Guest veljka

SAMOS

285 poruka u ovoj temi

Slucajno sam na site-u jedne turisticke agencije videla ponudu za ostrvo Samos. Da li mi neko moze nesto vise reci o njemu? Zelela bih da odem sredinom juna na 8-9 dana.Planiram odmor u pravom smislu reci (ceo dan na plazi, sa knjigom u ruci, leskarenje i sl.), tako da mi neki nocni zivot i nije najbitniji.Koliko traje put busom?

HVALA NA POMOCI :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od prijatelja sam cueo da Samos ima najlepse plaze u tom delu Egejskog mora, " Kon Tiki " ga je imamo pre 2 godine na kratko u ponudi , pa je vrlo brzo povukao aranzmane. Sta god da vam se nudi jedini pravi nacin putovanja do Samosa je ili direktan carter ili let do Kusadasija odnosno Bodruma, pa kratka voznja autobusom a zatim i trajektom do Samosa. Cini mi se da i agencija " SAbra " nudi takvu opciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svakako ,Samos ima predivnu prirodu ,a plaže su očaravajuće,između ostalih tu su Gangoo,Tsambou,Tsamadou ili Lemonakia,sjajne uvale ,prelepa razuđena obala ,Vathi i još nekoliko mesta su idealan izbor za letovanje a naročito Vathi jer je lociran blizu svih najlepših plaža.

Samo ostrvo je kombinacija Skijatosa i Kefalonije, veoma zeleno a to zvuči samo po sebi kao savršen spoj....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio na ovom ostrvu, gde je rodjen cuveni Pitagora? :)

Preko interneta se moze videti da je ostrvo prelepo, puno lepih plaza i istorijskih znameniitosti.

Ako je neko bio, neka kaze kako je organizovan lokalni saobracaj (autobusi) i da li je uopste.

Vidim da ga ima u svojoj ponudi agencija melodrama. Ali samo jedan hotel - "Maritsa Bay"- je sa polupansionom, ostali nocenje sa doruckom. Nisam bio lenj pa videh na trip advisoru da ga i popljuvashe zestoko. Kazu da je izuzetno prljav..

Ako je neko bio tamo (ili u nekom drugom hotelu) bio bih neizmerno zahvalan da podeli sa nama utiske o ovom prelepom ostrvu. :)

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bili mi :)

ostrvo je prelepo, zeleno, puno borove sume

putevi su fenomenalni (vojska ih izgradila), a glavna mesta odlicno povezana....tom glavnom saobracajnicom iz Vathi-ja do Pitagoria se stize bukvalno za desetak minuta

plaze su isto fenomenalne (meni je Kokari ostala bas u finom secanju)....za lokalne autobuse ne znam, mi smo iznajmili kola

sto se smestaja tice tri dana smo bili smesteni u Pitagoriou, jeste slatko i lepo, ali je za nas ukus bilo mnogo bucno i vruce....zato smo ostatak odmora proveli u jednom selu u brdu (koje je npr. neki 5 ili 7km od plaze), posto smo vozili to nam nije bio nikakv problewm, a uvece se fino spavalo

od znamenitosti nikako ne propustiti Pitagorin tunel (to je stvarno cudo) i hram Ire - najstariji hram na podruciju danasnje Grcke, datira jos iz osmog veka p.n.e....Samos je takodje poznat po keramici....obavezno kupite Pitagorinu solju (napravljena da svi radnici dobiju istu kolicinu vode, a halapljivci ostanu bez icega :) )

Izmenjeno (suki)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima informaciju da li neka srpska agencija ima u ponudi Ostrvo Samos u Grckoj.Pretrazila sam sve, cak ni Kolodukas, koga ovde pominju nema to ostrvo u ponudi. Kako je onda najlakse stici do ostrva i kakve su cene?Hvala.Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nijedna naša agencija ne vodi tamo. Pretpostavljam da je najjeftinija varijanta dovući se nekako do Kušadasija (kolima, busom...) pa onda na neki lokalni feri. Ranije je postojala brodska linija iz Soluna, preko Lezbosa i Hiosa na Samos, pa dalje na Kalimnos, Kos i Rodos (brod Diagoras kompanije Blue Star ferries). Ne znam da li još uvek saobraća.

Od Soluna do Lezbosa stiže za 9 sati, pa još par sati do Samosa , qq...Ili doći do Atine, pa loviti neki lokalni let...Imaš mnogo mogućnosti, zavisi samo koliko vremena i para imaš na raspolaganju.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala, ako budes cuo za jos neku varijantu, laksu pre svega, javi.

Hvala jos jednom.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugarice, uživala sam u zanimljivom i jako duhovitom opisu vašeg izleta na Samos, i mogu samo da kažem da bi volela da ima još :novine:! Iako mi Samos (za sad) nije u planu, drago mi je da sam otvorila ovu temu, opis je super!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, komisura :thankyou2:.

Bilo je tesko od toliko toga lepog odabrati sta videti za tako kratko vreme ali mi je drago sto smo napravile ovakav izbor. Jedini "minus" ovog izleta jesu cene. Hrana, pice, suvenircici... duplo (a neke stvari i vise) skuplje nego u Kusadasiju ali to je samo novac... Mozda jesmo malo skuplje platile neke sitnice ali ono najvrednije sto smo ponele sa Samosa nismo platile ni cent, a to je neizmerna kolicina pozitivne energije :ljubav:.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljiva avantura :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala, suki :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka