Guest Gost_Petrovic

Parga - opšta tema

2187 poruka u ovoj temi

Eh steta,to ce mi biti malo dalje,ali dobro,hvala ti i idu cesto ili u odredjeno vreme? @Comica

 

Je l' u neko odredjeno vreme ili?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Paksos i Antipaksos idu jednom dnevno i to, ako se dobro secam, krecu oko 9 ujutru. Karte svakako kupujete barem jedan dan ranije. Najbolje uvece dok setate i to direktno na brodu jer tako placate najmanju cenu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поменути мали бродић Гаиос полази из марине, из Парге, и добар је избор јер има надстрешницу, па сте већи део пута заштићени од сунца. Музика коју пуштају је традиционална грчка (углавном). Након ценкања платио сам две карте 30 евра (прва половина августа). Плаву лагуну ћете вероватно гледати из приличне раздаљине, јер од силних јахти и чамаца, бродић не свраћа на Воутуми плажу, већ у неку увалу поред :angry:. Можда ћете ви имати више среће. Не очекујте превише, па ће вам се више свидети!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno @Gokimi,moje pitanje je bilo,ali vidim da ga nema,zasto ne znam,kada idu ti brodici u koliko sati,posto sam iznad Valtosa,pa da znam kada da krenem,treba mi sigurno pola sata do marine i vise?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgovorila ja na to pitanje u postu iznad. :D Ipak, proverite tacno vreme polaska brodica a posto se karte kupuju dan ranije to vam svakako nece biti problem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvini,ne vidoh,nesto mi baguje stranica,dan ranije???Bas mora tako?Pfff,onda cu verovatno preko agencije,ne mogu bas toliko da se cimam i popodne i uvece da idem do grada,svakako vam svima hvala,krecem uskoro i nadam se da ce mi na Valtosu biti lepo :) @Comica

E sad vidim dok setam uvece,e pa super,mislila sam da tada nema nikoga,onda cu tako,ako su voljni da se cenjkaju extra,to i ja volim :):):)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

^ Cenjkaj se slobodno, mi smo trazili za po 15e i nije bilo problema, jos smo mi bili u sezoni

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hoce da spuste cenu ako vas ima vise. Nemojte samo mnogo kasno uvece. Nisam sugurna da su tamo posle 7,8. Mozda se i desi da budu, ali to je vec rizicno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa nas je dve,probacemo,pa cemo videti,jeidno sto su girosi bas daleko od Valtosa,to je bas bzvz,ali za nuzdu imambrodis do Parge,hvala vam puno,pa se cujemo za 15 dana @pufica @Comica:) Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao forumasi,evo ja se vratih iz Parge,tacnije iz Valtosa,jer sam bila smestena iznad Valtos plaze,tu ako zelite otici je pravo mesto za odmor,plaza,4 marketa,vile i par restorana,za sve ostalo morate u centar Parge.Mana Valtosa je ta sto je velika vlaga i ima puno kokje kakvih buba zbog bujne vegetacije,sto se tice plaze skroz levo je sitan sljunak i mozete ostaviti svoje peskire,sto se tice desne strane,tu se nalazi beli pesak i isto skroz desno mozete staviti vas peskir,mada i tamo gde su lezaljke ako nadjete mesto da parkirate svoj peskir niko vas nece dirati. U Septembru su se dve lezaljljke i suncobran kretele od 5e u Yaht clubu do 13e u Valtos beach baru,odmah pored Yahta,inace su 7e i 8 e,uglavnom imate svuda tuseve,sto je dobra stvar jer je Jonsko more izuzetno slano.Dan je topao,noci su hladne,jer je okruzena planinama i brdima,dok je u Pargi nesto toplije. Ako nemate kola treba vam od 20-40 min do same Parge,zavisi gde ste smesteni u Valtosu.Prvo idete uzbrdo do tvrdjave,pa se spustate nizbrdo niz siroke stepenice,pa se spustite na setaliste i onda birate gde cete.Sam cenatr je jako lep,ima puno radnjica,markete,taverni i barova,ova regije ne obiluje kozom,krznom i srebrm kao Solunska i sama Parga je jako skupa,cak sam cula da je skuplja od Krfa i Lefkade.Inace je hrana,a pogotovu mlecni i pekarski prozivodi su jako skupi zbog pdv-a od 24%,tako da je generalno cela Grcka supa sto se hrane tice. Imate na par mesta sreblo i zlato,ali jako skupo,imate plastican i siven nakit od 3e pa nadalje,magneti 2 e,u Septembru su se mogli ponegde naci za 1,5e,ali to je to.Imate na par mesta kozne torbe i obucu,to je mozda malo jeftinije nego u Srbiji,naravno pricam za Septembar,kapram da su cene dosta vece u sezoni,ali svakako nije mesto za shoping,ako zelite to,onda bolje odite do Solunske regije.Giros sam probala u 33-jci,ali je mnogo bolji kod Thomasa na magistreli,od crkve desno,prodjete Express market i sa leve strane taverna i tu je giros verovali ili ne 2 e,tu me je odvela gazdraica vile Evis,jer ona tu licno jede.Carefour je definitivno najpovoljiniji,ali povrce mozete i naci opet sa desne strane od crkve,kod apoteke Eleni mali mini market,voce i povrce je izlozeno na ulici.Vila Evis je oko 500 m od plaze,gazdarica je super,nije klasicna vila vec kao mini bungalovicic,ima svega 5 soba,ne racunajuci njenu i za njenu porodicu.Bila sam sa njom i do reko Aheron,reku i tu prirodu zaista treba videti,zatim do Preveze i Igumenice,u mestima koja nisu turisticka nista od butika ne radi posle 18h i odredjenim danima,ali ja sma bila do Lidla koji je ipak najjeftiniji,ali opet je i on za Srbiju skup,najjeftiniji Lidl i DM su naravno u Nmeackoj,odakle i poticu.Eto to bi bilo to,ako ima nekih pitanja,oznacite me da bi mi stiglo na mail i odgovoricu vam,POzdrav :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Još jedna lepa trasa za šetnju je put kroz maslinjake, preko brda, do plaže Lihnos. Ne mogu da kažem koliko mi je vremena trebalo do tamo jer sam skrenula sa puta da bih otišla do crkvice Agia Eleni. Od poslednje kuće pre početka staze uz brdo pa do crkve - tačno 40 minuta. Kada se završi ona uska kozija staza, koja je i najstrmiji deo puta, put se račva. Levo, pored crkve Sveti Đorđe, ide se ka Lihnosu. Desno (ima tabla sa oznakom) ka Agia Eleni.

Ima da se ide ali vredi svakog metra. Na putu ima i poneka prepreka u vidu slomljene masline

IMG_4110.thumb.JPG.84d072dd24332f9b2c4b1

A sa platoa ispred crkve pruža se, sigurna sam, najlepši pogled na Pargu

IMG_4088.thumb.JPG.3e1222fd9d6b1c15b90ab

IMG_4082.thumb.JPG.5c2d3841b3ee3124d7781

IMG_4084.thumb.JPG.a5fb1861ba09490cba816

IMG_4087.thumb.JPG.5541330963e7ecac3993d

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ste od onih koji vole izlete ima ih toliko da svaki dan možete da idete na drugo mesto. Nigde nisam videla toliki broj izleta i toliko agencija.

Neprijatno sam iznenađena time da naši ljudi na jedan od njih vrlo retko idu. I to je tačno,  od 250 ljudi koliko je došlo sa našom agencijom samo smo nas tri na njega otišle.

Ne znaju ljudi šta propuštaju. Posle Samarije to mi je nešto najlepše što sam u životu videla. A čuveni Porto Katsiki je ostao u senci.

IMG_4836.thumb.JPG.8358b84b0578f5dbef80a

Ovo je samo uvertira za priču koja će ići na jednoj drugoj temi. Ova tema nezasluženo čami na četvrtoj strani podforuma Grčka već dugo vremena.

Pročitajte je, kratka je a sigurno ćete uživati.

http://www.putovanja.info/forum/topic/24542-zagori-zagoria-zagorohoria/

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka