petariva

Sokobanja

524 poruke u ovoj temi

Steta sto je tema koja je mogla nekome da koristi, ovako unistena sa kontraproduktivnim reklamama po Sokobanju... Samo da bi neko navukao par klikova na svoje domene....

U potpunosti se slažem. Ružno je, ali na žalost dopustivo i zavisi samo od nečijeg osećaja mere (e, to je kod nas često problematično) :huh: . Elem, danas smo otišli do Sokobane na jednodnevni izlet i bili vrlo iznenadjeni neopisivom gužvom koju smo zatekli. Mesta za parkiranje u širem centru ni od korova, dosta smo kružli dok se nismo odlučili za skromno parče slobodnog prostora iza hotela "Zdravljak". Šetalište prepuno, a svi stolovi u letnjim baštama duž šetališta već zauzeti. Sačekali smo otprilike pola sata da se oslobodi sto za ručak u kafani "Župan", a roštilj koji je naizgled obećavao bio je nedovoljno termički obradjen...Verujem da je inače boljeg kvaliteta, ali pod ovakvim uslovima maksimalne popunjenosti i potencijalnih gostiju koji čekaju na vratima da se oslobodi neko mesto, i nije moglo bolje. Da ne pričam da nije nimalo prijatno ručati, dok ti neko stoji za vratom i bukvalno proverava kojom dinamikom prazniš tanjir :rolleyes: ...

Dakle, nije destinacija koju bih preporučila za spontani odabir u poslednjem trenutku, kada je reč o praznicima. Možda se drugačije doživljava kada dodjete na nekoliko dana, pa se negde stacionirate i odomaćite...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...

Elem, danas smo otišli do Sokobane na jednodnevni izlet i bili vrlo iznenadjeni neopisivom gužvom koju smo zatekli.

...

Sad mi je lakse...

Devojka i ja smo planirali da odemo do Soko ili Vrnjacke banje... Zvali smo sve smestaje koje smo nasli na netu i sve je bilo zauzeto, pa nam nije obecavalo da cemo ni na licu mesta naci nesto pristojno i odustali smo. Na Palicu ista prica....

Umesto svega toga otisli smo da rostiljamo na Avali sa drustvom....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Umesto svega toga otisli smo da rostiljamo na Avali sa drustvom....

Pametno, pametno, ništa niste propustili... Sokobanju je bolje doživeti van velikih državnih praznika, kada imate nekoliko dana na raspolaganju, pa onda natenane... Za 1. maj je daleko lepše otići u prirodu sa društvom, kako smo i mi ranije činili (a izgleda da ćemo opet).

Ah, da, za vlasnike kućnih ljubimaca moram da pohvalim osoblje restorana "Župan" - posebno vrednog konobara koji nas je služio - kada smo ga pitali da li možemo da udjemo sa psom, ne samo da je odgovor bio afirmativan, već nam je našao sto daleko brže nego ostalim zainteresovanim (uz njihovo blago negodovanje :cool: )...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sasvim slucajno smo otisli za 1.maj u Sokobanju i moram priznati da je treba posetiti...

Lepterija ...uh nesto stvarno divnooooo,samo da nas jos i kisa nija uhvatila bilo bi jos lepse....

Odseli smo u apartmanu koji ima 3 spavace sobe,trpezariju ,kuhinju i naravno kupatilo placali smo 20e po noci ...vise nego dzabe....

Na putu do Sokobanje svratili smo do Bovanskog jezera koje je fenomenalno....

Jedan dan smo rucali u restoranu Vidikovac (kada se skrene za Lepteriju) cene stvarno smesne npr flasica Coca-cole 60dinara, Fructal sokici 80 dinara....

Izmenjeno (salsita)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa treba da se zna da obicno za 01.maj na svim mogucim turistickim lokacijama ima neoopisiveeee guzve!

Zato nemojte da vas to cudi i da ne moze da se nadje mesto u restoranu.

Zato je moj predlog cebence u kola , frizider sa sokovima i nekom klopicom :) i eto prilike za neki mali piknik. Jer kad bi nam palo napamet da tako klopamo?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U potpunosti se slažem. Ružno je, ali na žalost dopustivo i zavisi samo od nečijeg osećaja mere (e, to je kod nas često problematično) :huh: . Elem, danas smo otišli do Sokobane na jednodnevni izlet i bili vrlo iznenadjeni neopisivom gužvom koju smo zatekli. Mesta za parkiranje u širem centru ni od korova, dosta smo kružli dok se nismo odlučili za skromno parče slobodnog prostora iza hotela "Zdravljak". Šetalište prepuno, a svi stolovi u letnjim baštama duž šetališta već zauzeti. Sačekali smo otprilike pola sata da se oslobodi sto za ručak u kafani "Župan", a roštilj koji je naizgled obećavao bio je nedovoljno termički obradjen...Verujem da je inače boljeg kvaliteta, ali pod ovakvim uslovima maksimalne popunjenosti i potencijalnih gostiju koji čekaju na vratima da se oslobodi neko mesto, i nije moglo bolje. Da ne pričam da nije nimalo prijatno ručati, dok ti neko stoji za vratom i bukvalno proverava kojom dinamikom prazniš tanjir :rolleyes: ...

Dakle, nije destinacija koju bih preporučila za spontani odabir u poslednjem trenutku, kada je reč o praznicima. Možda se drugačije doživljava kada dodjete na nekoliko dana, pa se negde stacionirate i odomaćite...

Nekoliko puta sam letovao u Sokobanji i to uglavnom u julu i avgustu i mogu da kazem da je odlicno. Sve sto je vec receno, stoji. Slazem se da bi moglo da bude malo cistije,ali posto su gosti uglavnom iz Srbije nista me ne cudi. Restoran "Zupan" me je odusevio klopom(a mogu da pojedem,masala). Tri puta sam jeo tamo i zaista nisam nasao krupniju zamerku,a i konobari su jako gostoljubivi.E sad verovatno zbog praznicne guzve imaju "izmenjen rezim rada" da u'vate koju kintu vise.Dodao bih da ako imate volju za setnjom posetite na Ozrenu (5-7 km od banje) i manastir "Jermencic" . Na tom putu je i vodopad "Ripaljka",mada kad sam ja bio vise je izgledalo kao da je napukla neka vodovodna cev ili neki jadan izvorcic, pa curka odozgo (s' oprostenjem kao da neko vrsi malu nuzdu),ali kazu da ume da izgleda pristojno. Lepterija je odlicna u svakom pogledu,ali iz Ekonomskog ugla je najbolje kao sto ste primetili. Za ljude sa malom decom - odlicno. Na putu do nje je i "Pecina", restoran koji ne smete propustiti,pored Moravice,fenomenalna hladovina a i klopa je dobra. Sve u svemu Sokobanju toplo preporucujem. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pecina, mmmmm predivno. Skoro svaki dan smo isli, ambijent savrsen, a i na klopu se niko nije zalio.

Bilo bi lepo da se ponovi neki ruckic tamo i ovog leta u avgustu.

A sta kazes za objekat Ministarstva finansija? Divan vazduh, fino za decicu a koliko god da popijete pica racun za ne poverovati- kafe 10.00 i sokici 20.00 Steta sto nema hrane,

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa mozda im se ne isplati da prodaju prasetinu po 35 a jagnjetinu po 45 dinara ???

Objekat je odlican i okolina je fantasticna,ali ljudi su ljudi ...moglo bi da bude malo cistije(ponavljam se).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da verujem za te cene! Jel imas neku slicicu, ne bi bilo lose da stavis :) Cisto da vidimo kako izgleda.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zao mi je sto nemam slike ali stvarno vredi otici. Mi smo recimo prosle godine svaki dan sa detetom od 4 god.pesacili do tamo i svi smo u tome uzivali dok smo se pentrali po kozjim stazama.Moze se ici i kolima ( tako smo isli pre 2 god.). A sam proplanak kod objekta Ministarstva je onako bas ekoloski.Mislim da oni koji borave tamo na punom pansionu (mislim na radnike ovog ministarstva) baaaas uzivaju, mozda se spuste do centra samo uvece. Sad kakva je hrana ne znam, ali nas <padobrance> ce samo picem posluziti sa vec pomenutim cenama. Bila sam tamo vec poslednje 3-4 god. i svaki put ocekujem da ce bar malo dici cene jer je stvarno za ne poverovati. E da, kisela u casi je bila 5.50 din.-naravno ledena, bas kako treba na 40 stepeni.

Ako neko ima slike bas bi bilo lepo da postavi

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene su bas takve 100%,ja sam se smejao i nisam mogao da verujem.Ja bi trebalo da imam neke slicice,samo mi dajte vremena(citaj par dana)da ih iskopam. Znam da sam slikao svasta po Sokobanji,pa naci ce se nesto.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imam te fotkice i cele Sokobanje - uzduž i popreko.

Restoran na Lepteriji je u vlasništvu Narodne Banke Srbije - nije profitabilan (kao ni restoran Skupštine grada Beograda ili Narodna skupština) pa su zato cene male - čitaj smešne.

2-3.jpg

1-3.jpg

3-2.jpg

Izmenjeno (soko-banja)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle ovolike hvale, probacu da ponovim odlazak! Moje iskustvo je bilo lose, dozivela sam Sokobanju kao veliki vasar + prljavstina. Priznajem, dan je bio veoma topao, bila je neopisiva guzva, mesto u restoranu blizu setalista smo jedva nasli, ali se secam da je bila dobra klopa. Zato vec dugo izbegavam da ponovo odem, ne mogu prosto da verujem da mi se nije svidelo kada se svidja mojim drugarima koji su bili vise puta, a vidim da se svidja i svima vama, pa se vracate.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicno za vikend. Nije skupo, dobra hrana, posecenost cele godine, a to sto ponekad ima smeca, pa ima ga manje/vise svuda, gde god krenuli. ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u Soko Banji u jesen? Da li je tamo samo interesantno leti ili je neko bio i u drugim godisnjim dobima?

Planiram pocetkom oktobra da odem tamo prvi put, kolima u sopstvenoj organizaciji. Sta predlazete da vidim u blizoj okolini i na putu ka S. Banji? Pomozite sa savetima, nisam nikad bila u tom delu Srbije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka