Raymond

Tolo

275 poruka u ovoj temi

MarijaRa, jako lepa reportaža, bio sam tamo pre tri godine, obišao sve te destinacije i malo više i baš sam uživao u čitanju i podsećanju na najlepše letovanje do sada. Pozdrav i hvala.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

MarijaRa, jako lepa reportaža, bio sam tamo pre tri godine, obišao sve te destinacije i malo više i baš sam uživao u čitanju i podsećanju na najlepše letovanje do sada. Pozdrav i hvala.

Hvala Vam mnogo.

Ovo je zapravo bilo u kratkim crtama. Ja sam toliko pod utiskom da bih mogla danima samo o ovom putovanju da pričam. Peloponez je poluostrvo puno istorije, verujem da ima materijala za razgledanje i istraživanje čak i za mesec dana. Za ljude koji bi išli isključivo na plaže nije neka preporuka, mislim da za takav vid odmora postoje bolja odredišta.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

MarijaRa, i ja sam takođe zaljubljen u Peloponez. Mislim da što se tiče plaža niste u pravu. Argolida i nije čuvena po plažama, mada ta u Tolu i plaža na poluostrvu Metana zaslužuju visoke ocene. Ali plaže na jugu Peloponeza u Lakoniji i Mesiniji, kao i ona na Elafonisosu spadaju u vrhunske. Planirajte odlazak na jug, to će vas tek oboriti sa nogu.

 P.S. zavidim vam na prisustvu predstavi u Epidaurusu. Ja sam ga posetio dva puta 1990. i 2015. ali nažalost nisam imao priliku da gledam predstavu ( osim ono kad japanski vodič na pozornici šuška sa novčanicom da bi demonstrirao akustičnost a svi Japanci iz najvišeg reda škljocaju fotoaparatima i hihoću se. Skoro da sam više bio opčinjen njihovim ushićenjem nego arhitektonskim čudom Polikleta Mlađeg) . 

Onda ćemo definitivno otići bar još jednom. Nama je za sad ovo omiljeno letovanje. A na Epidavrosu smo bili dva puta, jednom za predstavu, a drugi put u detaljnom obilasku i tada smo poranili, u amfiteatru su bila samo neka dva Amerikanca, pa kad su oni završili svoj performans, mogli smo i mi malo da "nastupamo" :D 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Onda ćemo definitivno otići bar još jednom. Nama je za sad ovo omiljeno letovanje. A na Epidavrosu smo bili dva puta, jednom za predstavu, a drugi put u detaljnom obilasku i tada smo poranili, u amfiteatru su bila samo neka dva Amerikanca, pa kad su oni završili svoj performans, mogli smo i mi malo da "nastupamo" :D 

 

MarijaRa i mi ove godine krecemo put Peloponeza ali u septembru. Prvi deo odmora smo rezervisali u Tolo a drugi deo Monenvasia,imam jedno pitanje za vas posto ste svracali u Atinu da li ste isli kolima,?mi planiramo da ostavimo auto u Tolou pa busom do Atine posto cujem da je jako veliki problem parkiranja u Atini. Hvala vam na jako lepom putopisu. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prošle godine proveo ceo dan u Atini pre ukrcavanja na brod za Krit i parkirao sam se u užem centru uz rezervaciju preko aplikacije   https://www.parkaround.com i mislim da sam platio 12 sati 7 eur. Privatan parking , čuvar i sve je bilo ok , naravno preporuka je obavezno parkirati na nekom parkingu sa čuvarima jer moji prijateljima je auto bio obijen pošto su parkirali u nekoj maloj uličici bez naplate parkinga. Oni srećni što su našli mesto i još za džabe ali na kraju ih to koštalo 100 puta više. Inače Atina prelepa i svakako preporuka za jednodnevni obilazak.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

MarijaRa i mi ove godine krecemo put Peloponeza ali u septembru. Prvi deo odmora smo rezervisali u Tolo a drugi deo Monenvasia,imam jedno pitanje za vas posto ste svracali u Atinu da li ste isli kolima,?mi planiramo da ostavimo auto u Tolou pa busom do Atine posto cujem da je jako veliki problem parkiranja u Atini. Hvala vam na jako lepom putopisu. Pozdrav

Baš kao što je Scarpe napisao, mi smo koristili tu aplikaciju i zaista je spas. Parking se ugovori unapred, plati se kad se napusti. Mi smo bili parkirani baš u centru (5 h 9e), parking je imao čuvara koji je i uparkirao auto (ima raspored kad ko izlazi, pa ih tako i ređa) i sve nam je bilo blizu, pa smo ceo taj uži centar prepešačili. Atina je prelepa. Ako budete imali vremena prošetajte botaničkom baštom. Lep vam provod želim.

Izmenjeno (MarijaRa)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na brzom odgovoru,nadam se da cemo uspeti da ubacimo i Atinu na ovo nase putesestvije. Javljam se kada se vratim.:rolleyes:

MarijaRa i mi ove godine krecemo put Peloponeza ali u septembru. Prvi deo odmora smo rezervisali u Tolo a drugi deo Monenvasia,imam jedno pitanje za vas posto ste svracali u Atinu da li ste isli kolima,?mi planiramo da ostavimo auto u Tolou pa busom do Atine posto cujem da je jako veliki problem parkiranja u Atini. Hvala vam na jako lepom putopisu. Pozdrav

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Otvorena je grupa na fejsbuku Peloponez na dlanu pa ko zeli moze da se prikljuci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre izvesnog vremena sam postavio pitanje vezano za prevoz do Nafplia ali niko nije odgovorio.Pošto je prošlo par smena (agencijskih) ponovo pitam da li je neko išao iz Nafplia do Tola taxiem i koliko košta ?

Kada sam pri tastaturi da pitam još nešto,Da li ima komaraca ?

Interesuje me iskustvo sa hotelom Esperia ko je bio !

Unapred hvala !:Help:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Вожњу таксијем сам плаћао 2015  1 евро по километру , комараца има , увек носим мој апарат за одбрану од њих .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Peloponez je predivan, sve mi se mnogo svidelo. Pejzazi, autenticnost Grcke, a tek masline, maslinov ulje i jagnjetina... mmmmm

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka