Raymond

Tolo

257 poruka u ovoj temi

nije ok,idi na drugu stranu 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nije ok,idi na drugu stranu 

A zasto? Mozes li da mi malo blize objasnis. Plaza glavna je oko 1km odatle. Da nema tu neke kanalizacije?!?!

Hitno mi je! Sutra treba da uplatim. Hotel ne izgleda lose. Iz samu obalu je. Samo da li je taj deo plaze uopste iskoristiv.... Najgore bi mi bilo da tu ima kanalizacija neka! Na google erath vidim dactamo malo dalje (iza coska) imaju neki krugovi, kao kolektori....

Izmenjeno (ivanjuska)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko moze da mi napise zasto za smestaj nije dobra strana Tola bliza maloj luci...

I koliko je udaljen taj deo od glavne plaze? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I da li imate preporuku za rent a car agenciju, da li je bolje rezervisati on line sada i kako se krecu cene po danu? 

Na Peloponez izgleda niko ne ide...tema je mrtva.....pricam sama sa sobom..... ???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Peloponez iz Srbije stvarno ide malo ljudi, a bez kola još manje, tako da info oko rent-a-cara najbolje videti preko neta. Što se tiče hotela Apollon, koliko vidim to je na početku Tola, plaža tu jeste malo uža, ali i na sredini ona nije toliko široka, a i može se prepešačiti do te sredine, nema više od 500m.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Peloponez iz Srbije stvarno ide malo ljudi, a bez kola još manje, tako da info oko rent-a-cara najbolje videti preko neta. Što se tiče hotela Apollon, koliko vidim to je na početku Tola, plaža tu jeste malo uža, ali i na sredini ona nije toliko široka, a i može se prepešačiti do te sredine, nema više od 500m.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:rolleyes: Slatko si me nasmejala! A mi smo do sada svuda isli autom a bas sada smo za Peloponez  mislili da je ipak opustenije da tamo iznajmimo auto, laganije, zbog voznje, nije blizu a i razdaljine tamo nisu male...a hteli bi i malo opustenog odmora... Nema veze, nasli smo rent a car samo ne znam da li je povoljnije da se rezerbise sada ranije ili tamo na licu mesta. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo Tolo izabrali za jedno nocenje u povratku sa Elafonisosa. Malo smo odmorili, obisli Nafplio ali se kupali nismo. Plaza u mestu je bas losa, uska, hoteli skoro uz more.

Prosle godine smo sa Elafonisosa svratili u Epidaurus pa nastavili za Atinu. I svratili smo na jedno kupanje u Novom Epidaurusu. Plaza isto nije nesto posebno lepa. Ok nam je bilo da se osvezimo posle obilaska i voznje ali nista posebno.

A mozda smo se i malo razmazili posle Elafonisosa! :)

Nama je Argolida zanimljiva zbog obilazaka ali kao sto rece @Zoran GM67 ne i zbog plaza. :)

Nikako da se saberem a i oduzmem:D (mada imam sve vreme ovoga sveta)

Slađo posto vidim da ste odradili varijantu oko koje sam se ja kolebao,imam jaku zelju da vidim Nafplio,a Tolo mi je koliko sam video na 11 km,da li je bolje provesti vise vremena u Nafpliu ili ubaciti i Tolo(meni na YT ne deluje nesto preterano zanimljiv.

Odustao sam da nocim u Nafpliu jer do Soluna GPS kaze ima  6 h klackanja  bez pauze + put Solun-BG.Noc na Halkidi u odlasku+14 noci Elafonisos +1 noc u Solunu i da sad tu uglavim i noc u Nafpliu:razmislja:

Koliko je naporan taj deo puta Elafonisos-Nafplio,po GPS-oko 4h,da zrtvujemo jedan dan od ovih 14 na Elafonisosu,krenemo onim prvim jutarnjim trajektom i vratimo do poslednjeg vecernjeg?(Za Neapoli i Monenvaziu koju bi posetili je mnogo manji problem)

Ako Nafplio ostavim za povratak,moram krenuti rano ujutru,da mu posvetim max 2 sata(sunce u kombinaciji sa pesacenjem,jer volimo da razgledamo raznece me) i pravac smestaj u Solunu,bidnucu prepariran:DDa nismo sa 18-to mesecnom bebom,sto se nas tice mogli bi i na Mars,ovako...nisam pametan a ne da mi "rogonja" mira:neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nafplio je lep gradic. Tolo nista posebno. Dobar je kao baza za obilaske a mi smo ga izabrali zbog cene. Za nas dvoje je nocenje misa doruckom bilo 27e a u Nafpliu nisam tada nasla nista ispod 50e bez dorucka.

Na nas Halkida nije ostavila neki utisak. Svratili smo prosle godine posle Elafonisosa. Mozda smo se i lose organizovali.

U kom periodu idete? Ako idete u sezoni, mozda mozete jedan dan da "skoknte" do Nafplia malo da se sklonite sa plaze jer ce da pecem Nisam bas merodavna za to jer je meni sve caskom. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Нафплио би требало да посетите предвече , због врућине ,ми смо били у јулу и тада је били 39° . Можете да обиђете тврђаву где је био заточен Колокотронис , уживате у прелепом погледу одакле се види цео Нафплио и околина . Ту на самом улазу праве одличан сок од цеђених поморанџи , пред мрак сиђете до града у центру имају много добар сладолед у посластичарници или да нешто вечерате . Нафплио је мали град ништа посебно за видети сем те тврђаве која је добро очувана и доста велика , увече у Нафплиу можете да се возите у фијакеру са бебом . 

Izmenjeno (путујекараван)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Sladja i @путујекараван hvala vam.

Nafplio je lep gradic. Tolo nista posebno. 

U kom periodu idete? Ako idete u sezoni, mozda mozete jedan dan da "skoknte" do Nafplia malo da se sklonite sa plaze jer ce da pecem Nisam bas merodavna za to jer je meni sve caskom. :)

Idemo u septembru ali moze sunce i tada da przi dole.

Upravo tako,ocenicu u odlasku taj deo puta pa cu videti sta mi je ciniti kad stignem tamo( da li je caskom ili ne),makar  sam resio dilemu oko Tola:D

Za nas dvoje je nocenje misa doruckom bilo 27e a u Nafpliu nisam tada nasla nista ispod 50e bez dorucka.

Na nas Halkida nije ostavila neki utisak. Svratili smo prosle godine posle Elafonisosa. Mozda smo se i lose organizovali.

Ako uzmem u obzir Elafonisos-Nafplio oba pravca skoro 450km,koliko ode za "corbu"+trajekt oba pravca onda je i ekonomski isplativije nocenje:D

Halkidu smo izabrali posle pregleda mesta uz auto-put,mada se udaljavamo 16-17km kako sam video,pogledao Kamenu Vourlu koja je bliza BG-u,ali nam nekako Halkida na gledanje bila lepsa.

Da smo solo,mozda bi nocili u Arahovi,deluje bas simpaticno mestasce.

Нафплио би требало да посетите предвече , због врућине ,ми смо били у јулу и тада је били 39° . Можете да обиђете тврђаву где је био заточен Колокотронис , уживате у прелепом погледу одакле се види цео Нафплио и околина . Ту на самом улазу праве одличан сок од цеђених поморанџи , пред мрак сиђете до града у центру имају много добар сладолед у посластичарници или да нешто вечерате . Нафплио је мали град ништа посебно за видети сем те тврђаве која је добро очувана и доста велика , увече у Нафплиу можете да се возите у фијакеру са бебом . 

Imacu sve ovo u vidu:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre petnestak godina turistički sam boravio u Atini kojom prilikom sam posetio između ostalog i Korint, Mikenu i Epidaurus i poželeo da jednom letujem u ovom delu Grčke. Ove godine napokon je došla na red ova destinacija, pa u ponedeljak preko agencije Belvi travel putujem u Tolo, hotel Akteon. Jedan od razloga za izbor Tola kao destinacije svakako je želja da vidim Nafplio, grad o kojem sam mnogo toga lepog čuo, a na ovom forumu i čitao.Namera mi je svakako da odem i na izlet brodom do ostrva Spetses i Hidra, a o svemu ću svoj komentar dati po povratku, možda će nešto značiti turistima koji u Tolo idu kasnije.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre petnestak godina turistički sam boravio u Atini kojom prilikom sam posetio između ostalog i Korint, Mikenu i Epidaurus i poželeo da jednom letujem u ovom delu Grčke. Ove godine napokon je došla na red ova destinacija, pa u ponedeljak preko agencije Belvi travel putujem u Tolo, hotel Akteon. Jedan od razloga za izbor Tola kao destinacije svakako je želja da vidim Nafplio, grad o kojem sam mnogo toga lepog čuo, a na ovom forumu i čitao.Namera mi je svakako da odem i na izlet brodom do ostrva Spetses i Hidra, a o svemu ću svoj komentar dati po povratku, možda će nešto značiti turistima koji u Tolo idu kasnije.

Obavezno javite sve aktuelne info o hotelu Aktion (udaljenost od plaze, od desavanja u gradu) - ( isti hotel preko iste agncije gledam ovih dana pa ce mi svaka informacija biti korisna). ??‍♀️ Cene lezaljki i pića na plaži, u tavernama, prosto neke aktuelne a korisne informacije! Pozdrav! ??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi idemo od 17.08. u sopstvenoj reziji tako da ce svaka informacija dobro doci. Lep provod pa po povratku podelite utiske sa nama!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je Nafplio fenomenalan.

Ja nisam obisla tvrdjavu jer sam bila smestena u Drepanu pa sam uvece dolazila i bas nisam nesto mogla da odem do tvdjave. Ostavila sam to za neki drugi put .

A Nafplio je za mene poseban odavno me nije nesto tako ocaralo.

Jos sam i prisustvovala koncetu Helenic navy orkestra na trgu i uzivala sam.

Pre nego li da podjem na putvanje vagala  sam gde da trazim smestaj i izbor je pao na Drepano beach. Bolje je bilo da sam izabrala Nafplio.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26306
    Ukupno tema
    877283
    Ukupno poruka