Guest veljka

SAMOS

248 poruka u ovoj temi

Mene bi zanimalo koliko kosta samo avionska povratna karta do tamo i nazad jer vidim da je u drugoj polovini avgusta(sto pretpostavljam da ste vi uzeli) cijena po osobi 635 eura i plus 48 eura takse sto za dvoje izlazi 1.366 eura a na booking sajtu u tom periodu istom kosta dvokrevetni studio sa doruckom za dvoje 684 eura.

Dakle ako covjek sam ide u projekat ostalo bi mu skoro 700 eura da se dvoje tamo prebace .

Bas cu da zovem agenciju ako se sjetim ujutro da vidim koliko im je povratna avionska karta do tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U ovoj nasoj ponudi carter je 165,00 EUR-a. Smestaj sa All inclusive uslugom, 9/10 dana 605,00 EUR-a (dvoje odraslih i beba).Prijatelji (dvoje odraslih i dvoje dece od 4 i 7 godina) placaju 655,00 EUR-a.

Doplata na recepciji za klimu,sef,suncobrane i lezaljke na plazi,depozit za peskire.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas steta sto je ovako malo postova napisano o Samosu.

Mene je privuklo ne samo ostrvo, vec i izleti koje nudi Mediteraneo-Efes i Patmos, moze se uzeti i samo brodska karta.

Gde je najbolje odsesti-Pitagorio, Kokkari, Potokaki?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@VanjaSpanska @kole1985 Pitagorio je turistički centar južne strane ostrva. Kokkari je turistički centar na severu. Dva puta sam bila u Kokkariju i mnogo je duvalo, za moj ukus. Ima izuzetnih "rizorta" :D 

Nigde u Grčkoj nisam toliko vidljivo primetila prisustvo vojske (a sam ga sročila...) Stvarno je mnoogo vojske i kasarni. Mi smo bili leto 2014. godine. 

Evo jednog članka novijeg datuma:

https://samoschronicles.wordpress.com/2016/03/23/samos-island-greece-march-21-day-2-of-the-euturkey-pact-glimpsing-the-nightmares-to-come/

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo sam tragala za lokalnim informacijama. Privukla mi pažnju ova infografika. Datum je 29.2.2016.

imerisia_LARGE_t_1061_44424113.JPG

Goo translate: .....The main pillar is the creation of residential centers, throughout the country, a total of 50,000 people. To create them, provided Commissions; "mammoth": scenes, tents, containers, water tanks, radiators, air conditioners, chemical toilets, generators, portable showers, beds and mattresses, cars and mini vans, ambulances, fixed and mobile devices but also sufficient volume of medical supplies.

The "Mouzala plan for Refugees" in parallel provides the supply of staff 8,200 people (including 5,000 officers), specialized staff from the Asylum and First Reception Service, and the availability of sufficient medical and nursing staff to cover tens of thousands of refugees and immigrants.

in hotels

The second pillar of the "Mouzala plan" provides for the creation of even 50,000 "residence positions" in hotels and accommodations.

As mentioned in the text sent to Brussels, these rooms will be at a distance of 20 kilometers from the urban centers, "shifting" so that the burden primarily on available hotels in the region of Athens and Thessaloniki.

premises

To work o Pillar of the emergency plan, a key challenge remains finding a space to create, within the week, hot spot for temporary accommodation of refugees and immigrants.

In broad meeting at the Interior Ministry, with the participation of representatives of local government, agreed to seek places like camping, golf, old factories, exhibition and other facilities along the Athens-Idomeni axis and a short (10 to 15 miles on either side of National road).

According to exclusive information ANT1 they have already been proposed as sites for recovery:

the derelict platform in the area of Skaramagas
the old building of "Sarakakis"
the Voula camping
the former East Airport
a camp in Lagadas Thessaloniki
School of Police in Karditsa.

....

http://www.antinews.gr/action.read/ellada/to-sxedio-gia-filoksenia-100-000-prosfugon-anoigoun-ksenodoxeia-kampingk-stratopeda/4.105266

Izmenjeno (GOTAM)
dodatak
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Leros je prilicno lose prosao u ovoj raspodeli ..............

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Koje bi mjesto preporučili: 

Marathókampos ili

Poseidónion?
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako se pod Poseidonion misli na deo sa severne strane blizu Kokarija, 

https://www.google.rs/search?client=safari&rls=en&q=samos+island&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gws_rd=cr&ei=BmgqV7HFGISqsgG2pIGIBw#q=samos%20island%20poseidon&tbs=lf:1,lf_ui:2&rflfq=1&rlha=0&rllag=37778000,26894526,17&tbm=lcl&rlfi=hd:;si:1055193519641225039

ukoliko ste mlađi i za izlaske - prava strana . Odličan izbor.

Ako ste pak porodica sa "sitnom" decom, onda je južna strana i Maratokampos idealna opcija.

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Eric1 OOOOdličan izbor. Jako lepo i maleno naselje. pogled je na tursku. Mislim da je to nkraća razdaljina između Grčke i Turske teritorije. Tu dolaze brodice sa dnevnim ekskurzajama iz Turske, kao i obrnuto.

Plaža nije velika. ima prostran plažni objekat. Mol sa vezovima za brodice. Ne znam kakve su prodavnice i drugo. Bili smo dva puta na popodne. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da nema baš previše poataka o ovom rekla bih lepom ostrvu...a razmišljam da ga možda ove godine posetim. Interesuje me da li se može sve lepo posetiti nekom autobuskom linijom?

Iskreno ne rentira mi se ove godine.

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi putnici koji odlazite na ovo predivno ostrvo sada prvom avio turom 25.06. lepo se provedite i molimo Vas da nam prenesete Vase utiske. Srecan put! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakav je autobuski saobracaj na Samosu i ima li negde red voznje?

Izmenjeno (Dacilija)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25567
    Ukupno tema
    849948
    Ukupno poruka