Ristan

Filipini (Philippines)

109 poruka u ovoj temi

Bio si u pravu kad si rekao da ima materijala za 20 dana,i voleo bi da nastavis tamo gde sam ja stao i da imamo potpuno jasnu sliku o Filipinama kao zemlji sa skupom od neverovatnih 7107 ostrva.Sa vizom u pasosu sluzbenik na granici lupice ti pecat sa dozvolom boravka od 21 dana,cak ce te pitati imas li povratnu kartu,malo zacudjujuce al ipak ce ti reci-welcome in Philippines :D .Vec na startu napravio sam gresku,srecom i jedinu pa te upozoravam da obratis paznju skojim autoprevoznikom ces ici do Manile sa aerodroma Clark(pretpostavljam da ces na ovaj aerodrom sleteti ako ides nisko budjetnim avio prevoznicima kao Air Asia ,Tigar airways itd).Iako sam pri kupovini karte Air Asie kupio i busku kartu po ceni od 2 e ,nisam hteo da cekam bus Air Asie vec sam odmah uzeo jedan od mnogobrojnih na aerodromu da nebi cekao.Platio sam kartu 300 piso sto dodje nesto manje od 5 e.Tacan kurs je bio 64 pisa za 1 evro a 48 za 1 dolar,i odmah da ti kazem da pare menjas u Manili jer su na ostrvima manji kursevi.Konkretno na Boracayu je 62 i 45 za e i s.Morao sam da presedam u San Fernandu,al to i nije neki problem koliki je sam dolazak na stanici u Manili.Bio sam na mnogim slicnim stanicama sirom sveta al ova je iz horor filmova.Sve oko stanice su favele,pa ako se slucajno zateknes odmah uzmi taksi i pali :D .Uzmi hotel ili hostel u delu grada Malate,ja sam platio hotel sa 3 * 25 e,a ako ti je skupo trazi hostel u tom delu grada ,ili u poslovnom delu Makati.Taj deo grada(Malate)je idealna pocetna tacka za razgledanje grada koji je unisten od Japanaca kroz istoriju al ostao je taj istorijski deo grada-Intramuros gde je smestena i cuvena crkva San Sebastian koja je pod zastitom Uneska,i Manilska katedrala iz 16 veka.Koliko su okrenuti veri (Roman-Catholic),pokazuje i podatak iz 1995 g kad im je u posetu dolazio Papa John Paul 2 okupilo se 5 miliona ljudi i to je uslo u Ginisovu knjigu rekorda .Sve to mozes peske da obidjes ,procices i park Rizal i sa time je zaokruzena tvoja poseta Manili,pretpostavljam da te poslovni deo grada ne privlaci al eto mozes i to da obidjes .Taj poslovni deo je Makati sity,e do njega uzmi taksi.Generalno ,vise od 1 dana u Manili je za mene gubljenje vremena,al nismo svi isti ,tako da to primis sa rezervom.Sigurnost u tom delu grada je poprilicna,znaci obrati paznju samo kroz sirotinjske krajeve a takva je skoro cela Manila bez Malati i Makatija :D .Sto se tice bezbednosti na ostrvima tu budi bez brige,nema bojazni ni od cega,totalno opusteno.Kad budes krenuo natrag,iz Manile u Clark uzmi bus Philtranco koji ide iz Pasay sitija i iz velikog trznog centra .Druga mogucnost je ici do Doroteo Jose Manila i odatle uzeti bus koji ide na svakih pola sata ka Clarku pocev od 6.30 am do 7.30 pm.Vodite racuna da krenete na vreme,jer su guzve u gradu velike i potrebno je mozda i vise od 3 sata da dodjete iz Manile na aerodrom u Clark,iako ima samo 90 km.Nastavicu kasnije pricu o Boracayu,zenama,hrani,smestaju :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zene i priroda su najvece blago Filipina,gde god se okrenes vidis tirkizno kristalno providno more sa belim peskom,a na lezaljci il pesku prelepa crnka ispija koktel sa smeskom na licu.Ljubaznost i osmeh su zastitni znak Filipinki,i uz djunglu palmi imas osecaj da si na rajskom ostrvu sto Boracay tu titulu zasluzuje.Po oceni nacionalne geografije White sand je najlepsa plaza na svetu,dugacka je 4 km i poprilicno siroka,sa zelenom i plavom kristalnom bojom mora.Tropske palme daju joj poseban car,sa rekao sam vec lepim narodom koja ova zemlja radja.Sva desavanja su na toj plazi,koja u vecernjim satima dodje kao glavna pesacka zona ,i mesto na kome se svi restorani utrkuju kako da vas obraduju sto vecim izborom plodova mora na dugackom svedskom stolu za svega 4 evra :D Znaci gladovati necete,veliki je izbor hrane za svega 300 dinara mozete jesti kolko god mozete.Tu su i palacinke sa sladoledom za 100 dindji,i slobodno se opustite u hrani jer nema stomacnih problema,makar ne kod mene iako sam vrlo osetljiv na hranu u tropskim predelima :D .Poprilicna je guzva na beloj plazi i ono sto moze da vas gnjavi su stalna pitanja od lokalaca dal ste raspolozeni za sportove na vodi.Treba ih razumeti,poprilicno je siromasna zemlja i gledaju da nekako prezive ,al i za to postoji lek.Samo izadjete na lokalnu ulicu i trociklom odete na Shell plazu koja je na severnoj strani ostrva,i potpuno ste sami na toj prelepoj egzoticno romanticnoj plazi.Ako vam guzva smeta Shell plaza je pravi pogodak za sve romanticare na ovom svetu a mogu reci i za avanturiste,pogadjate na sta mislim? :D Vodite racuna da vam majmuni u obliznoj sumi ne pokradu torbe,kamere,tako da blize moru postavite peskir ,al opusteno ,oni dodju uglavnom za vreme rucka :D .Sam put po ostrvu trociklom je odlicna prilika za upoznavanje ostrva dugackog 7 km,prolazite kroz sela lokalaca,skola i to daje posebnu draz meni kao ljubitelju prirode i tropske vegetacije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do ostrva Boracay mozete birati avio kompanije,mozda najeftinija je Cebu air ,mada sam ja nasao po istoj ceni (70 e)i sa Pal Expres.Leti i Flyseair,tako da imate veliki izbor ,sto garantuje nizu cenu.Let traje 45 m,a leti se sa terminala 3 na Manilskom aerodromu.Boracay nema pistu ,tako da se leti do obliznjeg ostrva Caticlan koji je 10 m brodom udaljen.Cim sletite i uzmete stvari koje pritom nesmeju teziti vise od 10 kg za kofer i 7 kg za rucni prtljag skrenite desno i odsetajte do mesta gde kupujete karte za trocikl koji vas vozi do luke(50 piso).Brodska karta kosta oko 200-250 pisa,tu prolazite kontrolu i posle 10-15 minuta voznje stizete do Boracaya.Tamo vas ceka trocikl i tu cete platiti 100 pisa da vas odvezu do hotela ili hostela na cuvenoj beloj plazi.Znaci sam transfer sa aerodroma traje nekih 45 m i kosta oko 400 pisa ,nema potrebe da vas neko vodi,naplatice vam duplo.Smestaj na Boracayu sto sam mogao primetiti na plazi se krece od 800 do 1200 pisa po sobi.Ja sam bio u skromnom hotelcicu na plazi za 25 e nocenje sa doruckom.Cena krofni je 15 a vode 20 pisa,takoreci sve je jeftinije u odnosu na Srbiju ili bolje receno nista nije skupo kad god odete iz Srbije :P Sto se sopinga tice ja skupljam magnete za frizider,toga ima u izobilju a i figura od kokosa i raznoraznih djidjubidja.Ipak soping ostavi za Singapur,grad-drzava-soping centra.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sjajno... ovo sto sam do sada procitao prilicno obecavam i mogi ti reci da si me obradovao... E sad... vidim da kuckas ono po malo kad i kako si raspoloozen sto meni naravno ne smeta... ono sto me jos zanima je kako stvari stoje sa unutrasnjim transferom, da li je bolje tamo na licu mesta obezbedjivati karte? Takodje me zanima npr na Borocay za koju najmanju sumu moze da se nadje pristojan smestaj tipa bungalova ili korektnog guest housa? Naravno i sve ostalo sto si propustio a setis se ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja radim sa devojkom sa Filipina, pa ako hocete nesto da je pitam...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neznam dal si vec kupio avio karte al mogu ti predloziti najeftiniju kombinaciju do Singapura za nekih 500-600e,zatim do Filipina za 100 e povratna.To bi bilo lepo pojasniti i za ostale koji zele posetiti ovu zemlju.Ono sto jos trebas posetiti je sigurno planinski predeo Gordilleras sa terasastim piricanim poljima,na nekih 350 km severno od Manile.Za ostrvo Palawan razlicita su misljenja kad se poredi sa Boracayem pa bi tvoj odlazak tamo bio pravi odgovor na pitanje Palawan ili Boracay?I trecu stvar koju bi ti predlozio je ostrvo Bohol gde se nalazi Chocolate Hills,zaista na slikama deluje prelepo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Unutrasnji transfer deluje besprekorno i vec sam ti opisao kako i gde.Mislim da je jeftinije da odavde preko neta kupujes karte,sto pre to je i cena karte niza.Sto se smestaja tice dao sam ti cene koje sam video na plazi ,zaista neznam dal su ti prihvatljive al mislim da su prilicno jeftine u odnosu na druge zemlje.Moras voditi racuna samo sa izborom hotela il hostela u Manili,tu ti nedopustam gresku :D .Idi na hostelworld i naci ces nesto sigurno.Cujemo se kasnije,i obrati paznju na Bohol i Gordilleras,bilo bi sjajno kad bi ta mesta obisao.U Singaporu sam spavao u hostelu Hive,i za svaku preporuku je.Sobu private sam placao 23 e,a dormire je 10 e po osobi.Imas dorucak,slobodan internet i svega si 3-4 stanice metrom na Orcardu i Chinatown a svega 2 stanice do cable car odakle se ide do ostrva Sentosa :D .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svaka cast za informacije.Samo nastavi, a ovo sam vec "pohranio"u svoj fajl o Filipinima.

Nadam se, da ce doci na red, da se i ova zemlj posjeti, pa ce ove informacije itekako dobro doci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve pohvale... Nama koji planiramo skorasnji put ove info su od neprocenjivog znacaja...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neznam dal si vec kupio avio karte al mogu ti predloziti najeftiniju kombinaciju do Singapura za nekih 500-600e,zatim do Filipina za 100 e povratna.To bi bilo lepo pojasniti i za ostale koji zele posetiti ovu zemlju.Ono sto jos trebas posetiti je sigurno planinski predeo Gordilleras sa terasastim piricanim poljima,na nekih 350 km severno od Manile.Za ostrvo Palawan razlicita su misljenja kad se poredi sa Boracayem pa bi tvoj odlazak tamo bio pravi odgovor na pitanje Palawan ili Boracay?I trecu stvar koju bi ti predlozio je ostrvo Bohol gde se nalazi Chocolate Hills,zaista na slikama deluje prelepo.

mi smo rezervisali neke karte do Singapura ali daleko skuplje od ovih 500-600 eura koje ti pominjes, pa kako to jos nije placeno aj da cujem tvoj predlog da bi ev.menjali plan dok je jos izvodljivo... hvala za sve ostale informacije jer je za sada ovo najsvezije i najkonkretije pa samim tim i najkorisnije za mene!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na podrsci,bice mi drago ako makar jednog forumasa usmerim na pravi put :D .Uskoro cu nesto vise reci i o Maleziji jer vidim da je dosta vas zainteresovano i za tu zemlju.Normalne cene karata sa konekcijom preko Evropskih gradova za Singapur,Maleziju i Filipinu je od 900-1100 e,to je ako letite velikim avio kompanijama i ako vas mrzi da se malo iscimate da bi stigli do zeljenog cilja po pristupacnijoj ceni :D .Ja tako vise ne putujem ,vec koristim niskobudjetne avio agencije koji su lideri u svom regionu a to su:Air Arabia,Air Asia,Tiger airways.Ova prva je od UAE,druga je Malezijska a trece Singapurska.Karte se bukiraju preko neta,nema nikakvih problema kad dodjete na licu mesta,samo pokazete pasos i viza karticu skojom ste platili let.Znaci sa sve 3 kompanije sam leteo,ovo nije prica rekla-kazala :D .Odskocna daska za ovaj region i sire je Istanbul a do njega najeftinije je doci kombinacijom voza do Sofije i autobusom od Sofije.Voz Beograd -Sofija povratne je oko 20-25 e,a bus iz Sofije je 22-25e i putuje 8-9 sati.Konekcija je sjajna,ima mnogo buseva i nema problema.Znaci za nekih 70-80 e stize se povratno do Istanbula :D .Od Istanbula preko Air Arabie leti se do nekadasnjeg Madrasa a sadasnjeg Chennaia po ceni od 300 e povratna.Usput Air Arabia slece u Sardju,tj 25 km od Dubaija,pa ako vam je konekcija do Chennaia vremenski duga(moze da bude nekih 12-15 sati),mozete na samom aerodromu da izvadite vizu i odete u obliznji Dubai,gde za tih 12 sati mozete one zgradurine da obidjete :D ili bolje da se izrazim -arhitektonska cuda 21 veka.Znaci stigli ste u Chennai za nekih 400e (povratna i uzimam u obzir i Indijsku vizu koja je nekih 30 e),i odatle imate sjajne konekcije po ceni od 150 e povratna do Singapura ili Kuala Lumpora.Do oba grada mozete ici sa Air India Express(sa kojima nisam leteo)ili sa Tiger Airways al samo do Singapura za iste pare.Znaci za nekih 550 e smo stigli do Singapura ili Kuala Lumpora odakle imaju oper sjajne veze sa svim zemljama u regionu Jugoistocne Azije .Vazno je napomenuti da iz Singapura ka K.l mozete ici i busom,il vozom ,razdaljina je svega nekih 350 km.Za Singapur nam ne treba viza al za Maleziju treba,vadi se za par dana po ceni od 5 e,al moram da napomenem ko zeli vise ulazaka u Maleziju mora traziti na vreme ,jer procedura za dobijanje multi Malezijske vize traje i do 2 meseca.Komsijama preko Drine ne treba viza za Maleziju :D Ko zeli iz Singapura da nastavi ka Filipinima moze leteti preko Air Asie,za 150 e povratna al cini mi se da je Tiger jeftiniji ,da moze za 100 e ,jer ja sam u jednom pravcu platio 50 e,a sa Air Asiom 90e.Sve zavisi kad bukiras karte,sto pre to bolje i jeftinije :D Air Asia ima odlicnu konekciju sa Balijem te za nekih 100 e moze se stici do poslednjeg paradisa na svetu :D .Pregrst informacija je ovde,ako vam nije nesto jasno -pitajte,uglavnom ovim putem stigli smo do Singapura i Malezije za 550 e :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

heeheee svaka cast za snalazljivost... treba pronaci sve te prevoze, vize i imati volje za takvo cimanje... vidi se i obidje se dosta, ali koliko snage se potrosi dok se ne dodje do zeljene destinacije... sve u svemu 10 za info, ovo je posebno znacajno za ljude koji imaju pregrst slobodnog vremena, a za nas koji jedva iscimamo metar dana, mislim da nema prostora za to svrckanje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cejlon,da li bi mogao nesto da napises i za Singapur?....smestaj,neki povoljniji,koji deo grada,sta videti,oko shopinga.....i jos sto ponesto.....planiramo biti 3-4 noci :plesko:

...Zaista se jako malo infa nalazi iz prve ruke.

A imam pitanje i u vezi Dubaia,za vize na aerodromu,pa ako mozes da pogledas i na tu temu da je ne zapocinjemo ovde.

Izmenjeno (ninana16)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

heeheee svaka cast za snalazljivost... treba pronaci sve te prevoze, vize i imati volje za takvo cimanje... vidi se i obidje se dosta, ali koliko snage se potrosi dok se ne dodje do zeljene destinacije... sve u svemu 10 za info, ovo je posebno znacajno za ljude koji imaju pregrst slobodnog vremena, a za nas koji jedva iscimamo metar dana, mislim da nema prostora za to svrckanje

Na zalost moram i ja da potpishem ovo... sjajna je varijanta tako piciti opusteno i na kraju krajeva daleko jeftinije ALI kada si u frci sa vremenom i kada ti je svaki dan vazan onda ovo pada u vodu... kako god svakako je za svaku pohvali jer treba iskopati sve ove relacije :) Ja cu se vratiti na konkretna pitanja za Philippines kada ih budem imao a sto se puta tice ostajem pri varijanti sa turcima do Sinagpore pa za dalje kako se snadjemo ;) u svakom slucaju hvala za iscrpne informacije!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok,shvatio sam sta zelis reci al ajde i ovo da razjasnimo,ili makar da pokusamo :D .Neznam koliki je tvoj metar dana(7 ili mesec?),al zakon ti dozvoljava 15 radnih dana da iskoristis za godisnjih odmor,stim sto postoji rupa da ti poslodavac to zadovoljstvo uskrati al generalno ako si dobro sa direktorom ili poslodavcem -nemas problema :D .To sa vikendima izadje do 20 dana,tako da je to sasvim dovoljno da se i sa cimanjem odmori na nekim od pomenutih egzoticnih destinacija.Ok,nismo svi isti,ja volim aktivan odmor sa malom dozom pasive,a za nekog je smaranje sam put.E to moramo da odvojimo,na ovakav put se ide jednom u zivotu a za pasivu po meni i ne treba ici tako daleko,dovoljno je ici u Grcku ili Tursku.Znaci,moramo razdvojiti to kakav si turista,tj putnik jer ovo sto ja predlazem il savetujem il informisem je za aktivne i avanturistickim duhom nastrojene putnike.A duboko sam ubedjen da nije skuplje od jednog Rodosa ili Krita,a to mogu da argumentujem dokazima :D ,al to je za neku drugu pricu.Jos nesto,pri ovakom cimanju stedi se oko 400 e po coveku,a ja nisam sam,tako da je to *2,e sad kolko nam je potrebno vremena da zaradimo 800 e?(odnos izmedju normalne avio karte kupljene sa konekcijom preko Evropskih gradova i solucije preko Istanbula sa low coust kompanijama) :P .Nadam se da me razumete,nismo svi isti i razlicito volimo pa nek svako odabere put koji mu odgovara a nase je da pomognemo jedno drugom u vezi destinacija i tako ucinimo put sigurnijim i lepsim :D ,zato se valjda i nalazimo na ovom mestu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887853
    Ukupno poruka