Guest Gost_Petrovic

Parga - opšta tema

2177 poruka u ovoj temi

Naravno da možeš,ali to su bočni delovi plaža pošto su centralni delovi komercijala.Uglavnom je šljunak i kamenje.Na autobuse u Pargi ne možemo da se oslonimo,opcije su taxi brodići ili klasičan taxi,za one koji nemaju svoje vozilo i ne rentiraju nešto.Autobusku stanicu su pomerili negde izvan same Parge a ranije je bila na puno boljoj lokaciji.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Reših da prenesem i svoje, ne tako skorašnje, iskustvo o Pargi. U ovom gradu sam letovala 2016. godine krajem juna-početkom jula. Tada je u ponudama naših agencija bila tek u povoju. Vodič nam je pričao da je mahom posećuju Englezi i Skadinavci, verujem da se to sada promenilo. Sećam se da je bila taman temperatura u tom periodu, oko 30ak stepeni svih 10 dana, bez kiše. Ovo je bilo moje prvo letovanje u Grškoj do tada i zaista sam bila oduševljena gradom. Parga je smeštena na brdovitom terenu, a pogodna je za sve ljude koji ne žele da idu kolima ili busom do plaže. Posebno je lepa uveče kada su upaljena svetla, ima lepo šetalište pored mora, puno kafića, barova, restorana, uskih uličica sa radnjama... Cene sam uglavnom pozaboravljala, ali se sećam jedna radnje koja ručno izrađuje kožne sandale (mislim da sam ih platila oko 40 evra, još uvek ih nosim).

Od plaža smo obišli gradsku (nama je bila najbliža, bila je malo prljavija u odnosu na ostale, ali nije loša), Valtos (odmah preko brda, prostrana, ima slobodan deo za peškire, a koliko se sećam i drugi deo sa ležaljkama) i Lichnos (do koje možete doći peške preko maslinjaka, ima iza hotel, uglavnom je pokrivena suncobranima i ležaljkama, mali deo je slobodan, koliko se sećam). Od izleta smo išli na obilazak jonskih ostrva brodićem (sećam se da je bio nešto skup, 40 evra čini mi se, bačene pare za one koji ne skaču u more na pauzama, ne sećam se da smo negde svraćali), Paxos i Antipaxos (izlet je bio 20 evra, ide se manjim brodom nego na jonska ostrva pa zbog talasa može da vam se sloši; lepo je obići, svakako više vredi od pukog razgledanja jonskih ostrva) i na Sarakiniko plažu (izvan Parge, ali jako lepa, ima super restoran na brdu iznad plaže). Preporučila bih i izlet na Krf na koji ja nažalost nisam otišla, cena je tada bila isto 40 evra. Ovo su cene preko agencije kojom smo došli (Argus Tours) i na reku Aheron (nisam išla, ali sam čula lepa iskustva).

Sve preporuke za letovanje na ovoj destinaciji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26852
    Ukupno tema
    901751
    Ukupno poruka