Guest veljka

SAMOS

285 poruka u ovoj temi

Evo jedne lepe razonode za sve ljubitelje ostrva Istočno-egejskog arhipelaga:

 

Naime,izvesni Češki fotograf i snimatelj Robert Polasek je snimio nekoliko veoma interesantnih dokumentarnih turističkih filmova sa najpoznatijih Grčkih ostrva,koje sam imao prilike da pogledam sa velikim zadovoljstvom i pažnjom.On je ranijih godina snimao materijal sa ostrva iz Jonskog arhipelaga(Lefkada,Zakintos,Krf),a takođe je na moje veliko zadovoljstvo u poslednje dve godine snimio izuzetne dokumentarce "koji nisu putopisnog karaktera,ali predstavljaju veoma originalan spoj dokumentovane filmske priče i rediteljskog senzibiliteta i veštine prema turističko-komercijalnom filmskom izrazu, detaljnim vizuelnim prikazima kulturno-istorijskih spomenika,prirodnih karakteristika ostrva " ...Samosa,Lesvosa i Kalimnosa(koji pripada gupi Dodekaneza).

Većina filmova je snimana u HD-formatu (1080p ili 720p).Sve filmove možete pogledati na oficijelnom sajtu autora : www.Fototravel.info ili na You tube-u.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima info o lokalnim ferijima izmedju Samosa i Fourni Ikaria i sa te "male Ikarije" ka "velikoj Ikariji"?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitagorio na Samosu. Uz "spomenik" u cast velikog Pitagore i slavne teoreme :)

0.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza u Kamposu, juzna strana Samosa. Kazu 3 km duga, pescana i siroka. Fotka sa kontra svetlom je ta ista plaza ka zapadnoj strani. Slikano iz beach bara Tartuga

Treca je iz taverne Loukas koja se nalazi na najvisoj poziciji sela Manolates.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I još dve sličice sa Samosa koji je posve zeleno ostrvo, prepumo borovine, ali i listopadnog drveća u unutrašnjosti, zanimljivo za istraživanje i opuštajuće za uživanje.

Plaža Kokkari , u samom mestu i pogled na Posedion bay koji se nalazi najbliže turskoj obali. I ona se vidi sa plaže.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo postavila sam FT sa Samosa

http://www.putovanja.info/galerija/grcka/samos/cvetajuci-suvolisni-zeleni-samos-11536

Do samosa sam stigla Hellenic sea ways iz Pireja koji je ovog leta vozio 6x sedmično, iz Pireja u 8.05 , dolazak u vathy u 16.30 (usputna zaustavljanja na Syrosu, Mykonosu, Ikariji). Cena karte sa popustom od 15% je bila 151 e za 2 avio sedišta i automobil.

Smeštaj tamo pronadjen direktnim kontaktom sa vlasnicima studija Yannula. Samo reči hvale: od gostoprimastva, preko uslužnosti do spremnosti prikladnih poklona na odlasku.

Videh, i ranije pomenuh, avio prevoz do tamošnjeg aerodroma. Čini mi se da može biti dobra varijanta da se izbegne brod.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko od putnika da je u skorije vreme bio na Samosu?

Putujemo sa bebom od 10 meseci u drugoj polovini avgusta u hotel Kampos Village 3* i svaka info nam je dragocena.

Unapred hvala.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ovde da pokusam,ima li svezih utisaka sa ovog ostrva?

Zna li neko od nasih turista nesto o hotelu Kampos Village 3*?

Hvala 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@baby Pogledala sam gde se nalazi vaš hotel. Super je pozicija za porodično uživanje. Plaža je dobra i u centru ste sela gde su svi restorani, plažni barovi i sl.

Ako budete u mogućnosti, posetitie Pitagorion. Sa aerodroma do smeštaja imate manje od sata.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam najlepše. Čitala sam vaš post i divan je, pomogao nam je da se odlučimo da ove godine posetimo Samos.

Fotografije su zaista prekrasne.

Malo sam pregledala vesti i dešavanja pošto me brine granica sa Turskom i vidim da izbeglice često biraju ovo ostrvo za prelazak iz Turske u Grčku. Nisam baš najsrećnija zbog toga ali šta da se radi.

Recite mi kakva je temperatura mora, vlažnost vazduga, pročitala sam da duva vetar? Mi idemo u drugoj polovini avgusta 18.08. - 27.08.

Hvala unapred.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Radujem se da su vam postovi pomogli pri odluci! :D Temperatura mora je ok, nije hladno kao na nekim Kikladama. Vlaga u vazduhu podnošljiva. Vetar je nepredvidiv. Može da zaduva kada se najmanje nadate. Izbeglice su na Samosu sigurne jer je to najbliže grčko (EU) kopno Turskoj. Na jednom delu je razdaljina između dve obale manja od 2 km. Ali vi niste sa te strane. I ne brinite. tamo je sve prepuno grčke vojske. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam zaista još jednom na svim odgovorima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam pratio vesti veca koncentracija izbeglica je bila na Lezbosu, Hiosu i Kosu, na Samosu ih je trenutno dosta manje. A i ovo sto kaze Gotam, vecina dobrih plaza se nalazi na suprotnoj strani ostrva.

Mislim da ste odabrali odlicnu destinaciju koja nije nepoznata u evropskim turistickim okvirima, jer iz nekih zapadnoevropskih zemalja vec godinama postoje carteri do tamo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,hvala i vama.Ostaje nam jos da se radujemo i brojimo dane do polaska.

 

Izmenjeno (baby)
Gramaticka greska
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve informacije o hotelu Kampos Village su dobro dosle. Hotel je bio u ponudi Mediteraneo agencije, odlucili smo se za drugu polovinu avgusta.

Nadam se da ima neko ko je boravio u ovom hotelu da ostavi neki komentar ili neko ko ide ove godine, a raspolaze odredjenim informacijama da pise o tome .

Unapred hvala.

Izmenjeno (baby)
Slovna greska
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka