Ristan

Filipini (Philippines)

107 poruka u ovoj temi

Ove godine, pored Tajlanda, svratio sam na 10-tak dana i na Filipine. Malo u Manili, vise na ostvru Boracay. Koga interesuje neka dodatno pita... yu_twister@yahoo.com. Nadam se da ce putovanja.info otvoriti i deo za Filipne u oficijelnom delu sajta.

Ukratko, kad vidite Manilu, bicete srecni sto zivite u Srbiji (ili gde vec zivite) al' kad vidite Boracay, pozelecete da ste rodjeni tamo :)) Cene smestaja smesne, kao i pica, klope. Jedino su odeca i tehnika mnogo skulji nego na Tajlandu, sto bi se reklo, kao kod nas :) Dao Bog zdravlja, a bice para (rece Rambo Amadeus), pa cemo tamo opet naredne godine...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne zanam koliko si upoznat sa tamosnjom ekonomskom situacijom jer me zanima ako bih se preselio tamo da zivim sa filipinkom da li bi mi bilo dovoljno 20000 dolara za pocetak nekog posla tamo.Ona kaze da je to dovoljno da se npr. otvori igraonica i da se zaradjuje dovoljno za njihove uslove.Posecivao sam i sajtove o zivotu na filipinima i deluje mi da je zivot tamo prilicno jeftin.

Da li bi mogao da mi das podatke koje ti imas o tamosnjem zivotu i ekonomskoj situaciji.Ja verujem u ono sto mi je ova cura napisala jer se podudara sa onim sto sam nasao na sajtovima ali bih voleo da cujem o tome i od nekog naseg ko je tamo bio.

Hvala unapred!!! Bingo

P.S. moj mail je cezar455463@yahoo.com

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jel treba viza?

nesto sam citala da ne treba ako ostajes do 21 dan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

[/

Ne zanam koliko si upoznat sa tamosnjom ekonomskom situacijom jer me zanima ako bih se preselio tamo da zivim sa filipinkom da li bi mi bilo dovoljno 20000 dolara za pocetak nekog posla tamo.

Mislim da ne treba posebno poznavanje filipinske ekonomije da shvatis da je 20 000 dolara pravo bogatstvo. Znaci, moze lako da se krene u posao sa tom lovom. Samo moras znati da je puno i lopova i da nije najsigurnije za one koji pokazuju da imaju puno love. Zato, svima preporuka... Kad idete na Filipine, ne nosite preskupe satove, previse nakita, preskupa odela... Privlacite paznju lopova. Reci cete, pa tako je u svako zemlji. E, pa nije, ipak je to malo vise izrazeno ovde, pogotovo u Manili...

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jel treba viza?

nesto sam citala da ne treba ako ostajes do 21 dan

Treba viza, ne moze da se dobije na granici... Za broj pocasnog konzula u BG-u, posalji mail na yu_twister@yahoo.com.

Kosta 50 dolara, dobijes formular na mail, posaljes faksom ili postom (sa kopijom pasosa) i za par dana ti se javi konzul da se dogovorite u vezi preuzimanja vize...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram letom air asie da 4 oktobra sletim u Manilu,pa bi svaki tvoj savet u vezi transporta ka ostrvu Boracay bio dragocen.Mislim da nisu isti aerodromi na koji slece air asia u Clark Manila iodakle polecu njihove nacionalne avio kompanije za Boracay?Hoces mi ostaviti broj tog pocasnog konzula zbog preuzimanja vize?Unapred zahvalan na odgovorima

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne zanam koliko si upoznat sa tamosnjom ekonomskom situacijom jer me zanima ako bih se preselio tamo da zivim sa filipinkom da li bi mi bilo dovoljno 20000 dolara za pocetak nekog posla tamo.

Prosecna neka platica je oko $ 1000 godisnje, pa se presaberi.

Tih $20,000 je vise nego dovoljno za pocetak nekog osrednjeg biznisa ali moraš biti obazriv sa lokalnim zakonodavstvom, lokalnim običajima i držati 6-toro očiju otvorenim jer su krađe, prevare i te vrste kriminala uobičajene.

Takođe, početak nekog biznisa zavisi od mesta gde to želiš početi. Izuzetno je važno da se povežeš sa proverenim ljudima, bez toga zaboravi na celu priču.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

CODEMAKER,jel bi mogao da mi odgovoris u vezi vize i transporta?hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zadnji puta sam bio sa firmom iz USA pre 7 godina i oni su sve organizovali na nekom specijalnom nivou, tako da ja nisam ništa morao da uradim sam i ne znam kakva je sad situacija.

Koliko sam informisan viza se može dobiti u Mađarskoj, Budimpešta,Gabor Utca 58 Tel:99-361-200-5523 Fax:99-361-200-5528

A možda i u Hrvatskoj jer mislim da Filipini imaju konzulat u Hrvatskoj.

Generalni konzulat Republike Filipini

Tomašićeva 7 10 000 Zagreb HRVATSKA

4612 000,

4618414

Znam da ima i u Beču ali nemam podatak adrese i telefona.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa ako se nejavi Ristan sa brojem konzula nema mi druge,hvala ti .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, mozda da sacekas da dodjes do kontakta sa tim pocasnim konzulom.

Mada ne razumem čemu ta skrivalica, pa samo poneko zna za njega...

CONSULATE OF THE REPUBLIC OF THE PHILLIPINES

Pocasni konzul

Ms. Verica MILAKOVIC

Zidarska 8 II/22

Beograd

Ph 063-356-320

Fx 011-161-495

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ha ha ha,svaka cast majstore,imas pice kad te vidim :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, mozda da sacekas da dodjes do kontakta sa tim pocasnim konzulom.

Mada ne razumem čemu ta skrivalica, pa samo poneko zna za njega...

CONSULATE OF THE REPUBLIC OF THE PHILLIPINES

Pocasni konzul

Ms. Verica MILAKOVIC

Zidarska 8 II/22

Beograd

Ph 063-356-320

Fx 011-161-495

Ma, nema veze sa skrivanjem, kao sto vidis, koga interesuje, lako moze da nadje broj na internetu, kao sto sam i ja uradio. Bitno je da viza MOZE da se uzme u BG-u. I da, to je taj broj...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je i bila poenta mog odgovora. Mogao si odmah coveku da das telefon pa da te ne ceka, zato pominjem skrivanje.

Inace, u današnje vreme, skoro da nema tajni više...

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da se i ja malo ukljucim u pricu... Mi planiramo u Januaru 2009. na Filipine nekih 30-tak dana... za sada najpovoljnija varijanta preko Bangkoka a postoji i opcija da se ostvari izvestan popust na karte ako se formira grupa... pa ako ima nekoga zaintersovanog za ovaj period neka se javi na pp

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25540
    Ukupno tema
    849032
    Ukupno poruka