dada32

Kradja u sobama hotela Ljoret de Mar

36 poruka u ovoj temi

Zanima me da li neko zna nesto u vezi sa kradjama u hotelu Don Juan, citala sam dosta o tome na nekim britanskim sajtovima, pa me interesuje da li se to desavalo i nasim ljudima...

Izmenjeno (Hilary***)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krađa je vazda bilo, i biće. Gde više, gde manje. Uzmi sef, po mogućnosti na recepciji, i to ti je to. Sve vredne stvari drži u njemu, novac i dokumenta pre svega. Ovo je maksimum što možeš uraditi zarad sigurnosti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

uzeti sef i ne nositi lap top tj vredno a kabasto jer ne moze da stane u sef, mislim da u junu nema tinejdzera, posle ih ima jako mnogo i preporuka je ici u onaj drugi deo ljoreta fenals.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Decko i ja 13.07.idemo u Ljoret preko Belvi travel.Uplatili smo hotel Don Huan.Interesuje me da li treba da uzmemo sef u hotelu,jer sam cula da se dosta krade.Gde se nalazi ta plaza Fenels?

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

LLoret ima 2 plaze, fenals je manja , mirnija, okruzena brdima,gde idu mestani, najlakse je da na google earth vidis, od vaseg hotela max 10 min laganog hoda.

\ ali kazem prouci preko google earth, najlakse je.

Ja licno nikad ne uzimam sef ,jer svaki sev ima master key , koji je na recepciji, i nije ti ni u sefu sigurno da neko sa recepcije nece otici i otvarat sefove.

Najlakse je na plazi sa poznanicima i sigurica, mada moje iskustvo je da sobarice nikad ne otvaraju ormane , proveravao vise puta .

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

OVOM PORUKOM BI ZELELA DA SKRENEM PAZNJU SVIMA ONIMA KOJI PLANIRAJU DA PUTUJU U LIORET DE MAR U HOTEL GIATART PARK 3!!!!!

U junu smo bili u Lioret De Maru u hotelu GUITART CENTRAL PARK 3 preko agencije Viva Travel Agency.Hotel ima 2 zvezdice,ali pripada kompleksu hotela.Predposlednji dan,po povratku sa plaze,na kojoj smo se zadrzali 2 sata, u sobi nas je docekao haos.Polomljeni suveniri,ispreturane stvari,...bili smo pokradeni!Vrata sobe nisu bila obijena,balkonska vrata zatvorena,rezervni kljuc od nase sobe nije bio na recepciji...Stvari nam nisu bile u sefu,jer je sef u sobi i u jako losem stanju,a u njemu ne mozemo cuvati majice, fen,....

Na recepciji naseg hotela smo dobili informaciju da je to nadleznost policije,koju niko nije pozvao niti je imao nameru da pozove...Po dolasku naseg vodica,dobijamo informaciju da ce on ostati u hotelu,kontaktirace policiju i menazera hotela,a mi mozemo da idemo na planirani izlet u Barselonu,jer ce nas on o svemu obavestiti.Sa nama smo poneli pasose ,nakit,..i te su stvari za vreme obilaska grada bile u busu. Barselonu smo krenuli oko 15h,nikakvu informaciju nismo dobili sve dok ga sasvim slucajno nismo sreli oko 23h kod Magicnih fontana.Od njega saznajemo da je navodno bila policija,menadzer se nije pojavio...ne moze nam niko nista pomoci,to se desava i to je "normalna"pojava.Po povratku u hotel,oko 1h posle ponoci,na recepciji glavnog hotela potrazili smo zapisnik policije i saznali da nije ni bila u toku dana,upoznati su sa tim i podigli su mere obezbedjenja...Uputili su nas na menadzera naseg hotela koji je izasao u pripitom stanju i nas problem ga nije zanimao.Po ulasku u sobu,ponovo smo doziveli sok...nestale su nam ponovo stvari...Silazimo na recepciju,trazimo pomoc,ne reaguju,policiju ne zele da pozovu...Odlazimo ka glavnoj recepciji i u tom trenutku dolazi policijski auto,tako da na nase insistiranje i pomoc ljubaznog coveka iz obezbedjenja glavnog hotela dosli su do nase sobe.Dosla su i dva vodica,koji su vrlo malo znali spanski(bar su tako rekli policajcu,SMESNO,ZAR NE:))i sa nama krenili do policije da damo izjavu.Policija nam ne moze pomoci,jer taj deo hodnika ne pokriva kamera i oni nemaju snimak na osnovu koga bi pomogli.Toga dana su obijene i druge sobe na toj vertikali,jer nema kamera,a to neko zna i koristi da u sobe ulazi kada hoce i uzima sta hoce.Kada smo potrazili izvestaj,kao dokaz da su bili u sobi,nisu hteli da nam daju,pa smo na nase insistiranje tek sutradan ga dobili kada je dosao prevodilac iz Barselone.Agencija preko koje smo uplatili aranzman nije imala svog vodica,vec smo bili prepusteni vodicima RAPSODY TRAVEL.Njihov vodic nam je ukazao pomoc do odradjene granice,uz odgovor da ne moze vise od toga,jer nismo putnici njihive agencije,vec samo putnici u njihovom busu.Kada sam potrazila tel broj VIVE TRAVEL rekao mi je da broj nema.Vratili smo se u Bg,obratili se agenciji,turistickoj inspekciji,YUTA-i,ali uvek isti odgovor-NISTA VAM NE MOZEMO POMOCI,NISMO ODGOVORNI!!!!!

Ne mogu da se pomirim sa takvim odgovorima,jer mi je nelogicno da se ugovori sa hotelom sklapaju,a da se ovakve situacije ne predvide! ne radi se samo o materijalnoj vrednosti stete! grozan je osecaj kada znate da vam je neko mozda danima ulazio u sobu,brljao po stvarima,...a za to niko ne odgovara!!!PA ZAR TREBA MI DA PROVERAVAMO SISTEME OBEZBEDJENJA PO HOTELIMA,ZAR TO NIJE POSAO AGENCIJE!!!!!!!! ILI JE NJIMA BITNO SAMO DA UZMU NOVAC....UPUCUJU NAS DA TUZIMO HOTEL,ALI MI SMO DO NJEGA DOSLI PREKO VIVE TRAVEL,NE LICNO...

da li je neko bio u slicnoj situaciji,ako imate neki savet,informaciju,..napisite...

KATASTROFAA!!! bez komentara sam! hvala puno na iznesenom mišljenju, ja sam mislila da sutra uplatim letovanje preko iste agencije u istom hotelu!!! sad ću debelo razmisliti da li ću uopšte uplatiti preko VIVE, i da se razumemo ako agencija nije kriva za te stvari, ko je onda?! kako smeju da sklapaju ugovor sa hotelom koji ne garantuje sigurnost njihovim klijentima. a i to da nemaju vodiča.... no coment!!

ne želim da idem negde, što bih trebala nazvati "Odmorom", ako ću non-stop biti na iglama šta mi se može desiti i dal će me neko pokrasti!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26816
    Ukupno tema
    900696
    Ukupno poruka