dada88

Trajekt za Krf

199 poruka u ovoj temi

Vratio sam se danas sa Krfa pa da kažem da sam na prvoj biletarnici pitao pošto je povratna karta za Kerkiriju, kola 2 odrasle osobe i 2 deteta. Prodavačica je ko iz topa rekla 75 EUR.  Nisam pitao druge. Samo pazite da sam morao da idem sa istim prevoznikom i nazad ali smo i dobili njihov red vožnje. Još jedna bitna stvar je da sačuvate račun jer samo sa njime dobijete u Kerkiriju nove karte za povratak. 

Put je trajao oko 1h i 30min. U dolasku je bio lep i nov trajekt a u povratku manji i stariji ali nije neki veći problem sem što je putovao možda nekih 10 minuta duže. Inače radnici na trajektu postavljaju kola ko sardine, svaka im čast kako daju instrukcije vozačima. Trajekt se pri dolasku isprazni za 3-5 minuta.

Izmenjeno (tm011)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo kupili karte online preko Lefkimmi lines kompanije, tada je bila ponuda 5e po coveku i 5e za auto u jednom pravcu. Uredno smo dobili potvrde o placanju i karte na mail, istampali i samo predali na ukrcavanju, nije bilo nikakvih problema. Ta cena je vazila i na licu mesta kada se kupuju karte, medjutim to je bilo do kraja jula. Sada je cena 5e po coveku i 10e auto. Ista cena je i kod drugog prevozinika Kerkyra lines. Sve ovo se odnosi za voznju izmedju Igumenice i Lefkimmia.

Kada smo isli na Krf, trajekt se jedva do pola napunio, na nazad je bilo automobila koji nisu imali mesta da se ukrcaju. Tako da poranite bar malo, nemojte cekati poslednji trenutak.

Trajekt do Lefkimmia vozi tacno sat vremena. Mali je, pa ukrcavanje i iskrcavanje ne oduzima nesto mnogo vremena.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel moze neko da mi kaze da li je ovo na sajtu bila cena za jedan pravac ?

http://ionionpelagos.com/sr/node/139 

Pretpostavljam da jeste cim ne pise da je povratna ali mi u isto vreme i nesto neobicno skupo. obzirom da sam citao cene koje su postavili ovde na forumu .

Ovako ispada oko 150 evra u oba smera za auto i nas 3

Ako hoce neki moderator neka prebaci poruku u temu Automobilom na Kefaloniju..

Pogresih temu pa ne mogu da prebacim ili obrisem poruku ali, ionako je poruka vezana za trajekt :D

Drugo pitanje je da li neko zna razliku u ceni trajekta Igumenica Kerkyra i Igumenica Lefkimi ? Nekako to nisam uspeo da procitam nigde .

Izmenjeno (Acika1)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ispravite me ako grešim ali....

Koliko sam pročitao ovde i unazad stranu, dve, tamo negde oko polovinom odnosno krajem juna moja porodica (dvoje odraslih i jedno dete od 6 godina) sa autom možemo na licu mesta, u igumenici kupiti povratnu kartu za Lefkimi oko 30 do 40 evra?

Pozivam se na odličan dugački post člana @Ciriricka :) 

Ako je ovo tačno, onda je velika verovatnoća da ću se predomisliti za Prevezu/lefkadu jer je smeštaj na Krfu daleko povoljniji. Jeste da sam bio već 2 puta na Krfu, ali ide nam se ponovo pošto je prelep. Na Lefkadi smo bili jednom ali su cene paprene (smeštaj) i apsolutno mi nije jasno zašto.

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25302
    Ukupno tema
    838763
    Ukupno poruka