Aleksandar13

Egipat - CENE i koliko para poneti, bez izleta?

86 poruka u ovoj temi

Evo i Marina se oglasava! Moja je bila 55e, savrsena jaknica, mala kratka, strukirana, sa ruskom kragnom od gazelina koze....A boja fenomenalna, braon, ali se preliva sa tri nijanse(svetlije i tamnije). Kod nas takvu nema sanse da ces naci ispod 180e.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hmmm ... mislim da ce pasti jedna jaknica, samo da nadjem adekvatnu ... inace uopste nisam razmisljala o tome ali ste me ubedili :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam isla u Hurgadu, unapred znajuci da moram uzeti jaknu. Doduse, nije im neki izbor. Kasne za nama nekoliko godina sto se modela tice, ali ipak se moze naci nesto. Izbor muskih jakni je bolji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a cene muskih?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a cene muskih?

Nikola je vec napisao da je platio 60€

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da. Ne samo da sam kupio jaknu nego je još i (zamisli čuda) - muška :P

Jeste...nije izbor od koga se pada u nesvest, da ne znaš šta da uzmeš...ali može da se nadje odlična jakna...ne samo što je cena povoljna...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

to mi reci biggrin.jpg

nego ima li i novcanika?

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno, ima i novcanika, kaiseva, torbi....Cene ti ne mogu reci, ne secam ih se.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jel jos uvek 10e -100funti?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nije,jedan euro je sada 7 funti,a negdje i malo preko 7. bez-zuba.jpg

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nije,jedan euro je sada 7 funti,a negdje i malo preko 7. bez-zuba.jpg

A odnos dolar -funta?Da li je bolje nositi dolare ili evre, koji je kurs povoljniji?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To i mene zanima...

A da ovde razmenimo parice ili mozemo i tamo??

P.s. Taj safari sto se spominje sta je to konkretno??

post-18008-1279662139,57_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zahvalio bi se svima na iscrpnim odgovorima. Iskreno prvi put putujem van, tj pre toga sam letovao u crnoj gori i u dilemi sam kako i gde. Možda skrećem sa teme ali se dvoumim izmedju Grčke i Egipta. S obzirom da idem u septembru, mislim da mi je bolja varijanta da odem u Egipat. Nisam siguran ako odem u Grčku da ne bude kiše, pa mi je tako Egipat sigurniji. A i što se tiče finansija, ako idem u Grčku ne bih letovao u nekim apartmanima bzv, već bih platio malo manje nego Egiptu, a mislim da bi na hranu više potrošio nego u Egiptu. Zanima me vaše misljenje?

Godinama smo letovali u Grčkoj, nadjem apartman preko neta i rezervišem (jeftinije nego preko agencije), a za hranu smo se snalazili, delom kupovali u marketima tipa "Lidl", a delom se hranili po restoranima (najčešće jednom dnevno, doručak ili večera). Nismo bili stacionarni, uvek smo prelazili velike dnevne distance do udaljenih plaža i nismo bili preterano štedljivi, ali smo se ipak ponašali racionalno prema trenutnim prohtevima, vodeći računa i o cenama i o učestalosti naručivanja npr pića. Naša računica je da nas boravak u Egiptu ove godine, u hotelu sa pet zvezdica, sa AI uslugom, nije koštao ni malo više nego jedno takvo nomadsko letovanje u Grčkoj. Grčka je meni i dalje nezaboravna i srcu prirasla, ali ove godine sam prvi put doživela PRAVI odmor i ni sama nisam znala koliko mi je bio potreban.

Naša procena je da se AI daleko više isplati u skupljim hotelima, jer su cene vode, bezalkoholnih i alkoholnih pića, obroka na plaži ili pored bazena prilično visoke, preračunali smo da smo kao tročlana porodica u toku dana trošili izmedju doručka i večere (po hotelskom cenovniku) oko 60 eura, ako ne i više. Naravno da bi to daleko više kalkulisali da smo bili na PP, ali kad si na AI imaš prilike da budeš potpuno opušten.

Naravno, potpuno je drugačije ukoliko je hotel u centru, pa se hranite u Mc Donaldsu, Burger Kingu i sl... To konačno zavisi i od samog koncepta letovanja, ali je sigurno sveukupno daleko jeftinije u Grčkoj...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To i mene zanima...

A da ovde razmenimo parice ili mozemo i tamo??

Nosili smo evre, jer sam čitala da nema bitne razlike u kursu, bar ne na onu svotu novca koju turisti potroše... Vodič je rekao da je odnos 1 euro = približno 6,95 do 7 funti. U hotelskoj menjačnici je evro bio odmah iznad 7 funti, a poslednjeg dana je porastao do 7,17 funti. To upućuje da je kurs već u hotelu bio povoljan, a savet je takodje bio da ne menjamo veću količinu novca, već samo koliko nam je potrebno. Tako smo se i ponašali, za izlete smo i onako plaćali u evrima...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dejzi imas pravo..I mi smo poslednjih godina letovali u Grckoj..i potrosili vise novca za smestal, hranu, gorivo..nego ove godine u Egiptu!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26212
    Ukupno tema
    874197
    Ukupno poruka