MAKI55

Hotelski smeštaj Ljoret de Mar

118 poruka u ovoj temi

Evo i moji utisci sa letovanja u LJoretu,jer zelim da se oduzim svim ljudima na forumu,koji su meni pomogli da se odlucim i saznam ponesto sto me je interesovalo.

Naime,hotel ,,Savoy,,sasvim pristojan,cist,hrana dosta dobra,uzimas koliko hoces(od ponudjenog),osoblje dosta ljubazno(sem barmena,koji se vuce i zakida na picu kad mu dodjemo mi sa all inc,)

Sobe osrednje velicine sa terasom i SAVRSENI MIR.Bazen i vrt lepi,dovoljno lezaljki...Odlicna lokacija za nas koji zelimo odmor,a i ispred hotela je gradski bus koji na 20min.vozi u centar.

Gradic i centar lepi,zivi,mediteranski,sa puno radnji od firmiranih do onih sa sitnicama i jeftinim suvenirima.

Jedina primedba je(bar za mene)plaza, jer sam na onaj zrnasti sljunak oderala stopala,a i dosta strm ulaz u more,tako da je vec posle 3m,dubina vec preko 2m.More je cisto i hladnjikavo,plaze su uredjene i niko vam ne brani da zabodete suncobran gde zelite.

Sve u svemu vrlo smo suprug i ja zadovoljni svojim izborom ove godine,a i ostali gosti koliko sam cula (iz naseg hotela)su zadovoljni.

I da ne zaboravim ono sto je cela grupa zakljucila:IMALI SMO SJAJNE VODICE,to su Hristina i LAZAR koji se nije libio da vuce ljudima kofere,decu,kolica ,sredjuje na aerodromu tax free,i uz to su ljubazni,kulturni i puni znanja.

Naravno i pohvala za agencije Rapsody i Modena ,koje su sve lepo organizovale.Verujte, svake godine letujemo u inostranstvu(uvek na drugoj destinaciji),retko kad je sve tako odlicno funkcionisalo!Pozdrav do iduce destinacije,i da Barselona je predivna...............

Izmenjeno (ljerka)
odvojeni pasusi radi lakseg citanja
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala sto si podelila utiske sa nama! Bilo bi lepo da napises i utiske iz Barselone,ako zelis... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako ima posebna rubrika,,Barselona,,nisam zelela na ovom mestu da pisem o njoj.Iskreno,bili smo samo 1 ceo dan u ovom gradu:premalo!Premalo za sve u njemu(umetnost,kulturu,kafice,provode...),ali osetite zivost,razdraganost,lepotu,izloge sa diiiiiiiivnim stvarima,koje mozete da sebi priustite jer su cene kao nase, a izbor veci.Ukratko,da ne budem suvise zanesena,grad u kome bih volela da zivim!Ijos jedan veliki plus:grad na moru!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me Vase iskustvo sa boravkom u hotelu Savoy i Vase misljenje o prilagodjenosti mesta Lloret de Mar za letovanje sa malom decom (uzrast 1 godina i 2,5 godine).

Uzeli bi aranzman All Inclussive u hotelu Savoy, avio prevoz.

Da li je hotel Savoy miran, ima li buke, galame, da li mladjarija prave probleme - kao sto sam mogao procitati za neke hotele blize gradu.

Da li su 2-krevetne sobe dovoljno prostrane za pomocne lezajeve.

Da li bazen u hotelu ima poseban deo prilagodjen za decu u pratnji roditelja.

Kakva je plaza Fenals za decu, tj. ima li dosta plicaka, je li pescana.

Da li je Lloret de Mar i hotel Savoy dobar izbor za porodicno letovanje ili preporucujete neko drugo mesto u Costa Bravi.

Moze li se predvece prosetati centrom grada, bez bojazni od pijanih gostiju ovog letovalista.

Koju agenciju bi preporucili za aranzman: Argus, Kon Tiki, Plus tours, Modena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,pokušaću da pomognem...Prvo,ne znam u kom terminu planirate letovanje,jer od toga umnogome zavisi na kakvu ćete "sliku" naići...Tokom sezone je mesto krcato mlađarije (mahom engleske i holandske),koja noću baulja ulicama bukvalno četvoronoške.Samim tim,mislim da u sezoni Ljoret nije za porodično letovanje sa malom decom.Početkom septembra je već dosta mirnije,situacija je tad sasvim ok,pa eventualno da pokušate da izbegnete špic sezone...

O samom hotelu ne znam ništa,a Fenals plaža je manja od gradske,mirnija,nije čist pesak,nego kombinacija peska i onog najsitnijeg šljunka.

Eto,nadam se da sam bar malo pomogao...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru. Mislio sam na termin letovanja - pocetak jula

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.Samim tim,mislim da u sezoni Ljoret nije za porodično letovanje sa malom decom.Početkom septembra je već dosta mirnije,situacija je tad sasvim ok,pa eventualno da pokušate da izbegnete špic sezone...

Ne bih tako generalizovala jer sam bila u hotelu Savoy (sve sam napisala Kyan-u u poruci), dakle u novom delu grada-Fenals pocetkom jula i imam potpuno drugaciji utisak. Istina je da je starom delu grada nocu ludnica a danju jako velika guzva na plazi, ali u novom delu grada je potpuno druga prica.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me Vase iskustvo sa boravkom u hotelu Savoy i Vase misljenje o prilagodjenosti mesta Lloret de Mar za letovanje sa malom decom (uzrast 1 godina i 2,5 godine).

Nemam iskustva sa tim hotelom,ali mislim da za ostalo mogu da Vam pomognem,makar ću pokušati.Ovako,mislim da je za malu decu bolje da idete u Santa Susanu nego u Lloret,upravo zbog mladih.Ne samo zbog buke tokom noći,već i tokom dana.Na plaži je velika gužva,tako da ne znam koliko je pametno ići tamo sa malom decom.Ipak,to je moje mišljenje.Pošto sam bila i u Ljoretu i u Santa Susani,mislim da je ovo drugo bolji izbor za decu.Ja mogu da vam preporučim agenciju Travelcom,korektni su i sa njima imam dobro iskustvo. Nadam se da sam barem malo pomogla.Ako treba još nešto,slobodno javite. osmeh.gif

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me Vase iskustvo sa boravkom u hotelu Savoy i Vase misljenje o prilagodjenosti mesta Lloret de Mar za letovanje sa malom decom (uzrast 1 godina i 2,5 godine).

Pokusacu i ja da pomognem.

Kao prvo zavisi sta zelite od letovanja tj na kakvo ste letovanje do sada navikli.Sam Lloret je zivo mesto tj grad jer nije malo.Ako ste navikli na mala i mirna mesta ovo je onda kao da ste u npr Budvi.Ja sam proslog leta bio sa suprugom i 13-ogodisnjom cerkom(ima opis na str 21)i nama je bilo bas lepo jer smo i hteli nesto vece,urbanije gde uvece nece biti dosadno posto vise nismo vezani za celodnevni boravak na plazi i rano pakovanje dece u krevet.Znaci malo kupanja,malo izleta,malo svrljanja po mestu.Kad nam sta odgovara.

Bili smo do fenals plaze.To je sledeca uvala i tu je velika plaza poput one u Lloretu ali mirnija.Hotel o kome pises mi deluje veoma dobro.Taj deo(fenals)je u stvari uvala sa hotelima.Plaza je prostrana,duboka i dugacka sa sitnim slunkom ili krupnim peskom kako god.Uz plazu je setaliste sa par restorancica gde sa moze nesto popiti i pojesti.Na samoj plazi nema hlada tako da morate imati suncobran ili dva da svi lepo stanete pod njih.Nisam se kupao na toj plazi ali starija cerka je takodje bila tamo i jeste se tu kupala kaze da je ulazak u vodu za nijansu blazi od plaze u samom Lloretu.Znaci par metara i dubina od npr 2m.Tako da ne znam kako je za decicu,svakako roditelj mora biti pored njih.

Taj deo je uvece miran jer nema klubova,diskoteka itd.A po meni se i u samom Lloretu uvece moze prosetati.Ima guzvice ali to je uobicajeno na moru u sezoni.Setaliste uz plazu je lepo i dugacko jedno 1,5km a tu su i restorani.Iza prvog reda zgrada je pesacka zona sa radnjama i restoranima.Radnje se zatvaraju tacno u 22 sto je mene iznenadilo obzirom da je letnja sezona.

Sto se tice pripite mladjarije,oni tek nesto pre ponoci krecu u akciju tako da vas to ne zanima.Vi ste tada vec u hotelu i uzivate u miru na terasi dok malisani spavaju.Mi smo se jedne veceri vratili kasno iz Barselone,mislim da je bilo iza 01 posle ponoci i seli smo u obiznji restoran na otvorenom da nesto pojedemo.Bilo je tu omladine koja sedi,jede i pije ali nije bilo nista strasno.Tek kasnije bude tih koji bas popiju ali generalno nisu napadni i divlji kako umeju da budu ovi nasi.Mislim da vam to uopste nije problem jer vam se timing ne poklapa tako da po meni to zanemarite.

Sta reci kao rezime.Ako volite vece i "prostrano"letovaliste sa mnostvom radnja i radnjica sa jeftinijom i onom skupljom robom,ako vojite da shvrljate po mestu mislim da ce vam se dopasti.Razmislite da li vam ovakva plaza odgovara.Ima slika u mojoj foto turi.Ako ipak volite malo,mirno,tiho mesto sa prirodnom hladovinom na plazi i plicak tj blago spustanje obale u more onda po meni gledajte nesto drugo.

Za sobe i bazen Savoy hotela ne znam,izguglajte malo.Mi smo bili u organizaciji Argusa(avionom)i sve je bilo korektno,vodici,izleti itd.Sa Kontikijem smo bili na drugim mestima i takodje smo bili zadovoljni.

Nadam se da sam pomogao.Ako imate jos neku dilemu rado cu odgovoriti.

Pozdrav svima

ps mogu ti na priv.mail poslati par fotki bas fenals plaze.jednostavnije mi je,veliki je fajl a nisam jos vican da ih ovde ubacim.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Da li neko ima iskustva sa hotelima Ninays i Athene u Ljoret de Maru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima!

Da li je neko bio u hotelu Castella * Ljoret de mar? Nemogu da nadjem nikakav komentar za ovaj hotel...Kakva je hrana, sobe?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo uplatili taj hotel za jun,isto nigde nisam nasla nista o njemu( sem jednog videa na youtube),al smo se zbog finansijskih razloga ipak na kraju opredelili za Castella,ima i polupansion,kazu da je u mirnijem delu Lloreta,pa sta nam bude... :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi u hotel Castella idemo u avgustu, tako da Jelica84 ako nebudeš zaboravila, napiši utiske iz tog hotela :) i lep provod!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imamo dete od 4 god, idemo avionom i uplatili smo hotel Savoy LJ de M od 28.08.

Mogu li dobiti još neku info o ovom hotelu, plaži, šta za suncobrane i ležaljke i kako do Barselone.

Unapred se zahvaljujem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozda sam to vec pisala ali opet-mislim da je izbor hotela super narocito zbog toga sto idete sa detetom, a vise cete mozda naci u mojim starijim postovima, plaza je od hotela udaljena oko 100 metara, od jako sitnog sljunka je, treba paziti malo vise zbog deteta jer je prelaz iz plitkog u duboko nagao, ali sve ostalo je ok, suncobrani i lezaljke se mogu iznajmiti ali cenu ne znam, a u hotelu pored bazencica su besplatne. o prevozu takodje ima dosta, ljudi su pisali-postoje razne mogucnosti-taxi (skupo), rent a car (ne znam cenu), kombinacija voza i busa i direktan bus (9-10evra je cena u jednom smeru) a nije lose ni otici sa agencijom na izlet barcelona panoramica jer se ipak sa njima sve najvaznije moze videti za jedan dan, ali sve to zavisi od toga koliko dana planirate da idete u barcu i od novcanih mogucnosti

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka