trotter

Nafplio

68 poruka u ovoj temi

Može se doći u jednom danu bez noćenja, ali će vam za za 1400 km trebati minimum 14 sati, a realno par sati više, Pogledajte viamichelin koji daje realno stanje u satima ako se prati ograničenje brzine, što će sa čekanjem na granici dati realno vreme. Po meni obavezno je noćenje. To govorim iz ličnog iskustva jer sam pre 2 godine vozio od Rima do BG (1280km) kao jedini vozač, ali sam posle toga bio 2 dana slomljen, Od tada rekao sam sebi maksimum 800-900 km po danu, a preporučio bih i vama tako. Mi smo prošle godine spavali u Platamonu, stigli tamo oko 13h (krenuli u 04h), smestili se u sobu i pravac na kupanje. Sledeći dan nastavak puta je bio kao da nam je prvi dan puta. Neprocenjivo!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

od BG ima oko 1200 km,moguce je ici odjednom,ali to zavisi od iskustva i jos mnogo cega.Mislim da je primerenije za nocenje neko dalje mesto,kao Kamena Vurla,na primer,ali svako treba da sebi odredi koliko voznje mu prija,pre svega misleci o bezbednosti

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre par godina sam deo letovanja proveo u Tolo-u i isao u Nafplio koji mi je ostao u predivnom secanju. Grad je fenomenalan + svasta ima da se vidi u okolini.

I ja preporucujem spavanje negde na pola puta. Malo je to puno kilometara za putovanje u cugu. Ipak je to odmor a i do Peloponeza ima puno lepih lokaliteta-mesta za odmor. 

Pravili smo pauzu (nocenje) u mestu Loutra Ypatis. 

Do Tolo-a/Nafplia smo isli samo autoputem. Skretanje kod Tebe moze dosta da skrati kilometrazu, ali ne specijalno i "prolazno vreme". Brdski je put, prolazi se kroz naseljena mesta a mozda naletis i na kamione koji dodatno usporavaju. Takva su makar iskustva koja sam ja pronasao na netu. Opet kazem, nisam licno probao, vec je to ono sto sam procitao. 

Izmenjeno (damal)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i mi smo razmisljali o nocenju negdje ali eto da pitam. Bolje da pitam nego da se pitam. Sto se tice tog skretanja vise bih skrenuo sa autoputa zbog monotonije da malo ubijemo dosadu nego zbog skracivanja puta. Mozda ne bi ni bio toliki problem ta voznja koliko bi bio problem ako bi negdje zapeli na granici 2-3 h. i onda put bi bio 20 sati umesto 17-18  koliko nam realno treba

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav S!ck,

Prosle godine smo peko Airb...,da ne reklamiram,krajem juna nas petoro (dvoje odraslih+tri deteta) platili oko 600 eura apartman sa dve spavace sobe od 70-ak kvadrata u starom gradu za deset dana.Vlasnik se zove Brian i ima 3-4 apartmana u starom delu grada.Posle nas je bila jos jedna porodica iz Srbije kod njega,ali u drugom apartmanu.Jedini problem sa apartmanima je sto se brzo rasprodaju...Ove godine smo kroz Nafplio samo prolazili,pa smo prenocili u hotelu Nafplia 50+5 za nas petoro (dorucak 5 eura).Mislim da su iste cene kao i prosle godine tamo.Nije los hotel,blizu velikog parkinga i starog grada.Sto se spavanja tice,dva puta smo stajali da prespavamo,ali to je zato sto smo obilazili Delfe prosle godine,a ove godine smo spavali u Kamenoj Vurli,ali smo isli do Gythia.U povratku od Nafplia nismo spavali a trebalo nam je 13-14 sati za oko 1400 km,

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko želi opuštenu vožnju, obavezno noćenje. Mi smo spavali u Delfima. Stigli pre podne, ručali, obišli istorijske lokalitete, muzej, uveče večerali u jednom od brojnih restorana sa fantastičnim pogledom, i ujutru lagano nastavili ka Peloponezu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu Elena ili pansion Bonne Nuit? Cijena u oba je 50 eura po nocenju (u Eleni ima i dorucak). Sve ostalo sto smo gledali je otprilike 70 do 85 eura po nocenju. Da budemo jasni nije mi zao tih 200 eura jer kad ima za ljetovanje moze jos i to biti ali mi je bezveze dati tolike pare da samo prespavamo. Smjestaj mi nije uopste bitan samo da je cisto. Bolje da djevojka i ja sebi uzmemo patike ili nesto drugo nego da damo na smjestaj te pare. Ako neko ima neki smjestaj do 50 eura po noci da preporuci tu smo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

P

Izmenjeno (havalius)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I jos jedno pitanje koliko je bezbijedno auto ostaviti parkirano u luci? Jedno 300 metara od naseg hotela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I jos jedno pitanje koliko je bezbijedno auto ostaviti parkirano u luci? Jedno 300 metara od naseg hotela.

Ako misliš na bezbednost zbog krađe ili obijanja auta, možeš maksimalno da se opustiš.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ako misliš na bezbednost zbog krađe ili obijanja auta, možeš maksimalno da se opustiš.

Super, odlicno to nas je najvise zanimalo. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Otvorena je grupa na fejsbuku Peloponez na dlanu pa ko zeli moze da se prikljuci.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li može neko da postavi link sa mapom tog parkinga u luci u Naflliu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Thank you! :) Bićemo smeštenu u Tolou, ali u Nafpliu planiramo da dođemo bar jednput!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka