Raymond

Tolo

257 poruka u ovoj temi

Mi smo Tolo izabrali za jedno nocenje u povratku sa Elafonisosa. Malo smo odmorili, obisli Nafplio ali se kupali nismo. Plaza u mestu je bas losa, uska, hoteli skoro uz more.

Prosle godine smo sa Elafonisosa svratili u Epidaurus pa nastavili za Atinu. I svratili smo na jedno kupanje u Novom Epidaurusu. Plaza isto nije nesto posebno lepa. Ok nam je bilo da se osvezimo posle obilaska i voznje ali nista posebno.

A mozda smo se i malo razmazili posle Elafonisosa! :)

Nama je Argolida zanimljiva zbog obilazaka ali kao sto rece @Zoran GM67 ne i zbog plaza. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zoran GM67,Rakel,Sladja,hvala na informacijama i sugestijama.

Da,tako nekako sam i mislio.Pokusavao sam da se spustim pomocu GE ali ni ja ne videh nesto posebno sto se plaza tice pa rekoh da pitam iskusnije.Gledamo da spojimo kupanje i obilaske.Videcemo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 23.12.2015. at 21:59, Zoran GM67 je rekao/la:

Koliko se sećam ništa zanimljivo nisam video što bi nas odvelo na tu stranu. Voleo bih da me neko demantuje. Definitivno plaže nisu razlog da se ide na Peloponez, bar na Argolidu

Da ima plaža kod mesta Drapano . postavljena je tabla na kojoj piše  "playa del sol " , mesta za parking koliko voliš , mobilni toaleti , tuševi i baš podseća na Lefkadu nije plicak kao na okolnim plažama već počinje dubina odma posle nekoliko metara. Postoje i dve pristojne taverne na njoj iznajmljuju lezaljke a možete da postavite i svoje gde želite . U Epidaurusu ima prelepa plaža kod crkve Sv. Nikole ( takodje  malo pre pomenuta plaža se izvorno zove S. Nikola ) , jako je čista voda za razliku od one kod starog Epidaurusa koja mi se nije svidela jer je voda bila jako prljava . Zanimljivih mesta ima na pretek Mikena , Mistra , Olimpija , Epidaurus i prestonica Nafplio jedan od najlepših gradova u Grčkoj pa okolna ostrva Hidra , Metana , Agistri i ako Bog da ja bi opet tamo na odmor .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije bas da su plaze tako lose. Mi smo se lepo kupali i na nasoj plazi, nema guzve, voda je bas bila bistra. Na Porosu ima prelepa plaza The love bay preporucujem da se predje autom i na njemu provede ceo dan. Sladoled u ulici do mora je fenomenalan a ukusi mnogobrojni. I u Metani ima lepa pescana plaza samo se prodje samo mesto produzi pored mora i ne mozete da omasite isto nema guzve.

I mi bi se ponovo vratili samo sto je mene proslog leta smorio sam put oduzilo mi se nesto u dolasku, a u povratku zaglavismo u nekoj guzvi u Makedoniji.

Evo malo slicica nase plaze u Epidavrosu tj plaza je malo izmestena od samog mesta.

Epidavros sa puta

11411789_10207471421166888_541220339314737016_o.jpg

11722434_10207559888178508_8150304041701579744_o.jpg

11717417_10207559889018529_8489894156447

Plaza ispred kampa pogled na levo i na desno, ogromna je :)

ovo je the love bay na Porosu i da znate da su dve lezaljke i suncobran 6,5e.

11722595_10207580378210746_8535079620666086386_o.jpg

11707744_10207458293358701_4562323575834971185_o.jpg

Izmenjeno (maca...)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekakva iskustva u Apartmanima Skalidis u Tolu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna koliko košta taxi (predpostavljam da ga ima) za povratak iz Nefplia u Tolo ?

Znam da je bus 1,8e ali ga nema kasnije uveče za povratak.:neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre par nedelja sam se vratila sa Peloponeza i odseli smo u Tolou. Sve preporuke za Katerina Hotel http://www.booking.c...7856dfd4f7ba6X1,

Smeštaj je odličan, sobe su velike i čiste, a vlasnik Dimitris je mnogo simpatičan lik i izuzetan domaćin. U cenu smeštaja je uključen i doručak, a za doručak možete od Dimitrisa da tražite šta želite I on će vam sve želje ispuniti. Dimitris je rekao da ga ne kontaktirate preko booking.coma, vec direktno preko mejla jer tako može da da popust, a preko booking.com ne može. Inače, 60% roda pomorandži Grčke je sa Peloponeza pa ćete na svakom koraku videti stabla pomorandži, a one su odličnog kvaliteta, pune soka. Sam Peloponez mi se mnogo svideo i rado ću se vratiti tamo. Pejzaž je prelep, planinski predeli s mnogo zimzelenog drveća I bujnim rastinjem. Hrana je izvrsna, preporučujem restoran Triton na plaži Plaka u Drepanu http://www.tritonii....N-II/Beach.html Izvrsna jagnjetina, maslinovo ulje, masline, sve je veoma ukusno.

Nafplio je na ovom forumu već dosta opisan, veoma sladak gradić. Obavezno posetiti amfiteatar u Epidavrosu, neverovatna akustika! Mi smo nažalost bili bez kola i to nam je bio veliki nedostatak jer uzdati se u njihovu KTEL Argolidas autobusku mrežu uopšte nije pametno, jer je sve haotično, a i odlazak u neka dalja mesta, na primer Olimpiju, je teško organizovati, jer treba da se ide iz Nafplija u Tripoli pa da se onda čeka autobus za Olimpiju (koji može da se pojavi u predviđeno vreme, a ne mora). Dakle, autobuska mreža im nije dobra kao na Santoriniju ili Skijatosu.

Mi smo se baš lepo odmorili, ali sledeći put obavezno kola pa onda u obilazak Olimpije, Lakonije i ostalih zanimljivih mesta na Peloponezu.

Pre par nedelja sam se vratila sa Peloponeza i odseli smo u Tolou. Sve preporuke za Katerina Hotel http://www.booking.c...7856dfd4f7ba6X1,

Smeštaj je odličan, sobe su velike i čiste, a vlasnik Dimitris je mnogo simpatičan lik i izuzetan domaćin. U cenu smeštaja je uključen i doručak, a za doručak možete od Dimitrisa da tražite šta želite I on će vam sve želje ispuniti. Dimitris je rekao da ga ne kontaktirate preko booking.coma, vec direktno preko mejla jer tako može da da popust, a preko booking.com ne može. Inače, 60% roda pomorandži Grčke je sa Peloponeza pa ćete na svakom koraku videti stabla pomorandži, a one su odličnog kvaliteta, pune soka. Sam Peloponez mi se mnogo svideo i rado ću se vratiti tamo. Pejzaž je prelep, planinski predeli s mnogo zimzelenog drveća I bujnim rastinjem. Hrana je izvrsna, preporučujem restoran Triton na plaži Plaka u Drepanu http://www.tritonii....N-II/Beach.html Izvrsna jagnjetina, maslinovo ulje, masline, sve je veoma ukusno.

Nafplio je na ovom forumu već dosta opisan, veoma sladak gradić. Obavezno posetiti amfiteatar u Epidavrosu, neverovatna akustika! Mi smo nažalost bili bez kola i to nam je bio veliki nedostatak jer uzdati se u njihovu KTEL Argolidas autobusku mrežu uopšte nije pametno, jer je sve haotično, a i odlazak u neka dalja mesta, na primer Olimpiju, je teško organizovati, jer treba da se ide iz Nafplija u Tripoli pa da se onda čeka autobus za Olimpiju (koji može da se pojavi u predviđeno vreme, a ne mora). Dakle, autobuska mreža im nije dobra kao na Santoriniju ili Skijatosu.

Mi smo se baš lepo odmorili, ali sledeći put obavezno kola pa onda u obilazak Olimpije, Lakonije i ostalih zanimljivih mesta na Peloponezu.

Tijuana imala bih jedno pitanje u vezi hotele Katerina kako mogu licno da ga kontaktiram da izbegnem booking imate li neki mail? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam Tijuana, ali evo

www.tolokaterina.gr

ali meni nesto nece na engleskom, snadjite se

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima. Idemo uskoro u Tolo,pa mi treba par informacija. Planirali smo da obidjemo Epidaurus, Mikenu i Olimpiju. Interesuje me koliko vremena je potrebno da se obidje svaki od tih lokaliteta i preporuka da za plazu u plizini Epidaurusa. Da li je izvodljivo da se istog dana kad se obilazi Olimpija svrati na neku plazu, s obzirom na distancu od Tolo-a, i preporuka za istu? Mnogo hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

За Микену и Епидаурус треба ти по један дан , нисмо посетили Олимпију , па за то не знам . У близини Епидауруса посетили смо плажу код потопљеног града која није ништа посебно ,вода је чак прљава и она макија око ње али смо ронили до оних зидина у води . Ту је мало већа гужва има паркинг и две таверне па смо одатле отишли аутом на плажу код црквице пошто смо је снимили са те локације . Плажа је супер ,вода чиста и прозирна и на њој смо остали до краја дана . Пелопонез морам посетити ако успем макар још једном , мало је једно летовање за то . Ево пробаћу да поставим ту плажу код цркве .

Εκκλησάκι Παναγίτσας
Nik. Pitidi, Epidavros 210 59, Грчка

https://goo.gl/maps/K23LejQoM9n

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

За Микену и Епидаурус треба ти по један дан , нисмо посетили Олимпију , па за то не знам . У близини Епидауруса посетили смо плажу код потопљеног града која није ништа посебно ,вода је чак прљава и она макија око ње али смо ронили до оних зидина у води . Ту је мало већа гужва има паркинг и две таверне па смо одатле отишли аутом на плажу код црквице пошто смо је снимили са те локације . Плажа је супер ,вода чиста и прозирна и на њој смо остали до краја дана . Пелопонез морам посетити ако успем макар још једном , мало је једно летовање за то . Ево пробаћу да поставим ту плажу код цркве .

Εκκλησάκι Παναγίτσας
Nik. Pitidi, Epidavros 210 59, Грчка

https://goo.gl/maps/K23LejQoM9n

Hvala mnogo na brzom odgovoru i korisnom odgovoru. Vec se radujem putovanju :D

Ako ima neko  jos savet za Olimpiju bila bih mu veoma zahvalna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prošle godine išli iz Tola za Olimpiju i nazad u istom danu, Svratili na Zaharo plažu posle obilaska Olimpije, usput je kad se krene ka Tolu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prošle godine išli iz Tola za Olimpiju i nazad u istom danu, Svratili na Zaharo plažu posle obilaska Olimpije, usput je kad se krene ka Tolu.

Znači izvodljivo je. Odlično. I ja sam gledala Google maps pa je u obzir dolazila Kiafas plaža koja isto pored puta.

Mnogo hvala na ogdovoru.

Ako neko još ima neki savet ili preporuku za boravak na Peloponezu neka kaže. Idemo prvi put, pa bih da vreme iskoristimo na najbolji način.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u hotelu Minoa ili u hotelu Apolon u Tolu? 

Minoa je na samom kraju grada...do male luke. Na google eratrh se vide neki kolektori odmah iza luke. Pa me zanima da li je ok biti smesten u tom delu i koliko ima pesacenja odatle do glavne plaze u Tolu?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887850
    Ukupno poruka