Nick_Diamond

Hersonissos

96 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima. Idem sa curom 21.8. Smješteni smo u Hersonissosu a planiramo švrljat okolo čim više. Pratil sam na forumu koja mjesta se isplati posjetiti i sve. Hvala svima.

Reportam kad se vratimo, ima još mjesec dana do onda al odbrajavamo na veliko ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno obilazi seoca koja su iznad Hersonisusa u brdu.Taverne,kafici,radnjice prelepa su.

Imas u tim seocima kafic koji se zove VINNIES ROOF GARDEN drze ga jedna engleskinja i muz joj kricanin obavezno navrati prelep kafic i oni su super likovi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super, budemo! Dal se do njih može i pješke?

Vezano uz provod u Hersonissu , nadam se da nema problema i incidenti sa čitam , raskalašenim englezima i holanđanima :smajl:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.facebook....id=123600833312

sad sam nasao

Mozes peske do gore imas malo da se cimas uzbrdo ali nije strasno.I sto se tice debila engleza i holandjana sela su zato mnogo gotivnija gore je mnogo normalnija ekipa svi debili su dole uz obalu:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dal je selo Anopoli nešto u tom smislu ?

Plan je definitivno i Knoss, Matala i Agios Nikolaos. Plaža Vai mi se čini malo pre daleko.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako uzimas auto gledaj da odes i do recimo Prevelija.Obavezno onda obidji i ostrvo Krisi sa prelepom plazom.Kad ides na Krisi ides kolima do gradica koji se zove Irapetra i tu sedas na brod.Nisam bio u Anopoliju.Renta car obavezno vidi da rezervises netom mnogo je jeftinije.Sto se tice VAI sta znam jeste dalje pa kako hoces.Matala je OK plaza,Knosos obidji naravno kad si tu.Imas simpa seoce kad krenes od Irakliona ka Retimnu zove se Fodele.Tu je BTW rodjen El Greeko i ima njegova kuca a nije losa ni plaza mada nije sad neki spektakl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da se ponavljam ali prosto moram

http://www.ierapetra.net/chrissi.html

Gledajte da obidjete obavezno.Jedna od najlepsih plaza na kojima sam bio u zivotu a veruj mi znam sta je lepa plaza :)

Jos su ovde na ovom sajtu fotke skroz bezveze ali to mi prvo pade pod google :)

Izmenjeno (Discobobba)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolko košta taj trip brodom ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh pazi ako se ne varam jer sam pre dve god. bio,mislim da je 25 evra po osobi brod do tamo i nazad.Znam da nije jeftino jbg:(

Mozda ja i gresim moguce da mozes da nadjes na netu cenu ali mislim da jeste 25evra

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

okej, hvala ti Discobobba!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu

E da jos jedna stvar ako ne idete sa nekom grupom u Knosos imate jeftine vodice tamo ispred ad rentirate uradite to trebace vam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh pazi ako se ne varam jer sam pre dve god. bio,mislim da je 25 evra po osobi brod do tamo i nazad.Znam da nije jeftino jbg:(

Mozda ja i gresim moguce da mozes da nadjes na netu cenu ali mislim da jeste 25evra

i gledaj da stignes ranije u ierapetru jer brodici idu najkasnije u 12,30h. od hersonisosa do ierapetre ti treba barem sat i po vremena autom.

u povratku mozes svratiti na vulizmi plazu u istronu. predivna plaza.

vai ti se ne isplati vremenski. meni je trebalo od agios nikolaosa dobrih 2,5 sata po brdima. vai nije toga vredan. izgubis ceo dan da vidis palme.

kad si vec kod agiosa onda mozes skoknuti do spinalonge. skreni pre ulaska u agios prema elundi gde mozes uzeti brodic za 10€, a mozes jos malo voziti severnije do plake odakle je 7€. u elundi imas plazu gde je more uvek mirno. pazi na spinalongi da obidjes ostrvce za recenih sat vremena jer ludaci umeju i da ostave ako neko zaostane.

sta isto treba da vidis je malo mesto kritsi na 9km od agiosa i crkvu panagia i kera na nekih 1km pre ulaska u mesto. fantasticna crkva.

od hersonisa ti je lasiti visoravan na dohvat ruke. svakako se isplati obici ceo krug oko visoravno, kod psihre otici u zevsovu pecinu, u povratku obavezno svrati u moni kera sa poznatom ikonom bogorodice "povratnice".

Izmenjeno (Rosbacher)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dal je selo Anopoli nešto u tom smislu ?

Plan je definitivno i Knoss, Matala i Agios Nikolaos. Plaža Vai mi se čini malo pre daleko.

Ovo je ok plan osim Vai, to je moje misljenje. Palme pune prasine i to je to. Nije lose, ali i nije kao sa razglednice. Nista posebno, a predaleko je za voznju. Slazem se za Krisi, to je jedna od najlepsih plaza i za mene. Vredi svaki evro donde i svaku sekundu provedenu na tom ostrvcetu. Imam i ja nekih slika ali su privatnog sadrzaja. No, sliku koju kasnije poneses u glavi, nijedan aparat je nece tako zabeleziti.

Kolko košta taj trip brodom ?

Ni ja se ne secam koliko, ali znam da je bilo bas puno. Mozda i vise od 25 E, ali tu negde.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hersonisos je mesto za ludovanje, izlaske i kupanje. Mi smo proveli jedan dan u Hersonisosu i iskreno, nikada ga ne bih odabrala kao bazu. Mnogi koji su isli u Hersonisos su to rekli. On je dobar da odete i izadjete, posto je nocni zivot ludnica, ali za smestaj...ne, to je moje misljenje. U svakom slucaju, okolna sela, mesta, su odlicna. Iznajmite auto i obavezno posetite Retimno i Hanju, Iraklion.

U principu, na Kritu ne moze biti lose, ali mislim da je bolje odabrati Retimno kao bazu, a onda svrljati okolo naokolo.

Plaze su lepe, more toplo, vetar duva, ali nista strasno...cak i prija.

Javite utiske kada se vratite i srecan put!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako, po mom iskustvu sa Krita tamo neke 2005-te (a bili smo u Hersonisosu) treba videti obavezno:

1) Knosos

2) Arheoloski muzej u Iraklionu (nezaobilazno, ne sme da se slika, ali ima stvari da ti vilica padne na pod ;) i venecijanska tvrdjava u istom gradu.

3) Ostrvo Krisi (juzno od Jerapetre (Ierapetra))

Opciono sta mozda da bude zanimljivo:

- Plaza Matala i pecine u kojima su spavali hipici, a na putu do nje rimsko nalaziste Gortina, i minojska Festos i Agia Triada.

- visoravan Lasiti, ali samo zbog zevsove pecine koja je prelepa.

- na putu ka Jeropetri nalaziste Gurnija koje je fenomenalno.

- selo Kritsa na putu do Jeropetre nije lose, ali nije ni nesto nezaobilazno.

- kod milatosa ima neuredjena pecina sa crkvicom unutra ako se dobro secam, zanimljivo, ali ne i nezaobilazno.

To bi bilo sve manje vise sto je nama bilo zanimljivo. Deo ka Hanji i Retimnu nismo stigli da posetimo , kao ni deo istocno od Agios Nikolaosa (tj. Vai plazu, posto jedino to ima tamo) :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka