Raymond

Tolo

257 poruka u ovoj temi

Posto cemo u Tolu traziti smestaj na bum, ima li neko preporuke u kom delu Tola je bolje biti zbog plaze na brzaka. Da li blize Nafliu, blize Asiniju, ili negde na sredini. Takodje zbog vecernjih setnji, gde smo najblizi nekoj centralnoj zoni ...?

Sad te bas nisam razumeo, da li zelis da budes bas u Tolu? Posto kroz Asini svakako moras proci na putu za Nafplio. Pretpostavljam da ces ipak biti u Tolu, onda ti je zaista sve jedno gde je smestaj, s jednog kraja Tola na drugi nema vise od dvadesetak minuta. Mozda samo da smestaj bude ispod magistrale. Pristojna plaza u Tolu je na samom izlazu, prepoznaces je lako na GE. Inace centralna zona u pravom smislu reci ne postoji, postoji jedna ulica koja spaja tu plazu sa jedne, i marinu sa druge strane.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma da, hocu smestaj u Tolu, pa sam mislila da li je bitno u kom delu si smesten, tipa bolje je sa desne ili leve strane ....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma da, hocu smestaj u Tolu, pa sam mislila da li je bitno u kom delu si smesten, tipa bolje je sa desne ili leve strane ....

Nasao sam dve mape Tola da bi stekla utisak o mestu.

Osnovna karakteristika su dve paralelne ulice ispresecane sa par poprecnih.

Plaza je odmah na ulazu u Tolo dakle u desnom donjem uglu mape.

Mi smo recimo bili smesteni preko puta "Post office" (slika br. 2) na nekih 30 metara od centralne ulice.

Tolo je malo mestasce, ova glavna ulica je dugacka recimo nekih kilometar-dva, dakle sve je to tu.

tolomap.gif

map.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putnice,moje je misljenje da je u Tolu,sto se tice smestaja i blizine ok plaze,najbolje biti u delu koji je na prvoj mapi koju je postavio Volodja prema ovom kao malom rtu.Sve sto se dublje zalazi u grad i ka pristanistu plaza je gora.A za vecernje setnje je potpuno svejedno,nit ima sta mnogo da se vidi niti gde mnogo da se seta,jedna ulica,par kilometara i to je to,a ni ona nije uz more,tako da Tolo vadi samo odlicna ponuda smestaja i blizina Nafplia.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divno sto se staro drustvo ponovo naslo.

Ove godine letovacu u Spaniji tako da necu moci doprinositi temama o Peloponezu i Grckoj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima,

tako nekako sam i ja mislila da je bolje biti kod ovog kao rta. Ali rek'o ajde da pitam, mislim ne planiramo mi tu da se kupamo svaki dan, ali ako vec biram da znam gde da trazim. Cula sam da ima dosta smestaja koga nema na internetu, nemaju sajt i sl. Pa se nadam da cemo naci nesto povoljno i ok.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i to smo obavili. pao je dogovor i uplata depozita za Pension Alkistis. Tolo, vidimo se. :)

inace, za kraj avgusta i pocetak septembra tolo bas i nije jeftin. ponuda koju sam prihvatio za alkistis je 40€ nocenje sa doruckom za nas dvoje velikih i jednu malu. osim ponude koju sam dobio od ville manolis:

For the period you want we can offer you a triple appartement for 35 euros per night.

With fully equipped kitchen A/C TV wifi internet.

For any other information don’t hesitate to ask

Thank you in advance

VILLA MANOLIS villa-manolis.gr

sve ostalo je barem 50€. trazio sam za period od 22. avgusta do 6. septembra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepo se provedite!

Tolo je-tako,tako,ali posto pretpostavljam da idete kolima,mozete da obilazite plaze i znamenitosti u okolini,a za vecernje setnje-Nafplio!Plaza koja se nalazi neposredno ispod tog pansiona koji ste rezervisali nije nesto narocito(tj.nije bila pre dve godine)ali onaj deo na levo je lepsi,i manja je guzva.

Sada treba iscekati leto!

:cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

iznajmicemo auto (mi smo u nemackoj, pa letimo do atine) pa cemo se vozikati okolo. zahvaljujuci drugarima forumasima imamo gomilu vrednih informacija. :)

ma, 6 meseci prodje ocas posla :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan,veoma mi je drago da sam naisao na ovaj forum.U Tolo idem vec 40 godina i za mene je to najlepse mesto u Grckoj,doduse,sada je malo vise izgradjeno i ponekad ima guzve,no Tolo vam udje pod kozu i ko se jednom zaljubi,vraca mu se,generacijama.Kada sam bio dete,isao sam sa roditeljima i sestrom,,sada i ona i ja vodimo svoje porodice tamo, a nadam se dda ce moja deca nastaviti da letuju tamo.Mi volimo da kampujemo i svima koji to zele,preporucujem kapm Lido,nalazi se na najlepsem delu plaze,a ima i apartmana,te prikolica za iznajmljivanje.

/www.argolis.de/Lido/home

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se potpuno. Ja sam prvi put u Tolo isao 1993. godine, i od tada sam se nekoliko puta vracao tamo. Mesto je stvarno prelepo, a blizina naflia i drugih arheoloskih lokaliteta ga cine stvarno primamljivim za turiste.

U pocetku sam odsedao u Hotelu Zeus na samom ulasku u grad, pored onom kampa, a zadnja dva puta u apartmanima Skalidis i jednoj vili u centru ali ne mogu da se setim imena. Sada je ovaj Hotel Zeus prodat i tu ne napravljen fenomenalan hotel Golden Beach. Planiram da narednih godina odem tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

drustvo,

mi smo od sledece srede (cerka 6g., zena i ja) u tolu pa ko je neko u isto vreme tamo i hoce da odemo na neko pice javite mi se privatnom poruku pa cu dati moj grcki broj telefona.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

drustvo,

mi smo od sledece srede (cerka 6g., zena i ja) u tolu pa ko je neko u isto vreme tamo i hoce da odemo na neko pice javite mi se privatnom poruku pa cu dati moj grcki broj telefona.

Da li idete autom i ako idete koliko otprilike racunate da ce vas kostati gorivo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

P.S Da li ima bus prevoz na relaciji Beograd Peloponez (Tolo), da li i koje agencije imaju bus prevoz do Peloponeza? Jer ja ne nalazim puno ponuda preko agencija za Peloponez, pa ni bus prevoza.

Da li je isplativije ici kolima? Auto trosi 8l na 100km.

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li idete autom i ako idete koliko otprilike racunate da ce vas kostati gorivo?

to je od prosle godine, ali ne mari.

mi smo leteli od minhena do atine pa onda busom.

koliko znam ima redovan bus iz beograda do atine, a od atine do nafplia ima svakih pola sat, sat bus kojem treba otprilike 2,5 sata. od nafplia takodje idu busevi za tolo svaki cas i svi krecu sa istog mesta u gradu tako da nema velikom cimanja sa prtljagom.

nadjoh ovo:

http://www.autobuskiprevoz.com/autobuske-karte/beograd-atina-autobus

i ovo:

http://alamanis.com/redvoznje.html

Izmenjeno (Rosbacher)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26320
    Ukupno tema
    877974
    Ukupno poruka