Guest veljka

SAMOS

285 poruka u ovoj temi

Kakva je temperature vode u julu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu Arion u Kokariju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko planira ove godine na Samos? Gde ćete biti smešteni? Koja je najjeftinija varijanta da se stigne do ostrva?:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja jos nisam definitivno odlucila gde cu, gledam svasta nesto, ali mi je trenutno Samos, tacnije Pitagorion u najuzoj konkurenciji. Svidja mi se taj spoj more, miran odmor a i mogucnost da se vidi dosta toga, pre svega vezanog za arheologiju sto jako volim. Gledala sam ponude agencija i suzila izbor na hotele Labido i Sama, cini mi se da su najpovoljniji. Varijante u sopstvenoj reziji nisam uzimala u obzir jer mi je jednostavnija opcija organizovanog putovanja preko agencije :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Labito je veliki hotel, našu su smešteni u lošijem delu, gde postoji problem sa odvodom i ventilacijom. Zbog velike vlage u zgradi svuda su postavljeni mirisni osveživači vazduha. 

Sama je mali porodični hotel, 10-tak metara od glavne ulice. Klima se doplaćuje. Doručak je nešto skromniji nego u Labitu, ali u svakom slučaj, sve ono što je posluženo je kvalitetno. 

Oba smeštaja su skromna, tako da nemojte mnogo da očekujete.

Ja sam bila u Sama hotelčiću i nisam pogrešila, a imala sam priliku da vidim kako izgleda Labito.

Ako Vam nije bitan smeštaj i ako ne planirate mnogo vremena da provodite u njemu, onda je manje-više svejedno koji ćete da izaberete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi pomoc oko smestaja, u dilemi sam Samos bay hotel ,  Zefiros Beach hotel , Fito bay Hotel ili  Arion hotel. Svi su u ponudi Kontikija. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baby blue, hvala na sugestijama. Nisam jos definitivno odlucila da li cu uopste na Samos ali ako se odlucim, znaci hotel Sama definitivno ;) To sto je skroman je sasvim ok, samo neka je cisto i uredno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Ja putujem na Samos u avgustu, i mislim da cemo biti smesteni bas u tom Labito hotelu, ali mozemo da biramo i neki Arethousa hotel... Da li bi neko mogao da mi preporuci koji da izaberem, jer vidim da nema bas finih komentara za Labito, mada mi je agent u agenciji rekao da su imali jako pozitivne komentare...

Takodje da li neko mozda zna kako funkcionise rent a car na ostrvu? Jesu povoljne cene, i da li biste mozda preporucili neku konkretnu agenciju.

Hvala puno :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Labito Vam je najgora opcija, razlika u ceni treba vec sve da Vam kaze, sta god drugo od smestaja odaberete je bolje od njega. U vezi agencija, prosetajte po glavoj ulici, svi imaju dogovor i kod svih su manje-vise cene iste jer autobuski prevoz slabo funkcionise po ostrvu, ima 10tak rent-a-car agencija pa se cenjkajte ako planirate na vise dana. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Из мог угла, Лабито је солидан смештај. Ако бих поновио Самос, поновио бих и Лабито. За мене евентуални проблем би могао да представља што се тиче Лабита само лош гост комшија.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine letovali smo na Samosu, mesto Potokaki 2km od Pitagoria (pola sata šetnje) u hotelu Arethousa. Hotel je za svaku preporuku, daleko bolja varijanta od hotela Labito.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas pogledah Arethouse hotel, zaista lep i cini se sto se plaze tice mnogo bolja opcija. Steta sto nema mogucnost polupansiona, nama to treba. Uzgred, tek sada kada malo detaljnije iscitah, skontah da je na gradskoj plazi moguce boraviti samo do 17h. Moze li neko da mi odgovori da li se to odnosi bas na citavu plazu, nema barem neki deo, gde se restorani ne pripremaju za veceru? Nekako mi je predvecerje najlepse za boravak na plazi a ono:neznam:...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gradska plaža u Pitagoriju Vam je najgori mogući izbor. Ako se odlučite za smeštaj u Pitagoriju, 10-tak minuta peške izvan grada ka Potokakiju imate odličnu plažu. Ako se pak odlučite za Arethous-u veće ste skoro na plaži, samo pređete put. U svakom slučaju bih Vam preporučila da uzmete auto na nekoliko dana, Samos je specifično ostrvo i grehota bi bilo ne iskoristiti šansu da se vide sve njegove lepote i zanimljivosti. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Potokaki je, BTW, lepo hotelsko naselje , tik uz avio pistu! (DOSLOVNO: samo mrežasta "ograda" ih deli!!)

Ko nema probleme sa spavanjem za njega je to mesto kao i sam Pitagoron  - OK.

Ipak, kada zabrundaju čatrer letovi,  sabajle ili kasno uveče/noću.... "ode mast u propas'" -   samo da se zna.

Pošto nisam video da se ovaj "problemčić" spominje u postovima - 'ajd da ga štiklirano i obavestimo građanstvo...... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tačno je da se aerodromska pista nalazi neposredno iza hotela Arethousa, ali moram napomenuti da na Samosu nema noćnih letova, a verujte da posle dan-dva nećete ni obraćati pažnju na avione koji sleću, odnosno poleću. Moja iskustva sa hotelom Arethousa su veoma pozitivna, počev od smeštaja, doručka, plaže koja se nalazi odmah preko puta slabo prometne ulice, na kojoj se dve ležaljke i suncobran plaćaju ukupno 2 eura bez obaveze konzumiranja pića. Hotel poseduje svoj manji bazen (kome treba pored mora), bar pored bazena gde se može popiti piće ili ručati (obrok 6-7 eura), pristojan toalet, kao i tuševe i kabinu za presvlačenje na plaži. Plaža je šljunkovita (krupniji šljunak), ali kada uđete u more, posle 1-2 metra od obale, osetićete pod nogama najfiniji pesak. Temperatura mora u periodu kada sam ja boravio (31.7.-9.8. - 9 noćenja) je varirala, 2-3 dana je more bilo zaista hladnije, a ostatak perioda veoma prijatne temperature. Sam Pitagorio je udaljen oko 2 km ili oko 30 minuta šetnje. Ako ima pitanja stojim na raspolaganju.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka