 ili 9 dana.

Za jedan nošalantan,bezazlen odmor ipak vredi 10 ili 12 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

AGNONTIA,NATI,AGIOS MINAS,to su plaže na severnom delu ostrva,divlje i prelepe,DIAKOFTIS je na samom južnom obodu ostrva.Ja planiram na Karpatos mozda i ove godine,ukoliko odustanem od Samosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

AGNONTIA,NATI,AGIOS MINAS,to su plaže na severnom delu ostrva,divlje i prelepe,DIAKOFTIS je na samom južnom obodu ostrva.Ja planiram na Karpatos mozda i ove godine,ukoliko odustanem od Samosa.

Plazu Agios Minas sam jos ranije video na slici, izgleda zaista bozanstveno, pokusacu da pronadjem informacije i za druge dve. Imas li predstavu kako izgleda to ostrvce Saria, koje se nalazi tik uz severnu obalu?

I meni plan izgleda slicno (Karpatos ili Samos/ Ikaria).

P.S. Izgleda da moderatori nisu available, nikako da ovu temu prebace tamo gde joj je i mesto, sezona zimskih odmora se produzila u nedogled ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Saria je gotovo pusto ostrvo,na njemu živi nekoliko pastira koji rade sezonski,ima nekoliko lepih plaža do kojih se stiže brodom,postoje organizovani izleti iz Dijafanija brodom do Sarije sa obilaskom plaža,mislim da je bolja varijanta da se prvo kompletira obilazak Karpatosa,pa tek onda otići na Sariju,jer su plaže na Karpatosu lepše,te je vredno potrošiti desetak dana uživanja u njima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo slike najlepše plaže na Karpatosu,po mom mišljenju. Diakoftis...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo slike najlepše plaže na Karpatosu,po mom mišljenju. Diakoftis...

Lepo izgleda, ali bar iz ovog ugla meni plaze kao Kira Panagia, Ahata ... izgledaju jos interesantnije.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odluka je pala, 8 dana je izdvojeno za operaciju Karpatos (par dana Diafani/ par dana Pigadia). Zanima me da li su putevi stvarno tako strmi i vijugavi poput recimo onih na Kefaloniji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka