Ristan

Filipini (Philippines)

109 poruka u ovoj temi

Ok Sirkepa,javi mi adresu da ti posaljem mape i prospekte koje sam ti brizno cuvao :D ,a Ninani uskoro pisem o Singapuru.Pozdrav svima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sve pohvale cejlon... metar dana je naravno mesec, sa 7 dana ne bi isao ni do vrnjacke banje :D ... i ja sam za aktivan odmor, ali mi je nekako zao da se "mucim" do tamo, vec da tu snagu sacuvam i sto vise izblejim i obidjem od filipina. ipak, ne ide se svaki dan tamo :) prosle zime na tajlandu sam mnogo ljudi upoznao koji secxkaju po 6 meseci, neki cak i par godina po aziji, i nigde ne zure (a ja mislio da je mojih 40 dana mnogo), tako da sam na to mislio kada sam rekao metar dana... ipak je to jedna neverovatna lepota i opustenost za koju je jedan mesec, ma koliko izgledao dugacak na nekim drugim destinacijama, ovde kratak...

kao sto rece moj saputnik sirkepa, uskoro cemo da te opsednemo sa konkretnim pitanjima, a za sad mozemo samo da ti zavidimo... pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha ha,opusteno,al zar postoji pitanje koje vi meni mozete da postavite o Filipinima a da ja nisam odgovorio ? :D Sirkepa je spomenuo februar mesec za odlazak i to je pun pogodak sto se vremenskih prilika tice,jer tad je susna sezona i ako kisa padne bice to na kratko.Ja sam imao srece sa vremenom,par pljuskova od 5 minuta i to je sve.Vodite racuna da ne izgorite,vidim da su sad u modi specijalne majice protiv uv zracenja i mogu vam reci da je pravi pogodak.Ne pomaze krema za suncanje puno kad ugreje,jos meni je nekako tesko da se namazem te je majica spas za nebo koje gori :D .E ,da kad ste me pitali da uporedim Filipine sa Tajlandom nisam odgovorio jer svaka zemlja je lepa na svoj nacin i ja ne volim da uporedjujem jer svaka ima prednosti i mane u odnosu na drugu ali iz dosad napisanog mozete izvesti odredjene zakljucke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm... malo se ova tem rasplinula pa se vodi diskusija na nekoliko mesta sto nije bas najprakticnije pa bih ja volo da pokusamo da se vratimo u ove tematski precizno definisane celine... Posto sada vec imam malo jasnije predstave sta, gde, kako... ostaju mi sad neka druga pitanja na koja mozda neko moze da mi da odgovore a mozda i ne ali cu eto pokusati... Obzirom da cu sa Busuange ici do ElNida pitam se dal je moguce odavde hvatati neki trajekt ka Borocayu? Sledeca stvar koja me zanima je da li neko zna koji je najbrzi nacin da se iz Manile stigne do onih pirincanih terasa i dal to moze da se obavi u jednom danu da se ode, obidje i da se vrati u Manilu? Niko ne pominje neke "gamadi" tipa komaraca, meduza, buba,pijavica, skorpija, zmija, gustera i sl... ima li nesto cega bi trebalo da se narocito pripazi? Ima li nesto od hrane sto na Filipinima MORA da se proba a da je karakteristicno? Postoji li nesto sto bi ovde bilo interesantno kupiti ? ... dosta za ovaj put :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nije realno obici za jedan dan iz Manile do pirincanih polja,ako se uzme u obzir da je to planinski predeo i da sam izlazak iz Manile pa do Clarka(90 KM)traje 2-3 sata.Mozda je bolje odmah iz Clarka krenuti ka pirincanim poljima pod uslovom da dolazis u jutarnjim casovima .Od sitnih gamadi nezaobilazni je minijaturni guster,vece mu oci od njega samog:).Nemoj da ga diras,nece ti nista :D .Vec sam rekao da za 3-4 e imas svedski sto,pa nemoj da propustis morske specijalitete po toj bagateli :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da iskoristim priliku dok sam jos u domovini da pozdravim celu ekipu i da se zahvalim svima koji su mi pomogli u realizaciji i organizaciji ove "expedicije"... kuckamo se za 40 dana :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto tek za 40 dana? Napisi, kada budes imao prilike, neki izvestaj dok si tamo :) Srecan put i lep provod ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neznam dal si vec kupio avio karte al mogu ti predloziti najeftiniju kombinaciju do Singapura za nekih 500-600e,zatim do Filipina za 100 e povratna.To bi bilo lepo pojasniti i za ostale koji zele posetiti ovu zemlju..

Pozdrav CEJLON, postaces nam idol !!!!!!

Da znas da smo nakon tvojih informacija o jeftinijim varijantama prevoza, googlali, i zakljucak je da...

... smo se ozbiljno zagrejali za posetu Baliju u sopstvenom aranzmanu, tj. odustali smo ( valjda?), od puta u Severnu Italiju ( budzet za to nam je bio negde oko 1000 eura), i sada razmisljamo da posetimo Bali krajem marta ( budzet dupliran, dana oko 15).

Plan je da idemo direktom bus linijom do Istambula, to je nekih 50 eura u jednom pravcu ( da se ne bi cimali sa vozom i presedanjem), a zatim bi videli koji od low cost prevoznika za dati period ima najbolju ponudu za Chennai ( sa taksama, cene se krecu oko 350 eura). I onda za Denpasar, to je oko 150 eura.

Sta mislis da bi bilo dobro jos obici kada vec posecujemo Bali( u planu nam je i da koji dan provedemo na susednom Lomboku)?!

U Istambulu bi prespavali jednu noc, pa bi imali dan fore da obidjemo panoramski glavne znamenitosti, ali sta bi jos mogli obici?!

Hvala na informacijama i pomoci!!!

Izmenjeno (Margarita)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice vremena za Evropu,nije sad pravi trenutak za putovanje po starom kontinentu(viza,osiguranje,predaja dokumenata,dolazak po pasos,nisi ni izasla iz Srbije a pukla si najmanje stotku),dok nam ne ukinu vize i otvore slobodno nebo nad Evropom,al dotad Bali nije daleko,zahvaljujuci svima nama koji se trudimo da za sto manje para vidimo sto dalje i vise :D .Obavezna je poseta i nocenje u Istanbulu posto imas u nezgodno vreme let,a i treba videti carobni Carigrad,pogotovo ako vec niste bili u njemu.Ako bi mogla da odlozis Bali za koju sedmicu il mesec bilo bi idealno,jer verovatno znas da je sad tamo kisna sezona ,sve do aprila.Licno meni najvise smeta kisa,tad mi nista nije lepo,i treba voditi racuna o vremenskim prilikama.Ja na Baliju nisam bio al znam ljude koji su bili i na susednom ostrvu Lombok koji je manje komercijalizovan i nesto jeftiniji,al ipak im se Bali najvise svideo.Nocenje u hotelima sa 4 zvezdice placali su 20 e,i to ti budjet dozvoljava(ako sam shvatio budjet vam je 1000 e po osobi),hrana im je poprilicno jeftina ,znaci najveci izdatak je a.karta.Sto se toga tice trenutno je promocija jeftinih avio karata iz Londona za Kuala Lumpor preko Air Asie(leteo sam sa njima,odlicni novi avioni),sto je nekih 450 e i to bas u vreme u koje bi vi isli.Put do Londona u to vreme iz Temisvara preko Wizz air bi bio nekih 100 e,plus viza za U.K .Znaci videli bi i Maleziju,mozete napraviti stop od recimo 2 dana(jeftina su nocenja u K.L),pa bi istom kompanijom nastavili do Balija(100-120 povratna).Jedina prava prepreka ovom putu je problem dvostruke vize za Maleziju ,posto procedura za njeno dobijanje traje i do 2 meseca,znaci morate se blagovremeno odluciti.Alternativni pravac preko Istanbula,Indije,Singapura ,vec znate,al ako treba i to da razradimo ,ja vam stojim na raspolaganju :D .Vazno je da donesete odluku kad krecete i da znate skolko para idete ,i onda da pravimo slatke kombinacije :D .Pozd

Izmenjeno (CEJLON)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji mozda i najjednostavnija kombinacija preko Gulf aira iz Istanbula za Bangkok za 520 e ,polasci u martu (recimo 18 -28),ima medjusletanje u Bahreinu ,al brzo nastavlja let ka Bangkoku.Od Bangkoka do Balija preko sad vec cuvene Air Asie za 100-120 e.Znaci Beograd-Bali via Istanbul 700 e tur -retur :D .Najeftinija avio karta Beograd -Bali je 1050 e (bila proslog leta).Znaci,usteda za dvoje sigurnih 700e,malo li je na ovu ekonomsku krizu? :D (ceo zivot nas plase sa tim ekonomskim krizama).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA!!!!

Nije schengen problem, ja imam multi, tako da Italija i dalje stoji kao opcija ako nam se Bali izjalovi... :tuzni:

Istambul nismo obisli,( isuvise je daleko od Bodruma, Marmarisa, Olu Deniza... gde smo letovali), ali bi sada svakako iskoristili sansu da obidjemo mali deo grada..

Off topic sam, prebacicu se na temu o Baliju, ali da nisam procitala tvoje varijante za prevoz, upravo na ovoj temi, ne bi mi ni palo na pamet da planiram turu po Baliju...

P.S.

Drzim ti fige za putesestvije po Africi....

Izmenjeno (Margarita)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Italija,Evropa,skupa i hladna ,bices barem 20 puta za svoga zivota,tu je preko puta ,al za Bali se redje ide,mozda jednom u zivotu,a zasto ne sad ,kad ti se sansa ukazala?Hvala na lepim zeljama,i pohvalama al od toga cemo imati valjde samo ako odes na Bali ,ti zbog pristupacne kombinacije a mi zbog svezih putopisa :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Putujem za filipine 1. 6. Upoznao sam tamo nekog pa idem u posjet. Interesira me dali bi se dalo iznajmiti čitava kuća, negdje uz obalu i kakve su cjene što se toga tiče. Ne intersira me Borocay. Prije, provincije, kao što su Panagasinan ili Bataan. Ukoliko netko ima iskustava, molim za pomoć. Pokušavam proći što jeftinije! Zahvaljujem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hm... bojim se da to sto ti zelis nece biti moguce realizovati sa ove distance, u stvari, mislim da ces se za neki najam moci odluciti tek na terenu kada budes video ono sto zelis iznajmiti... Ja sam se pre nekoliko dana vratio i meni je generalno bilo ok ALI Filipini nisu ono sto sam ocekivao, mnogo manje egzotike od ocekivanog ali zato mnogo vise krsha i loma nego sto moze da se zamisli... definitivno najnebezbednija zemlja u regionu, Manila mi je znaci jedno polutraumatsko iskustvo... Kairo mi je za Manilu beba... Smatram da gresis sto izbegavas Borocay jer za neke nase standarde jedino tu mozes da nadjes adekvatne uslove da sklopis mesec dana, osim toga na ovom ostrvu vaze nek posebne mere bezbednosti pa sa te strane mozes da se opustis ali je opet pozeljno i ovde da kuca koju iznajmljujes ima obezbedjenje... Period koji ti navodis je monsunski i cene su sigurno nesto nize tako da mislim da ces naci extra kucu za 500 eura... inace, primetices i sam da su Filipini bitno skuplji od zemalja u regionu... nisam uspeo da dokucim razlog jer su u nekom turistickom smislu daleko iza Tajlanda npr ali im to ne smeta da drze nerealno visoke cifre... ali da ne bi sad pisao ovako haoticno... kada malo dodjem k sebi napisacu jedan opsirniji text sa svim informacijama za koje budem smatrao da mogu biti od koristi... do tada pozdrav a ako nekome treba neka info hitno... tu smo wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upozoravao sam na Manilu,nadam se da nije bilo posledica,cekamo te Sirkepa sa komentarom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka