Skenda

Skala Maries (divna priča o Skali Maries i vili Toutoula)

351 poruka u ovoj temi

E,bas vala.To je bre rupa od mesta

Fabi file,

Rupa ne rupa ja sam tamo dozziveo ODMOR onakvim kako ga JA zamissljam.

Uzzivaj...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam pesak, entuzijasta koji lokalnim busevima obilazi Tasos i fotografise.Da nisam isla peske sigurno bi mi

promakla''mala Panagija''.

Zanima me jezero, da li ste bili i koliko je udaljeno od Skala Maries?

Hvala.

Draga Fraola,

na site-u www.bjbikers.com imate forum i opis ture oko Tasosa gde se opisuje i kako otici do jezera...

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Draga Fraola,

na site-u www.bjbikers.com imate forum i opis ture oko Tasosa gde se opisuje i kako otici do jezera...

Pozdrav

Dragi Skenda,

Mnogo vam hvala, sajt je jako zanimljiv :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi moji ljubitelji Tasosa,

evo posle duzzeg odsustva sa foruma zelim nessto da napissem.

Da li je neko u medjuvremenu bio u Skali Maries i ako je bio, molim Vas neka opisse utiske i ostalo...

Hvala Vam i pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, dragi moji ljubitelji Tasosa, tacno pre mesec dana krenusmo i mi put "sume koja pliva". Toliko smo nestrpljivi bili, da smo umesto uvece, krenuli u 3 popodne. Nije bilo mesta cekanju!

I sta da vam kazem, stigosmo u Keramoti u gluvo doba noci, 1 po nasem. U luci samo pecarosi i nas dvoje. Par sati sna u autu, izlazak sunca smo vec docekali na trajektu i pravac Tasos. Ovo je zapravo nas drugi odlazak na carobno ostrvo. Davne 1987. i evo 2010. Ushicenje, radost, pogled koji leti levo, desno i nama se vec ukaza Skala Maries.

Prvi utisak, podseca malo na Rafailovice. Mesto je malo, slatko, ususkano. Nasi domacini tek se izbudili. Docekase nas sa siroookim osmehom, pa cak i mali Jovan u tatinom narucju. Vila Toutoula, lepa, na domak gradse plaze, nasa sobica, cista, prostrana i sjani domacini. I tu je otpoceo nas ovogodisnji odmor.

Tri dana u mestu koje ima dusu. A mestani, sjani. Zamislite, prolaze ujutru pored nase terase i javljaju se, na ulici, javljaju se. To do sada nisam dozivela.

Jedino razocarenje za mene bila je secerna plaza. Prljava, ogromna guzva na njoj, tako da se zadrzavali na njoj nismo.

Posle tri dana boravka u Skali Maries, nas odmor nastavili smo na Pahis beach-u. Zahvaljujuci nasem dragom forumasu Skendi, mi smo resili da odmor otpocnemo tri dana ranije, i da osetimo cari ovog prelepog mesta. I nismo se pokajali. Vraticemo se sigurno, Skali i nasim domacinima Sotirii, Christosu i malom Jovanu. Sta reci o ljudima, koji te i ne poznaju, a na odlasku ti poklone lep suvenir i to posle samo tri dana boravka u njihovoj kuci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva tema, a ja je vidim sa tolikim zakašnjenjem! :-P

U svakom slučaju, divno je što postoje putnici poput Skende, koji će ostalim namernicima dočarati na ovako lep način jedno mestašce poput Skale Maries, koje je, ruku na srce, ne toliko popularno na Tasosu.

Komentari, fotografije, sve je na poseban način zaokružilo ovu priču..

Ja ću se nadovezati na neke od Bokijevih panoramskih fotografija, u iščekivanju novih putopisa sa Tasosa..

Kao da i sada mogu da osetim vetrić koji pravi ove fine male talase..

10419435.jpg

19493856.jpg

Izmenjeno (cmoka80)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ZebekikoGia sou,

sa prvim zracima sunca, i u ovim ledom, okovanim danima, vec se spremamo za grcku.

Evo malo duha...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nakon mnogo razmišljanja mislim da smo sve bliži trećem odlasku na Tasos. No, možda da promenimo lokaciju, a i da budemo 12 dana. Prošle godine smo samo prošli kroz Skalu Maries i malo nam je zasmetalo što su ulice uske i jednosmerne, parkiranje malo teže za neiskusne, a da nije neki kamionet išao ispred nas ne bismo znali kako da iz mesta izađemo. Mesto je zasita mirno. Mala gradska plaža mi nije ostavila neki utisak, pa imam nekoliko pitanja. Koliko je Atzpas udaljen peške / kolima? Na facebook-u se spominje Platanas beach, samo ne znam gde je to.

Pozdrav za sve ljubitelje Tasosa! zaista, ko jednom ode tamo uvek će hteti da se vrati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja htedoh ovu tajnu oazu da sačuvam ljubomorno za sebe iduće godine! Ali eto pojavilo se javno!!! Skala je zaista predivna, još uvek nekomercijalizovana, uživali smo tamo prilikom par poseta. Samo da dodam da je Astpas plažica ustvari starim forumašima poznata kao Šećerna plaža i lepa je kad nije gužva. Nažalost ležaljke se sada mislim ipak naplaćuju.

Imam predivnih slika da postavim, ali to će biti kada se vratim, sad još uvek uživam na Tasosu a pred nama je duga zimaaa za psotavljanje stotina hiljada slika koje ćemo letos svi mi napraviti. srce.jpg

Ako mislimo na istu plazu, udaljena je 700m od "centra" Skale Maries.

Link koji ste postavili do Fan kluba Skale Maries vodi do slika od kojih jedna jeste Astpas plazza.

Ta plaza se nalazi sa desne strane mesta, gledano sa mora, i udaljena je 7 min. hoda, maksimalno, iz kojeg god dela da podjete.

Izmenjeno (Skenda)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u vili Porto gatos na ulazu u Skala Maries, neposredno pored Secerne plaze? Posto pored ove vile prolazi put za Skalu Maries, interesuje me da li je bucno nocu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u vili Porto gatos na ulazu u Skala Maries, neposredno pored Secerne plaze? Posto pored ove vile prolazi put za Skalu Maries, interesuje me da li je bucno nocu.

Obzirom da je mesto mirno, put ne bi trebalo da bude bučan noću. Atzpas je blizu, pa bi možda u toku dana bilo više ljudi. Daju vrlo povoljnu cenu u julu - ja sam tražila studio za dvoje od 10-22.07. - 40e po danu, ali bismo plaćali 10 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da je mesto mirno, put ne bi trebalo da bude bučan noću. Atzpas je blizu, pa bi možda u toku dana bilo više ljudi. Daju vrlo povoljnu cenu u julu - ja sam tražila studio za dvoje od 10-22.07. - 40e po danu, ali bismo plaćali 10 dana.

I ja sam dobio slicnu ponudu, boravis 14 dana, a platis 10. Nesto mi tu ne mirise kako treba, do sada nisam imao prilike da cujem da neko nudi toliki gratis period. Hajde dan-dva, ali cetiri...Pitanje je zbog cega je to tako, mora da postoji neki razlog, mada vila izgleda sasvim pristojno za taj novac. A mozda sam i previse sumnjicav, jer nisam navikao da mi neko nudi nesto dzabe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm, kriza ili ne, trebalo bi proveriti.

Danas mi je stigao mejl od Chrisa iz Toutoule. Dali su nam lepu ponudu - 35e po danu, sa klimom. Mene su opisi tih ljudi ovde kupili zajedno sa slikama vile na sajtovima. Red je da ove (treće) godine letujemo na ovoj strani ostrva. Naročito što je to ove godine jul, a ne avgust, pa dan traje duže. Jedva čekam zalaske sunca. Doduše, i godišnji odmor jedva čekam. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm, kriza ili ne, trebalo bi proveriti.

Danas mi je stigao mejl od Chrisa iz Toutoule. Dali su nam lepu ponudu - 35e po danu, sa klimom. Mene su opisi tih ljudi ovde kupili zajedno sa slikama vile na sajtovima. Red je da ove (treće) godine letujemo na ovoj strani ostrva. Naročito što je to ove godine jul, a ne avgust, pa dan traje duže. Jedva čekam zalaske sunca. Doduše, i godišnji odmor jedva čekam. osmeh1.gif

Pisao sam prethodno o ovome no mozzda nije losse da i sad ponovim.

Sa Sotiriom i Hristosom mozete sve da se dogovorite.

Mi smo im reko Western Union-a uplatili 30% a ostatak smo im doneli.

Kada smo se iskrcali sa trajekta na ostrvo Hristos nas je pozvao telefonom da ga sacekao kako bi nam pokazao put (nema potrebe vrlo lako se nalazi) sto govori o njegovoj srdacnosti.

Sto se tice cene, on je bio najpovoljniji u periodu kraj juna pocetak jula(15 dana), a poslao sam preko 100 upita preko net-a.

Ako Vas jos nesto interesuje,kapetan.gif tu sam...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da dopunimo celu pricu i drugim opisima:

www.tourismos-kavala.gr

Skala Maries – Maries

Lepe plaže s kristalno čistim morem i tavernama upotpunjuju lepotu ovog malog mesta. Penjući se ka planinskom selu Maries, zastanite kod manastira Bogorodice. Izlazeći iz sela na put koji vodi ka Ipsariju i Kastru, posetilac nailazi na jezero Jena (Genna). Treba napomenuti da je to jedino vodeno biostanište na ostrvu, tako da odmor na njemu sigurno predstavlja jedinstveno iskustvo.

www.realholidaysgreece.com

Skala Maries

Skala Maries is a quiet little fishing village with three wonderful tiny sandy bays and some family taverns. Don't wait to find luxury beach bars and fancy restaurants. Simple welcoming people, not commercial tourist approach. One of the well hidden places in Thassos which remains not crowded even in the peak season.

Swim at Atspas beach

Try Sun-dried octopus

Enjoy a wonderful sunset in a really relaxing scenic

Visit the mountainous village of Maries and Thassos lake

www.thassos-greek-island.com

<H2 style="TEXT-ALIGN: center">Greek Island Vacation Spots:

Atspas Beach</H2>Greek Island Vacation Spots: This spot in Thassos Greek Island is completely non-comercialized and not very well known. It is perfect for people who enjoy authentic and peaceful Greek places.

Atspas Beach has fine sand and crystalline shallow waters and it is ideal for people that seek a place not crowded in the midst of nature.

Atspas-Beach.jpg This beach is located near the traditional Greek resort of Scala Marion, on the western coast of Thassos Greek island-one of the most beautiful and greenest greek islands.

In the village there are two other beaches each one offering something special to both visitors and locals. <BR clear=all>

The sea here is so crystal clear. <BR clear=all><BR clear=all>Atspas-Boat.jpg One can walk from Scala Marion and within a few minutes arrive at this wonderful beach that Thassos offers.

Just above the beach on the main road there is a nice coffee bar where you can go for a drink after your swim. <BR clear=all><BR clear=all>If you feel hungry there are many tavernas in the centre of the village just a few metres away. maries.jpg

In the area there are two other beaches for you to choose.

One is in the entrance of Skala Maries where you can see the local fishermen's boats.

And who knows.. if you get to talk with them you might be given fresh fish. <BR clear=all><BR clear=all>maries2.jpg As you walk you arrive in the village where there are the local shops and of course the other beach just in front of the tavernas.

There you can find some very beautiful places worth to take pictures of. <BR clear=all>

A romantic spot. The sunset is breathtaking here. <BR clear=all>

pagaki-maries.jpg

<BR clear=all>

The local children are playing in the street, enjoying the sun and the warmth of Thassos <BR clear=all><BR clear=all>

kids.jpg

<BR clear=all>

The central Beach in Skala Maries. <BR clear=all><BR clear=all>

maries-view.jpg

The village of Maries is one of the oldest ones in Thassos. It is build on a gorge, on a high altitude. From early times there were iron mines operating here, abandoned today and still visible from the gorge on the right of the village.

The village got it’s present form during the middle ages. For security reasons the houses were build close to each other. On the old house that still remain, one can see “fourousia” on the balconies and carved ceilings, examples of a brilliant architecture and economic vigor.

Until 1926 there were three monasteries of Agio Oros in the area. Those of Karakalou, Ksiropotamou and Stavronikita. Due to close relationship developed between the area and Agio Oros, many testaments and information have been saved concerning the area during the Byzantine era. Interesting is the legend surrounding the name of the area:

one story talks about the many mulberries that named the village, while another one talks about two Maria’s, only survivors of a pirate raid during which the entire population of the village was slaughtered.

Today, the village is very quiet with not much of a tourist development. Still, it remains very scenic and perhaps the only village you can get peace and quiet, if that is what you seek. The small cafe in the center of the village, under the everlasting mulberry, is on of my favorites.

12klm from the village, by the sea, next to the location which the minerals from the mines were loaded, developed the village of Skala Marion.

A scenic fishermen village, build next to the sea waves with plenty of quiet, many good taverns, fresh fish and seafood, rented rooms with ocean view, a majestic sunset, and on the backside, on the village’s exit, the most beautiful, non-commercialized beach of Thassos: Aspas (or Atspas), a small oblong paradise for those who don’t enjoy commercialized beaches.

Maries is the answer of natural beauty to the organized industrial tourism of spectacles and paid services.

Discover it!

<BR clear=all>

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka