Guest veljka

SAMOS

259 poruka u ovoj temi

Lemonakia, Tsamadou, Avlakia...

IMG_20180806_143845.jpg

IMG_20180807_164912.jpg

IMG_20180810_132326.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Hladovina

Хвала на исцрпном извештају са Самоса.

Да ли се на овим плажама наплаћују лежаљке или су бесплатне уз конзумацију пића?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Lemonakiji se plaća set dve lezaljke i suncobran 5 do 6 evra, na Tsamadou u beach baru Navagos ne plaća se, poruči se piće ( fredo capucino 3,5 ; pivo toceno 4,5 ; ice tea 3 ; voda 0,5 ...) ili hrana ( spageti sa piletinom 7 ; hamburger sa krompirima i sosom 9 evra .. ) .

Na Avlakiji uživali na lezaljkama hotela Avlakia beach bez placanja .

IMG_20180810_154716.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

KokkarionIMG-d89bb28551d573f4ba1c3291ee2f26b1-V.j

IMG-c0db3eec08e801a64926408b80d41398-V.jpg

IMG-a494c8de13b7604bf930cf3e02ff9822-V.jpg

IMG-5aad765c1f2019ab4c9b7f36c296952f-V.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozz svima,

Da li je neko odsedao u Zeus ili Erato hotelu? Vidim da su u pitanju mesta Iraion i Karlovasi. U Iraion-u uopste ne vidim gde je plaza...koliko je udaljena od mesta :/

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, 

Upravo se nalazim na Samosu. Ostrvo je prelepo. More je savrseno - cisto, prozirno, slano, hladnjikavo, odmah po ulazu u more krece dubina, sto je za mene savrseno jer ne volim kad je more kao bara. 

Od plaza smo do sad obisli sledece:

Mikali - prelepa, sljunkovita, more malo hladnije.

Balos - za mene najlepsa ubedljivo: veliki zaliv, malo ljudi, ima malo lezaljki i par restorana, ali nazalost voda led ledeni, za reumu I upalu pluca.

Kampos Maratokampos - duga pescana plaza u zalivu, ima dosta restorana i supermarketa u tom mesty, ali plaza je bas duga pa ima delova gde nema guzve i moze da se uziva u miry. Voda bas hladna.

More je toplije u severnom delu ostrva nego na jugu. 

Kokari - nije hladno, ali su talasi bili preveliki, pa tu nismo ostali nego smo produzili na Lemonakiju.

Lemonakija je lepa plaza, ali je previse uska i bilo je previse ljudi pa smo svi lezali zbijeni i nama se to nije svidelo, a i place se 6 evra samo za 2 lezaljke i suncobran, bez konzumacije pica ili hrane. Znaci, plaza bi bila mnogo lepsa da nije prenatrpana lezaljkama, Ali ovako... Inace, svidja mi se ta zelenkasta boja mora u kombinaciji sa bujnom vegatcijom. To imaju Lemonakija I Tsamadu.

Tsabou - apsolutni favorit jer ima sve. Pogled sa ulaza na parking savrsen za fotografisanje, plaza dovoljno velika i siroka, lezaljke nisu zbijene, a i u zadnjem delu plaze se nalaze lezaljke u prirodnom hladu i tu mi uvek idemo. Place se samo ono sto se poruci iz beach bara. Ima i restoran i parking. More je savrseno cisto I nije mnogo hladno. Uglavnom je vetrovito, Ali meni to vise odgovara nego da je mnogo vruce. 

Inace, iako su temperature uglavnom preko 30 stepeni, nikad nije nepodnosljivo vruce. Svidja mi se I sto je uvece isto bas toplo, nema potrebe da se nosi nesto da se ogrne.

Odseli smo u hotelu Oceanida Bay, na nekih 5 km od Pitagorija. Hotel je onako, moze da prodje. 

Sve u svemu, jedina Mana je ledena voda na Balosu :).

Nastavak sledi.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Кервели за воду која није ледена, а и овако јер је у питању једна од бољих плажа не само Самоса.

Кокари, која плажа? Она са белим ситним каменчићима код стене до које се долази путем делом кроз воду са степеницама, или силаском низ брдашце? На њој није деловало да уме често да буде ветровито? Плажа је била сасвим солидна. Значи не плажа у самом месту Кокари.

Сад да се којим случајем вратим, поновио бих те плаже. Такође од Вотсалакије на крајњи исток, са плажом и ресторанима где се ређе иде (заборавио назив плаже) - то је најближе из мог угла некој изворној Грчкој (чудили се одкуд Срби тамо) као и излат на Самиопулу бродићем, Doryssa seaside resort - Потокаки обавезно бих и више него један дан.

Наравно ту је и Питагорио који је један од најлепших, ако не и најлепши градић који сам видео на Грчким острвима.

Делује да ћеш добро да искористиш одмор. Свака част.

У међувремену сам нашао и свој пост о плажама у Кокарију. Написао сам на страни 9 да је на већој плажи ветар убијао и да смо је избегли. Писао сам и о малој код полуострвцета која је "боли глава" (нарочито пре подне када смо и били).

Izmenjeno (Srbko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Tijuana ужива на Самосу за све паре и нема је да настави свој пост. Ако и треба тако !

И ја бих да могу :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nastavak izvestaja sa Samosa :).

Naredna dva dana proveli smo na plazi Kerveli jer je tamo bujna vegetacija i toplije more. Plaza jeste uska, ali veoma je prijatno i opustajuce, nije kao Lemonakija.

Poslednjeg dana smo se opet vratili u Kampos Maratokampos jer nam se ta plaza mnogo svidela jer je prostrana, s otvorenim morem, a ima i prirodnog hlada. Deluje veoma egzoticno. Medjutim ovog puta more uopste nije bilo hladno, vec bas savrseno. Tako da izgleda da to sa hladnim morem stvarno zavisi od dana do dana. Potom smo otisli u privatnu posetu u selo iznad plaze, Maratokampos, a onda odatle preko Karlovasija u Samos, gde smo cekali trajekt, koji je naravno kasnio 3 sata (Blue Star Ferries nocna mora u svakom smislu). Ovog puta nismo stigli da obidjemo deo oko Karlovasija i plaze Mikro i Megalo Seitani i zapadnu stranu ostrva, ali neka ostane nesto i za drugi put :).

Sto se tice hrane, ubeljivo nam se najvise svideo restoran "Telion Plus" u samom centru grada Samosa. Ja se ne secam da sam jela bolji giros i uopste sve sto mesto tog tipa ima u ponudi - salate, predjela, pa onda "skapasti" - kazu da je to grcko jelo, ali ja sam ga samo na Samosu videla.  Sve, bas sve u tom restoranu je savrseno sveze i odlicnog kvaliteta. Mada, oni imaju ogroman promet - restoran je pun i nocu (posto smo morali da cekamo trajekt koji je kretao u 3 ujutru ubijali smo vreme iduci od kafica do kafica pa na kraju u "Telion Plus" da kao jedemo nesto..., njima je i u 1 nocu pun restoran. To objasnjava zasto im je sve tako savrseno sveze.

Rucali smo i u selu Manolates u taverni "Lukas" za koju su ovde na forumu rekli da ima dobra i jeftina jela, medjutim taverna je prosecna - niti su jela nesto posebno, niti su cene niske. Dva glavna jela, grcka salata i dve case vina 30 evra. To i nije jeftino.

Sve u svemu, Samos je top ostrvo u svakom smislu. More svuda prozirno i cisto, nema guzve, ma milina. Jeste da more ume da bude hladnije, ali veoma je lako naci toplije plaze, a i ocigledno se temperatura mora menja pa ne mora da znaci da ce uvek biti hladno. I samo da naglasim da je sjajno sto nase agencije imaju charter letove jer je to mnogo povoljnije nego ici kolima kao sto smo mi uradili. Nas je samo put od Katerinija do Pireja gde smo isli na trajekt kostao 180 evra u oba pravca - 60 evra benzin u jednom smeru i 30 evra (tacnije 27,65 evra) putarina od Katerinija do Pireja. Pa onda trajekt za dvoje ljudi i jedna kola 260 evra koliko smo platili u junu, da bi nam na dan polaska kad smo dosli da podignemo karte u Blue Star Ferries rekli da oni nemaju pojma o cemu mi pricamo i da moramo da doplatimo jos 96 evra za mene - kao, ona rezervacija iz juna ukljucuje samo jednu osobu i kola, a ne dve osobe. Znaci, lopovi na kub. Tako da smo mi platili 356 evra trajekt plus 180 evra put do Pireja i nazad - sve ukupno 536 evra samo dodjemo do Samosa iz Katerinija (trosak za put kolima iz Beograda do Katerinija  gde smo proveli prvi deo letovanja ne racunamo). Doduse, mi smo podneli zahtev da nam refundiraju tih 96 evra jer oni naravno imaju snimljene sve razgovore preko call centra gde je i napravljena rezervacija. Ali sve u svemu, cene benzina i putarina u Grckoj su izmakle svakoj mogucoj kontroli, tako da na kraju ispada da je preko nasih agencija stvarno najpovoljnije. 

Uskoro cu okaciti i fototuru.

Pozdrav.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ливадаки

20180906_094856.jpg

Izmenjeno (bataacanski)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@bataacanski diiiivne fotografije, ne znam zasto ali kad god vidim tvoj nik ja pomislim na tirkizno i providno i prelepo more . I desilo mi se sad skoro  na Sitoniji... kad sam silazila na onu magicnu plazu Mega Portokali,  pa se medju borovinom razlio tirkiz, ko munja mi samo bljesnulo    "bataacanski"   :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26318
    Ukupno tema
    877804
    Ukupno poruka