petariva

Sokobanja

524 poruke u ovoj temi

ja sutra vozim moje roditelje do soko banje,i ide devojka sa mnom,ako bi mogao neko ukratko da mi opise sta da obidjem imacu na raspolaganju ceo dan i vece ,i gde se nalaze ovi vodopadi odozgore sa slika ? bio bih zahvalan ,takodje cu se vracati zadnji dan za njih pa bih opet imao vremena za obilazak

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blue boy

nas boravak u Soko Banji sam opsirno opisala - procitaj post broj 49

Mapu i mali vodic mozes kupiti na glavnom setalistu u Soko Banji, pa ces sve lako pronaci.

Srecan put !

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima li nesto novo u banji,jel neko skoro posecivao sokobanju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam dva puta u poslednjih mesec dana. Sta te zanima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

o,pa lepo,imas li neku preporuku za neki dobar restoran,dal se nesto novo otvorilo,bila sam prosle godine za novu godinu,opet ponavljam putovanje,pa koristi svaka sveza preporuka

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cini mi se da ne mogu da ti pomognem sto se tice restorana, bila sam poslovno pa nas vodili domacini. Smesteni smo bili u hotelu Zdravljak, i bilo je dobro, samo dosta velika guzva, puno nekih Grka, sportisti na pripremama. Bazen radi, voda odlicna, hotel "mirise" na hlor, svi se setkaju ogrnuti peskirima, atmosfera kao na bazenu. Hotel i nije nesto narocito, hrana kao u menzi, ali je bas zivo, guzva, za razliku od Sokobanje koja je vise nego pusta, proslog vikenda jedva malo okicena.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e pa hvala bubice,mada cu ja biti smestena u privatnom smestaju,ali imam u planu da svratim na bazen,posto ga mogu koristiti svi gosti banje,cak i oni koji nisu smesteni u hotelu,a sto se tice hrane,prosle godine sam u banji bila u piceriji,ne mogu da se setim imena,cini mi se Palaco Bianca ili nesto slicno i mogu da kazem da spremaju najlepse pice u Srbiji,ali sam cula da su se izgleda zatvorili,mislila sam da ces mozda nju pomenuti,u svakom slucaju zelim svima sve najlepse za praznike,lepo se provedite gde god bili

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima li nesto novo u banji,jel neko skoro posecivao sokobanju

Juce sam dosao iz Sokobanje i tamo je sve ok,osim privatnog smestaja Cvetkovic Dragana.Smestaj je daleko od izgleda na fotografijama a vlasnik je neverovatan prevarant koji je dva puta pokusao da mi naplati.U VELIKOM LUKU ZAOBILAZITI SMESTAJ CVETKOVIC !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine sam prvi put bila u Soko banji i oduševljena sam , a da budem iskrena nisam očekivala ništa posebno. Sasvim slučajno sam saznala da hotel Banjica ima svog vodiča koji svaki dan u 9.30h kreće na pešačke ture i koje su veoma lepo osmišljene.

Tako smo jedan dan išli na Čuku, jednom na Popovac, jedan dan obilazili centar grada. Bilo je još izleta, ali sam išla na drugu stranu. Vodič Marija je vrlo elokventna sa lepom dikcijom , ponašanjem, pričom i znanjem - zašto ovo pišem - iz razloga što sam jedan dan išla na Rtanj u organizaciji turisti biroa Sokobanja i više sam nego razočarana. Od vodiča do organizacije.

Soko banja se deklariše kao ekološka banja, a onda kad izađete iz kombija i krenete u "vozić" shvatite da ekologije nigde nema. Vozić je preuređeni traktor koji vas 45 min vozi do podnožja Rtnja.

Priroda je divna, ali je kvari smrad od nafte koji vas 45 min guši, naročite kad krene malo uzbrdo. Svakog četvrtka taj vozić ima turu i vozač ili ljudi iz turist biroa nisu mogli početkom sezone ili u toku da malo iseku granje, pa ujedno tokom vožnje radite malo gimnastike savijajući se levo desno, napred nazad, kako bi izbegli grebanje granja. Možda deluje da sam zahtevna? Naprotiv, ako su se prihvatili određenog posla, treba i da ga odrade do kraja. Turist biro je očito u dilu sa vozačem traktora kod kojeg smo posle jeli, moram reči lep pasulj a kažu da je u kupus bio ukusan.

Što se tiče vodiča i njenog ponašanja, teško razočarenje, pitam se da li ima i licencu vodiča.

Bila sam smeštena u apartmanu Plavšić-za svaku preporuku. Što se tiče hrane - Župan, zadovoljna, a Sokače - pristojno. Zadesila sam se u vreme vašara 19.08. (Preobraženje) i bilo je veoma živo u banji. Za decu je to mali raj, ima parkić baš za decu, a i veliki park pored Inhalatorijuma je odličan da se deca istrče. U organizaciji Cvetković mini busa, smo išli u Banju Jošanica, posetili etno kuću gde smo jeli pohovani kačamak, domaće kiselo mleko, i pili sok od matičnjaka. Posle smo imali sreće da smo pri obilasku crkve naišli na harizmatičnog sveštenika koji nam detaljno ispričao njen istorijat.

I na Ozren je lepo otići na jedan dan, pored ribnjaka je restoran gdje možete jesti pastrmku, ako idete sa decom, ponesite loptu da im nebude dosadno ili već nešto drugo.

Obišli smo i vodopad Ripaljka. Sve u svemu, lepo provedeno vreme, nadam se neki drugi put da ću obići lepteriju i još neka izletišta.

Izmenjeno (ljerka)
odvojeni pasusi, radi preglednijeg citanja
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je Ripaljka presušila?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bila juce, nisam bila nikada ranije, al po snimcima koje sam ranije videla Ripaljka je na dobrom putu da presusi:) mada kazu da je najlepse na prolece

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sokobanja je extra, vazduh, setaliste, ljubaznost osoblja po lokalima, kaficima i restoranima, cene, ma sve sve, osim jednog, a to je

PARKING

PARKING

PARKING :lud:

srbija, kriza, ljudi voze stare i lose automobile, odu u nadi da ce zaboraviti gorku realnost sadasnjice i da se odmore makar na par sati, i nailaze na tablu sa trajanjem parkinga i brojem na koji se salje sms STRASNO!!!!! na ovaj nacin unutrasnje turiste nece privuci sigurno.

zato svi koji idete u banju kolima, i ako vas kao i mene, muci problem sa parkiranjem, ostavite svoj auto na parkiralistu hotela sunce, gde se ne naplacuje parking, a nalazi se na bukvalno 4 minuta od setalista hodom.

sto se cena tice, ok su, sokovi po kaficima 100 dinara, pica 300, palacinke 70, kafe 50. ukoliko se odlucite da sednete u neku kafanu, stvari su drugacije. za salatu, dva komada mesa, jedan sok i lepinju (prosek), morate odvojiti bar 650 dinara.

Izmenjeno (Mladen84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prethodna tri dana sam provela u Sokobanji i odusevljen sam. Prvi put sam isla i ona je prevazisla sva moja ocekivanja. Priroda je zaista bila velikodusna. Milisla sam da ce nam biti dosadno tri dana, ali tako brzo je proslo, da cu sledeci put doci na 4, 5 dana.

Cene su zaista pristojne, od smestaja, preko restorana i kafica. Mesta za setnju na pretek, Jedino sto nisam uspela da se popnem na Sokograd jer sam isla sa malim detetom, dosli smo na pola puta, ali dalje nikako nismo mogli, tako da mi je to ostalo kao zadatak kao nesto sto moram da odradim sledeci put.

Volela bih da neko napise utiske o Sokogradu i okaci neku slicicu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

Volela bih da neko napise utiske o Sokogradu i okaci neku slicicu

 

 

 

O Sokogradu je pisano u okviru ove teme pogledaj http://www.putovanja...ja/page__st__45

 

Evo i nekoliko slika

 

Put do Sokograda vodi vas kroz zivopisne predele

 

dscf0101.jpg

 

Sam put je dobar i nije fizicki zahtevan

dscf0102.jpg

 

Druga prica je ako zelite da se od podnozja popnete do samog grada

 

 

dscf0133.jpg

 

 

dscf0124.jpg

 

Jos koji snimak unutrasnjosti tvrdjave

 

dscf0110.jpg

 

dscf0109.jpg

 

Ima jos puno lepih slika ali na zalost vecina je za licni album. wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo Dragane,... imaš "pljus" za slike.... :)

Izmenjeno (nelli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka