Guest veljka

SAMOS

285 poruka u ovoj temi

Nemojte  da brinete unapred :)

Događaji u Turskoj ne bi trebalo da imaju direktan uticaj na Grčku, bez obzira na blizinu granice. samo nemojte da planirate izlet u Efes.

Inače, hrana je svuda izuzetno ukusna i sveža, gde god da se nađete i odlučite da jedete, nećete pogrešiti. Ne znam da li sam pomenula, imaju odlična bela vina :)

Koji ste smeštaj izabrali ?

Izmenjeno (baby blue)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel nam se zove Labito,smesten u Pitagoriu. Nadam se da ce sve da bude u redu.

Da li ima negde pescanih plaza,po mogucstvu u blizini Pitagoria? Uglavnom sam procitala za sljunkovite plaze...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel je u centru, oko 20m od prve plaže, gde je krupan šljunak i nezgodan prilaz vodi i izlazak iz vode. Oko 50m od marine i oko 100-200m od glavne ulice. Čisto i uredno, doručak kontinentalni, raznovrstan i kvalitetan, sasvim solidno za tu kategoriju smeštaja. Problem može da bude odvod u pojedinim sobama, ako Vas to zadesi probajte da tražite zamenu sobe. 

Da, uglavnom su šljunkovite ili mešovite plaže, tek poneka peščana.

Najbliža peščana plaža je kod mesta Psili Ammos, 10-tak kilometara istočno od Pitagorija. Nešto bliže, nekih 5km je mešovita plaža Glikorisa.

Kada Vam dosadi obilazak ostrva, najbliža, a lepouređena, je Pitagorio plaža, 10-tak minuta peške, pešačkom stazom,mešavina šljunka i peska, na ulazu u vodu je sitni šljunak. Na početku plaže je uređen i sadržajan bič bar Asterias, sa terenom za odbojku na pesku i tenis, 3e ležaljke, piće, kafa i hrana su skuplji 1-2e u odnosu na ostala mesta. Pored je plaža hotela Doryssa, mogu je koristit i oni koji nisu gosti hotela, samo ne znam da li se ležaljke naplaćuju, na samoj plaži je lokal gde se prodaje piće, kafa i hrana, pice, tost, pomfrit,...ne znam cene :(  Još jedan lepo sređen i sadržajan bič bar, Beach Volley, na kraju Potokakija, ležaljke se ne plaćaju, oko pola sata peške, ili taksijem, ili skuterom :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na detaljnim odgovorima,puno ste mi pomogli.  :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eeee jel ima komaraca? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

angel90 

Nema ne čemu :) želim Vam lep i prijatan odmor, javite se sa utiscima.

goldy84

Nisam primetila ni jednog komarca, muvu, osu, moguće da ih nema jer je vetrovito.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani,

Znate li nesto o lokaciji i samom hotelu Kampos Village,Marathokampos?

Koliko je udaljena bolnica,dom zdravlja,ambulanta?

Imaju li apoteke,markete u blizini hotela?

Putujemo sa bebom pa su mi jako potrebne navedene informacije?

Unapred hvala.

S postovanjem.

Izmenjeno (baby)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

baby

Nisam bila u tom delu ostrva, ali kako vidim na karti, mesto je jako malo, par kilometara dalje je veće mesto istog imena, moguće je da imaju samo apoteku.

Najbliže urbano mesto je Karlovasi, 30-45minuta autom, neki dom zdravlja sigurno imaju.

Bolnica je u glavnom gradu, koji je od Vašeg mesta udaljen 1-1,5 sat voženje autom, gde radi lekar koji je strudirao u Srbiji i koji je naš zet :) 

Agencija koja ima najviše putnika (ne znam da li smem da napišem naziv) ima svog vodiča, ostale agencije imaju zajedničkog. Naš vodič je brinuo o nama, čak mnogo više nego što je to bilo u njegovoj obavezi, a kako sam mogla da vidim i vodič drugih agencija (zapravo u pitanju je devojka-žena) isto tako.

Ako budete imali bilo kakav problem nemojte se ustručavati da tražite pomoć od njih.

I obavezno osiguranje za celu porodicu.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam najlepse baby blu.Pomogli ste nam.

Ovo je prvi put da letujemo u Grckoj i to sa bebom.

Veliki pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na čemu :)

U našoj grupi je bilo nekoliko porodica sa malom decom i bilo se sve ok.

Želim Vam sretan put i da sve prođe u najboljem redu.

Javite se sa utiscima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam.Utiske pisemo obavezno.Malo je podataka na forumu o ovom ostrvu.Vi ste osvezili i obogatili temu.

Mi putujemo 18.08.2016. godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E sto se tice aviona i predatog prtljaga jel nosio neko neku plazmu, grickalice, konzerve neke, ajvar, tetkinu gibanicu i babine punjene paprike? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice aviona, a to vazi za sve letove, ne samo za cartere za letovanja, ako je u koferu i ako je zapakovan mozete slona da prenesete preko granice(mi smo  doneli 3kg raznog ratluka iz Istanbula i nije bilo problema). :D
Nista ne smete da imate u svom licnom prtljagu ali Vam niko nece praviti problem ukoliko imate npr. grickalice i konzerve, boks cigara u koferu. Za ovu hranu iz domace radinosti nisam sigurna, nikad nismo nosili nista tako.

Pitanje za one koji su se vec vratili sa Samosa, kakva je situacija sa izbeglicama? Ima li problema?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo ukratko o nekim stvarima koje se ne spominju.Naime,mi smo trenutno u Pitagoriu.Ostrvo je lepo,ima interesantnih plaza i sta da se vidi.ALI..postoje izvesni problemcici..naime,svuda se spominje vetar koji duva na severnoj strani ostrva medjutim istina je malo drugacija..on duva svuda i to poprilicno jako..mozda to nekom nije problem ali nama znatno kvari utisak..druga stvar je hladna voda..obisli smo pola ostrva i nasli dve plaze gde smo se kupali..ima lepih ali dzaba..u moru se ne moze videti vise od 5 osoba,svi su uglavnom po lezaljkama i suncaju se..ja da sam ovo znala sigurno bi na odmor otisla negde drugde..

Sto se migranata tice nemojte da brinete,ni jednog nismo videli..kao ni komarce..

Eto..ako ima pitanja,tu sam!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Sneky to me je i interesovalo cigare i neka konzerva :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka