Aleksandar13

Egipat - CENE i koliko para poneti, bez izleta?

86 poruka u ovoj temi

Ja i devojka planiramo putujemo u septembru u Hurgadu, najverovatnije hotel elysees. Zanima me kakve su cene ove godine? Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima isto upravo to! Dečko i ja idemo za 11 dana, imamo all uslugu!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene zanima isto upravo to! Dečko i ja idemo za 11 dana, imamo all uslugu!!

Ja sam PP mislim da mi ALL ne treba, pa sam zbog toga želeo da saznam koliko mi treba za ručak i tako to....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bez izleta je sasvim dovoljno 100-150 e po osobi, bez da vam nesto hvali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bez izleta je sasvim dovoljno 100-150 e po osobi, bez da vam nesto hvali.

jel to po danu ? :)

koliko novaca ti treba, ovisi koliko misliš potrošiti, koliko ostaješ i što ćeš kupovati. koliko sam ja uspjela skužiti cijene:

recimo svaki dan ručak = 5 eura (10 dana = 50 eura)

voda, maramice, razglednice, cigarete, sladoled, sok, neko drugo piće, antinal .. 6 eura/dan (60 eura)

napojnice 1 euro/dan (10 eura)

iznajmljivanje snorkling opreme ili digitalca izvan izleta 30 eura, recimo 2 puta = 60 eura

jednokratni fotoaparat = 10 eura

iznjamljivanje sefa (?) = recimo 20 eura

polog za ručnike i madrace za plažu = recimo 5 eura

taksi = recimo 5 eura/dan = 50 eura

suveniri (?) odrediš koliko misliš potrošiti na gluposti i pomnožoš s 2 :) = recimo 100 eura

neka okvirna kalkulacija ispada 365 eura po osobi.

naravno da se može i manje od toga, ne treba jesti u skupljim restoranima, niti potrošiti 100 eura na suvenire, niti se toliko voziti taksijima, niti iznajmljivati snorkling opremu, ali po ovoj kalkulaciji ispada da bi 365 eura po osobi moralo biti sasvim dovoljno za 10 dana.

ispravite me ako griješim :)

Izmenjeno (lonicera)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mislim da gresis ... po stavkama

1. recimo da je tako

2. ovo zavisi od prohteva

3. ?

4. snorking opremu mozes da kupis za 5€

5. ili ces kupiti jednokratni ili ces iznajmiti digitalac ...

6. ako idu dvoje valjda se taj iznos deli

7. ovo se do sada nije pojavljivalo

8. voznja taksijem je od 5-10 ... dva pravca 20 ... dvoje ljudi znaci po 10Le ... jedino ako neko zeli da se voza celi dan po Hurgadi

9. 100€ za suvenire???

po mojoj slobodnoj proceni a i iz licnog iskustva 200-250 € je sasvim dovoljno po osobi za 10 dana

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se! Mislim da je to sasvim dovoljno, toliko smo i mi otprilike potrosili pre 2 godine u Hurdadi, znaci oko 500e za nas dvoje s tim sto smo nakupovali dosta suvenira, koznu jaknu, jeli svakodnevno u MDonaldsu, Burger kingu, Kfc-u....

Ove godine smo isli u Sharm i imali All uslugu tako da nismo imali na sta da trosimo novac kada smo u hotelu imali apsolutno sve od sladoleda, koktela, hrane u izobilju do grickalica(kikirikija, cipsa).... Da smo bili na pp mislim da bi potosili vise para nego pre 2 godine u Hurgadi posto su cene ili dosta skocile ili je Sharm skuplji u odnosu na Hurgadu. Cak su i cene suvenira, papirusa i ostalih drangulija mnogo vise.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mislim da gresis ... po stavkama

Meni je ta gore sprovedena računica zaličila na ono kad smo bili mali pa (recimo) krenemo na ekskurziju a kući roditeljima budzimo sve moguće stavke kako bi nam pred polazak dali što više para...

:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

neka okvirna kalkulacija ispada 365 eura po osobi.

Uh, i meni ovo nesto mnogo!

Nikada ne bih potrosila te pare na suvenire, sokice i maramice... Suludo je potrositi toliko (po osobi) ako se ne ide na izlete.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, i meni ovo nesto mnogo!

Nikada ne bih potrosila te pare na suvenire, sokice i maramice... Suludo je potrositi toliko (po osobi) ako se ne ide na izlete.

ma covek je okvirno pricao ako neko svaki dan jede po restoranima ako svaki dan ide taksijem itd itd..

ali 365e jeste mnogo :D  jedino suveniri 100e ako tu spada koza ili za zene luj viton torbe hahaha kojih cujem ima u izobilju :-))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je okvirno ako ces da se rasipas! :D

Evo ti ides za koji dan pa ces nam tacno reci koliko si potrosio, i na sta...

Cene svih izleta, molim te, zapisi - mene to najvise interesuje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je okvirno ako ces da se rasipas! :D

Evo ti ides za koji dan pa ces nam tacno reci koliko si potrosio, i na sta...

Cene svih izleta, molim te, zapisi - mene to najvise interesuje.

nemas frke , dogovorili smo se :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala unapred!:cvetic:

Naravno, podrazumeva se da kad kazem svih onda mislim i onih na koje ste isli i onih na koje niste, a bili su u ponudi. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hehe, eto glavno da smo odogovorili na pitanje, a i meni se više sviđa da je kalkulacija što manja :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zahvalio bi se svima na iscrpnim odgovorima. Iskreno prvi put putujem van, tj pre toga sam letovao u crnoj gori i u dilemi sam kako i gde. Možda skrećem sa teme ali se dvoumim izmedju Grčke i Egipta. S obzirom da idem u septembru, mislim da mi je bolja varijanta da odem u Egipat. Nisam siguran ako odem u Grčku da ne bude kiše, pa mi je tako Egipat sigurniji. A i što se tiče finansija, ako idem u Grčku ne bih letovao u nekim apartmanima bzv, već bih platio malo manje nego Egiptu, a mislim da bi na hranu više potrošio nego u Egiptu. Zanima me vaše misljenje?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26212
    Ukupno tema
    874183
    Ukupno poruka