Raymond

Tolo

275 poruka u ovoj temi

Ove godine...I naravno da su ukusi razliciti- ja licno ne vidim nikakvu razliku izmedju plaze u Tolu i plaze u Nei Poriju...Ono sto je meni guzva- nekom je poluprazna plaza...

Takodje imam dve klinke koje komentarisu sve moguce i plaza u Tolu jednostavno " nije lepa", automobili na glavnoj ulici " su stvarno vise dosadni" , Nafplio je " najlepsi grad na svetu "...itd. I sad znamo gde rastu te grcke pomorandze koje kupujemo na pijaci biggrin.gif

Potpuno svesno smo kombinovali Elafonisos i Tolo- zaista jedno fenomenalno letovanje!

Rekao sam, da ponovim, Tolo i Nafplio su deo iste turisticke ponude.

Pravilo je: Spavati u Tolu a kad god neko hoce moze otici u Nafplio, posto je blizu, s druge strane Nafplio nije najpogodniji za hotel/apartman/pansion, pogotovo za porodice sa decom, vecina smestajnih jedinica su u strom delu grada i daleko od plaza, uz to cene smestaja su skuplje nego u Tolu.

Najbolje je imati auto ali i oni sto nemaju ne treba da brinu, ima autobus koji je cest i redovan.

Pored svih vrlina koje Tolo ima, a usluga je odlicna, verovatno najveca mana Tola moze biti guzva i ti automobili parkirani po ulicama nekom mogu da smetaju.

Nama nisu smetali jer smo kad kod smo pozeleli za tili cas bili u Nafpliju, pa izmedju Tola i Nafplija skoro i da nema praznog prostora (bez obzira sto ima jos naselja), svuda kuce, prodavnice ili neki drugi objekti, a u Nafpliju u luci je besplatan ogroman parking, tako da zaista problema nema, vec sam pisao, Nafplio je fenomelan grad, osvojio me je za ceo zivot, i bicu u Nafpliju kad pozelim, a ovo letovanje i Tolo ce mi ostati u lepoj uspomeni, odlicno sam se proveo i nakupio pozitivne energije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je nekako logicnije (obidjem uz put i taj jug Argolide) da odem dole do Porto Helija (ili mestasce Kosta) pa da predjemo nekim brodicem ako ide do Spetsesa i recimo do Ermionija (a vidim da tu istocno ima jos nekoliko mesta) pa da nadjemo neki brodic za Idru.

J

За Спетсес брод иде из Косте, цена је 1,5 евро у једном правцу. За Хидру брод иде из Ермионија 3-4 пута дневно, цена је 9,5 евра по особи у једном правцу. Иначе, из Порто Хелија се 2 пута недељно организује излет Спетсес и Хидра који кошта 23 евра.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine...I naravno da su ukusi razliciti- ja licno ne vidim nikakvu razliku izmedju plaze u Tolu i plaze u Nei Poriju...Ono sto je meni guzva- nekom je poluprazna plaza...

Takodje imam dve klinke koje komentarisu sve moguce i plaza u Tolu jednostavno " nije lepa", automobili na glavnoj ulici " su stvarno vise dosadni" , Nafplio je " najlepsi grad na svetu "...itd. I sad znamo gde rastu te grcke pomorandze koje kupujemo na pijaci biggrin.gif

Potpuno svesno smo kombinovali Elafonisos i Tolo- zaista jedno fenomenalno letovanje!

fmarea

Naravno da je sve podlozno poredjenju, negde si ranije spominjala i Paraliju.

Nei Pori i Paralija su mesta u Egejskoj Makedoniji, Tolo je na Peloponezu.

Ako posmatramo istoriju od propasti Vizantije moze se uociti da postoje "dve Grcke", jedna od njih je bila pod Venecijancima (Mletackom republikom).

Moze se videti na karti koji delovi danasnje Grcke, medju kojima i Peloponez, su bili pod Mletackom republikom.

Moj link

Svaki kraj ima svoje razlicite privlacnosti i osobenosti, ukljucujuci istoriju, mentalitet, kulturu i sl., neke turiste vise privlaci nesto u jednom kraju, druge u drugom i o ukusima ne vredi raspravljati.

Ali je bitno znati sta koji kraj nudi, ukljucujuci i kakve su osobenosti tog kraja, kakva je bila istorija, kakav je mentalitet i td. sto sve skupa daje kompletniju sliku o nekoj destinaciji.

Internet je postao veoma vazan za izbor destinacije. Sajtovi poput TripAdvisor i slicni pruzaju obilje informacija posto ljudi sirom sveta prenose svoja iskustva u vezi neke destinacije.

Pazljivo citanje iskustava na TripAdvisor i mnogim drugim sajtovima, ukljucujuci svakako i domace, moze biti izuzetno vredno za sticanje solidnog znanja i vazno za odlucivanje o tome da li ta destinacija i konkretan hotel/apratman i td. odgovara licnim preferencijama ili ne.

Na TripAdvisor moze se videti da je Tolo (ukucajte Tolo hotels) sa svojih 49 hotela i drugih objekata dosta zastupljen, mogu se procitati utisci mnogih Engleza, Svedjana, Italijana, Francuza, Holandjana i drugih zapadnoEvropljana, istocnoEvropljana, dalje Amerikanaca, Kanadjana i td.

O nekim destinacijama se na stranim sajtovima mnogo manje pise, tako na primer na Trip Advisor ima samo dva pregleda ukupno o Nei Poriju (ukucajte Neoi Poroi hotels) i to za jedan jedini hotel, to je veoma malo informacija tako da se moraju pregledati mnogi drugi sajtovi da bi se doslo do vise informacija, utisak je da na domacim sajtovima po pitanju Nei Porija ima mnogo vise informacija nego na onim na engleskom jeziku.

Izmenjeno (Raymond)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo u tome je i poenta...Da me je neko spustio vezanih ociju helikopterom U Tolo, pojma ne bih imala da sam na Peloponezu...A sto se tice Interneta, Wikipedie i sl. pisanih sadrzaja- ima jedan lep citat:

" Dakle, da sam te pitao nešto o umetnosti, prepričao bi mi svaku knjigu o umetnosti, koja je ikada napisana... Ali kladim se da mi ne bi mogao reći kako miriše u Sikstinskoj kapeli, nikad nisi tamo stajao i gledao taj divan plafon...

Kad bih te pitao za žene, dao bi mi popis najdražih. Možda si i prevrnuo nekoliko njih, ali ne možes mi reći kakav je osjećaj buditi se kraj žene i osećati zaista sretnim...

Da te pitam o ratu, nabacao bi mi se Shakespeareom. "Jos jednom u odbranu, dragi prijatelji". Ali nisi bio ni blizu ratu...itd.

Pisana rec je jedno, iskustvo nesto sasvim drugo...Upravo tome i sluze forumi- da podelimo svoja iskustva...U konkretnom slucaju- dovoljno je da se slozimo da se ne slazemo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo u tome je i poenta...Da me je neko spustio vezanih ociju helikopterom U Tolo, pojma ne bih imala da sam na Peloponezu...A sto se tice Interneta, Wikipedie i sl. pisanih sadrzaja- ima jedan lep citat:

" Dakle, da sam te pitao nešto o umetnosti, prepričao bi mi svaku knjigu o umetnosti, koja je ikada napisana... Ali kladim se da mi ne bi mogao reći kako miriše u Sikstinskoj kapeli, nikad nisi tamo stajao i gledao taj divan plafon...

Kad bih te pitao za žene, dao bi mi popis najdražih. Možda si i prevrnuo nekoliko njih, ali ne možes mi reći kakav je osjećaj buditi se kraj žene i osećati zaista sretnim...

Da te pitam o ratu, nabacao bi mi se Shakespeareom. "Jos jednom u odbranu, dragi prijatelji". Ali nisi bio ni blizu ratu...itd.

Pisana rec je jedno, iskustvo nesto sasvim drugo...Upravo tome i sluze forumi- da podelimo svoja iskustva...U konkretnom slucaju- dovoljno je da se slozimo da se ne slazemo...

Fmarea

Neslaganje je dobro i argumentovane rasprave su korisne za sve one koji su zainteresovani za neku destinaciju.

Nista nema losije o nekoj destinaciji nego kada se svi snebivaju da kazu nesto sto je lose, tako svi pricaju u superlativu i stvaraju kohezivno misljenje sto je pogresan trag za one buduce.

Naprotiv, treba biti otvoren i izraziti svoje misljenje i utiske.

Mi ne pisemo ovo radi sebe vec upravo radi onih koji se intereseuju za ovu destinaciju, tako da im je svaka informacija korisna i dobra i losa.

Tolo je ziva destinacija, mnogo ima zainteresovanih, i to s pravom, posto ima mnogo svojih kvaliteta, stoga ne treba od njega vestacki stvarati neko idealno mesto, svako treba da ima neke svoje kriterijume i da li se ta destinacija uklapa u nih, nesto sto ocekuje, pa ako se kockice sloze, odluka je pala.

Ovo o Internetu nisi verovatno razumela. Na tebe i mene se to svakako ne odnosi jer mi smo bili i doziveli taj deo Argolide. Upravo sam pisao o Internetu za one koji posecuju strane sajtove (tripadvisor, travel-library, zoover, holidaychecker, boo i mnoge druge). Zapadnoevropljani, Amerikanci i dr. dosta letuju u Tolu i iznose svoje utiske. O Nei Poriju se utisci skoro i ne mogu naci jer nije omiljeno mesto Zapadnoevropljana, na stranim review sajtovima se skoro ne moze naci ni to mesto, a kamoli ocena nekog smestajnog kapaciteta.

Da rezimiram sve kvalitete i prednosti Tola onako kako sam ih sa familijom doziveo:

Veoma ususkano i bezbedno mesto, prema vlastitom misljenu idealno za familije

Toplo je, plaza je lepa, pescana, more cisto, toplo

Mesto ima puno hotela, apartmana i drugog smestaja, za svaciji dzep

Taverne su odlicne, izbor je veliki, cene umerene

U blizini Tola, 10 km, je prelepi grad Nafplio, jedan od najlepsih gradova Mediterana te velicine

Nafplio je grad, i smatram da je manje pogodan za familije sa decom, vise je idealan za parove

Ali familijama nije nikakav problem, blizu je Tola, pravilo je spavati u Tolu a biti u Nafpliju, kad god se pozeli

Nafplio ima dve plaze, od kojih je pescana plaza Karathona sa plavom zastavom, duga je 2 km, deluje impresivno, veoma je dobro odrzavana i organizovana

Ne mnogo daleko od Tola su cuveni arheoloski lokalitet Mikena i veliko anticko pozoriste Epidaurus, po meni oba treba posetiti

Iz luke Tolo se moze otici na krstarenje do velicanstvene Hidre i slatkog Spetsesa, taj dan mi je ostao u vrlo prijatnom secanju

Iz Tola se moze obilaziti kolima bez problema obliznji potez od Milija (jugozapadno od Nafplija) do Kandije (istocno od Tola) i dalje do Irije (nismo je posetili tako da ne mogu o Iriji nista da kazem), tu neko moze naci mesto i plazu koja mu se dopada, neko ne, nasi klinci su preferirali pescane plaze Psili Ammos u Tolu i Karathona u Nafpliju

Ko zeli moze se otisnuti do Kilade koja u blizini ima simpaticnu pescanu plazu Lepitsa, plaza nije spektakularna ali je za decu fina, pesak je odlican za pravljenje figura, plicak je, voda cista, topla

Dalje se neko moze otisnuti sve do Porto Helija i Ermionija u cijoj okolini ima dosta plaza, mene je mesto razocaralo, mada je moguce da sam imao prevelika ocekivanja, plaza Hinitsa sa plavom zastavom prema vlastitom misljenju nista posebno, potez od Petroitalase do Ermionija razocarenje

Iz Tola smo se upustili u avanturu zvanu Olimpija i tog dana se fenomenalno proveli, pored same Olimpije koja je velicanstvena upoznavali smo i sire Peloponez, dakle delove Arkadije i lije, iako je daleko vredelo je truda.

Ima jos mnogo delova Argolide i mesta blizu Argolide koja nismo obisli tako da to moze biti zanimljivo za neki sledeci put ako letujemo u Tolu ili Nafpliju (u Nafplio se ne mora ici samo za letovanje, moze i za praznike i druge posebne dane, informisacu se kako je za novu godinu, Nafplio me je potpuno osvojio).

U tom slucaju cemo svakako jedan dan odvojiti za Atinu, sto ovog leta nismo ucinili.

Ljudski ukusi i preferencije su razliciti. Nekom se sve ovo moze dopasti nekom ne. Neko preferira delove Grcke koji su bili pod Mletackom republikom, nekom se ne dopadaju. Misljenja i impresije su subjektivna, nekada mozemo iznaci tvrde kriterijume po pitanju destinacija, ali cesto ne mozemo. Ali evo ako to moze nekom da koristi, Zazolina i ja smo slicnog misljenja po pitanju plaza Argolide, nisu spektakularne i ne treba imati prevelika ocekivanja. Plaze poput Petanija ili Mirtosa na Kefaloniji ovde se nece naci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tolo i okruzenje kao destinacija nude mnogo toga i moze se istinski uzivati, sto potvrdjuju turisti iz Evrope i Severne Amerike koji mu se ponovo vracaju.

U pojedinim brosurama za Tolo i Nafplio moze se procitati da je to destinacija idealna za intelektualce, parove, ljude sklone umetnosti i dr., po mom misljenju to je suzeno, prakticno sve kategorije turista u tom kraju mogu odlicno da se provedu.

Naravno, ukusi i misljenja se razlikuju, svako ima vlastite kriterijume, tako komsija kada sam mu prenosio utiske sa letovanja naglasio je da je za njega Pefkhori najbolja destinacija koju ne menja. Treba postovati svako iskustvo a nakon istrazivanja destinacija odabrati ono sto odgovara vlastitim preferencijama.

U samom Tolu ima mnogo hotela i malo sam istrazivao radi sopstvene klasifikacije. Tako koga interesuje zapadnim Evropljanima i SeveroAmerikancima u Tolu su omiljeni hoteli: King Minos i Minoa blizu luke, Apolon u novom delu, Panorama na brdu, Lost Paradise u centralnom delu i td. Hotel Hristina (Christina) u kome smo mi odseli, koji je vrlo blizu glavne plaze Psili Ammos, koliko sam primetio ubedljivo najvise je imao gostiju iz Grcke.

Turisti iz Evrope i Amerike naglasavaju ono sto je jedan Italijan sazeo u jednoj recenici:

Tolo is an excellent locations for travellers who want to enjoy Peloponnese and have the Classic Greece tour.

Codemaker je vrsni znalac Peloponeza i treba ga pazljivo citati. Mislim da je negde pisao kako je gledao uzivo predstavu u najimpresivnijem antickom pozoristu Epidaurus, koji nije daleko od Tola i Nafplija. Epidaurus je prelep, ali bili smo preko dana, svakako sledeci put kada budemo isli necemo propustiti da odgledamo neku anticku predstavu, to je sigurno vrhunski dozivljaj uzivo pratiti dramu u velicanstvenom pozoristu gradjenom pre 2300 godina. Ima li neka destinacija u svetu koja to nudi?

Popisali smo dosta atrakcija koje ove godine nismo stigli da posetimo tako da cemo se Tolu, Nafpliju i Peloponezu vracati ponovo. Treba istinski uzivati u tome sto ovaj kraj poseduje i izdvaja ga na turistickoj mapi sveta sto cini da ga svake godine posecuje reka turista iz Evrope i Severne Amerike a kada smo bili videli smo i pojedine sa Dalekog Istoka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pojedinim brosurama za Tolo i Nafplio moze se procitati da je to destinacija idealna za intelektualce, parove, ljude sklone umetnosti i dr., po mom misljenju to je suzeno, prakticno sve kategorije turista u tom kraju mogu odlicno da se provedu...

И бре Рејмонд, сад испаде да сремски паор као ја нема де уденути бокал шприцера!?!:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno,o ukusima ne treba raspravljati,ali moje je misljenje da ovakvi forumi sluze tome da oni koji se spremaju da posete neku oblast mogu da steknu uvid na osnovu razlicitih misljenja.Tolo,i posebno Nafplio su lepi lokaliteti za posetiti,ima i pregrst arheoloskih lokaliteta koje neizostavno treba obici,ali sto se tice letovanja(opet se ogradjujem,ovo je moje subjektivno misljenje),ne bi ponovo dolazila u taj deo.Mislim da za ono sto ja ocekujem od letovanja,a to su pre svega lepe i interesantne plaze,ovaj deo Peloponeza ne zavredjuje vise od jednog leta.

Raymonde,sve hocu da vas pitam,da li ste vi taj gost iz Srbije koji je kupovao casopis Vreme u jednoj od,,dzidzarnica,,u Tolu?Mi smo bili smesteni u potpuno drugom delu gradica,ali smo jednom svratili da kupimo neku kartu,i vlasnik je bio uporan da nas poveze sa drugim gostima iz Srbije,ali nas ritam na letovanju je takav da se uvece vracamo u ,,bazu,,jako kasno,tako da mu plan,iako dobronameran,nije uspeo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno,o ukusima ne treba raspravljati,ali moje je misljenje da ovakvi forumi sluze tome da oni koji se spremaju da posete neku oblast mogu da steknu uvid na osnovu razlicitih misljenja.Tolo,i posebno Nafplio su lepi lokaliteti za posetiti,ima i pregrst arheoloskih lokaliteta koje neizostavno treba obici,ali sto se tice letovanja(opet se ogradjujem,ovo je moje subjektivno misljenje),ne bi ponovo dolazila u taj deo.Mislim da za ono sto ja ocekujem od letovanja,a to su pre svega lepe i interesantne plaze,ovaj deo Peloponeza ne zavredjuje vise od jednog leta.

Raymonde,sve hocu da vas pitam,da li ste vi taj gost iz Srbije koji je kupovao casopis Vreme u jednoj od,,dzidzarnica,,u Tolu?Mi smo bili smesteni u potpuno drugom delu gradica,ali smo jednom svratili da kupimo neku kartu,i vlasnik je bio uporan da nas poveze sa drugim gostima iz Srbije,ali nas ritam na letovanju je takav da se uvece vracamo u ,,bazu,,jako kasno,tako da mu plan,iako dobronameran,nije uspeo.

Zazolina

Ostalo je jos toliko stvari koje nismo obisli da cemo se u Tolo/Nafplio sigurno vratiti. Da li ce to da bude celo letovanje ili cemo da podelimo Mesiniju i Argolidu, videcemo, ali to nece biti tako brzo posto iduce godine planiramo Rodos ili Kos, a i neke druge (latino) destinacije u zapadnom Mediteranu, vise necemo odlagati.

Takodje, jednom kada klinci pocnu da idu na letovanje bez nas sigurno ce nam letovanje u Nafpliju, u nekom od hotela i pansiona starog dela grada biti zanimljivo, mada tu postoje i druge opcije koje se mogu iskombinovati.

Casopis Vreme nisam kupovao, i ne znam tog vlasnika koji je bio uporan da povezuje goste iz Srbije, ali smo culi srpski jezik u Tolu na vise mesta, jednom smo culi i u tom starom delu gde se prodaju dzidza bidze.

Jedno po podne, kad su bili veliki talasi na plazi Psili Ammos, otac i cerka koji su plivali do mene pricali su srpski, posle sam na plazi video celu familiju. E pa sad ja da pitam da li je to bila vasa familija, posto je to deo plaze koji odrzava Angelos, a koliko sam shvatio bili ste u hotelu Kiani Akti/Angelos koji je preko puta plaze.

Izmenjeno (Raymond)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zazolina

Ostalo je jos toliko stvari koje nismo obisli da cemo se u Tolo/Nafplio sigurno vratiti. Da li ce to da bude celo letovanje ili cemo da podelimo Mesiniju i Argolidu, videcemo, ali to nece biti tako brzo posto iduce godine planiramo Rodos ili Kos, a i neke druge (latino) destinacije u zapadnom Mediteranu, vise necemo odlagati.

Takodje, jednom kada klinci pocnu da idu na letovanje bez nas sigurno ce nam letovanje u Nafpliju, u nekom od hotela i pansiona starog dela grada biti zanimljivo, mada tu postoje i druge opcije koje se mogu iskombinovati.

Casopis Vreme nisam kupovao, i ne znam tog vlasnika koji je bio uporan da povezuje goste iz Srbije, ali smo culi srpski jezik u Tolu na vise mesta, jednom smo culi i u tom starom delu gde se prodaju dzidza bidze.

Jedno po podne, kad su bili veliki talasi na plazi Psili Ammos, otac i cerka koji su plivali do mene pricali su srpski, posle sam na plazi video celu familiju. E pa sad ja da pitam da li je to bila vasa familija, posto je to deo plaze koji odrzava Angelos, a koliko sam shvatio bili ste u hotelu Kiani Akti/Angelos koji je preko puta plaze.

Ne,mada smo bili smesteni u tom hotelu,nasa deca su odavno u nekim svojim kombinacijama(vec diplomirali)!Mi smo bili veoma mladi roditelji,tako da smo sada u ,,najboljim,, godinama,izmedju dece i unucica,pa uzivamo za sebe,dok jos mozemo!Eto,vi videste nekoliko turista iz Srbije,a mi nismo sreli nikoga,samo nam se jednom u Nafpliu ucinilo da se jedna zena obratila cerki na srpskom,ali je bila takva guzva da nismo bili sigurni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne,mada smo bili smesteni u tom hotelu,nasa deca su odavno u nekim svojim kombinacijama(vec diplomirali)!Mi smo bili veoma mladi roditelji,tako da smo sada u ,,najboljim,, godinama,izmedju dece i unucica,pa uzivamo za sebe,dok jos mozemo!Eto,vi videste nekoliko turista iz Srbije,a mi nismo sreli nikoga,samo nam se jednom u Nafpliu ucinilo da se jedna zena obratila cerki na srpskom,ali je bila takva guzva da nismo bili sigurni.

Najbolje je kada se mlade osobe zene/udaju i posle vec u cetrdesetim, kada im se deca vec osamostale, mogu da rade i idu gde im volja.

Sam medjutim tu lekciju nisam na vreme elaborirao.

Inace kad na nekoj plazi vidim lepu zenu/devojku pomislim da je iz Srbije i retko pogresim. Mnogi nasi muskarci nisu svesni da u drugim zemljama pripadnici muskog roda nisu te srece da su okruzeni sa toliko lepote. Dovoljno je pogledati plaze po raznim destinacijama i uveriti se u to.

Na primer prosle godine na plazi Platis Gialos kod Lasija sam ugledao par lepih devojaka koje su igrale odbojku. Odmah su me podsetile na devojke iz Srbije, i naravno ubrzo sam zacuo srpski jezik. Ispostavilo se da neka nasa agencija radi hotel iznad plaze (koji mislim da se zove White rock).

U Nafpliju sam video veliku jahtu sa srpskom zastavom koja je bila medju najlepsim i najvecim u to vreme u luci, a u Tolu je bilo nasih ljudi, bilo je i upoznavanja.

Tolo i Nafplio imaju taj smek u sebi da su prijatne destinacije i na takvim mestima druzenje postaje prirodno.

I tako utisci su sredjeni, sto se propustilo sada nadoknadice se za neko od sledecih letovanja, i Peloponez i Argosaronska ostrva cemo posecivati ponovo, sve je memorisano (i arhivirano po diskovima), sada je posvecivanje radu i obavezama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tolomuniassini.jpg

Tolo, u prvom planu stariji deo naselja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tolomuniassini.jpg

Tolo, u prvom planu stariji deo naselja

Druze, svaka cast za postove, zaista uzivam u njima...sa toliko paznje, interesovanja, istrazivanja i pre svega ljubavi radis to sto radis...

Svaka cast

Pozdrav

Mirko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine...I naravno da su ukusi razliciti- ja licno ne vidim nikakvu razliku izmedju plaze u Tolu i plaze u Nei Poriju...Ono sto je meni guzva- nekom je poluprazna plaza...

Takodje imam dve klinke koje komentarisu sve moguce i plaza u Tolu jednostavno " nije lepa", automobili na glavnoj ulici " su stvarno vise dosadni" , Nafplio je " najlepsi grad na svetu "...itd. I sad znamo gde rastu te grcke pomorandze koje kupujemo na pijaci biggrin.gif

Potpuno svesno smo kombinovali Elafonisos i Tolo- zaista jedno fenomenalno letovanje!

Pominjete Elafonisos...Ako nije problem da napisete nesto i o ovome...gde ste bili smesteni, cena, utisci, plaze...znate ono sto ste videli i sto vam je ostavilo tako lep utisak...

unapred hvala

Pozdrav

mirko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hc78703.jpg

Pogled sa hotela Christina, Tolo, u daljini desno od ostrva u sredini koje se vidi, nazire se ostrvo Spetses

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka