Skenda

Skala Maries (divna priča o Skali Maries i vili Toutoula)

351 poruka u ovoj temi

Divno napisano. Sva sam se naježila, raznežila, čak i zaplakala.

Svaka ti čast!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molila bih ako možeš da okačiš slike smeštaja, mesta, plaže, manastira...

Posebno me zanima koliko ima parking mesta u blizini vile i ima li vila wireless internet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da znas da sam se zapitao, posle ovog teksta, da li mi je pravi potez sto i ove godie letujem u Limenariji ili sam ove godine mogao malo da se povucem u ovako nesto...

Ako nije tajna koliko ste placali smestaj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno napisano. Sva sam se naježila, raznežila, čak i zaplakala.

Svaka ti čast!

Isti slucaj, sem plakanja. biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da znas da sam se zapitao, posle ovog teksta, da li mi je pravi potez sto i ove godie letujem u Limenariji ili sam ove godine mogao malo da se povucem u ovako nesto...

Ako nije tajna koliko ste placali smestaj?

Da i mene zanima, normalno ako nije tajna! Izgleda vise nego solidno cak sta vise lepo!biggrin.jpg

Izmenjeno (Alex82)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isti slucaj, sem plakanja. biggrin.jpg

Kali mera,

drago mi je sto sam uspeo da Vam prenesem dassak vetra i miris mora koji sam svako jutro osecao u tom ribarskom selu.

Ssto se tice slika apartmana i vile imate ih na site-u i verujte mi sve je kao ssto je na slikama.

Studiji su poceli sa radom prosle godine u julu i potpuno su novi.

Xristos i Sotirija nisu stedeli (koliko su mogli...) i sve je u vrlo pristojno.

Supruga i ja imamo dvoje dece 4 i 6 godina tako da nismo hteli da se zezamo sa smestajem, higijenom i klopom.

Ono ssto odvaja ove ljude od svih gde smo bili, a bili smo dosta u Grckoj (Rodos, Ios, Paralija, Solun, Kardica, Pefkohori, Atina) jeste ssto su jako srdacni i spremni u svakom momentu da izadju u susret na svaki razuman zahtev.

Manastire je zabranjeno slikati tako da smom postovali ovo pravilo i imam samo jedan snimak tog manastira spolja. (ako neko zeli nek mi posalje mail pa cu mu poslati....)

Praking mesta?

To je ono ssto nisam skoro ni u jednom privatnom studiju video da je lepo reseno, tako da se i ovde parkira na ulici uza zid i na nekim prosirenjima ali opet napominjem messtani su vrlo predusretljivi i uvek se nadje mesto za auto...

Ssto se tice wireless-a i to je u duhu tog mestassceta.

Postoji internet klub koji nismo posecivali (svih 16 dana potpuno prazan-jedino gazda i jos po neki prijatelj piju pice...ponekad) ali nam je Xristos rekao da bi bilo jednostavnije da podjemo peske i prenesemo poruku nego da je saljemo net-om.

On svoje meil-ove proverava preko mobilnog telefona (mislim da je operater wind ili nesto sl...)

U samoj vili nema wireless-a ali ako Xristos vidi potrebu za tim verujem da ce ga uvesti, ako ima uslova.

Kada su cene u pitanju, to je ono sto je kao i u celoj Grckoj stvar pregovora i nista nije fiksno.

Na site-u vile Toutoula postoji okacen cenovnik....medjutim... mi smo se sa Xristosom dogovarali mail-om negde u maju za termin od 21 juna do 6 jula (15 nocenja) cena koju nam je dao za zakup studija je bila za taj period najpovoljnije nesto sto sam mogao da nadjem preko net-a na Tasosu a slao sam preko 100-tinu upita i posle njega je bila najpovoljnija vila Ana u Skali Potamiji.

Iz postovanja prema Sotiriji i prema njemu ne mogu da Vam kazem koliko sam platio ali Vam mogu reci od cega je zavisila cena:

-Duzina boravka

-Velicina studija

-Termina boravka

-Nacina na koji je upit napisan

Sve ovo ssto sam napisao o njima je malo da pokazze kakvi su oni ljudi...

Xristos ima skolu voznje u Kavali i kancelariju i Limenariji tako da smo pri povratku kuci popili kafu u Kavali i malo nam je pokazao grad.

Kavala je takodje predivna i razmisljamo sledece godine da se tamo uputimo na par dana posle Tasosa jer ima mnoooooogo divnih stvari.

Ono ssto smo uspeli da snimimo i vidimo jeste stari grad i tvrdjava, spomenik Muhamed Ali-ju (koji je u proslosti pomagao Grckom narodu toga kraja), egipatski imamet, Restoran sa divnim pogledom na celu Kavalu i na kraju 4 Km od samog grada kompleks Batis gde su se klinci kupali a mi na miru popili "Kafe - frape" http://www.batis-sa.gr/en

Moram do grada sa zenom ali ako Vas jos nesto zanima mogu Vam dati Xristosov broj, pricati o njima jos satima.

Pozdrav iz Zrenjanina koji deluje tako jadno posle ovog letovanja.

Uzivajte...

Izmenjeno (mirarbi)
nedozvoljeno linkovanje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno ste opisali ovo mestasce.Evo ja cu sa par fotografija da pojacam te utiske.

Crkvica u centru sela61345010_crkva.jpg

Taverna pored gradske plaze

61345056_grad_plaza.jpg

Kada krenete levo pored ovih kuca na slici, naicecete na  ovu prelepu malu Panagiju, slikala sam je s puta, malo vestiji neka sidju dole, da dobijemo fotografiju iz drugog ugla.

61345076_mala_panagija.jpg

Nastavite tim putem i posle desetak minuta, peske naravno, dolazite u ovu uvalicu

61345107_uvalica.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cekajte, to nije sve :kez: ovo lepo ribarsko seoce ima TRI plaze.Evo je treca, ona je desno od gradske plaze, ispod crkvice.

61346073_plaza.jpg

Tek kada smo krenuli nazad, da sacekamo lokalni bus, videli smo ovu tablu.Zao nam je sto nismo mogli da odemo ni do jezera ni do manastira, jer bi rizikovali da propustimo poslednji bus za Potos.Zato molim one koji znaju, da mi kazu, koliko ima do jezera a kolko daleko je manastir.

61346092_tabla.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Bogorodiccinog manastira ima oko 15 tak kilometara,

ako dolazite u Skala Maries iz Limaneasa (Tasosa), kada dodjete do "raskrsnice" u selu, imate put koji Vas vodi desno u "centar i put pravo koji ide ka manastiru vozite oko 20 minuta i sa leve strane vam se nalazi tipicna mala crkvica (krajputassica) za grcku, pored puta, tu skrecete levo i vozite po betonskom putu ok 5 - 10 min i nailazite na manastir koji je otvoren dvokratno.

Mi smo bili popodne popodne oko 18:30 a otvoreni su od 09:oo do 14 i od 17:00 do 20:00h.

U manastiru nas je docekao otac "Epifanios" koji nije mnogo pricljiv i od informacija nam je rekao da je mali hram sagradjen 1814 i to je sve.

Druge stvari koje smo saznali o ovom mestu smo dobili od Sotirije i Xristosa (Nassih domacina).

Ono ssto smo zapazili je da je narod ostavio mnogo poklona ovom mestu u vidu "Koboloja", nakita, i sl.

Naravno muskarci moraju da obuku pantalone i majcu kratkih rukava a zene moraju da imaju prekrivena ramena i nesmeju biti u pantalonama ako zele da udju.

Deca mogu u bermudama i majcama kratkih rukava.

Nemojte da pogresite jer ovo nije veliki manastir da Vam na ulazu daju pantalone i ostalu garderobu za zene jer nemaju mnogo posetilaca kao u manastiru Svetog Arandjela koji je kao hotel sa 5 zvezdica.

Ako Vas jos nesto zanima tu sam....

Pozdrav...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam  pesak, entuzijasta koji lokalnim busevima obilazi Tasos i fotografise.Da nisam isla peske sigurno bi mi

promakla''mala Panagija''.

Zanima me jezero, da li ste bili i koliko je udaljeno od Skala Maries?

Hvala.

Izmenjeno (mirarbi)
ne citirati post koji prethodi Vašem
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molila bih ako možeš da okačiš slike smeštaja, mesta, plaže, manastira...

Posebno me zanima koliko ima parking mesta u blizini vile i ima li vila wireless internet.

kao sto sam ti obecao......tebi (M) & Pef & (AN),...

Galeboviinaslov.jpg

i kao sto je rekla (AN)......

s1.jpg

..Najlepsi zalazak sunca ima Skala Marijes, pa ako si romantik dopasce ti se to i duh stare Grcke koji se tu definitvno oseca.

s6.jpg

..To je ono sto sam trazio..i nasao.....

sunce10.jpg

Pratili su nas na trajektu....

scalamarion1.jpg

koje smo uz put hranili

scalamarion3.jpg

uz muziku

scalamarion2.jpg

u romanticnom mestu

pogled3.jpg

mesta za parking.....malo...uzbrdo i nizbrdo...sto ja nisam navikao

pogled.jpg

tu postoji 2-3 restorancica, do naseg studia gde smo boravili.... jedna mesara?, i jedna radnja sa razlicitim stvarima i...

pogled4.jpg

posto internet nije radio, nisam mogao da se upoznam sa (P) a WIFI ...nema

boravili smo u

vilatoutula.jpg

od Chrisa, Sotirije and little John (Jovan)...stvarno divni i ljubazni ljudi...

Hvala im za sve

sunce7bokins.jpg

nastavak sledi...

Izmenjeno (Bokins)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bokins, odusevio si me i slikama i opisom. Svaka cast! Ja sam jos sinoc poslala mail tvojim domacinima i evo upravo mi je stigao odgovor. Ja imam rezervaciju za 10 dana, ali pozelela sam da odmor produzimo za jos 3 . Bio bi to period krajem avgusta. Ponudili su mi cenu od 45 eur po danu (dve osobe), pa mi reci molim te sta mislis da li je to malo previse i da li bi imalo svrhe da im predlozim da malo spuste cenu?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Bogorodiccinog manastira ima oko 15 tak kilometara,

ako dolazite u Skala Maries iz Limaneasa (Tasosa), kada dodjete do "raskrsnice" u selu, imate put koji Vas vodi desno u "centar i put pravo koji ide ka manastiru vozite oko 20 minuta i sa leve strane vam se nalazi tipicna mala crkvica (krajputassica) za grcku, pored puta, tu skrecete levo i vozite po betonskom putu ok 5 - 10 min i nailazite na manastir koji je otvoren dvokratno.

Mi smo bili popodne popodne oko 18:30 a otvoreni su od 09:oo do 14 i od 17:00 do 20:00h.

U manastiru nas je docekao otac "Epifanios" koji nije mnogo pricljiv i od informacija nam je rekao da je mali hram sagradjen 1814 i to je sve.

Druge stvari koje smo saznali o ovom mestu smo dobili od Sotirije i Xristosa (Nassih domacina).

Ono ssto smo zapazili je da je narod ostavio mnogo poklona ovom mestu u vidu "Koboloja", nakita, i sl.

Naravno muskarci moraju da obuku pantalone i majcu kratkih rukava a zene moraju da imaju prekrivena ramena i nesmeju biti u pantalonama ako zele da udju.

Deca mogu u bermudama i majcama kratkih rukava.

Nemojte da pogresite jer ovo nije veliki manastir da Vam na ulazu daju pantalone i ostalu garderobu za zene jer nemaju mnogo posetilaca kao u manastiru Svetog Arandjela koji je kao hotel sa 5 zvezdica.

Ako Vas jos nesto zanima tu sam....

Pozdrav...

da li znas....

  • odakle su macevi? video sam gomilu njih ......mogu samo prepostavljjati ali pricu o njima ne znam
  • ekser.... kojim je proboden Isus Hrist...nisam video ....gde se nalazi?

mermernanotessanatsps022.jpg

mermernanotessanatsps021.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divan opis mesta, pracen prelepim fotkama....

Hvala svima koji su nam docarali ovu lepotu srce.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka