Guest veljka

SAMOS

253 poruke u ovoj temi

Meni su bez problema prošle godine prihvatili našu plastificiranu vozačku dozvolu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su bez problema prošle godine prihvatili našu plastificiranu vozačku dozvolu.

E hvala, super!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. Devojka i ja idemo u avgustu na Samos. Odabrali smo Pitagorion a za dalje ćemo videti. Zanima me da li je neko ko je bio ove ili prošle godine imao iskustva sa autobuskim prevozom. I da li se iz Pitagoriona može ići skuterom do Kokarija? Vidim ima svega nešto više od 20km ali ne znam kakav je put. Mi smo više za bajs/skuter opciju nego kolima, naravno ako putevi dozvoljavaju tj. nisu jako strmi ili loši.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, 

Ja se ne bih oslanjao na autobuski prevoz na Samosu. Velika je verovatnoca da ako I uspeš da uhvatis bus za jedan smer, kasnije ne mozes da ga nahvataš za nazad. Javljam se trenutno sa Samosa i video sam mozda 2 puta bus. Rent a cat ili kvad obavezno. Možeš i skuterom, ali ina uspona a iako je 20 do 25 km rastojanje, ima tu vožnje i krivina i uspona... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima ,

interesuje me da li se organizuju izleti u Tursku konkretno poseta Efesu ? Koliko je to para ? Da li je neko isao u svojoj reziji bez agencija ? Ima li neko uvid u satnicu trajekta koji vozi do Kusadasija ?

Jos jedno pitanje, da li se organizuju izleti i na Fourni ostrva ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, 

Ja se ne bih oslanjao na autobuski prevoz na Samosu. Velika je verovatnoca da ako I uspeš da uhvatis bus za jedan smer, kasnije ne mozes da ga nahvataš za nazad. Javljam se trenutno sa Samosa i video sam mozda 2 puta bus. Rent a cat ili kvad obavezno. Možeš i skuterom, ali ina uspona a iako je 20 do 25 km rastojanje, ima tu vožnje i krivina i uspona... 

Hvala puno. Ako možeš napiši mi i cene za kvad , auto, bajs...ako znaš naravno.  Prijatan i lep odmor želim.

Izmenjeno (gogi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno. Ako možeš napiši mi i cene za kvad , auto, bajs...ako znaš naravno.  Prijatan i lep odmor želim.

Pozz I hvala

Ja sam platio 120 evra za 4 dana u agenciji Kiklos. Na dan ili dva je skuplje. Sutra vraćam auto pa cu da pitam za ostale cene... 

@brazilko Izlet do Efesa se organizuje i košta oko 50 e. Od ostrva imas izlete na Patmos I Samiopulu. Ostalo nisam registrovao 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima! 

Moze li neko da mi kaze kakve su cene na Samosu po kaficima i restoranima (kafe, pivo, giros, paste, salate), cene lezaljki i suncobrana... otprilike da znam sta da ocekujem. :)

Koje plaze preporucujete i sta obavezno obici? 

Hvala mnogo!! 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima! 

Moze li neko da mi kaze kakve su cene na Samosu po kaficima i restoranima (kafe, pivo, giros, paste, salate), cene lezaljki i suncobrana... otprilike da znam sta da ocekujem. :)

Koje plaze preporucujete i sta obavezno obici? 

Hvala mnogo!! 

Pozdrav,

Cene su slične kao i na ostalim ostrvima, manje/više, a možda čak i za nijansu jeftinije...

Giros od 2,4 d0 2,8 €, pivo u kafićima i tavernama sam plaćao 3,5-4€ (Mitos, Alfa), kafa od 1€ (greek coffee do 2,5, 3,5 € zavisi kako gde za ice coffe i nes...) nisam baš nešto pio kafe pa me nemoj držati za reč, ali tu su negde cene. Paste su od 6,5 do 9€, a salate od 5 do 7-8€.  Što se tiče ostalih jela, ako pričamo o "normalnim obrocima" bez bahanalisanja, od 7 do 12€ po osobi možeš da imaš bilo koje glavno jelo. Jedna večera za 2 osobe te u proseku izađe od 25 do 35 € komplet. 

Ležaljke i suncobrani se negde naplaćuju, a negde ne, oko 6€ je neki standard za 2 ležaljke i suncobran. Ima plaža gde se to ne naplaćuje, ali treba da naručiš piće, a ima i plaža koje traže da jedeš. Takođe, imaš i plaže sa lepim prirodnim hladom i ne treba ništa da keširaš...

Lep je Samos, planiram da napišem jedan detaljan post, svakako ovo ostrvo to zaslužuje, Ja sam se juče vratio sa letovanja. 

Od plaća obavezno obići Livadaki, Myrtia, Kerveli, Tsamadou, Lemonakia, Klima, Psili Amos... Meni lično najviše se svidela Myrtia. Neurbanizovana je - na njoj nema ništa - ni taverna ni ležaljki, ni suncobrana, ali je prelepa -mir, tišina, čamčići kao naslikani i lepo more.

Jedina loša strana letovanja na Samosu je bilo svih dana izuzetno hladno more (nisam očekivao), što je opšti utisak cele grupe. I to na svim plažama bez velikih odstupanja.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala za info; dajte jos nesto - kakvo je more na severu a kakvo na jugu, ima li jos uvek migranata tamo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

darens87 hvala na odgovoru! Koliko vidim, Samos je svakako jeftiniji od Rodosa i Skijatosa. :) U julu je inace hladno more u Grckoj, u Pargi prosle godine oko 20. jula bilo je led! Za nas zimogrozljive pakao. ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala za info; dajte jos nesto - kakvo je more na severu a kakvo na jugu, ima li jos uvek migranata tamo...

ale orde na severu ostrva je osetno hladnije, za nekih 10-tak stepeni, vetar duva sa pučine ka kopnu i pravi velike talase. Idealno je za vodene sportove, ali za neko opušteno kupanje baš i nije. Na jugu duva sa kopna ka pučini i nema talasa, bar nije bilo prošle godine u junu kada sam ja bila. Voda jeste hladnija u odnosu na severni deo Grčke, ali je sasvim ok ako si u pokretu. 

darens87 hvala na odgovoru! Koliko vidim, Samos je svakako jeftiniji od Rodosa i Skijatosa. :) U julu je inace hladno more u Grckoj, u Pargi prosle godine oko 20. jula bilo je led! Za nas zimogrozljive pakao. ?

Koferčić Samos jeste jeftiniji u odnosu na Rodos i Skijatos, ali se mnogo razlikuje od tih ostrva. Skroz je ruralno, idealno za miran ili avanturistički odmor, verovatno je u tome i njegova čar i rastuća popularnost. Ne očekujte mnogo zabave, provoda i šopinga. 

Ljudi koji su bili na raznim popularnim mestima u Grčkoj, Turskoj, Egiptu, Tunisu, na raznim krstarenjima su odeuševljeni Samosom, jer je nešto potpuno drugačije od svega gde su bili. 

Izmenjeno (baby blue)
nedostaje slovo
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koferčić Samos jeste jeftiniji u odnosu na Rodos i Skijatos, ali se mnogo razlikuje od tih ostrva. Skroz je ruralno, idealno za miran ili avanturistički odmor, verovatno je u tome i njegova čar i rastuća popularnost. Ne očekujte mnogo zabave, provoda i šopinga. 

Ljudi koji su bili na raznim popularnim mestima u Grčkoj, Turskoj, Egiptu, Tunisu, na raznim krstarenjima su odeuševljeni Samosom, jer je nešto potpuno drugačije od svega gde su bili. 

Ove godine mi baš tako nešto i treba, bez neke prevelike gužve. :) Jedva čekam da upoznam Samos! Hvala vam! 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav dobri ljudi,

Uplatili Samos htl. Labito, neka iskustva u vezi samog hotela? :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869352
    Ukupno poruka