Sieben

Hotel Akti Ouranoupoli *** Uranopolis

60 poruka u ovoj temi

Plaza sasvim solidana, a tu je i Komica, Alikes, Megali amos na Amilijaniju, 30e za brodic, plus 15-18L goriva za 5 osoba ( bilo kog uzrasta) i uzivanje ceo dan.Mi smo placali 3E komplet lezalki sa suncobranom na Akti plazi, pogolemo toceno Amstel 3E ( 1L) uz pregrst grickalica.....odbojka na plazi.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozete li napisati utiske o smestaju, hrani u ovom hotelu? Idemo u junu sa malim detetom, pa me zanimaju najsveziji utisci :)

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma jesmo autom, nego nesto malo komentara ima o ovom hotelu, manje nego svih ostalih kod Uranopolisa, pa me hvata panika, sta li je u pitanju ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozete li napisati utiske o smestaju, hrani u ovom hotelu? Idemo u junu sa malim detetom, pa me zanimaju najsveziji utisci :)

Hvala unapred!

Jeste li pročitali sve od početka?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jesam, naravno, samo sam htela "sveze" utiske od ove sezone :)

Na nekim slikama mi hotel deluje pomalo oronulo, sto u sustini nije toliko bitno ukoliko je higijena i hrana na zadovoljavajucem nivou.

Da li i vi idete tamo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne,ja sam bio. Imate moj opis i slike Hotela sam postavio,imate moju preporuku da idete u Akti. Odličan hotel

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hrana je dobra,pogotovo doručak, ako imate kolica onda imate i malo nošenja jer nema lifta, jedino je plaža veliki minus ovog hotela ako hoćete da plivate malo dalje, ali ako punite bazenčić detetu onda je ok. Komitsa je na desetak km,vredi je posetiti, plaža u Jerisosu takodje lepa. Malo duži put do samog letovališta jer od Stavrosa ide krivudav put bez žive duše i čini se nikad kraja a deca se unervoze. Nešto za komarce uveče obavezno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Vam na svim informacijama. Idemo sa detetom od 3 godine, tako da ni ovo sa kolicima nece biti problem. A plaza na slikama izgleda sasvim ok, mislim da posle CG ni jedna ne moze da me razocara :) Sad me jedino brine vreme i temperatura vode, ali na to ne mozemo da uticemo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bilo je više razloga zašto sam se odlučila za ovaj hotel- nikad nismo bili na Atosu, zatim manji hotel i komentari forumaša koji su bili ok. Sutra se vraćamo za Srbiju pa bih htela da podelim svoje iskustvo. Hotel sam po sebi je lep, nije veliki, mi smo uzeli sobu sa pogledom na more i to zaista vredi, jutarnja kafa na terasi, ugođaj neopisiv...U okviru hotela je bazen kao i pool bar, i to je lepo takođe. Bilo je dana, kada nije nilo gužve na bazenu, te smo tu provodili vreme. To je pogotovo bio užitak za mog šestogodišnjeg sina, koji je uživao kako u malom tako i u velikom bazenu. Grčka kafa je 2 evra, dupla 3 evra. Hrana lepa i raznovrsna. Za doručak imate veliki izbor jela, tako da svaki dan možete da pravite drugu kombinaciju: jaja na oko, umućena jaja, kroasani, pite sa sirom u komadima manjim, mini virsle, trapist sir više vrsta, salame takođe 2-3 vrste, feta sir, paradajz, krastavac salate, eurokrem, razni džemovi, kompot od breskve, slatko. Tu su i žitarice, pahuljice, slatki keksići. Naravno hleb i tost. Mleko u bokalu, a ima iz automata kafa, mleko, vruća voda za čaj, sokovi, hladna voda. Konobari su i ujutro i uveče veoma ljubazni, brzi i nenametljivi. Za večeru, obično imaju dva jela sa mesom ili je jedno plodovi mora, krompir na razne načine, pirinač, zatim imate svaku veče neku pastu kao prilog, špagete, kanelone, spirale i sl. Tu su razne kombinacije sa patlidžanom, zatim su bile pečene paprike, brokoli, karfiol i još mnogo toga. na brodiću koji služi kao sto , imate razne salate, voće kao i kolače. Kako volim zalivene kolače, meni su bili fenomenalni. Imaju odličnog kuvara. Iznad parkinga, se nalazi mini parkić sa toboganom, ljuljaškom, idealno za malu decu. Hotel jeste u stepenicama, ali mi smo bili na drugom spratu i nije to bilo nešto mnogo. Oni koji su u delu sa bočnim pogledom na more imaju malo više stepenica i nekako su strme, barem je meni tako izgledalo. Pored bazena se spuštate i prelazite preko ulice ili podzemnim prolazom do plaže. Nailazite na beach bar na kojem možete da prezalogajite neki giros ili suvlaki. Plaža je ok sređena , ima četiri reda ležaljki, međutim, razočarenje je ulaz u vodu. Iako imaju plavu zastavicu, mislim da to ova plaža ne zaslužuje pogotovo što smo dosta išli na druge plaže koje su bile neuporedivo lepše. Kako su i pojedini forumaši napisali, malo peska, potom sitno kamenje, pa opet pesak i posle 3-4 metra trava. Deo bliži plaži Aristotelis hotela je lepši, to je sa desne strane plaže, sa leve strane je plaža Teoksenija hotela. Soba je lepa, svetla , u ormarima dovoljan broj vešalica, jedino treba poneti malo štipaljki. Sobe se čiste svakodnevno, u ormaru imate mali sef . Tu je i mali frižider, sasvim dovoljan za hranu i piće. Ono što mi se nije dopalo je, da kada smo dobili sobu, umesto trećeg kreveta , dobili smo metalni krevet. Bila sam iznenađena, jer očekujete da u hotelu sa 3* dobijete normalan ležaj, pogovoto što smo imali normalne krevete u hotelima sa manjom kategorizacijom. Na recepciji mi je rečeno da imamo dobru sobu i da nam je bolje da ostanemo tu. Sin je spavao cela dva dana koliko mu je bilo interesantno, muž i ja smo se menjali. Moram da priznam, da iako sam imala otpor, na tom krevetu sam odlično spavala. Videla sam da su iz drugih soba iznosili pomoćne krevete sa letvicama. Sledeća stvar koja je bila loša, ali veoma loša, a koju su popravili danas, je izlaz na internet- imate slab signal u sobi, ali izlaza na net nemate, tako da sam ujutro rano išla ili u lobi ili u pool bar. Danas su im bili majstori, nakačila sam se sada na net uz prve :rolleyes: . Dok se tuširate, pripremite se na masažu- topla, vrela, hladna voda naizmenično izlaze. To je bilo o hotelu. Jednu veče smo posle večere krenuli u šetnju plažama i imali neugodno iznenađenje. Naime, posle Aristotelis plaže ima jedna mala plažica, potom kanal od peska pa plaža od hotela Porto kaliali. Kroz taj pomenuti kanal od peska je oticala voda u more, koja je toliko smrdila da nisam znala da li ima neki izvor sumpora u blizini ili neko pušta fekalije. Prošli smo do kraja plaže Porto kaliali i sve do tamo se osećao taj smrad. Posle smo izašli na ulicu kako se ne bi vraćali istim putem. Što se komaraca tiče, ima ih, ne preterano mnogo, treba poneti nešto za zaštitu. Mi smo nosili eterično ulje od bosioka, pa sipali u čaše sa vodom, i komaraca nije bilo u sobi. Bili smo na plaži Aljiki (kako Grci kažu) na Amuljaniju, prelepa je. Isto tako je mnogo lepa Komica plaža koja je od Nea Roda udaljena 4 km. Lepe su i plaže u Nea Rodi kao i Jerisosu. Jedan dan smo išli i do Aristolisovog parka u Stagiri, mnogo je lepo napravljeno i veoma interesantno, tu smo bili više od sat vremena. Potom smo produžili do mesta Arnea. U centru, pored mitropolije, imate razne oznake šta možete da obiđete. Skoro svaka kuća ima neku tablu na kojoj se vidi stara fotografija te iste kuće kao i kojoj pripada i istorijat u jednoj rečenici. U ulici koja vodi prema Solunu, malo iznad imate nekoliko kafića, taverni. Nama je bio taj izlet mnogo lep.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od 7.juna u hotelu Akti u Ouranoupoli-u :klap:

Došlo vreme da se bira letovanje, Da li bi mogao da napišeš utiske o ovom hotelu pošto me je privukao? A naravno i ostali ako imaju iskustva. Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Solidan hotel, po meni ocena ne veća od 3 ( od 1-5).

Prednosti su:

- Predivan pogled na more.

- Jako lepa i čista plaža označena plavom zastavicom i besplatne ležaljke,

- Lep i prijatan kafić na plaži sa besplatnim internetom,

- Solidna (ponekad i jako dobra) klopa pogotovu večera,

- Ljubazno i prijatno osoblje hotela.

- Skoro da nema komaraca.

Mane:

- Ne postoji pešačka staza uz magistralu do samog Uranopolisa tako da se do njega može stići samo kolima,

- Sobe su uglavnom ne renovirane, tako da ne daju neki utisak da hotel ima i te 3*. Kupatila su ok.

- Ogoman broj stepenika od sobe do plaže nije baš prijatan ako se tamo ide sa malom decom.

- Jako loš WiFi u hotelu.

Eto to su neke stvari kojih sam se setio. To je ipak mesto baš za miran odmor, jer nema nekih dešavanje. Sam Uranopolis je maleno seoce. Mi smo tamo išli sa šestomesečnim detetom tako da nam je to odgovaralo, ali smo posle ostali još 4 dana na Sitoniji. A posle Uranopolisa Neos Marmaras mi je delovao kao velegrad :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U ovom hotelu su najbolje zurke na bazenu :smajl:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel bio neko prosle godine u hotelu, ima li svezih utsaka?

Ja uplatio hotel od 10.7. idem sa zenom i dvogodisnjim detetom, nadam se da su u hotelu zadrzali kvalitetnu uslugu.

Svaka nova informacija vredi, nemojte da oklevate da je podelite :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i bejasmo u akti hotelu :)

i svaka preporuka od mene, izvanredan hotel, ima asolutno sve sto je potrebno, renoviran je i sredjen, mislim da se niko ko ga izabere nece pogresiti.

Ja imam iskrenu zelju da ponovo letujem ovde.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakva je sada situacija sa plazom ovog hotela? Idemo na more sa cerkom 5 god starom pa me interesuje da li ima jezeva, trave i tih kamencica i dalje? Da li su sredili nesto po tom pitanju?

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka