Aleksandar13

Egipat - CENE i koliko para poneti, bez izleta?

86 poruka u ovoj temi

Prvi put sam bio u Egiptu 2003. E, te cene ste trebali da vidite!!! Nikad se to vreme nece vratiti... :tuga: Za jednu funtu nesto manje od 10 dinara, a cak mislim da je u stvari bilo 9 dinara. A recimo konzerva koka kole u Abu asari- 1,5 funti, a u Beogradu je bila oko 40-45 dinara. U jednoj SJAJNOJ piceriji koja vise ne postoji, bila je oko 30 metara levo od Abu asare, spagete, lazanje, kokakola, litar i po vode, sok od svezeg manga, sve zaista vrhunskog kvaliteta, kostalo je 56 funti. U fish House-u, tada jedinom ribljem restoranu, kilo jastoga, KILO JASTOGA je kostalo 80 funti!!! Isto mesto- vecera za dvoje, specijalitet kuce za dve osobe, ukljucuje riblju corbu, razne morske stvari na ogromnom tanjiru x 2, i 4 orijentalne salate, plus jedna grcka salata, dve pinjakolade, velika voda, koka kola, mozda je bilo jos neko pice, dakleM sve zajedno 126 funti!!! Mc donalds je bio skoro tri puta jeftiniji nego u BG. Secam se da je moja uobicajena kombinacija u Meku ovde kostala preko 600 dinara, a u tada jedinom Meku, preko puta Regine, kostalo je oko 25-26 funti... Itd, itd, itd... Bolje da se ne prisecam... :tuga:

A tek cenjkanje za one glupave suvenire!!! 'Ladno se desavalo da se sa recimo 100 funti skine cena na 15-20...

Eh, zlatna vremena behu... :lol:

Izmenjeno (sloba)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kako je sad? volela bih da neko napise koliko sta kosta ali NE IZLETI kako sama tema i kaze...

:zvizduk:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a sad je tako da nemojte uopste da citate prvi post:) ,nista to ne vazi..treba konkretno pitati sta koga zanima,ali staro pravilo uvek vazi,a ono je-PONESITE UVEK MALO VISE PARA NEGO STO STE PLANIRALI,A MALO MANJE GARDEROBE!:lol:

vazi za sve drzave..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratili smo se pre neki dan. U hotelu(Swiss inn Magawish) nije bilo potrebe da trosimo pare uopste, sem za baksis sobaru(5-10 funti dnevno). U sakali smo nasli radnju sa suvenirima, imaju fixne cene... Recimo nargila je 100 funti pa na dalje, 20 razlicitih magnetica za friz je od 5-15 funti, ogrlice koje-kakve su od 10-20.... U principu svi suveniri su od 1-5 evra... Samo smo jednom rucali van hotela i to u meku, gde je big-mac 32 funte, pomfrit 9-12, vodu ne kupujte u meku, 9 funti je(na ulici 2). Taxi smo placali do hotela 10-20 funti. Klinac je navalio na neku koznu jaknu(70 dolara) koja je sasvim ok, shto kazhe on kada bi oni to nosili po onoj vrucini :lol:.

EDIT: Zaboravih reci, potrosili smo 150 E i 120 dolara(uglavnom na suvenire) to samo zato shto smo prvi put tamo, pa nam sve treba i sve nam je lepo:lol:

Izmenjeno (nickme)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako imate ALL ne treba vam nista, a ako imate PP-voda 1.75-2, coca-cola, fanta, sprajt od 2l 6,5 sokovi u tetrapaku od l 4,5-6 funti ovo su fixne cene u abu ashara marketu i ima ih svuda kao recimo idea i maxi kod nas. U kaficu limenke soka 0d 5-10, pivo takodje, cedjeni sokovi 10-15 funti. 1e=8,5 funti

Izmenjeno (Alek1985)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

narode, ako je neko bio ove godine, bilo bi dobro da se napise nesto o aktuelnim cenama. Hvala

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

cene su skoro iste kao sto je napisao clan Alex 1985. FUnta gore-dole. Danas sam se vratila iz Hurgade.

Mislim da je izlet Rajsko ostrvo poskupelo, prosle godine je bilo 25e, ove vec 30-35e( zavisi od agencije)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Da li mi neko moze reci,da li su cene na ovom sajtu free shopa azurne? Deluju ok,bilo bi lepo da jesu:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ma kakvi, sve je mnogo skuplje, nema viski ispod 20 dolara, jeftinije je u tempu vikendom.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se oživi malo tema, zna li se kakve su cene ove godine u Hurgadi? Uplatili smo AL ali ooet me okvirno interesuju cene, pošto prvi put idemo tamo pa da znamo šta da očekujemo? :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako se pogodis :D

Recimo, ja sa 7 masaza platila 50$, a zene iz hotela su 5 masaza placale po 60$, drugarice u drugom hotelu su placale jednu 15€

U Meku su cene identicne nasim

Po kaficima gde su fixne cene, cene su kao u Beogradu

Garderobu ne vredi kupovati, uglavnom Kineska, a u Senzo Moll-u isti brendovi imaju jace cene nego kod nas

Taxi je jeftin, okvirno sam placala 10-ak km  2€

Ekskurzije su jeftinije kod lokalnih agencija, mada tu ne bih gledala samo cenu

Ja sam 160€ dala na ekskurzije, 50$ za masaze, 25€ viza, oko 90€ 3 posteljine i peskiri, ostalo su suveniri, taxi.... Sveukupno oko 500€ sam potrosila, ali stvarno nisam imala meru, ni sad ne mogu da skontam gde mi otisle pare. 

Na vodu po ekskurzijama :plez:

I na suvenire... 

Nisam isla u restorane, mada ja tu najcesce slupam pare, ali je u hotelu hrana bila super, pa nisam ni mogla da jedem posle vise

U sustini, ko je siroke ruke, naci ce nacin da potrosi pare 

Ali realno, cene nisu nista nize nego kod nas

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901427
    Ukupno poruka