Skenda

Skala Maries (divna priča o Skali Maries i vili Toutoula)

351 poruka u ovoj temi

.........................

pogled3.jpg

danju Skala Marion (ali oko 5 ujutru...po hleb (0.85e Fransucki i 1e 350 gr ) idete oko 8/ 8.30 po Grckom vremenu)....

tada je sve tiho i ljudi tek tada ustaju

DSCF9288.jpg

DSCF9287.jpg

DSCF9202.jpg

DSCF9201.jpg

DSCF9196.jpg

DSCF9193.jpg

DSCF9192.jpg

DSCF9190.jpg

DSCF9189.jpg

DSCF9188.jpg

DSCF9186.jpg

DSCF9185.jpg

DSCF9184.jpg

DSCF9183.jpg

DSCF9181.jpg

plaza u samo centru....a postoje 3 plaze....ATSPAS, u samom centru i desno (odavde) kada se dolazi....

DSCF9180.jpg

DSCF9179.jpg

DSCF9199.jpg

pogled sa plaze ka

DSCF9294.jpg

pre slikanja, kisa je pada ceo dan i noc...i onda se prolepsalo

Izmenjeno (Bokins)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Booookiiiiiiii maaaaaajstooooore !!!!! Svaka cast na fokama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam pesak, entuzijasta koji lokalnim busevima obilazi Tasos i fotografise.Da nisam isla peske sigurno bi mi

promakla''mala Panagija''.

Zanima me jezero, da li ste bili i koliko je udaljeno od Skala Maries?

Hvala.

Kali mera,

Do jezera nismo issli.

Ali kao kompenzacija evo kratke price o Kranjici Aliki po kojoj se zove i Aliki plazza a ispricali su nam je opet, pretpostavljate, Xristos i Sotirija.

Iza plaze Aliki, koja je jedna od najpoznatijih na Tasosu nalazi se i iskopine kraljicine palate i ostaci groba kraljice Aliki.

Prema nasim domacinima, Aliki kraljica je bila vrlo slobodna zena u njeno vreme i zivela je sa mnogo muskaraca koje je vrlo cesto menjala.

Kao sto to biva u svim pricama ove vrste njen otac odluci da je izgna i da je protera na Tasos, na ovo mesto.

Kraljica se nastanila na ovom mestu i nastavili da zzivi ovim stilom zivota sve do njene smrti, pa tako se i ova plaza zove prema njoj "Aliki paralia"

Ako tamo odete videcete ostatke te gradjevine, Grob kraljice Aliki i divnu malu plazzu u uvalici sa vrlo cistom vodom.

Takodje, u blizini ostataka palate se nalaze i male pecine.

Ulaz u ovaj kompleks je slobodan i nisam siguran u kom periodu je otvoren.

Kao dodatak ovome setio sam se i price o dve iste ikoname od ko9jih se jedna nalazi u "Panagia" manastiru a druga u Rusiji.

Pricacu sa Xristosom pa ako Vas interesuje mogu tacno da Vam napisem o kojim ikonama se radi.

Pozdrav...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li znas....

  • odakle su macevi? video sam gomilu njih ......mogu samo prepostavljjati ali pricu o njima ne znam
  • ekser.... kojim je proboden Isus Hrist...nisam video ....gde se nalazi?

mermernanotessanatsps022.jpg

mermernanotessanatsps021.jpg

Maceve u manastiru svetog Arandjela su ostavljali ljudi iz cele Grcke kao poklon ovom svecu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti si malo pobrkao manastire.Blizu Skala Marion je manastir Panagija o kome je zrenjaninac pisao a fotka koju si stavio je iz Arh.Mihaila gde se nalaza macevi i klin kojim je proboden Hristos.

Izmenjeno (mirarbi)
ne citirati post koji prethodi Vašem
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije pobrkao. Skenda je pričajući o obaveznoj garderobi za ulazak u manastir u Skali Maries, pomenuo, poređenja radi i manastir Sv. Arhangela Mihaila, pa se Bokins na to nadovezao. Ipak, dobro je da si precizirala šta je gde, jer čitaoci ove teme koji nisu bili na Tasosu ili koji nisu upućeni u priču šta je u kom manastiru, sada imaju jasniju sliku.

Bokins, tvoje fotke zalazaka sunca su neprevaziđene. Kao da samo za tvoje oči i objektiv tvog aparata sunce zalazi nekoliko puta tokom iste večeri i pozira ti i pozira...:) Svaka čast i hvala za posvetu!

Divine, 45 evra za kraj avgusta je mnogo. 30 evra bi bilo realno, 35 evra OK, al' mislim da ćeš najverovatnije za 40 evra ugovoriti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvale / Vidikovci posle Skale Marion

posle izlaska iz Skale Marion i kretanja ka Limenariji...

tasosmapsuvale.jpg

  • postoji nekoliko vidikovaca i uvalica koji su nas ocarali na Tasosu
  • ljudi stanu sa kolima i slikaju....dive se
  • neke slike su radjene sa uvecanjem, da Vam priblizi lepotu Tasosa

mermernanotessanatsps149.jpg

mermernanotessanatsps152.jpg

mora

mermernanotessanatsps151.jpg

mermernanotessanatsps150.jpg

boju

mermernanotessanatsps127.jpg

mermernanotessanatsps148.jpg

mermernanotessanatsps146.jpg

mermernanotessanatsps145.jpg

cistocu

mermernanotessanatsps144.jpg

mermernanotessanatsps143.jpg

mermernanotessanatsps142.jpg

u daljini Skala Marion

mermernanotessanatsps141.jpg

mermernanotessanatsps140.jpg

u daljini Skala Marion

mermernanotessanatsps139.jpg

mermernanotessanatsps137.jpg

mermernanotessanatsps136.jpg

mermernanotessanatsps135.jpg

Izmenjeno (Bokins)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvale / Vidikovci posle Skale Marion

posle izlaska iz Skale Marion i kretanja ka Limenariji...

tasosmapsuvale.jpg

  • postoji nekoliko vidikovaca i uvalica koji su nas ocarali na Tasosu
  • ljudi stanu sa kolima i slikaju....dive se
  • neke slike su radjene sa uvecanjem, da Vam priblizi lepotu Tasosa

mermernanotessanatsps133.jpg

mermernanotessanatsps154.jpg

mermernanotessanatsps132.jpg

mermernanotessanatsps131.jpg

mermernanotessanatsps130.jpg

mermernanotessanatsps129.jpg

mermernanotessanatsps128.jpg

mermernanotessanatsps126.jpg

mermernanotessanatsps124.jpg

mermernanotessanatsps123.jpg

mermernanotessanatsps121.jpg

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kali mera,

Do jezera nismo issli.

Ali kao kompenzacija evo kratke price o Kranjici Aliki po kojoj se zove i Aliki plazza a ispricali su nam je opet, pretpostavljate,  Xristos i Sotirija.

Iza plaze Aliki, koja je jedna od najpoznatijih na Tasosu nalazi se i iskopine kraljicine palate i ostaci groba kraljice Aliki.

Prema nasim domacinima, Aliki kraljica je bila vrlo slobodna zena u njeno vreme i zivela je sa mnogo muskaraca koje je vrlo cesto menjala.

Kao sto to biva u svim pricama ove vrste njen otac odluci da je izgna i da je protera na Tasos, na ovo mesto.

Kraljica se nastanila na ovom mestu i nastavili da zzivi ovim stilom zivota sve do njene smrti, pa tako se i ova plaza zove prema njoj "Aliki paralia"

Ako tamo odete videcete ostatke te gradjevine, Grob kraljice Aliki i divnu malu plazzu u uvalici sa vrlo cistom vodom.

Takodje, u blizini ostataka palate se nalaze i male pecine.

Ulaz u ovaj kompleks je slobodan i nisam siguran u kom periodu je otvoren.

Kao dodatak ovome setio sam se i price o dve iste ikoname od ko9jih se jedna nalazi u "Panagia" manastiru a druga u Rusiji.

Pricacu sa Xristosom pa ako Vas interesuje mogu tacno da Vam napisem o kojim ikonama se radi.

Pozdrav...

Evharisto Skenda,

Jako me interesuje prica o istim ikonama, predpostavljam da je u pitanju ikona Bogorodice, ali vi pitajte vaseg domacina za detalje.Jos me zanima prica o manastiru Sv.Pantelejmona koji je blizu Kazavitija.

Cujem da je sad napravljen asfaltni put do tog manastira, pa vas molim da to proverite.Sledeci moj odlazak na Tasos ukljucije obaveznu posetu tom manastiru.

Mnogo hvala i pozdravite vase dobre grcke domacine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evharisto Skenda,

Jako me interesuje prica o istim ikonama, predpostavljam da je u pitanju ikona Bogorodice, ali vi pitajte vaseg domacina za detalje.Jos me zanima prica o manastiru Sv.Pantelejmona koji je blizu Kazavitija.

Cujem da je sad napravljen asfaltni put do tog manastira, pa vas molim da to proverite.Sledeci moj odlazak na Tasos ukljucije obaveznu posetu tom manastiru.

Mnogo hvala i pozdravite vase dobre grcke domacine.

Kali mera,

Daxi,

Ccim se cujem sa Xristosom pitacu ga sve ove stvari u vezi sa manastirima.

A posto me vec i 5 dan drzi jako osecanje koje sam poneo iz Skale Maries moram sa Vama da podelim i pricu o hrani.

Nisam siguran da li postoji tema na forumu "grcka hrana i pice" te je prigodno ovo pisati na tom mestu no ja cu je napisati ovde jer je vezana opet za Xristosa, Sotiriju i Skalu Maries.

Naime,

jednoga dana su nam priccali o ribi koja se zove "Isusova riba" (Xristopsarija)

Vec sledeceg dana smo je jeli kuvanu u crnom luku, paradajizu i svim onim grckim zacinima od kojih se i kad niste gladni otvara apetit.

Radi se o beloj ribi koja skoro i da nema kosti, sem kiccme.

Vrlo je ukusna ovako pripremljena i uz grcku salatu ne treba Vam nista visse do ccasse Retzine "Malamatine" da sve postane perfektno.

Za recept cu da pitam Sotirijuplezko.jpg . ako bass nekoga zanima.

Ono ssto je vezano za ovu ribu jeste predanje da je Isus hranivsi gladne, prema bibliji, stvorio vino, hleb i ribu.

Riba kojom su bili nahranjeni gladni je bas ta riba te je prema ovoj legendi i dobila ime "Hristova riba" (Xristopsaria)

Pokusavam da nadjem sliku ove ribe na "googlu" no ne uspeva mi.

Lici na ribu list..

Mislim da ce biti dovoljno, ako odete u Skalu Maries, da pitate ribara koji svako jutro, deruci se iz kombija: "Psarija, Psarija, freska psarija!!", prodaje svezzu ribu, da li je ima...

Pozdrav i hvala BokiNS-u, koji mislim da je bio u isto vreme kada i mi kod Xristosa i Sotirije, na divnim fotografijama, koje me u nekim momentima ostavljau bez daha.

Pozdrav....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja htedoh ovu tajnu oazu da sačuvam ljubomorno za sebe iduće godine! Ali eto pojavilo se javno!!! Skala je zaista predivna, još uvek nekomercijalizovana, uživali smo tamo prilikom par poseta. Samo da dodam da je Astpas plažica ustvari starim forumašima poznata kao Šećerna plaža i lepa je kad nije gužva. Nažalost ležaljke se sada mislim ipak naplaćuju.

Imam predivnih slika da postavim, ali to će biti kada se vratim, sad još uvek uživam na Tasosu a pred nama je duga zimaaa za psotavljanje stotina hiljada slika koje ćemo letos svi mi napraviti. :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja htedoh ovu tajnu oazu da sačuvam ljubomorno za sebe iduće godine! Ali eto pojavilo se javno!!! Skala je zaista predivna, još uvek nekomercijalizovana, uživali smo tamo prilikom par poseta. Samo da dodam da je Astpas plažica ustvari starim forumašima poznata kao Šećerna plaža i lepa je kad nije gužva. Nažalost ležaljke se sada mislim ipak naplaćuju.

Imam predivnih slika da postavim, ali to će biti kada se vratim, sad još uvek uživam na Tasosu a pred nama je duga zimaaa za psotavljanje stotina hiljada slika koje ćemo letos svi mi napraviti. :srce:

  • Bili smo par puta na ATspas, (kraj juna) i nije se naplacivala....mozda sada
  • 20 god nasi dolaze u Skala Marion
  • za slike cekamo
  • Divna plaza...lici na Karide na Sitoniji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evharisto Skenda,

Jako me interesuje prica o istim ikonama, predpostavljam da je u pitanju ikona Bogorodice, ali vi pitajte vaseg domacina za detalje.Jos me zanima prica o manastiru Sv.Pantelejmona koji je blizu Kazavitija.

Cujem da je sad napravljen asfaltni put do tog manastira, pa vas molim da to proverite.Sledeci moj odlazak na Tasos ukljucije obaveznu posetu tom manastiru.

Mnogo hvala i pozdravite vase dobre grcke domacine.

Draga Fraola,

Cuo sam se sa Xristosom,

ono ssto mi je ukratko rekao jeste da je put do manastira "Sv. Pantelejmona" i dalje stari put.

U vezi ostalih odgovora, Xristos zzeli da bude ssto iscrpniji pa ce on da poprica sa ocem "Epifanios"-om iz "manastira "Panagia" pa cu uskoro imati sve odgovore mozzda i visse.

Pozdrav...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Draga Fraola,

Cuo sam se sa Xristosom,

ono ssto mi je ukratko rekao jeste da je put do manastira "Sv. Pantelejmona" i dalje stari put.

U vezi ostalih odgovora, Xristos zzeli da bude ssto iscrpniji pa ce on da poprica sa ocem "Epifanios"-om iz "manastira "Panagia" pa cu uskoro imati sve odgovore mozzda i visse.

Pozdrav...

Dragi Skenda,

Hvala na trudu koji ulazes, ali ta prica to sigurno zasluzuje.

pozdrav tebi i Xristosu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skenda,

Nisam treptala dok sam citala tvoje opise i kao i mnogi, zao mi je sto nisam za ovo saznala pre, ali sta da se radi, ja odoh u Limenariju, a ovo sve cu svakako posetiti sa svojim suprugom, jer idemo kolima i hvala ti na svemu ovome sto si napisao, ja naprosto nemam reci.... F A N T A S T I C N O!!!!!!!

Bokins, takodje, hvala na divnom fotografijama, opisima i svemu, stvarno ste super!!!

E Tedi, Tedi, sledece godine u ovo dobaaaa........ :) :) :) :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka