Guest Gost_Jelena

Marmaris,opšta tema

596 poruka u ovoj temi

Uu pa super. Hvala ti puno na odgovoru :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Marmarisu sam boravila u periodu od 29.8. do 8.9.2019. Let je bio do aerodroma Dalaman koji se nalazi na 1h45min voznje autobusom od Marmarisa.

Odseli smo u hotelu Balim koji se nalazi u centru Marmarisa. Lokacija hotela je odlicna, ali sve ostalo nije ostavilo neki utisak. Naime, higijena nije na zavidnom nivou, a sa osobljem hotela sam u par navrata morala da se ubedjujem da nam promene peskire nakon petog dana. To je delovalo kao nemoguca misija, a njihov argument je bio da nemaju peskire?!? Za ne poverovati...Kontaktirala sam vodica, a morao je da se ukljuci i menadzer hotela da bismo dobili ciste peskire. Sto se hrane tice, nisam izbriljiva (kao student sam se hranila u studentskoj menzi), ali je hrana izuzetno jednolicna. Svakog dana je bila ista ponuda za dorucak i veceru. Dorucak vise-manje, ali vecera je zaista mogla biti raznovrsnija. Svako vece smo imali piletinu i to je sve od mesa, izuzev poslednje veceri kada su posluzili ribu. Nisam neko ko ne moze bez mesa, ali kuvanih jela nije bilo uopste, samo grilovanog povrca, pirinca, zimnice, salata. Posto je ovo drugi put da letujem u Marmarisu, utisci se bitno ne razlikuju, jer hotel Selen, koji se nalazi na 3 min hoda je 2012. godine imao iste mane. Insistirale smo da nam daju sobu koja gleda na more, jer je ulica na kojoj se hotel nalazi izuzetno prometna i bucna. Tako da, sve u svemu, hotel je ispod ocekivanja. Znam da je kategorisan kao hotel sa 3 zvezdice, ali je nedopustivo nizak nivo higijene. 

Sto se plaza tice, samo smo se jednog dana kupale na gradskoj plazi, jer voda nije narocito reprezentativna (ja volim da kazem da me podseca na recnu), beach barovi su nacickani jedan pored drugog. Vreme smo provodile u Icmeleru, gde je bolji kvalitet vode, do njega smo stizale dolmusem, a karta iznosi 4 lire (6 lira=1 evro), tako da izadje kao karta u GSP-u. Preporucujem kafice Harmony i Denis Kapisi zbog dobre usluge i ljubaznosti osoblja. U Turskoj se uglavnom ne naplacuju lezaljke i suncobrani, vec je praksa da se poruci pice u iznosu od 20 do 30 lira u proseku, tako da citav dan mozete da provedete za oko 4 do 5 evra i imate 2 pica. Daleko povoljnije nego u Grckoj. Voda je bila izuzetno topla, cak i toplija za moj ukus, tako da ste mogli puno vremena da provedete u vodi.

Jedan dan smo uhvatile taxi boat iza spomenika Ataturku i otisle u Turunc, brodici idu na svakih sat vremena, samo proverite ranije. Putuje se oko 45 min, a karta u oba smera kosta oko 7 evra. Preporucujem da posetite ovo mesto, jer je voda boljeg kvaliteta nego u Marmarisu i Icmeleru.

Od izleta smo isle na Kelopatrinu plazu i taj izlet ukljucuje i kupanje sa broda i posetu jos tri plaze. Boja vode na Klepoatrinoj plazi je prelepa, ja sam je po drugi put posetila. Takodje, isli smo na Rodos, putovanje traje 1h, ali prolazite citavu proceduru izlaska/ulaska u drugu zemlju, tako da zna malo da se oduzi. U svakom slucaju, nemojte propustiti ovaj izlet, jer je Rodos caroban, grad-tvrdjava. Ukoliko budem u mogucnosti poseticu Rodos vec sledece godine, jer me je fascinirao svojom lepotom, istorijom, arhitekturom, to je grad u kome se preplicu uticaji brojnih kultura i naroda. Obavezno ponesite kupaci kostim, jer imate dovoljno vremena da se okupate na Eli plazi. more je prekrasno. Mi nismo, jer su nam rekli da necemo imati vremena za kupanje i gorko se kajemo. Predlazem da na ove izlete idete preko turskih agencija, jer su povoljnije. Rodos je kostao 40 evra, a Kleopatra oko 25 evra, kod nasih je dosta skuplje (Rodos 55 evra, Kleopatra 40 evra).

Sto se shopinga tice, radnja koja po mom misljenju ima najkvalitetniju robu i odgovora mom stilu i senzibilitetu je Mudo concept, imate ga na setalistu ka centru sa leve strane i u Netsel Marina. Bili su i popusti u tom periodu, jer je kraj sezone. 

Marmaris je uvece prilicno bucan i nemojte da vas iznenadi vasarska atmosfera, muzika je preglasna, prepuno je ljudi. Naviknete se nakon nekoliko veceri :)

Imale smo srece da ne bude jako vruce sto u Turskoj cesto zna da bude slucaj, cak i u ovom periodu godine. 2012. godine je pocetkom septembra temperatura iznosila 42c. Ove godine je bilo znatno prijatnije, malo iznad 30c.

Nadam se da sam onima koji planiraju da posete Marmaris pruzila neke informacije koje im mogu biti korisne u planiranju odmora. 

 

 

 

 

 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da poverujem da se to toliko promenilo, mi smo bili daleke 2012 u istom hotelu soba bočno gledala na more a sa leve strane na hitnu pomoć. Svaki dan su menjali peškire, posteljina je tri puta zamenjena t.j. svaki treći dan. Hrana je izuzetno bila dobra. Tada je vlasnik bio jedan stariji možda nekih 70-75 godina čovek, markantan turčin. Bio vlasnik je nekoliko hotela i jedne linije dolmuša za Ičmeler. Tu je bio svaki dan, nadgledao i vodio računa o svemu. Izgleda da je ....... pa ga nasledio neko. Ovog interesuju samo pare a ne i usluga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I vodic kaze da se situacija promenila. Sobe nisu lose, generalno gledano, ima dovoljno prostora, namestaj je solidan i terase su prostrane, Ali sve to pada u drugi plan zbog lose higijene...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odličan prikaz, MakiMaka! 

:klap::klap::klap::klap:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ciriricka, hvala! :srce:

Služimo narodu! 

Izmenjeno (MakiMaka)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Добар дан :rolleyes:

Да ли има нека женска особа која је заинтересована за Мармарис, преко Аргуса а да путује сама?

Претходних година сам путовала са кћерком, али ове године ми је "отказала" :D. Жели да путује са другарицама. Звала сам Аргус, имају у понуди сингл смештај, али та варијанта релативно доста увећава цену. На моје питање да ли имају још сингл женских особа одговорили су ми да "не спајају путнике, не раде то":neznam:

Захваљујем

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neka info o hotelu Almena?

Izmenjeno (nenad5)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu Halici u Marmarisu i da iznese utiske ako jeste?Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može li neko reći u kojoj meri novi most skraćuje autobusku rutu Beograd -Marmaris,u satima vožnje recimo,ili u km?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu Motto Premium? Kakva su iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Može li neko reći u kojoj meri novi most skraćuje autobusku rutu Beograd -Marmaris,u satima vožnje recimo,ili u km?

Za oko dva sata,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa porodicom (beba od 20 mjeseci) bio sam u Marmarisu, 5 dana, hotel Motto Premium. Hotel više nego korektan, usluga na vrhunskom nivou. Ko voli, ima vanjski i unutrašnji bazen, spa, fitnes...
Marmaris izuzev starog grada i vodenog i zabavnog parka, nema ništa za preporučiti. Sve je puno Britanaca najgore sorte (pijano od 12:00 do 05:00, istetovirano, izbušeno pirsinzima, divlje, glasno - Rusi su oličenje kulture) i Britancima je sve prilagođeno. Stari grad je lijep sa mnoštvom restorana vrhunske ponude hrane i pića, normalnih gostiju. Ali taj dio je u Bodrumu još bolji i ljepši.
Mi smo išli na neku formu aktivnog odmora. Imali smo rentacar (Peugeot 301, sa sedalicom je bio 110 eura).
Preporuka za plaže Kiz Kumu, Cin Buku, Cenet Koyu. Selo Selimije svakako posjetiti, mirno mjesto gdje se čovjek odmori od gužve. Mnoštvo restorana. Lijep utisak je ostavila Datca, a posebna preporuka za Knidos, sa prelijepim zalaskom sunca, mikro plažama, ostacima antičkog grada i vrhunskim jednim jedinim restoranom, Knidos.

https://instagram.com/knidos.restaurant?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

U okolini Marmarisa ima mnoštvo malih plaža (pješčane, pjeskovite, kamenite, sve po izboru), ali mi smo se zbog bebe držali nabrojanih.
U svakom slučaju najljepša preporuka za okolinu Marmarisa.

 

https://dodaj.rs/images/0-02-05-435e785dd778d7e4481ae53bc33e8f4f7014e2f7a86409b2e76369dc53e823e0_733336e13fb06c1f.jpeg

 

https://dodaj.rs/images/0-02-05-d8b537701b0d00b489e03939dfdc7d8dda9ac53f524c9dc9a1fa92d30468f70a_d6a5b7d75bb142c4.jpeg

 

Cijene - za euro /21

Pivo, efes točeno, XXL (duplo) je 45-60 lira

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neki hotel u Marmarisu i koji nudi u ponudi besplatno korišćenje ležaljki i suncobrana na plaži?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka