jucat

Svajcarska, gde ici, sta videti, dobar smestaj

9 poruka u ovoj temi

Iz drugog pokusaja :)

Molim vas da, ukoliko ste bili, preporucite neki dobar i povoljan smestaj u Bernu, Lucernu, Cirihu, Zenevi, kao i mesta koja nisu nigde opisana, a bili ste, videli sve i odusevili se. Molila bih vas i za kratak putokaz do tih mesta.

Takodje, napisite sve sto mislite da vredi videti.

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se smestaja tice pogledaj sajt Booking.com .

Mozda nadjes nesto zanimljivo.

A sto se obilaska tice - opet sajt , mislim da je dosta dobar, bar dok se ne javi neko ko je bio tamo.

Ako nista, cekamo tebe da se vratis pa da nam pricas! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovako,

putujem sa mamom 1.09. preko swissair-a do ciriha, pa u bazel kod rodbine..

nikada nismo leteli ovo je prvi put i meni i mami.. zanimaju me osnovne informacije(mozda je glupo, ali ne znamo nista..).. ona ima problema sa srcem, pa me zanima na sta treba obratiti paznju.. takodje oko cekiranja, prtljaga.. sta sme, sta ne sme da se nosi i sl.?

onda me zanima sta je zanimljivo u svajcarskoj za posetiti.. i osnovne informacije..

Hvala, Marko

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav Marko,

S obzirom da putuješ za manje od dva dana, evo par brzinskih preporuka. Da sam ranije otvarala ovu temu, poslala bih ti i nešto fotografija, ali..... Pretpostavljam da ćete biti motorizovani, zato vam predlažem: Bern (divne građevine po centru i duh Nemačke), a onda se spuštaj prema Lozani, ne propusti Montreau i njegova šarmantna šetališta pored jezera, zatim poznati zimski resort Gstaad (do njega se možete popeti divnim vozom) i na kraju Ženeva. Moram priznati da na mene nije ostavila baš neki utisak. To je jedan administrativni centar sa velikim brojem stranaca, zaposlenih u medjunarodnim institucijama. Prošetajte oko jezera, ako imate vremena udjite u zgrade UN-a, Crvenog krsta. Ako niste u prilici da koristite automobil, voz je vrlo praktičan i ekstra brz i tačan. Železničke stanice su svuda u centru i lako ćete se snaći. Ovo je baš bilo brzinski :D

U međuvremenu sam kreirala i foto-turu, ali čekam na odobrenje...... Šaljem ti je ubrzo, valjda?!

Pozdrav i sretan put!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja cu dati par inf za Cirih... Ako zelite da obilazite muzeje free i uz to da u centru koristite free saobracaj uzmite ZURICHCARD..za 24h kosta 20e, za 72h je 40e. http://www.zuerich.c...erich-card.html

Ako hocete da putujete po svajcarskoj a mladji ste od 26 god., mozete izabrati INTERRAIL.. Posto je saobracaj jako, jako skup ovo je jako povoljno, imate 3 dana u mesecu da putujete po svajcerskoj gde hocete za samo 78e.. ili 4 dana za 98...

http://www.interrail...ass/switzerland

Opstina svakog dana izdaje 6 karata za 42 franaka, takozvanu TAGESKARTE, sa njom mozete tog dana da putujete gde hocete po celoj svajcerskoj... ali treba da se rezervise unapred za odredjeni datum preko sajta... kad popunjavate treba da napisete ime i adresu gde stanujete, ali adresa mora da bude na toj opstini,ali ta karta ne glasi na ime. Moze vam i neko kupiti. Pogledajte na sajtu http://www.tageskarte-gemeinde.ch,

Ako hocete da proverite cenu karata u Svajcarskoj, sajt je... http://www.sbb.ch/en/home.html.

Ako ostajete mesec dana mozete kupiti MESECNA KARTA koja vazi za ceo kanton Cirih koja vazi od 9h ujutru do 5h i vikendom bez ogranicenja i cena je 127 franaka...to je najpovoljnija mesecna. mozete da koristite mestro, buseve, brodove...

Mozete BESPLATNO DA VOZITE BAJS od maja do oktobra, od ujutru do uvece do 21.30, ostavite depozit 2O e ili franaka i kad vratite bajs oni vam vrate novac. Mozete na tri mesta u Zirihu da iznajmite: Globus city kod Hauptbahnhof, Bellevue, Bahnof Enge. Na ovom sajtu mozete videti rute za bajs, rolere, pesacenje...

http://bikeland.mysw.../en/welcome.cfm

TRZNI CENTRI (2), Kalanderplatz 1, Sihlcity. Dolazi se busom 33, tramvajom 13 nekoliko stanica od centra ili metroom S4. Veliki i fensi trzni centar.

Zentrum Glatt u Wallisellen. Dalazi se S3, S8 ili S14, od stanice je udaljen oko 5 min. Blizu Glatt Zentruma je Comforama na 3 min.

Ukoliko zelite da kupite neki tehnicki uredjaj imate InterDiscount, Conforama, MadiaMarket... imate svakog meseca, proizvode koji su na popustu...

Ono sto je na mene ostavilo utisak VODOPADI blizu Schaffhausen, 45 min. metroom od Ciriha, http://www.rheinfall.ch/home.

U gradu Bellincona interesantan zamak, koji je stavljen na spisak svetske bastine UNESKO-a. Ima oко 20 min vozom od Lugana.

Izmenjeno (Lanet)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Definitivno Lucern, i muzej saobraćaja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obavezno posetiti Šafhauzen i nestvarne vodopade Rajne! :)

ynLXFu8.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grad i jezero Neuchatel 

Park Scherrer sa selom Morcotte 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 18.6.2015. at 13:05, turista011 je rekao/la:

Obavezno posetiti Šafhauzen i nestvarne vodopade Rajne! :)

ynLXFu8.jpg

Slažem se, Šafhauzen treba posetiti pod obavezno. Najbolje je pronaći smeštaj u samom gradu, ili u okolini St. Galena i odatle obilaziti prevozom ili kolima sve okolne gradove. Tu je Šafhauzen, vodopadi Rajne, Minot, centar grada iz srednjeg veka sa prelepima fasadama, termalni bazen u Nojhauzenu i gradska plaža. Iz Šafhauzena lako možete dalje, Cirih je samo 50 km udaljen, tu je odmah St. Galen, Vintertur, Konstanc na bodenskom jezeru i Nemačka je na 5 km...verovatno najbolja baza za obilazak severa Švajcarske.  ***

Postavljam i tri fotografije. Jedna je panorama grada sa dvorca Minot, druga slika su vodopadi Rajne a treća slika je srednjevekovni centar. Sve slike moje autorske i nadam se da će vam se svideti.. 

DSCN3515.JPG

DSCN3608.JPG

DSCN3569.JPG

Izmenjeno (mikap)
Reklamiranje. Nije dozvoljeno postavljanje linkova tog tipa.
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26814
    Ukupno tema
    900650
    Ukupno poruka