Guest veljka

SAMOS

253 poruke u ovoj temi

@Čika Zmaj Jova 

Kad vec obavestavamo ljude onda bi bilo lepo i da im kazemo da na Samosu nema nocnih letova i da ne brinu previse za buku od aviona. :)
Ako se zateknete na plazi u Potokakiju cak je zanimljivo videti avion dok slece/uzlece.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja reče ;" Ko nema probleme sa spavanjem ...."  Ako nemate te probleme - onda ništa! Ostali ? . 

ALI ne vredi... Sada me ubeđujete da je SVE OK... Neka vam bude... Uživajte.... Posebno ujutro, kada zagrme te mašine... ili uveče kada jedva uspavate decu (kao moje komšije Finci - koji su decu smirivali dugo u noć.. Na svu sreću, bil sam samo 2 dana u Pitagoronu - u prolazu za Tursku)

Da li znate LETNJI red letenja za Samos pa ZNATE da nema kasnih večernih / noćnih letova?

Ili možda taj aerodrom nije osposbljen za sletanja po mraku pa TVRDITE da nema letova uveče/noću?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemam nameru da bilo koga ubeđujem, još manje da polemišem, ali činjenica je da na Samosu nema (bar nije bilo prošle godine kada sam letovao) noćnih letova. Svaka aktivnost na aerodromu se prekida do 19h i  tako je do otprilike 7h ujutru. Razlog za odsustvo noćnih letova, koliko se sećam objašnjenja predstavnika agencije na Samosu, leži u razlozima tehničke neopremljenosti aerodroma za noćno poletanje i sletanje aviona. Supruzi i meni (mi smo sredovečni ljudi) zaista nije smetala blizina aerodromske piste niti smo to čuli od drugih gostiju hotela s kojima smo kontaktirili, ali to ne znači da nema ljudi koji bi imali zamerki na činjenicu blizine piste. Osećaj je sigurno individualan, a ja sam samo imao želju da potencijalnim putnicima na Samos prenesem lične utiske iz hotela Arethousa i tako im pomognem da se odluče (ili se ne odluče) da odmor provedu u ovom hotelu i naselju Potokaki. Inače sam Potokaki je malo naselje, sa jednom prodavnicom, jednim kafićem, par hotela, restorana i kuća. Pitagorio je već nešto drugo, lepo i šarmantno selo, sa glavnom ulicom koja se uveče pretvara u pešačku zonu (dozvoljen saobraćaj taksi vozila) i prelepim polukružnim šetalištem pored mora na kojem su načičkani restorani i kafići. U svakom slučaju mesto za prijatnu večernju šetnju i eventualno večeru u nekom od mnogobrojnih restorana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Je li putovao neko trajektom prosle godine do Samosa ?

Koliko shvatam, od Kavale ima 12 sati putovanja pa me interesuju iskustva, ako ih ima ?

Pozdrav svima !

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hej drugari, nakon  dugog razmisljanja i polemisanja sa drustvom da li cemo za Egipat ili ne, odlucih da vise ne ubedjujem nikog jer su svi kukavice i uplatih danas Samos. Zanima me da li je neko  bio u Hotelu Arethousa, koliko sam procitao video sam da je moj imenjak ( po niku bih rekao da se zove Stevan) bio prosle godine, pa ga molim ako moze da mi napise par korisnih informacija. Kakva je hrana, koje izlete nude, koje plaze obici?  Inace putujem AirSrbijom 11. Jula, Takodje ako jos neko putuje bilo bi lepo da se cujemo pa da se ne smorimo :D Hvala Vam svima puno od <3 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Steva89s,

odgovorio sam ti na privatnu poruku.Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li mi neko reci kad bude let kad se vracas sa Samosa otprilike?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prošle godine imali smo jutarnje letove, iz Beograda oko 6,00h, u povratku sa Samosa oko 10,00h.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala?Moze li mi neko reci kakva je hrana u Labitu? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Тзв. "континетнални доручак". Класика, хлеб, путер, џем, две врсте сока, неки кроасанчићи које доносе свако јутро, домаћи џемови (преслатки) неко воће. Буду и јаја, сир, шунка. Обичан једноставан доручак.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna koja je cena renta kara u Pytagorionu otprilike i koja agencija za renta kar je najsigurnija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna koja je cena renta kara u Pytagorionu otprilike i koja agencija za renta kar je najsigurnija?

Izguglala sam nekoliko manjih firmi koje pruzaju uslugu najma kola i bicikla, i cena je u prosku 30 evra na dan za auto (tj. 5 dana je 150 evra, ne znam da li bi bilo jos skuplje ako se uzme na samo jedan ili dva dana), a 5 evra za bicikl. Vecina njih pravi rezervacije "na rec", tj. bez prethodne uplate depozita.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Supruga i ja planiramo da uplatimo aranzman u hotelu Arion u Kokkariju, pa me zanima da li je neko boravio u pomenutom hotelu? Hotel ima solidne ocene, ali vise cenimo info iz prve ruke. Takodje, da li je put do obliznjih plaza naporan, s' obzirom na cinjenicu da se hotel nalazi na uzvisenju? Receno nam je da postoji i satl do plaze i samog mesta Kokkari, ali ne bismo da se oslanjamo na isti.

Puno hvala na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Кокари није баш нај идеалније решење. Још хотел који превози путнике до плаже, на узвишењу... хм...

Питагорио или евентуално Потокаки и то је то што се тиче Самоса. Остала места један дан доста, а и ако се прескоче није нека штета. Кокари има малу плажицу која вреди и која се налази код специфичног полуострвцета које се обилази бетонским степеницама и ходањем кроз воду или на алтернативни начин који нисам довољно проучио, преко неке узбрдице, низбрдице, тако некако. На већој плажи ветар је убијао када смо ми били и избегли смо је. Класично туристичко месташце каквих у Грчкој има на хиљаде.

Избор је на крају ипак само ваш, а ово је само једно субјективно гледиште.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Da li neko zna, da li je za rent-a-car na Samosu potrebna međunarodna vozačka dozvola?

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25907
    Ukupno tema
    862849
    Ukupno poruka