Guest veljka

SAMOS

285 poruka u ovoj temi

@Teogonija

Ха, ха, ха, хвала Теогонија, некако "падам" на тај тиркиз и увек ме одушеве баш такве плаже.

Izmenjeno (bataacanski)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Потокаки - хотел Аретуза

Mozda nisam propratila, ali kakav je ovaj hotel? Ove godine je dobra ponuda pa razmisljam o njemu. Da li je more zaista hladno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Sofija.j

Хотел Аретуза - Одличан однос цене и квалитета, квалитетан доручак, базен, 50 м од плаже која је сасвим употребљива ... На питање да ли је море на Самосу хладно, свако ће дати свој субјективан став. Ако ћемо објективно, температура мора од 25 степени у септембру, када смо ми били, је идеална за купање, али је неком и то можда хладно. Мој осећај је да је море свих дана боравка на Самосу било дивно и да се температура мора није битно разликовала од једне до друге плаже.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio do Herinog hrama i da li zna kako se tamo dolazi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari samo jedno pitanje. Da li biste izabrali Kokari ili Pitagorio kao bazu?

Gde u blizini ima vise plaza koje se mogu obici bez cimanja, i gde je bolja ''gradska'' plaza? Uzecemo rent a car, ali mozda ne svih 10 dana pa gledamo optimalno resenje. 

Kokari mi je vizuelno lepsi, ali svi pricaju o talasima i vetru. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je dobar izbor i jedno i drugo. Ali potpuno razlicit. Cinjenica je da je Kokkari windsurfing spot. Realno na toj plazi kupanja nema. Postoji na samom kraju jedna malena zaklonjena plazica, mislim da je tamo bolja situacija po tom pitanju, ali nista posebno. Ali u neposrednoj blizini se nalaze zaista lepe plaze: Lemonakia, Tsamadu, zaboravih sledecu...Bez auta bi bilo tesko, jedino taksi. Btw koja agencija nudi smestaj bas u Kokkariju?

Pytagorio je sigurno bolja opcija za bez auta. Nisam sigurna kakva je plaza u samom gradicu, ali u Potokakiju je sasvim ok, a do tamo mozete i pesice i taksijem za par eura. Do Glicorise taksijem par minuta voznje. To je, koliko znam, sve od plaza u neposrednoj blizini Pytagoria. Pitomije je, ravnije, bar ovaj deo ka aerodromu/Potokakiju. Gradic je vrlo simpatican, kompletniji mi je nekako od Kokkarija, arheoloski muzej, crkva, tvrdjava, tunel... Javice se neko sa potpunijim informacijama nadam se.

Mi smo bili iznad Kokkarija, mozda bih sad birala Pytagorio. Ali smo imali auto sve vreme.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine je izbor za letovanje Samos. Dvoumim se između vila Iris i Lito, pa ako je neko bio, bilo bi mi od značaja da napiše utiske. Videla sam da je neko ostavio opis da je samo prolazio pored vile Iris, ali ne i da je boravio. Dosta dobro je ocenjena na bookingu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima i zahvalnost na svemu napisanom o Samosu kroz poslednjih deset godina.  Planiramo put kao porodica sa decom i zanima me,da li je 15 dana dovoljno za jedan celovit i tameljan obilazak ovog vrednog ostrva,naravno uz upotrebu automobila na ostrvu?Nismo bas previse lenji i volimo da cunjamo po "Grckom Mediteranu" otvorenih cula.Hvala unapred.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sasvim je dovoljno 15 dana za temeljan obilazak. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima i zahvalnost na svemu napisanom o Samosu kroz poslednjih deset godina.  Planiramo put kao porodica sa decom i zanima me,da li je 15 dana dovoljno za jedan celovit i tameljan obilazak ovog vrednog ostrva,naravno uz upotrebu automobila na ostrvu?Nismo bas previse lenji i volimo da cunjamo po "Grckom Mediteranu" otvorenih cula.Hvala unapred.  

Довољно

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Je l neko bio, planira da ide... ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Daleko je još sezona, ali za nas koji gledamo i maštamo unapred, kakvi su utisci o Glikoriza ili kako se već piše, plaži? Videli smo smestaj u blizini pa nam deluje interesantno kao polazišna tačka ako bismo išli na Samos ove godine. 

Vidim da je relativno blizu Pitagoria, i deluje mi lepše od Potokakija pa otuda dilema - Potokaki/Pitagorio ili Glikoriza. 

Mada posle Karpatosa, standardi su nam otišli u nebesa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka