Guest Gost_Petrovic

Parga - opšta tema

2187 poruka u ovoj temi

Kryoneri= hladna voda..... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Piso Kryoneri= još hladnija voda ;)  :laugh:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da je kako ja kažem. 

I normalno je da ću više da verujem sebi nego nekim podacima sa neta.

Naš narod bi rekao, piše i na tarabi. :pardon:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao i svake godine na temi Parga licitacija o temparaturi vode :D Fakat je da je voda u Pargi hladnija nego u ostalim delovima Grcke ali takodje i licni dozivljaj pojmanja hladnoce se razlikuje. Podjimo od toga da si ni svi ukucani ne tusiraju istom toplotom vode. Meni je recimo voda u Pargi previse hladna kao i ostalim clanovima moje porodice ( iako svi razlicito reagujemo na toplotu vode) ali smo se ipak svi kupali i uzivali. Sto bi rekli ziv se covek na sve navikne. Osim toplote mora sve ostalo u Pargi je apsolutno po mom ukusu, prelepo, ocaravajuce, romanticno, zanimljivo .......:srce:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav, hvala na odlicnim opisima, interesuje me samo kakva je voda u ovom periodu, da li je previse hladna za kupanje?

necu se obazirati na ove ‘dosli na more tad ili tad,razmisli sama’ komentare, odgovoricu ti iz svog ugla :)

ja generalno nisam ljubitelj ‘bara’ vode pa mi

nozda ne bi smetalo

ni da je hladnija, ali decko je sav beo i jako osetljiv na hladnocu, a plivao je danas i juce po 45 min :) u cetvrtak kad smo dosli jeste bila pohladna, tada smo se kupali na valtosu, ali je moglo normalno da se kupa samo teze da se udje. 2-3 dana pre toga je padala kisa.

danas i juce i na valtosu i na krioneriju se kupaju svi, ukljucujuci bebe i malu decu, bez ikakavih problema. ova dva dana je i temperatura bila oko 30, sutra javljaju 33 pa mislim da ce biti jos toplija :) 

vreme je kao da je kraj jula, sunce przi kao nenormalno, nisam ni pomislila da ce biti ovako kad sam zakazivala

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parga je tako lepa ( i njene plaze su lepe  a okolina jos lepsa) da bi se zbog te lepote moglo malo i istrpeti. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve je to individualno...

Ja u vodu ulećem kao kamikaza, moja prijateljica s kojom uobičajeno putujem, kao prava penzionerka...to traje li traje  :rolleyes:

Tako da - ko bi nju gledao, nikad u vodu ušao ne bi, a bivala je t vode i 25-26 i više...

Pripravni smo i na krio-neri  :D , samo da dođe ta polovina jula već jednom...  :kapetan:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ajlajner,

I mi putujemo preko Sole Azur, istina u drugi smeštaj (obećavam da ću pisati kad se vratimo), da li ste zadovoljni, videste li predstavnika agencije?

Šta oni nude od izleta, ili ste se snašli sami?

Izmenjeno (Dobra Jela)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, Parga je divna,jedinstvena i svima za preporulku,  bila sam tri puta, ali uvek izmedju kraja jula i kraja avgusta, pa mi nije bila hladna voda, ali nikada ne bih otilsa ranije, posto ne bih nista mogla da istrpim, narocito ako mi utice na zdravlje:neznam::D Ni na Lefkadi krajem avgusta nije bila hladna, nego onako ok, srednja, za mene zimogrozljivu. Za Sivotu sam svasta citala i znam da pre 25.8. ne bih isla :D, kao ni na Krf pre sredine jula.

Omiljena plaza mi je uvek bila Piso K.zbog izgleda, a Sarakiniko zbog muzike:ljubav:

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

 

danas i juce i na valtosu i na krioneriju se kupaju svi, ukljucujuci bebe i malu decu, bez ikakavih problema. ova dva dana je i temperatura bila oko 30, sutra javljaju 33 pa mislim da ce biti jos toplija :) 

 

samo da potvrdim gore napisano... i mi smo trenutno u pargi i kupamo se bez problema. voda jeste nesto hladnija i malo nezgodna prilikom ulaska, ali cim se malo pokvasi i zaroni bude sve ok

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja bih ti preporucio secret bar koji se nalazi kod crkve...bar kao bar nije nista posebno, ali svake veceri od 10, pa negde do 2 svira Petros uzivo na gitari, lik koji je studirao u bgu, svira nase pesme, strani rok, i izuzetno je harizmatican...preko zime dodje u bg, pa napravi i ovde ludilo..topla preporuka

A grcke?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u Pargi postoji taxi i koja je cena od Valtosa do plaže Lichnos, na primer? Rent-a-car u Pargi, neka preporuka?

Izmenjeno (nina_bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, inforamcije kakva je kuca spiros? 
Predlog za restorane, kafice i giros
Hvalaa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima taxi. Početna stanica kod crkve na ulazu u pešačku zonu. Ne sećam se da sam video taxi stanicu na Valtosu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka