Guest Gost_Petrovic

Parga - opšta tema

2128 poruka u ovoj temi

Mi smo putovali prosle godine 18 sati,a nasi prijatelji su 2004 puovali 24 sata.Medjutim od prosle godine je pusten u saobracaj novi deo auto puta koji znatno olaksava i skracuje putovanje,Verujem da ce ove godine putovanje biti jos krace,odnosno ja se nadam posto ovog leta istim putem idemo na Krf.

Parga jeste brdovita,ali sve je veoma zanimljivo tako da ne pada tesko ... medjutim ako je u pitanju starija osoba ili beba koja mora da se nosi ,pa jos ona vrucina ...ipak razmislite.

Sto se tice izleta postoje cetiri ,tri koja sam vec spomenuo i jos jedan na reku Aheron .Mi smo isli na prva tri i treci (koji je najjeftiniji od ta tri-Paxos i Antipaxos)je bio besplatan pod uslovom da se uplate prva dva.

Jonska ostrva su 50e ,Krf 35-36 e ...tako da to za dvoje izadje nekih 180e...ne secam se bas tacno ,ali vredi svaku paru.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najiskrenije ti preporucujem Pargu!!!! Tamo sam letovala krajem avgusta 2006. i budem li u prilici, sigurno cu opet da odem tamo. Slatke male kucice zivopisnih boja, uzane ulicice, plaze kakve god pozelis, izleti....ma fantazija.

Putovala sam Argusom, mada je prosle godine Pargu radio i Matico koji je nudio i avionski prevoz. Smestaj je ok, i ono sto je strava stvar u Pargi je da gde god si smesten nisi daleko od plaze :D .

Koliko sam uspela da saznam od mestana, kraj maja i pocetak juna umeju da budu kisoviti , a more nesto hladnije. Moj savet ti je da izaberes kraj leta i tako izbegnes velike guzve, a ,uz malo srece, i vreme moze da bude savrseno, kao i temperatura mora. Ako otputujes obavezno poseti neko od onih malih sela iznad Parge, ostrva Paxos i Antipaxos ( nestvarna jedna plazica), a ukoliko si avanturista rentiraj auto i zaputi se na Porto Katziki, najlepsu plazu Grcke, Aheron, ma ima zaista mnogo toga da se vidi...

Popuno sam sigurna da se neces pokajati

:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svima vama koji idete u Pargu ovog leta zelim da se lepo provedete, a sa Krionerija obavezno da odete i do ostrvceta ( mi smo preplivavali na duseku sa pichencetom), jer je pogled preteran, a klupica medju borovima .....uf sto sad nisam tamo :(

Jeste brdovito, ali nista nije strasno. A naravno uvek postoji i varijanta iznajmis skuter i bog da te vidi. I idite obavezno u ona sela iznad Parge na klopu, malo je jeftinija, bozanstven pogled i mnogo ljubazni mestani. Hocu i ja u Parguuuu :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi cemo u Pargu najverovatnije kolima, tako da uzbrdo-nizbrdo ne bi trebali da osetimo. Neznam da li sam u pravu? U svakom slucaju gledajuci mapu, a mi smo u vili 3, na Valtos sigurno kolima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

... a sa Krionerija obavezno da odete i do ostrvceta ( mi smo preplivavali na duseku sa pichencetom), jer je pogled preteran, a klupica medju borovima ...

Још један од разлога, што је и нама та плажа била занимљивија.

Рачунајте да се на плажама наплаћују лежаљке и сунцобрани.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel ima smisla u Pargi iznajmljivati kola, mislim jel moze njima nesto da se obilazi, ili je bolje te pare dati na izlete do Kefalonije, Lefkade i sl?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Зависи у ком си фазону, аутом можеш отићи до АлиПашине тврђаве, Ахеронове реке, спустити се до Јоанине или већ...изнајмљивање аута је 40е...

По мени немој пропустити Јонска острва: Лефкада, Кефалонија, Итака су незаборавне, само крстарење...Излет је био 40е и неких 12 сати си на излету (кренули смо бусем у 07:30 до Лефкаде- Нидрија, укрцаваш се на брод...у неких 22 смо се вратили у Паргу)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma, to ne propustam ako definitivan izbor bude Parga.Nekako mi se cini da je tu veci fazon ici na te izlete nego npr. kada si negde na ostrvu, pa obilazis kolima sve.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ispravljam se, ipak je u pitanju avionski prevoz do Preveze sad videh, koliko sam videla nemaju mogućnost autobuskog prevoza.

Što se vila tiče u samoj Pargi ni meni nisu poznate, a ko ne voli mnogo da pešači ne bih mu savetovala smeštaj na Valtosu, jer su ipak sva dešavanja u Pargi, osim ako neko planira auto.

Pozz i za Dadolinu :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam uplatila najeftiniju vilu i videla slike i za te pare cini se o.k.Mesto je brdovito pa u svakom slucaju moras da se penjes da li isao na plazu ili u grad, a mi idemo kolima pa nije ni bitno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kaže čovek iz Robinsona da je autoput završen do Janjine. Na http//:www.egnatia.gr još je taj deo puta označen kao ne potpuno završen. Čitao sam postove od prošle godine u vezi puta do Krfa. Ima li neko svežije informacije o stanju autoputa. Kakav je put od Janjine do Igumenice, pošto se tuda ide i za Pargu? Uzak i serpentine :o ? Mada, ima svega 100 km...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od Janjine do Igumence je solidan put , mnogo mnogo bolji nego sto je bio Gravena -Janjina.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Гирос 1,2 е

слана пецива 0,8-1,2 е

слатка пецива 0,8-1,2 е

енглески доручак (сланина, јаја, виршла, поврће, пециво, ђус, пола литре филтер кафе) 5-7 е

грчки доручак (крофнице, мед, слатко од шумског воћа, кисело млеко, ф.кафа, ђус) 6-7 е

пица код Оскара од 6-10 разних фела, или разне пасте, мноооого добре, чак пица са руколом једна од најбољих (6е)

грчка салата која обично делује за три особе 5-7е

поред тога продавнице су увек пуне- имаш и оних већих маркета, разних сирева, бар три врсти маслина на кг, на све стране свежег поврћа, разних врста хлеба...

бтњ. ми смо од Аргуса добили картицу са попустом од 10% за ресторан Такамамамам или тако нешто сличног назива, где је фенооооменална парадајз чорба била малтене довољна као оброк, јер је пуна поврћа 6 е, грчка мусака (мусака са патлиџаном) 6е , а могу и да ти спакују у алутањириће, не мораш ту да клопаш...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najzad sam odlucila da ovoga leta letujem u Pargi, ali imam jos neka pitanja pre nego sto odem da uplatim:

1. Kakva je situacija sa raznoraznim bubicama, komarcima i drugim insektima?

2. Da li je posle ponoci prevelika buka u gradu?

3. Posto je izlet do Ahileona?

4. Da li je tacno da kod Argusa na dva uplacena izleta treci dobijamo besplatno?

5. Kada bi mi bio zadnji rok da uplatim aranzman ukoliko idem u drugoj polovini avgusta, do sada sam uvek isla u last minut varijantama, pa mi je suvise rano a cini mi se da ce ovoga leta da bude guzva za Grcku?

6. Da li su iste cene izleta kod Argusa, Robinsona, Timtravela?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos nisam dobila odgovore na gore postavljena pitanja, a imam jos dva:

1. Da li je na izletima uracunat i rucak u cenu, kao u Turskoj?

2. Da li me racunica vara kad sam izracunala da ce me ovo letovanje kostati 1000. eura, za dve osobe? Nocas sam se preracunavala, izlete ne bih propustila nikako, bar tri, suncobrane i lezaljke na plazi iznajmljujem obavezno, jedem gde stignem tj. ne kuvam nikada na odmoru, bar tada, i te male "luksuze" priustim na ustrb smestaja koji mi i nije tako bitan, i sve to me izadje u mojim nocasnjim finansiskim morama, 1000. eura. Utesite me da ipak moze da se prodje sa 800. pa da konacno prelomim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26173
    Ukupno tema
    872700
    Ukupno poruka