Guest Dea

Izbor mesta na Tasosu

508 poruka u ovoj temi

Pre 15 minut, SimbadNS je rekao/la:

Koliko je npr razdaljina Potos-Pefkari i Potos - San Antonio ?
Jer mi je lepa plaza i  Pefkari i San Antonio...mnogo lepse od gradske u Potosu kolko sam cuo i video na Youtubu..a opet mi je bitno da nije jako daleko zbog vuglenja decijih stvari, peskira, duseka...bitno mi je da je blizu..zato me interesuje razdaljina...

у зависности где сте смештени од 800- 1200 метара

Izmenjeno (100car)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potos-Pefkari.jpg

Potos-San Antonio.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok hvala momci!

To je to, sve jasno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,samo što do Pefkarija moraš magistralom, a na SA ili plažom ili magistralom.

Ovo je dobar opis:

Plaža Potos i plaža San Antonio su jedna plaža, gde ni lokalci ne znaju tačno gde je granica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da primetio sam to odma na Google Earth-u..

Da li moze da se u Pefkariju koristi plaza koja se nalazi ispred hotela Kapahi beach ili je samo za goste hotela?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma sve možeš da koristiš,pa i plažu ispred hotela Aleksandra Bič,pa i njihov bazen čak.Skoro čitavo lepo uredjeno dvorište hotela Aleksandra možeš da koristiš,parkiće za decu,plažu ispred hotela,plažu do kampa,pa gore preko brdašceta se spuštaš do Pefkarija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponavljam verovatno pitanje koje se vec postavljalo. Koje je mesto na Tasosu napogodnije za porodicu sa malim detetom. Znaci da ima lepu  pescanu plazu i ne tako dubok ulazak u vodu.Prvi put idemo na Tasos pa smo pogubljeni oko organizacije.Mesto da bude sa lekarom i par marketa i da ima neki parkic za decu ili tako nesto.Nesto poput Nei Porija i Nikitija.Kad nadjemo mesto onda cemo da se orjentisemo da trazimo smestaj.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tamo su skoro sve plaže takve. Ako volite vašar, nešto poput Budve, onda jug, a ako ne onda G. Beach.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do sad smo uvek isli u septembru ali sada,nazalost moramo u prvoj polovini jula.Guzvu ne volimo nikako,talase takodje,volimo da ima dece i plicka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Golden Beach ima dece, plićaka na izvolite, ali i fenomenalnih talasa - po tome je plaža poznata. Doduše, mi idemo obično početkom avgusta; možda u vašem terminu nema talasa. Sledi link sa YT, čisto da vidite kako to izgleda (nije moj snimak, sad sam ga našao na YT)

https://www.youtube.com/watch?v=FecEPBW3jjQ

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaža u S. Potamiji je mirnija, uglavnom nema talasa. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volela bih da mi neko objasni sta je to predivno u Potosu? Ja nisam nasla nista predivno, zato pitam. Limenas ce uvek ostati moj favorit, kao i Skala Marion!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja bih da postavim pitanje koje je vise puta postavljano, ali posto neko vreme nema komentara, molim da mi pomognete.. 

Naime, oko 20.7. nas cetvoro(dva para) idemo kolima na Tasos, i zanimaju nas dve stvari:

1: preporuka u koje mesto da idemo i 2. da li da rezervisemo nesto preko agencije ili da idemo na bum?

Bitno nam je da budemo u nekom vecem mestu(u obzir dolaze Limenas, Limenaria i Potos), kako bismo i uvece imali neku zanimaciju, malo izlazili itd. Posto idemo kolima planiramo da idemo na okolne plaze pa je i to bitno da bismo znali iz kog mesta su blize najbolje plaze. Takodje, pretpostavljam da u svakom mestu ima po bar jedna benzinska pumpa? 

Ukratko, i nas zanima koje mesto je najkompletnija baza - i za izlaske/setnju uvece, sadrzaj mesta, blizina najboljih plaza i istorijskih/arheoloskih/turistickih sadrzaja.

I drugo, da li je bolje da uplatimo odmah ili da trazimo tamo, posto idemo kolima? Tj. da li se finansijski isplati ili da se ne cimamo ako je u pitanju 20-30e? Ili mozda moze da se nadje dosta bolji smestaj na bum nego preko agencije? 

Hvala vam puno unapred svima ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izbor mesta je individualna stvar i pitanje ličnih afiniteta. Saslušajte što više mišljenja ali na kraju morate sami da donesete odluku. Ja sam sentimentalna prema Limenariji pošto smo godinama letovali u Skali Maries (koja je par km od Limenarije) pa ću uvek da preporučim jug ostrva kao bazu pre nego sever. Limenas je možda zanimljiviji kao grad od Limenarije i ima više sadržaja (a tek od Potosa posebno), ali meni plaže koje su u njegovoj blizini nisu ni blizu onima na jugu i plažama duž istočnog dela ostrva. Svakako vam preporučujem da malo pogledate po internetu slike mesta i plaža, ili foto tura ovde, pa na osnovu toga da odlučite. Ja volim da čitam i pisane utiske ali bitan mi je i onaj vizuelni u donošenju odluke kad idem prvi put na neko nepoznato mesto.

Što se tiče odlaska na bum, ne znam šta bih vam rekla. Zašto ne pokušate neki last minute ipak? Verujem da ćete naći nešto i da odete na bum ali što biste rizikovali da morate da pristanete na neki manje zadovoljavajući smeštaj ili da se recimo selite posle 5 dana sa koferima na drugo mesto ako ne morate?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 7 sati, Loshme10 je rekao/la:

 

 

,,1: preporuka u koje mesto da idemo i 2. da li da rezervisemo nesto preko agencije ili da idemo na bum?,,

Моја препорука је јужни део острва- Потос,Пефкари или Лименарија,што се тиче питања број 2 -у том периоду никако на бум,ризик је превелики да нећете наћи ништа да ваља ,а и то што има може да буде ,,дерање,,

И по мени  сопствена режија без агенције ,али  ипак проверити и њих јер некад су они (углавном у пред и пост сезони )повољнији од самосталног тражења.

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka