dada32

Kradja u sobama hotela Ljoret de Mar

36 poruka u ovoj temi

meni se desila sledeca situacija: ujutru sam prebacila neke evre u novcanik da mi budu blize i lakse nego da otvaram drugi novcanik u kome je mnogo vise para. krenuli smo u setnju Ljoretom i u trenutku kad sam trebala nesto da platim u prodavnici novcanika u koji sam prebacila novac nije bilo. Guzva nije bila velika, a ja nisam sigurna da li sam novcanik iznela iz hotela ili sam ga tamo zaboravila pa je dobio noge. Ipak mislim da sam ga ponela sa sobom. Naravno da mi nije bilo svejedno, ali oprostila sam se od tih para, "glavnica" je ostala u drugom novcaniku i to me je spasilo. Policiju a ni vodica nisam ni obavestila jer sam znala da ne mogu da mi pomognu. Naravno ovo sto se vama desilo je ekstremniji slucaj, ali naravoucenije je da je Ljoret pun lopova i da treba dobro osmisli gde cuvati vrednije stvari.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

<br /><br /><br />

Medjutim ne mozete za to kriviti agenciju.Ustvari ne znam sta vi ocekujete?Izvinjenje,nadoknadu za pretrpljeni dusevni bol ili nesto trece?I kako da ti agencija garantuje bezbednost?Mogla je nedajboze da ETA izvrsi teroristicki napad i digne vas hotel u vazduh i ko bi bio kriv-jel agencija??

Dekiiiii (011), baš si ironičan,prosto sumnjam da si običan član ovog foruma. Ne želim da ti se desi ovako nešto. Ukradeno je mnogo emotivnih i vrednih stvari, novac i , verovao ili ne , majica,fen i pegla za kosu, kačket... Pa kome to teba,u onaj sef u sobi to ne mogu čuvati. Slažem se da je deo stvari mogao biti u sefu, ali ovo nije. Nisam iznela sve detalje oko krađe, da je to bilo poslepodne pre povratka i gomilu sitnica o ovoj pažljivo planiranoj krađi. Slažem se da je hotel u najvećem delu odgovoran, ali da bih povratila novac od hotela moram voditi postupak u Španiji. Revoltirana sam nezainteresovanošću i nesnalažljivošću (a možda i neće i ne žele ) vodiča i svih koje sam navela prethodno, a pogotovo premazanošću i neljubaznošću glavnih i odgovornih ljudi u agenciji VIVA, po povratku u zemlju. Na kraju, iz agencije su me usmerili na taj hotel, a na hotel neka oni svojim uticajima i ugovorima mi pomognu, a ja ću ovde izneti svoj bunt na njihovo ponašanje.Aranžman sam uplatila u agenciji, a ne na recepciji hotela.

Hvala onima koji su se sažalili na moj slučaj-ISKRENO HVALA.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dado, i meni je zao zbog svega ovoga. Ne smem ni da se zamislim u toj situaciji! :besan:

Da li si razgovarala sa nekim advokatom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stvarno, kome se obratiti u takvoj situaciji za pomoć? Ko je dužan da ti nadoknadi štetu? Ima li osiguranje veze sa tim, ili nam je osiguranje isključivo zdravstveno? Bez obzira na sve, u tuđoj si zemlji, ne znaš jezik, stvarno nije prijatno... Drugo je kad te neko izdžepari na ulici, a drugo kad te pokradu u hotelu koji si platio. Ja znam da svi skidaju odgovornost sa sebe, u hotelu kažu čuvajte vrednosti u sefu - ali šta ćemo sa odećom i obućom, agencije skidaju odgovornost sa sebe nekim sitno napisanim slovima u ugovoru i ispada da si prepušten sam sebi... Nije li to malo nelogično? Šta će nam lokalni vodiči u inostranstvu ako im se ne možemo obratiti za pomoć u ovakvim slučajevima? Ima li pravnika ovde da nam to malo pojasni?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Annice slazem se sa tobom! Jako teska situacija, i zaista mi je zao sto se to desava i neko ne radi nista povodom toga!

Ovo je poljuljalo moju veliku zelju da idem u Barselonu... :unsure:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zar Hilary zaista dovodis svoj odlazak u pitanje zbog spomenute situacije? Zar stvarno mislis da se to ljudima ne desava u ostalim gradovima i letovalistima i da ti se slicna situacija (ne daj boze) nece desiti, na primer u Grckoj ili kod nas (tek...)? Kao sto sam vec napisao, situacija je jako, jako neprijatna. Zapravo, to je vrlo blaga rec. Samo Dada zna kroz sta je prosla. Ali, na zalost, i te ruzne stvari se desavaju..i tamo i bilo gde. Jedino mogu da razumem tvoje dvoumljenje ako je u pitanju isti hotel gde se i desio spomenuti slucaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

<br />Dekiiiii (011), baš si ironičan,prosto sumnjam da si običan član ovog foruma. Ne želim da ti se desi ovako nešto.

Obican sam clan ovog foruma evo vec 5 godina

Iskreno mi je zao sto si kroz sve to prosla

Nazalost i meni se desilo da me pokradu,pre 6 godina u Antaliji(moja krivica)i devojka i ja smo ostali i bez pasos.Pri tom agencija(Argus)i njihov tupavi predstavnik nista nisu ucinili da nam pomognu,dakle bili smo prepusteni sami sebi.

Ono na sta medjutim zelim da ti skrenem paznju to je da imas razloga da budes kivna na agenciju iskljucivo ukoliko vam se njihov predstavnik nije nasao na usluzi kada se to desilo.Propusti hotelskog obezbedjenja i policije nije nesto sto je u domenu agencije.Naravno mislim da je dobro sto ste im skrenuli paznju pa ukoliko su ozbiljna agencija obratice paznju te,ukoliko se kradje budu ponavljale,nece taj hotel vise nuditi svojim turistima.

Inace posto sam radio neko vreme u turizmu,na ovaj tvoj slucaj gledam uvazavajuci tvoju poziciju ali i poziciju agencije,dakle potpuno objektivno i nepristrasno.

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stvarno, kome se obratiti u takvoj situaciji za pomoć? Ko je dužan da ti nadoknadi štetu? Ima li osiguranje veze sa tim, ili nam je osiguranje isključivo zdravstveno? Bez obzira na sve, u tuđoj si zemlji, ne znaš jezik, stvarno nije prijatno... Drugo je kad te neko izdžepari na ulici, a drugo kad te pokradu u hotelu koji si platio. Ja znam da svi skidaju odgovornost sa sebe, u hotelu kažu čuvajte vrednosti u sefu - ali šta ćemo sa odećom i obućom, agencije skidaju odgovornost sa sebe nekim sitno napisanim slovima u ugovoru i ispada da si prepušten sam sebi... Nije li to malo nelogično? Šta će nam lokalni vodiči u inostranstvu ako im se ne možemo obratiti za pomoć u ovakvim slučajevima? Ima li pravnika ovde da nam to malo pojasni?

Slazem se sa tobom u potpunosti!Nije u pitanju samo materijalna steta koju smo petrpeli,vec me vise plasi taj stav koji zauzmu i agencija(u ovom slucaju VIVA) I inspekcija I YUTA.... Ne mozes da zamislis koliko su se drsko poneli,niko nije hteo ni da nas saslusa!Odmah skidaju odgovornost sa sebe i vrte u krug jednu istu recenicu:"Zasto niste koristili sef?" Sta da je nastao neki veci i ozbiljniji problem,a ti si prepusten sam sebi,jer nemas vodica agencije preko koje si uplatio aranzman,a od drugih vodica dobijas odgovor da smo samo njihovi putnici u busu i da nam mnogo ne mogu pomoci,a broj nase agencije nemaju.... Grozan je osecaj kada znas da NEKO moze slobodno ulazi u tvoju sobu kada god pozeli,moze da ti pretura po stvarima,uzme sta god pozeli(u sefu se ne mogu cuvati sve stvari, a sef je totalno nesiguran,nije na recepciji,vec u sobi),a da to nema ko da spreci,jer je to "normalno i desava se"! Da li to znaci da mozes doci u situaciju da se vratis kuci praznih ruku ako je to "normalno"! Ne mogu svi da uplate hotele sa 5*! Ako su hoteli sa 2* i 3* zvezdice tako nebezbedni,zasto to ne naglase i ne skrenu paznju putnicima!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a od drugih vodica dobijas odgovor da smo samo njihovi putnici u busu i da nam mnogo ne mogu pomoci,a broj nase agencije nemaju....

Kako je to moguće??? :shokiran: :shokiran: :shokiran:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

CAO ANNICA!

Da,da,da moduce je!!!!!! Kada smo krenuli iz Bg saznali smo da smo pripojeni drugoj agenciji (Rapsody),da nasa VIVA nema svog vodica u Spaniji! Sa njima smo odlazili na izlete,ali nikakvo obavestenje nismo imali u nasem hotelu(o vremenu polaska na izlet,promenama izlata i sl),vec smo morali da se informisemo o svemu u drugim hotelima! Kada se to desilo,vodici agencije Rapsody su se potrudili da nam pomognu do odredjene granice,a onda su se povukli i rekli nam da vise od toga ne mogu,jer ne saradjuju sa nasim hotelom,nemaju broj VIVE,.... Kada ih je policajac pitao da li govore spanski,odgovor je bio:"malo..."!Mada mislim da su time hteli da sto pre zavrse sa tom nasom pricom,da nas sto pre otkace!Sutradan je u policiju dosao prevodilac iz Barselone na nase insistiranje i sa njom smo na engleskom dali izjavu! Kada sam u VIVI rekla da vodici malo znaju spanski,od direktora sam dobila sledeci odgovor:"zasto bi oni morali da govore spanski?" UZAS!!!!! Ja se uopste ne ljutim na vodice Rapsody,hvala im na ukazanoj pomoci! mi smo imali VIVIN vaucer,ne Rapsody,a u tom trenutku nigde nikoga iz VIVE!!!!!! kakav dogovor oni imaju,to mene ne zanima!!!!!! Sasvim slucajno smo po izlasku iz policije,upoznali devojku,koja je u Spaniju dosla kao prevodilac i koju su trebali da pozovu da nam pomogne ukoliko se vodici ne snadju! Naravno,nju niko nije pozvao....

Annice slazem se sa tobom! Jako teska situacija, i zaista mi je zao sto se to desava i neko ne radi nista povodom toga!

Ovo je poljuljalo moju veliku zelju da idem u Barselonu... unsure.gif

Ne treba nikako da odustanes od Spanije,pogotovo od Barselone:)! Samo treba da izaberes neku proverenu agenciju i proveren hotel! Zelim ti lep provod:)

<br /><br /><br />

Obican sam clan ovog foruma evo vec 5 godina

Iskreno mi je zao sto si kroz sve to prosla

Nazalost i meni se desilo da me pokradu,pre 6 godina u Antaliji(moja krivica)i devojka i ja smo ostali i bez pasosa.Pri tom agencija(Argus)i njihov tupavi predstavnik nista nisu ucinili da nam pomognu,dakle bili smo prepusteni sami sebi.

Da li mislis da se takve stvari ne predvidjaju kada agencija sklapa dogovor sa hotelom????? ili se tek tako,usmenim putem dogovaraju!!!!!! Mislim da bi trebalo obratiti paznju na sobe ,hranu,ali i na bezbednost hotela...Ogorcena sam na agenciju VIVA,jer ne mozes ni da zamislis koliko su se neodgovorno poneli! hteli su navodno da stupe u kontakt sa hotelom,a kada sam pogledala mejlove koje su razmenili,videla sam da su izneli neke netacne informacije,bez obzira sto smo im i pusanoj formi izneli nas problem! A odgovor koji smo dobili od VIVE posle 15 dana od dana podnosenja zalbe je pa tek prica za sebe.....

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znači, treba biti inspektor Kluzo prilikom odabira agencije... :smorilo: napraviti spisak pitanja pa u agenciju po odgovore. Mada, iskustveno znam da su pojedine "šalteruše" u Vivi neljubazne i nekompetentne čak i za tu vrstu posla...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treba samo traziti da sve sto ti obecavaju stave na papir! ne mogu one da budu bolje kada im je direktor konfuzan i rasejan,jedno prica,drugo radi.... Valjda ce doci vreme da samo proverene agencije opstanu u ovom poslu....

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li je neko pokraden u sobi hotela u lioret de maru? mi smo tu neprijatnnost doziveli,pa me zanima da li jos neko pokraden u sobi hotela i kakva su vam iskustva?

Nasi prijatelji ,koji su takodje isli u Ljoret su pokradeni. Ne znam koj je hotel u pitanju, znam da su isli preko Matica. Nije bilo tragova obijanja, izgleda da je neko imao kljuc od sobe/ menadzer je rekao da su verovatno gosti koji su dolazili ranije u taj hotel.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nasi prijatelji ,koji su takodje isli u Ljoret su pokradeni. Ne znam koj je hotel u pitanju, znam da su isli preko Matica. Nije bilo tragova obijanja, izgleda da je neko imao kljuc od sobe/ menadzer je rekao da su verovatno gosti koji su dolazili ranije u taj hotel.

U kom periodu su bili? U kom hotelu,sta im je nestalo? Da,da,da bivsi gosti hotela:)!!!! Pa ako znaju da se i to desava zasto nesto ne urade po tom pitanju!!!! Mozda je i to moguce,ali u dogovoru sa ljudima iz hotela! U nasem slucaju,rezerni kljuc nije bio na recepciji tog trenutka kada smo prijavili kradju! Da li to znaci da su u pitanju bivsi gosti hotela ili .......neko od zaposlenih!!!!!! i tog dana nije neko usao samo u nasu sobu,vec su uglavnom sve sobe u tom video nadzorom neobezbedjenom delu hotela obijene! Da li to znaci da su se bivsi gosti hotela organizovano vratili i to uradili:-P????!!! Ma smesno,svesno oni to rade,jer znaju da nas nema ko tamo da zastiti,prate ko kada odlazi,nedozvoljavaju ti da imas vremena da tamo reagujes na drugi nacin!!! Nama se to desilo predposlednjeg dana!!! A samo da vidite razmenjene mail-ove nase agencije(viva travel) i zene iz hotela! Pa to je zalosno,jasno se vidi da direktor agencije je naveo neke netacne informacije,ona mu odgovara nesto savim drugo,a pri tom naglasava da se javio posle mesec dana i da tu nista nije moguce uciniti! Toliko o njegovoj zainteresovanosti za svoje putnike!!!! Takve ce se stvari desavati,jer danas svako moze da ima agenciju!!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U kom periodu su bili? U kom hotelu,sta im je nestalo? Da,da,da bivsi gosti hotela:)!!!! Pa ako znaju da se i to desava zasto nesto ne urade po tom pitanju!!!!

Jao, zaista se ne secam imena hotel, znam da je sa 4 zvezdice i da je u Ljoretu. Inace su bili u drugoj polovini juna, a pokradeni su na samom pocetku letovanja. Posle su im dali drugu sobu,u znak izvinjenja, ali steta je nacinjena. Uzeli su im nesto novca (srecom dobar deo su nosili sa sobom), tehniku- foto aparat , kameru i lap top. Malo li je?

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26816
    Ukupno tema
    900698
    Ukupno poruka