amai

Docek Nove godine u Atini

53 poruke u ovoj temi

Ukoliko ste kojim slucajem slavili Novu godinu u Atini, mozete li nam preneti Vase utiske.Interesuje nas kakv je docek u Atini, na trgovima, sta sve treba obici osim Parlamenta, Plake i Akropolja?!Bicemo smesteni u hotelu na trgu Omonija, pa ako neko moze da nam kaze koliko je Omonija udaljena(vremenski) od Parlamenta...Da li je potrebno koristiti usluge metroa, da bi se obisao grad, i da li je uvece na ulicama stvarno toliko opasno, kao sto neki pricaju?!

Unapred hvala!poZZ

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam za dva dočeka u Atini. Utisci su jako lepi, oba puta. Meni je Atina jako lep grad, prosto ne može da ti ne bude lepo tamo, a prvi put čujem da je na ulicama "toliko opasno". Ne znam, možda mi je to promaklo.

Sam doček je prvi put bio u hotelu, organizovan, drugi put smo sami našli tavernu. Što se toga tiče, sve ti zavisi od društva. Ja lično nisam lud za njihovim folklornim grupama i buzukijem, pa mi je trebala znatna količina retsine da to podnesem. U hotelu je bila velika gužva, razni narodi i narodnosti Balkana, a u taverni manje ljudi, ali iz svih krajeva sveta. I manje agresivan oficijelni program, ali zato atmosfera i provod meni bolji. To se završi oko 2, a na ulicama je redovno puno ljudi, pre svega jer je neradni dan pa ljudi izlaze regularno u grad. Drugi put je vreme bilo pravo prolećno, pa i to utiče. Prvi put je bilo oblačno i haldno.

Od obilazaka obavezno to što si pomenula, i sve isključivo pešaka. Nije ništa previše daleko u centru Atine, a svašta se lepo vidi i usput.Parlament, Akademija i Biblioteka su na jednoj strani ulice koja u jednom smeru povezuju trgove Sintagma i Omonija (pešice možda pola sata). Nacionalni muzej je malo dalje odatle. Metroom treba otići do Pireja (kraća vožnja), da se udahne svež morski vazduh. Lepo je videti i rt Sunion, to je možda 1.5 sat od Atine busom. Ostaci hrama, zalazak Sunca... mada. Možda mogu i bolje tih 4-5 sati da se provedu ako je malo dana... Plaka obavezno, i dnevna i noćna varijanta, vredi. Zappio mislim da se zove veliki park do zgrade Parlamenta, prava šuma sa fontanama i raznim životinjama.

LIČNO deo koji se meni najviše dopao je Kolonaki (klik) i brdo Likavitos. Pešice se prolaziu kroz lepo deo grada, uspon ka brdu, a onda u podnožju čeka uspinjača. Pogled odatle je lepši nego sa Akropolja. Vide se i Akropolj i grad i more. Na vrhu je crkva Sv. Đorđa. Sa druge strane brda moderno pozorište sa plastičnim stolicama-da ne očekujete neki stari amfiteatar, kao mi, upravljajući se prema sličici na krati...

Evo još malo slika, klik.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukoliko ste kojim slucajem slavili Novu godinu u Atini, mozete li nam preneti Vase utiske.Interesuje nas kakv je docek u Atini, na trgovima, sta sve treba obici osim Parlamenta, Plake i Akropolja?!Bicemo smesteni u hotelu na trgu Omonija, pa ako neko moze da nam kaze koliko je Omonija udaljena(vremenski) od Parlamenta...Da li je potrebno koristiti usluge metroa, da bi se obisao grad, i da li je uvece na ulicama stvarno toliko opasno, kao sto neki pricaju?!

Unapred hvala!poZZ

Cao i ja planiram da za NG odem u Atinu pa me zanima kakvu ste ponudu nasli koliko dana(noci), koliko kosta i sta je ukljuceno u cenu. unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo naisli na nekoliko ponuda, koje nam u potpunosti odgovaraju, jer nema nocenja u paraliji.Kon-Tiki i Halo tours imaju fine ponude.Cena ti dodje na isto, s`tim sto je hotel koji je u ponudi KonTiki-ja malo udaljeniji od Omonije.Cena je negde oko 210eura, 4 nocenja, 7 dana, hotel sa 3+ zvezdice, sa doruckom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Atina za NG - Smor!

Svi docekuju gajbi, pa se tek posle ide po klubovima. U gradu samo Palestinci!

Meni je bilo super tamo bez obzira na sve jer mi sestra zivi dole i mi smo se super zezali. Radnje nisu radile samo 1.1. Svih ostalih dana skoro puno radno vreme.

Usput pakao od snegova i kisa, ali o tome sam pisao na drugoj temi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dal' je Atina smor za NG to je relativno pitanje, zavisi ko sta ocekuje. Hteli mi to da priznamo ili ne senlucenje za NG je samo u Srbiji. Doceci na trgovima se zavrsavaju najkasnije do 1h po ponoci i svi posle toga idu kuci jer sutra ili rade ili idu na spavanje,sta znam..uglavnom njima nije u prirodi lumpovanje do zore. Kazem, toga ima samo kod nas. E sad, ko sta voli. Neko voli NG da provede ludujuci do zore a neko te praznicne dane koristi za putovanje i upoznavanje sa raznih gradova i kultura. I ja sam bio na trgu sa Palestincima i uopste se nisam osecao neprijatno, bitno je da ih prihvatis takve kakvi su a da predrasude o njima ostavis iza sebe.

Tacno je da radnje nisu radile samo 1.1 a svako ko je bio u Atini zna da Grci imaju cudna radna vremena. Nekim danima se radnje zatvaraju cak u 14.00h a otvaraju ih ne pre 10.30-11.00 , 31.12 radnje su radilie negde do 17.00h.

Pakao od snegova i kisa? Koliko se ja secam kise tih dana nije bilo a kamoli sneg. 01. januara je bilo cak negde do 15 stepeni..i tako

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa eto,posto planiramo nas cetvoro ove godine u Atinu za docek,ima li nekih iskustava preporuka, stavova po tom pitanju,kakav je inace provod u Atini itd. Hvala 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Novu 2009. god sam docekao u Atini...i bilo je odlicno iako situacija u Atini tih mesec-dva i nije bila bas najbolja ( ulicni neredi ). Uprkos tome grad je bio prepun turista. Isao sam preko Filip Travela, savrsena organizacija, najbolji vodic kojeg sam upoznao, hotel sasvim pristojan-bez ikakve zamerke. U odlasku se svraca u Solun, a potom je i spavanje u Paraliji. Sutradan se krece za Delfe, a zatim i ka Atini. Sutradan je izlet na Korintski kanal, Epidaurus, Mikenu. Nova Godina se ceka ili na trgu gde su turisti iz svih krajeva sveta i razni emigranti ( nemoj to nista da te plasi :D ) ili u nekoj od taverni u Plaki. Dan posle NG je predvidjen za slobodne aktivnosti, a zadnji dan u Atini je predvidjen za obilazak Akropolja. Nakon toga, negde posle podne se krece za Srbiju, uz stajanje i posetu Termopilskog klanca i spomenika Leonide. Cena aranzmana je bila oko 260 evra. Sve u svemu bilo je savrseno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dočekasmo 2006. u Atini. Ne sećam se više koja je agencija u pitanju, ali uglavnom hotel je bio odličan...Izlet za Korint, Epidaur i Mikenu ne treba nikako propustiti...Svakako Akropolj , ali to se nekako podrazumeva. Bilo je fenomenalno vreme, 18 stepeni i bili smo u majicama bez jakni.

Mi nismo imali spavanje nigde do u Atini i bio je nešto baš jeftin aranžman... Ja sam imala viziju drugačije, nikako ne moderne Atine koju smo zatekli i bila sam veoma iznenađena zbog toga...

Ako te interesuje možeš pogledati i MFT - Atina... Ono što je mene oduševilo i u Atini i u Istambulu to je da ni jedne jedine petarde nije bilo, nikakvo pucanje i gluposti...

Sam doček se organizuje na dva trga, jedan sa muzikom koju organizuje grad, a na drugom (bar tada) nije bilo muzike, ali bilo je veselo i mi smo šetali od trga do trga jer...pa da budem iskrena muzika na trgu nam baš nije legla,tipa naši narodnjaci... Veliki vatromet u ponoć, puno, puno turista i azilanata...Posle ponoći smo posetili neku tavernu na Plaki i to je baš bilo super, jer ja volim doček na trgovima, a posle da idem kuda hoću...

I da, ne brini biće mnogo ponuda za doček u Atini

Izmenjeno (annica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ElCid i annica,

Hvala vam puno na savetima. Volela bih da nađem takav program..... Videćemo! Inače, Atina je baš zbog nemira i uličnih protesta 'ispala' iz kombinacije (2008/2009), pobedio je Istanbul. Preferiram neke toplije gradove za sam doček, pa bi ovo bila idealna prilika. Inače, drugarica i ja bi volele da to bude na trgu, a bilo bi dobro i da kasnije nađemo slobodno mesto u nekoj od taverni. Izleti su obavezni, jedino me malo plaši ta 'užasna' kilometraža koju treba prevaliti do Atine, ali uvek postoji opcija - AVION! :)

U očekivanju novogodišnjih aranžmana i traženju morskih.......,

veliki pozdrav!

Izmenjeno (tetka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi dočekasmo 2009. u Atini, u jeku onih protesta. Išli sa planinarima što vrlo uslovno treba shvatiti, isti bus, isti program agencija Robinson. Jedino što smo se mi 31.decembra popeli na Imitos, planinu iznad Atine sa onim silnim antenama (pogled odozgo fenomenalan, vidi se cela Atina). Inače stigli smo dan ranije, 30.decembra, isto popodne razgledanje grada. Onda 31-og Akropolj pa to penjanje na Imitos. Uveče je bio organizovan odlazak u neku tavernu, ko je hteo. Mi smo šetali po gradu. Zbog protesta nije bilo muzike na trgu ispred gradske kuće. Otišli na Sintagmu, tamo bila vrlo preteća atmosfera pa smo se povukli i novu godinu dočekali u malom i vrlo finom kafeu na trgu Mitropolis. Sutradan izlet na Sunion a 2.januar Peloponez. 3.januara je bilo dole 21c, za to vreme u Beogradu je bilo -10c. Neki se i kupali 1.januara, ja se nisam pripremio, ako opet odem neću propustiti tu priliku.

Sve preporuke za doček u Atini.

Cafe on Plateia Mitropolis je mesto gde smo čekali N.G.

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...... Neki se i kupali 1.januara, ja se nisam pripremio, ako opet odem neću propustiti tu priliku......

 

Ako bude dobre organizacije, zanimljivih aranžmana i malo sunca, možda se okupaš i 01.01.2011.:)

 Da li si bio  smešten u Hotelu 'Candia' i kakvi su utisci, s obzirom da su (u prethodnom periodu) naše agencije većinom nudile ovaj hotel? Izvini što sad smaram o tome, ali na ovom forumu nisam uspela da nađem ništa o hotelu. Na Tripadvisoru, iskustva su baš 'šarena'.

Ipak, to nije prioritet za sada, pa ti se u svakom slučaju zahvaljujem na odgovoru.

Možda se i vidimo!

Odluka je skoro doneta, još samo da se 'ukrade' neki dan od godišnjeg odmora :tuzni:.....

Pozdrav i sve pohvale za fotografije sa Rudnika, Pakovraća i Savinca (obožavam Dičinu :srce:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel je sasvim ok, bar po mojim kriterijuma za ovakve prilike kada u sobi provodiš sat vremena pre i sat vremena posle spavanja. Čist, udoban, bez iznenađenja. Pogled je bio super sa terase, što se vidi iz priloženog. Sad, nalazi se pored železničke stanice, to nije baš neka preporuka. Onda su bili radovi pa nije bilo buke, ni sam ne znam da li je ta stanica funkcionisala. Pored toga u blizini hotela je dosta albanskih agencija, nekima je smetalo, meni nije. Super je što je hotel blizu centra tako da smo kada smo sami skitali uvek išli peške, uključujući i povratak u novogodišnjoj noći.

 

I jedno vlro subjektivno zapažanje. Svima bih preporučio da posete Atinu, prosto neke stvari morate videti. Ali nemam neku posebnu želju da ponovo odem. Imam neki utisak da sam video šta sam trebao da vidim i da nema potrebe da se vraćam. Što nije slučaj sa nekim drugim gradovima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isto...bez želje da se ponovo vratim...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle tri odlaska u Atinu mi se javio taj osećaj i znao sam da dugo neću da se vraćam u nju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka