trotter

Nafplio

54 poruke u ovoj temi

Nafplio je prelep grad, pravi mediteranski biser...Staro jezgro grada karakterišu uske uličice, terase sa ogradama od kovanog gvožđa, sa dosta cveća i zelenila. Ko je bio na Krfu i u Hanji, zna o čemu pričam..Tu su mnogobrojne taverne, prodavnice suvernira, a bogami i firmirane radnje. Sam grad je svega 100-njak godina bio pod Turcima, pa uticaji otomanske imperije nisu primetni. Karakteriše ga da je bio prva prestonica moderne Grčke, kada su se Turci povukli sa Peloponeza, pa je i zgradu tadašnjeg prvog Grčkog parlamenta moguće videti u Nafpliu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taverna  sa " karajorje schitzel " na meniju se zove BYZANTIO. Izuzetno prijatan restoran u maloj ulicici paralelnoj sa glavnim trgom koji drzi porodica koja se pre 17 godina doselila iz Srbije. Tu smo prvi put progovorili na srpskom na odusevljenje mojih klinki...

Inace, karadjordjeva je najskuplje jelo u ponudi- 12 eur je porcija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada bi trazili smestaj u Nafliu (da ne razmisljamo sad o ceni osmeh.gif ) u kom delu Naflia bi bilo dobro naci smestaj da se uvece bez brige za kola samo lepo izadje u setnju? Vidim da svi pominju stari i novi deo grada, gde bi bilo idealno za smestaj?

Gledam Naflio na GE pa me buni polozaj Palamidi tvrdjave.I zasto svi kukaju na stepenice kad sam cula da se moze i kolima do gore, u cemu je caka?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se prošle godine smestio u starom delu grada, a auto sam parkirao nekih pedesetak metara odatle. To je bilo besplatno parkiralište na kom je moglo da stane nekih dvadesetak automobila, kod nekog tada zapuštenog hotela koji nije radio. Mislim da sam bio tri dana u Nauplionu i svako jutro sam išao kolima u obilazke Peloponeza (Mikena, Tirint, Epidaur itd.) i vraćao se popodne i svaki put sam tu nalazio slobodno mesto za parking. E sad to je bilo van sezone u aprilu, pretpostavljam da je tokom leta mnogo teže naći parking mesto. Ne verujem da sam ti nešto pomogao ovim postom, al ne može da škodi. Inače ono crveno ti je tvrđava.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do Palamidija se inače stiže kolima. Ulaz se naplaćuje (ne sećam se koliko - par evrića) i radno vreme se razlikuje od dana do dana - treba proveriti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice stepenica (nismo ni probali) kazu da ih ima dosta da se penje iz Nafplia. Kada smo bili gore stizali su turisti kojima je bila "dusa u nosu".

Mi smo gore isli kolima, a dolazi se putem koji vodi do plaze Karathona i negde na vrhu brega ima raskrsnica i tabla koja jasno upucuje desno prema Palamidi. Na slici se lepo vidi put ispod slova "P"!

Ulaz je prosle godine bio 4 evra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tacno je da se moze stici kolima, ali je naravno mnogo lepse ici pesaka. Kao i za mnoge stvari u zivotu, valja se pomuciti malo. Na kraju je zadovoljstvo vece. Inace, mestani tvrde da stepenika ima tacno hiljadu. Ja sam nabrojao oko 980 (cenim da sam se sigurno za neki i zabrojao ;) ). Samo treba krenuti ranije ujutru, posto je zaista nesnosno vruce posle 10h.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razmišljam da pred kraj maja (oko 20.) odem na 7 dana na Peloponez (konkretno u Nafplio), kolima. Da li bi bilo pametnije otići tamo na bum, bez unapred rezervisanog smeštaja? Može li se u ovom periodu i kupati u moru? U svakom slučaju, otvoren sam za bilo koji savet u vezi sa ovakvim putovanjem :). Hvala svima unapred :).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sigurna sam da u tom periodu,kraj maja,mozete naci smestaj bez problema,a sto se tice temperature vode,ako prolece bude lepo,more ce biti sasvim ok za kupanje.I inace je u tom regionu izuzetno toplo more....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko moze da preporuci smestaj ili bar deo grada u Nafliju gde je dobro biti smesten. U starom ili novom delu grada? I da li taj deo peloponeza ima zaelenila, da li je dobra tacka za obilaske najvaznijih arh.nalazista i da li mozda neko preporucuje jos neku zelnkastu oblast Peloponeza? :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolje je da boravis u Tolou,a uvece izlazis u Nafplio,ako imas auto,to ti je 7km u jednom pravcu,jer u Gradu bas nemas plazu,a ona na koju moras da ides udaljena je oko 3km od centra,pa je Tolo bolji.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zorane, gledala sam tvoje foto ture sa Peloponeza ( a i ostale), svaka cast!Fotke su prelepe, hvala ti na trudu, bas si lepo opisao i docarao, gledala sam i ostale ture ranije, ali eto, nikako da ostavim komentar. Ne znam da li su mi lepse slike Porosa, Nafplia... Ovo ce sigurno biti nase odrediste jednog dana, kad mi decaci malo porastu.

Jel imate plan za sledecu godinu :)?

Izmenjeno (maloprase)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bravo Zorane! Svaka cast na velikom trudu koji ste ulozili!

Slike, tj celokupna reportaza/e su fenomenalne!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25908
    Ukupno tema
    862973
    Ukupno poruka