Guest veljka

SAMOS

245 poruka u ovoj temi

Snezo021, hvala na informacijama, u vezi vetra to je taj deo Grcke, Samos grupa ostrva i Dodekanezi, tamo uvek malo vise duva, mada to nama nije predstavljalo toliki problem na Kosu kad smo bili. Da li mi mozete reci kakav je Vas utisak, da li ici na severni deo ostrva u grad Samos ili u Pitagorio(Potokaki)?

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, 

9.8 putujemo u Pitagorio, tri devojke koje bas i nisu neki vozaci pa me zanima kako bi obilazak izgledao biciklom :) i naravno kakav je nocni zivot...

Hvala unapred ;) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Biciklo može da se iznajmi, ali sa njim ne možete baš da obiđete ostrvo, možda samo južni deo, mesta uz obalu. Ostali deo, kontinentalni, je brdovit i ima mnogo serpentina. Možda se skontate sa još nekim iz grupe ko ima dozvolu, onda možete zajednički iznajmiti auto.

Sam Pitagorio nema nekih sadržaja za mlade, uglavnom su to taverne, restorani, poslastičarnice. Bič barovi prave žurke vikendom uglavnom, tada dolazi na kupanje mnogo mladih. Pitajte lokalno stanovništvo, konobare, prodavce, gde u okolini ima nekih kubova i diskoteka. Viđala sam rano ujutro, oko 5-6 sati mlade da se vraćaju iz provoda. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Fetica dodala bih da u Pitagoriju postoji besplatan parking na izlazu iz grada sa leve strane ka Potokakiju.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li bi neko mogao da napiše,bar okvirno,koliko je iznajmljivanje auta!?

Kakvo ste vreme ostavili tamo?Čitala sam na nekom češkom sajtu da voda ne prelazi 21 stepen...???????????????????

Izmenjeno (alex.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 23 sata, baby blue je rekao/la:

Fetica dodala bih da u Pitagoriju postoji besplatan parking na izlazu iz grada sa leve strane ka Potokakiju.

To je tačno Baby blue... ali nakon 21h, pogotovo vikendom, na tom parkingu nije bilo moguće pronaći slobodno mesto.. morali smo da napravimo prekršaj :spenk:

Pre 9 sati, alex. je rekao/la:

Da li bi neko mogao da napiše,bar okvirno,koliko je iznajmljivanje auta!?

Kakvo ste vreme ostavili tamo?Čitala sam na nekom češkom sajtu da voda ne prelazi 21 stepen...???????????????????

Cena iznajmljivanja zavisi od vozila (kubikaža, tip itd..). Mi smo uzeli Hjundai Atos za 195 evra za 7 dana (150 evra za 5 dana). Uzeli smo preko posrednika, našeg turističkog vodiča. Moguće je da su cene nešto niže. Najbolje je da sami odete do rent a car agencije kojih u samom Pitagoriju ima na svakom koraku. Ovi mali automobili su najjeftiniji.

Vreme je bilo super, sunčano, u proseku od 33 - 35 stepeni. Temperaturu vode ne znamo, ali jeste malo hladnija. Više na severu nego na jugu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno Fetica!!!

Ovo sa temperaturom vode me je baš isprepadalo...

Pozzz!

Uh,da...niko nije spomenuo kvalitet i cene girosa :D:D:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni stvarno nije jasno kako o tome niko ne pise ali krajem jula mi smo imali jezivo hladno more..plaze su gde god smo otisli bile pune a more prazno..posledice hladnog mora jos uvek osecam :(

inace,osrvo je lepo i sigurno bi se opet vratili da situacija nije takva..

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:smorilo::uplakani: Eto ti toliko željeni odmor u septembru...pa,mene voda od 21 stepen neće videti... :uplakani::smorilo:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najmanje vetra i ne tako ledenu vodu nasli smo u Poseidoniu i tamo smo najvise odlazili..mala uvalica sa prirodnim hladom,restoran i kafic..bas lepo mestasce na pola sata voznje od Pitagoriona..

Nadam se da je voda mozda postala toplija u medjuvremenu..mozda mi bas nismo imali srece pa su tih dana vladale neke cudne struje...zelim vam lep provod,obidjite ga ako mozete jer ne vredi sedeti i plakati ako ne bude za kupanje..U svakom slucaju javite utiske!Pozdrav!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno Snezi021!!!

Svakako ću podeliti svoje utiske o Samosu sa forumašima!

Za sva dosadašnja letovanja,mišljenja forumaša su mi bila "sveto pismo".I,zaista sam uvek bila potpuno spremna i informisana o situaciji koju sam zaticala na terenu.

Puno pozzz svima!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kada se ode na www.seatemperature.info i kada se ukuca "Samos" pise da je temperatura vode 24 stepena ................... nesto slicno je bilo prosle godine na Naksosu (veci deo vremena je voda bila 23 C, a onda se tek poslednja 2-3 dana boravka popela na 24 C, ali je vetar rasturao, tako da se to diskretno povecanje nije maltene ni osetilo) .............. ponavljam, ko hoce da se iskupa, Sporadi su majka jer tamo more ide i do 27 C .............

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Draganu hvala na info!

Malo me utešilo tih 23,a poslednji dan široko,čitavih 24 :bolje-da-cutim:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25457
    Ukupno tema
    845148
    Ukupno poruka