beograd888

Giardani Naxos-istočna Sicilija

93 poruke u ovoj temi

He, sad mi to kazes.... biggrin.jpg salim se, eto dakle nije lose, neko ce da dobije pogled neko wireless pa ko sta voli...hehe

Nego,sad ozbiljno. Kako si generalno zadovoljna La Rivom?Mi smo na netu pronasli bas sve pohvale na racun hotela pa cak i na konto tog dorucka, koga stranci nasiroko hvale? Mi cemo biti tamo sad 01.09.

Kako si zadovoljna generalno aranzmanom, kako je bilo u Rimu, Napulju? Da li si isla na izlete sa agencijom ili nam preporucujes da to odradimo u solo varijanti?

Uopste, imas za nas neke narocite savete? Sta obavezno videti, obici, sta zaobici?biggrin.jpg

hvala unapred!

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima u principu isto sto i Hoki , :)

kakav je Giardini Naxos , sta vidtei gde klopati ,

takodje me interesuje kako je u Rimu i Napulju sto se tice smestaja , kakavi su hoteli u pitanju ??

Jel skupo tamo, msm jel deru po usima ili je podnosljivo?

Pozdrav i hvala , hmmm kad ce taj 1. septembar bre :))))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se cena na Siciliji tice, barem van sezone kada sam ja bila bile su prihvatljive. Jedino pretpostavljam da u onoj glavnoj pesackoj zoni u Taormini cene nisu bas za svaciji dzep sto se moze zakljuciti iz izloga...npr. neke figure od keramike su bile i do 200 eura:) Ali mi smo jeli po restoranima i u Palermu i u Sirakuzi...kapucino u kaficima, sladoledi u gelaterijama znaci ako je pristupacno za nas iz provincije verovatno ce biti pristupacno i vama iz Beograda.Napulj kao sto sam vec pisala ne samo da je ruzan i prljav nego im ni pica nije neka bar nije ovamo gde smo je mi kupili u Roso Pomodoro-u pored galerije Umberto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila smestena u La Rivi i prezadovoljna sam smajl.jpg Hotel je skroz ok, mnogo lepse izgleda uzivo nego na sajtu. Hrana je generalno dobra, čistoća je na nivou, i mislim da je bolji od Tritona jer sam čula neke loše komentare za taj hotel. U suštini nije ni on loš ali ljudi su se žalili da u trpezariji sami moraju da raspreme sto da bi mogli da doručkuju, sef nisu mogli da koriste jer je prazna baterija, a spavali su tek kada svi legnu jer kažu da se sve čuje, svako otvaranja vrata, puštanje vode....

Đardini je odličan izbor jer preko dana imate sve što vam je potrebno za mnogo manje novca nego u Taormini koja je opet idealna za večernje šetnje i izlaske. Mi smo ručak za dvoje plaćali ozmeđu 17-25 e (pice, paste...), ali potražite jedan restoran po principu fast fud, on se nalazi odmah iznad marketa Maxi Sconto i imaju odličnu hranu, obrok za dvoje i piće oko 10-12 e. Probajte aranćini (pohovane loptice) košta 1.3 e. Sladoled je 2 e i fenomenalan je biggrin.jpg

Što se tiče plaže možete da kupite suncobran za oko 8 e i idete gdje hoćete ili za 8 e (za 2 osobe) da iznajmite ležaljke. Ležaljke su 12 e ali u hotelu će vam dati karticu za plažu i sa nom plaćate 8e. Mi smo kombinovali i jedno i drugo. Kada idemo na neku ekskurziju (poludnevnu) nismo uzimali ležaljke i obrnuto. Iste te ležaljke su na plaži koja pripada Taormini 25 e, i upravo zbog toga je Đardini odličan izbor wink.gif

Prevoz iz Đardinija ide na svakih pola sata, pokazaće vam gdje je stanica a tu imate i red vožnje, poslednji bus iz Taormine ide u 01:15h mada nas su posavjetovali da ne čekamo poslednji jer se može desiti da bude pun i da neće sve da prime. Mi smo kartu plaćali 1,4e u jednom pravcu mada uglavnom se odmah kupuje i povratna tako da je za 2 osobe prevoz 5.6 e. Tormina je prelepa, svi su se oduševili. Naravno malo je i skuplja ali nije toliko stašno sjesti na piće. Evo npr mi smo na terasi platili vodu i đus 7.5 e, nije jeftino ali vredi svake pare smajl.jpg

Išli smo na exskurzije, Palermo, sicilijanska sela i Etnu. Palermo treba vidjeti ali dug je put tako da smo se najviše vozili, imali smo samo 2 sata slobodno i to je dovoljno jedino za ručak i da se protrči između 2 teatra. Grad je lijep ali ja nisam mogla da ga doživim, falilo mi je bar još 2 sata.

Sicilijanska sela ne propuštajte, divno, savršeno... to i Etna su mi upotpunili Siciliju. Etna je kao druga planeta i ako ste u mogućnosti obavezno idite žičarom na 2900 metara. Osjećaj je nevjerovatan biggrin.jpg

U Napulju preporučujem Pompeje i Sorento:)

Ja sam prezadovoljna agencijom i organizacijom, ali najbolje od svega je Aleksandra koja nam je bila vodič na ovom divnom putovanju, sve pohvale za nju, jer ona sve što priča i radi radi to zato što voli a ne zato što mora jer je plaćena za to. Ako vam ona bude vodič mogu da vam garantujem da ćete biti preezadovoljni, mada i vodiči koje agencija unajmljuje su za svaku pohvalu.

Eto pa ako vam još nešto padne na pamet pitajte smajl.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a koliko ste se to vozili do palerma? i jel moze neka fotografija da potkrepi ovo izlaganje? hvala u svakom slucaju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel u Rimu u kom smo mi bili smesteni bio je u Vatikanu, na par metro stanica od samog centra, za par minuta se stize do spanskih stepenica...pristojan hotel, nista posebno...hotel u Napulju je na trgu Garibaldi sto je vrlo povoljna lokacija zbog funkcionisanja po gradu,ali jako jako ruzan i los kraj,podseca na Omoniu u Atini...U Rimu cete provesti jedan ipo dan sto je sasvim dovoljno za obilazak Vatikana i osnovnih znamenitosti...Izlet u Vatikan je 30eura, ulaz u Koloseum je 14 eura... Mi se u Napulju nismo zadrzavali previse posto nam se nije dopao,pa smo taj boravak tamo iskoristili za obilazak Pompeje i Sorenta koji su jako blizu i koje svakako ne treba propustiti, drugog dana smo ceo dan bili na Kapriju sto je ujedno bio i nas najlep;si obilzaak za celo ovo putovanje i koji svakako preporucujem...Licno od Sicilije nisam imala prevelika ocekivanja, tako da sam shodno tome relativno i zadovoljna...Vodic ce vas dosta uputiti...idite na izlete preko agencije, jer vam nista vise nece biti isplativiji preko lokalnih agencija,a svi imaju istu ponudu...Preporucujem da za kupanje koristite plazu u Djardiniju, jer je ona kod Isola Bele odn.koja pripada Taormini ocajna...Voda je cista,topla, plaza je lepo uredjena, bicete zadovoljni...Sto se shoping-a tice, ponudice vam par sati u KAtanji za koju ce vam reci da je centar shopinga na Siciliji,ali preporucujem da to ostavite za Messinu ili NApulj,ako vec niste u Rimu...Sto se izleta tice, Palermom niko nije bio odusevljen, do tamo je potrebno 3 sata voznje...Utisci sa izleta sicilijanska sela su razliciti, licno mi se nije dopao,jer je ceo izlet organizovan tematski i inspirisan filmom "Kum", nista sem toga encete videti...Na eolska ostrva nasa grupa nije isla,jer nije bilo prijavljenih, Sirakuza i Katanja su celodnevni izlet dosta naporan,ali nije los, Etna je poluidnevni izlet po mom misljenju jedini vredan paznje na Siciliji...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vozili smo se oko 4 sata u jednom pravcu.

Iz Đardinija smo krenuli oko 8h da bi oko 12 stigli u Monreale. Tu smo se zadržali oko 2 sata i spustili se u Palermo. Prvo smo se zaustavili kod katedrale a zatim smo imali panoramsko razgledanje. Posle kruženja zaustavili smo se kod teatra Masimo i tu smo dobili slobodno vreme. Oko 18 h smo krenuli prema Đardiniju.

Palermo treba posjetiti, a katedrala u Monrealu je fascinantna ali ipak mislim da je to premalo vremena. Mada verovatno bi mi bilo žao da nisam otišla :)

Što se tiče hotela u Rimu i Napulju niko nije imao zamjerke. U Rimu je hotel sa 4 zvezdice a u Napulju 3. Jedino što je u Napulju kod same železničke stanice gde je čini mi se najprljavije i gde se kreće mnogo više sumnjivih likova, ali mu je zato pozicija odlična za odlazak u Pompeju i Sorento što je nama bilo ponuđeno iako nije u planu i programu agencije. Bićete premoreni ali ne propustite taj obilazak, fantastično je i košta 35 e.

Sve u svemu svi putnici su bili zadovoljni putovanjem, još ako budete te sreće da vam autobus bude poluprazan i da skoro svi imate po 2 mesta put nećete ni osetiti :)

Još uvek razvrstavam slike ali potrudiću se da napravim bar jednu foto turu do 1 septembra pa ću staviti link :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u bas ste nas lepo i iscrpno uputile, jes da su vam malo oprecna vidjenja, al i to je ok, svi smo mi na svoju ruku :D

hvala devojke!

mi smo licno mislili, da obavezno posetimo vatikan, palermo, sirakuzu, sicilijanska sela i etnu. pa dokle stignemo! hehe!

jedino smo mislili da se mozda do etne uputimo sami, jer smo culi da iz taormine krece bus do podnozja (dokle uglavnom mnogi samo i stignu!) i da mozda tu ustedimo koji dinar!pardon, evro! e sad, ispravite nas ako gresimo?!

i ne kazete, da li ste i vi isle u vatikan, sikstinsku kapelu ili ste iskljucivo obilazile znamenitosti samog rima?

mi bi smo sve, al bice to evrica i evrica, pa da znamo ako nesto bas mozemo i da preskocimo :D

Izmenjeno (hoki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i jel ste vi to bile u istoj turi i u istom hotelu??? ja dodjoh do tog zakljucka :smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnoogo ti hvala na korisnim informacijama!

Muz i ja smo uplatili hotel Tritone, jer u Rivi nije bilo mesta. Rekli su nam da necemo imati balkon, a ako zelimo sa pogledom na more treba da doplatimo 6 evra dnevno. Takodje, procitali smo puno losih komentara na Trip adviseru o ovom hotelu pa sam i razmisljala da doplatimo za Vilu Linda (za koju smo procitali na netu da je ok hotel, ali da je 2,5 km od Rive i Tritona, u oblasti Recanati).

Generalno, iako nam je ovo skoro prvo bracno putovanje, voleli bismo da nas ne kosta previse, tj. da nam ostane vise parica za izlete, kafice , sladolede itd.(*zato smo se odlucili za Tritone a ne za Vilu Linda), a da sa druge strane i hotel ipak bude pristojan.

Mozes li please da nam kazes sta mislis

1. da li da ostanemo u Tritone kao sto smo vec uplatili

2. da li da doplacujemo za sobu s terasom 42 evra

3. da li mozda poznajes nekoga licno ko je bio u hotelu Tritone i da nam mozes da prosledis kontakt telefon

4. bicemo slobodni da te kontaktiramo i za jos par info, ako bude neophodno

Jos jednom

veeeeliko hvala i poz

Dragana

Bili smo u hotelu La Riva preko iste agencije u istom aranzmanu... Hotel Tritone je za nijansu bolji, recimo zbog mini bara u sobama i besplatnog wireless-a, sto La Riva nema...Gotovo da su jedan do drugog, oba preko puta plaze...Jedino zasto smo se mi odlucili za La Riva je sto u hotelu Tritone nemaju sve sobe terasu...U La Rivi svaka soba ima terasu, sve su okrenute ili direktno ka moru(doplata 6 eur dnevno, sto svakako vredi) ili bocno... A da, mislim da je izbor hrane za dorucak u hotelu Tritone bolji... Iskreno, ne bih preporucila doplatu za veceru u La rivi, jer je meni veoma veoma oskudan...za isti novac mozete jesti u obliznjim restoranima po sopstvenom izboru...ako ima jos nekih pitanja, na raspolaganju sam

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno na ovim info...

koliko vas je bilo u grupi kada si ti isla... ja imam probleme sa venama, tako da bih se mnogo obradovala, ako bismo imali po 2 mesta za sedenje.... i kako se seda u busu, gde ko zeli ili te prozivaju iz agencije i unapred definisu raspored sedenja...

bicemo slobodni za jos par pitanja...

veeliki pozdrav

Dragana

...

Sve u svemu svi putnici su bili zadovoljni putovanjem, još ako budete te sreće da vam autobus bude poluprazan i da skoro svi imate po 2 mesta put nećete ni osetiti smajl.jpg

Još uvek razvrstavam slike ali potrudiću se da napravim bar jednu foto turu do 1 septembra pa ću staviti link smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...

Mozes li please da nam kazes sta mislis

1. da li da ostanemo u Tritone kao sto smo vec uplatili

2. da li da doplacujemo za sobu s terasom 42 evra

3. da li mozda poznajes nekoga licno ko je bio u hotelu Tritone i da nam mozes da prosledis kontakt telefon

4. bicemo slobodni da te kontaktiramo i za jos par info, ako bude neophodno

JA POJMA NEMAM, o'ma da se ogradim, ali mislim da je lokacijski bolje ostati u hotelu Tritone. takav bi bar bio moj izbor. ako se dobro secam, na nekim forumima su ljudi upravo na to skretali paznju, na udaljenost vile Linda od giardini naxos-a pa pogotovo od taormine.inace je izgleda ta vila sasvim ok. al je malecko daleko biggrin.jpg to ti sve prenosim licni zakljucak citanja nekih foruma.

eto, cisto razmislite o tome. ono sto se izvesno da zakljuciti bar sa trip advisora da su Tritone i La Riva odlicno pozicionirani.

a na fotkama vila Linda stvarno izgleda odlicno!

kao sto rekoh, nem pojma sta vam je ciniti!biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se umesam i ja hahahha , kakva Vila Linda La riva i Triton su zakkon za prvi septembar :)

samo jos da ga docekamo :)

cuo sam da je voda hladna na Siciliji pa ako moze neko o tome da nam kaze neku rec bilo bi lepo.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...

mi smo licno mislili, da obavezno posetimo vatikan, palermo, sirakuzu, sicilijanska sela i etnu. pa dokle stignemo! hehe!

...

Ja sam išla u Vatikan, Palermo, sicilijanska sela, na Etnu i u Pompeju i to mi je bilo sasvim dovoljno da bi bilo vremena i za kupanje i za jedan prepodnevni odlazak u Taorminu. Plan i program je sledeći: dolazite u subotu i odmarate do ponedeljka kada je izlet u Palermo, u utorak su sela (poludnevna varijanta, povratak oko 14 h), sreda eolska ostrva (mada su male šanse da će biti realizovano jer uglavnom nema dovoljno prijavljenih), četvrtak Sirakuza i Katanja, ja nisam išla jer sam birala između Pompeje i Sirakuze i mislim da sam dobro izabrala, petak Etna, poludnevna varijanta mada mi smo kasnili nazad, stigli smo tek oko 16h pa su mnogi umesto na plažu otišli da Taormine da posete grčki amfiteatar (8 e ulaz), mi smo to obavili u sredu.

E sad što se mene tiče ako sam knap sa parama radije bih propustila Palermo a išla na Etnu žičarom na 2900 metara jer je skroz čudan osjećaj šetati po vulkanu, meni je taj izlet ostavio najači utisak biggrin.jpg i sela naravno jer meni je ta priča o mafiji bila jako interesantna i pošto sam x puta gledala Kuma tako mi je i sam taj izlet bio još draži.

U subotu oko 18 h napuštate Đardini.

Ako ne planirate na Kapri (ja nisam išla) možete računati na dobar šoping u Napulju jer je i više nego povoljno. Meni Napulj nije strašan iako su nas isprepadali pričama da sve poskidamo, sat, nakit..... mi smo opušteno šetali ceo dan, samo smo naravno vodili računa o torbama.

i jel ste vi to bile u istoj turi i u istom hotelu??? ja dodjoh do tog zakljucka smorilo.jpg

Izgleda ista tura, isti hotel ali vrlo moguće različit termin smajl.jpg

... ja imam probleme sa venama, tako da bih se mnogo obradovala, ako bismo imali po 2 mesta za sedenje....

Mislim da nas je bilo 37 a išao je bus od nekih 65 mjesta. Oni su nam odredili ko gde sedi tako što su postavili spisak na vrata kada smo se okupili.

Slobodno pitajte šta god vas interesuje, i moram da dodam da su i La Riva i Tritone skroz ok, pristojni hoteli i ništa vam neće nedostajati. Svaka soba ima i tv i klimu, a mi smo balkon koristili samo za sušenje peškira jer su i onako mali i nepraktični za sjedenje. Pozicija oba hotela je odlična i za odlazak u Taorminu i za plažu.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I pored ovolikog teksta zaboravih napisati da je nama voda samo prvi dan bila hladna jer je u Italiji bilo kiše predhodnog dana, ostalo vreme bila je baš topla. Mi smo čuli da je Jonsko more i inače toplo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka