petariva

Sokobanja

516 poruka u ovoj temi

Posto nam je more propalo ove godine,odlucili smo da 9 dana provedemo u Soko banji. Obzirom da nismo prvi put u banji mogu da napravim neko poredjenje. Put od Aleksinca do banje je sredjen,nema vise onih kratera. Ostalo je sve manje vise isto osim parka Borici,koji je upropasceni i apsolutno nista nije uradjeno po pitanju istog. Pocetkom jula smo isli i bilo je krcato. Neko je ranije pitao za Swiss apartmane,pa da odgovorim. Bili smo tamo smesteni,odlicna lokacija,preko puta parka Banjica,izolovani,a opet blizu svega. Apartmani odlicni,komforni,cisti,novi. Mada smo u njima bukvalno samo prespavali. Posto je bilo jako puno turista zbog situacije smo odlucili da odmor provedemo u prirodi. Na setaliste smo otisli jednom i brze se vratili jer je bila guzva,a skoro NIKO ne nosi masku,svi setaju nonsalantno,grle,ljube,pozdravljaju... po svim lokalima zaposleni nose maske. Kupovali smo u prodavnici Uzor,inace na svakom koraku je nesto Uzor,ceo lanac svega i svacega,nase dete je izjavilo da ce se banja uskoro zvati Uzor banja. Rucali smo u rrstoranima koji su jako pristupacni sa cenama. Restoran Zupan za svaku preporuku,jela po porudzbini sa ok cenama,a ima i dnevni meni,nekih 7-8 jela po ceni od 370 din po porciji,a porcije su bas velike. Restoran Vidikovac takodje dobra klopa. Stara vodenica klopa osrednja,ambijent odlican. Restoran pecina nista posebno. Krenuli smo sa planom kad cemo sta obici u zavisnosti od vremenske prognoze i dobar nam je bio plan ? Jedan,najtopliji dan smo izdvojili za akvapark radni dan do 15h kada nema guzve. Higijena na zavidnom nivou,svuda se oseti hlor,non stop ciste,brisu,dezinfikuju. Obisli smo Sesalacku pecinu,divno,posebno okolina gde smo i najvise vremena proveli. Kod parkinga ima restoran i decije igraliste,dalje prema pecini raj,netaknuta priroda. Vrmdza,jezero,deda Mijina vodenica i stari grad. Divno. Izmedju pecine i vodenice izvor vode iz stene,pijaca voda,hladna trnu zubi ? Klopa u vodenici super,tamo kupili brasno i sok od kupine. Domacinski skroz,porodicni biznis,4 generacije i svi tu rade. Nema signala,nema wifi,ma raj na zemlji. Ozren ceo,ukljucujuci i manastir koji vredi videti(put je los). Ocno,Kalinovica,Ripaljka,Ozrenske livade... dva dana obilazak Ozrena. Svi parkovi i izletista u banji,Bovansko jezero koje je dosta zapusteno,a ima potencijala. I nigde guzve,na mnoga mesta smo bili jedini. Jedini problem je doci kolima do vecine zabacenih mesta,kao sto neko rece ne gine centriranje trapa po povratku. Ako nekoga jos nesto zanima tu sam dok su svezi utisci. Mi zadovoljni,izvukli maksimum od odmora.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi,u ponedeljak idemo za Sokobanju na sest dana.Imam spisak sta sve treba da obidjemo,ali mi treba pomoc nekog ko je bio vec da to lepo rasporedim po danima.Posto ne znam gde se sta nalazi,a bilo bi dobro da imam neki plan,da ne idemo bezveze ko lude naste.Znam da Lepterija i Sokograd su blizu,to bismo zajedno obisli.Ostaju Bovansko i Vrmdzansko jezero,izvor reke Moravice,Barukdzije,Seslacka pecina,vodopad Ripaljka,Kalinovac,vodenica...Ako ima jos neko nesto dodati za obilazak

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko yna gde je najpovoljniji zatvoren bazen u Sokobanji?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bazen zatvoren- Limun banja, Sokobanjske terme.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakva su vasa iskustva sa Soko termama? Citam na internetu da je dosta zapusteno. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li mala pomoc? Sta preporucujete da se poseti za 3 dana u Sokobanji po hladnijem vremenu tj. U novembru? Dal da se ide na jezero ili vodopad? Gde setati? Kojim stazama? Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887616
    Ukupno poruka