Skenda

Skala Maries (divna priča o Skali Maries i vili Toutoula)

351 poruka u ovoj temi

Festival u Skali Maries 2009

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam dobio slicnu ponudu, boravis 14 dana, a platis 10. Nesto mi tu ne mirise kako treba, do sada nisam imao prilike da cujem da neko nudi toliki gratis period. Hajde dan-dva, ali cetiri...Pitanje je zbog cega je to tako, mora da postoji neki razlog, mada vila izgleda sasvim pristojno za taj novac. A mozda sam i previse sumnjicav, jer nisam navikao da mi neko nudi nesto dzabe.

Pretpostavljam da je sve ok sto se tice tih gratis dana ( i meni je bilo malo sumnjivo). Prostrani studio, velike terase, pogled predivan. Ja se brinem jedino da nije bucno nocu, zbog klinaca, spavanja... A i neko rece da se stepenicama spusta na plazu, sto bas i nije zgodno sa dvoje male dece. Uh, kako odluciti?! Sto vise gledam sve manje znam :(

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je Nikana ponudila ovu vilu pa pretpostavljam da je sve ok sto se tice tih gratis dana ( i meni je bilo malo sumnjivo). Prostrani studio, velike terase, pogled predivan. Ja se brinem jedino da nije bucno nocu, zbog klinaca, spavanja... A i neko rece da se stepenicama spusta na plazu, sto bas i nije zgodno sa dvoje male dece. Uh, kako odluciti?! Sto vise gledam sve manje znam :(

• Obići cu da je vidim....negde do sredine jula imacu komentar o njoj...

mermernanotessanatsps775.jpg

• mislim da je sasvim ok

• Buke imas, od talasa koje ćeš sigurno čuti i koje dolaze sa ATSPAS tzv Šećerne plaže...to ti je jedina buka

mermernanotessanatsps774.jpg

• Stepenice nisi strašne
  • Imate u blizini igralište za decu koje je malo %&"#%&

scalamarion382-1.jpg

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikakve buke nije bilo prosle godine u Skali Maries.

Ujutru Vas bude galebovi a uvece uspavljuju talasi.

Ono shto sam uspeo da saznam o ovoj vili je da ime "Porto Gatos" znaci "Luka Macaka", zavrsen je prosle godine (zato nema nista na net-u) i po meni je logicno da moraju u startu da privlace goste (gratis dani) kako bi razradili posao.

aspas.jpg

Buku mozda mozete imati jedino preko dana, ako suvise popularizujemo Skalu Maries, pa veliki broj turista nagrne na Astpaszvizduk.gif .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odluka je pala! Idemo u Skalu Maries, Porto Gatos! Sad jos treba docekati kraj juna, uhhh, daleko je...

I da se nadamo da ce vreme biti lepo faca.gif

Izmenjeno (urbans)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

• Obići cu da je vidim....negde do sredine jula imacu komentar o njoj...

U to vreme cu i ja imati komentar jer idemo 26. juna osmeh1.gif Razmenicemo utiske wink.gif

Zaboravih da pitam koliko je Skala Mries daleko od Limenarije? 10-tak km?

Izmenjeno (mirarbi)
Izbegavajmo preduge citate.
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U to vreme cu i ja imati komentar jer idemo 26. juna osmeh1.gif Razmenicemo utiske wink.gif

U tom slucaju, ja cu biti ta koja ce zeljno cekati vase komentare-izvestaje, jer cu ja u Porto Gatosu biti od 26.08. Iz Skale Marijes nosim divne utiske sa proslogodisnjeg letovanja, kao i iz vile Toutoula, a eto ove menjam samo malo lokaciju.klap.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

• 7km...10 tak minuta
  • SVe je blizu....osim Mermerne plaze za koju stvarno treba otici (bez obzira sto sada vise nije divlja)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Bokins! Ostrvo cemo obilaziti koliko nam klinci budu dozvolili osmeh.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bass lepo.

Kada se vratite jedva cekam da procitam Vasse utiske o Skali Maries.

Ako volite grcku kuhinju nemojte da propustite "Uzuki" i "Mezze" u "Crazy shrimp" taverni u "centru" sela... takodje probajte "Dakos"

"Dakos" je grcki hleb koji je inace tvrd kao kamen ali se sluzi pomesan sa paradaizom, krastavcem, lukom, maslinama, fetom i maslinovim uljem, kao salata tako da je vrlo ukusan u toj kombinaciji i kao predjelo ili uzina uz uzo ili retzinu ide jako lepo.

Takodje u pekari imate odlicne pite sa zeljem i sirom...

Uzzivajte....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Pročitala sam vaše utiske o Skali Maries i baš sam uživala, pa smo se i mi opredelili da ove godine letujemo tamo.

Ono što mene interesuje je kakve su cene u restoranima i da li slučajno postoji mogućnost uplate pansiona u nekom od istih.

I ako može malo detaljnije šta je : UZUKI, MEZZE I CRAZY SHRIMP ?

Unapred hvala

Izmenjeno (mirarbi)
Nema potrebe citirati poruku na koju se direktno nadovezujete.
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bass lepo.

Kada se vratite jedva cekam da procitam Vasse utiske o Skali Maries.

Ako volite grcku kuhinju nemojte da propustite "Uzuki" i "Mezze" u "Crazy shrimp" taverni u "centru" sela... takodje probajte "Dakos"

"Dakos" je grcki hleb koji je inace tvrd kao kamen ali se sluzi pomesan sa paradaizom, krastavcem, lukom, maslinama, fetom i maslinovim uljem, kao salata tako da je vrlo ukusan u toj kombinaciji i kao predjelo ili uzina uz uzo ili retzinu ide jako lepo.

Takodje u pekari imate odlicne pite sa zeljem i sirom...

Uzzivajte....

Zelje ne volim a sve ostalo cu probati osmeh.gif Ako imate jos koji savet dobrodosao je osmeh1.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Pročitala sam vaše utiske o Skali Maries i baš sam uživala, pa smo se i mi opredelili da ove godine letujemo tamo.

Ono što mene interesuje je kakve su cene u restoranima i da li slučajno postoji mogućnost uplate pansiona u nekom od istih.

I ako može malo detaljnije šta je : UZUKI, MEZZE I CRAZY SHRIMP ?

Unapred hvala

Ssto se ticce uplata pansiona u nekim restoranima, moja porodica i ja nismo praktikovali ovakav vid ishrane jer visse volimo da svrljamo, pa gde nas zatekne glad tu jedemo ili pre polaska pripremimo klopu pa se na plazi "rastrgovccimo".

"Crazy shrimp" je taverna u "sred" sela u kojoj se pre podne i posle podne okupljaju "lokalci" piju kafu i rakiju, igraju "tavli" i karte i gotovo sam siguran da mozzete sa vlasnikom da se dogovorite o pansionu.

Prosle godine je tamo radila jedna Bugarka koja je po malo pricala i srpski tako da moze da Vam pomogne.

Cene su vrlo/vrlo pristojne:

Shure i ja smo proveli celo popodne u toj taverni, igrali tavle i pijuckali Uzo, popili po kafu, (nismo brojali) ali se secam da smo platili nesto vrlo smesno...oko 10 evra.... (da... cak smo i castili Hristosovog tasta "Steliosa")

Uzuki je deminutiv od Uzo (Ouzo/ούζο)... tako grci tepaju ovom picu, kao mi sto kazzemo "Rakijica"

Mezze je meze, samo ssto cete ovde uz uzzuki da dobijete sardele u marinadi uz malo povrca umesto ssunke-sira i hleba.

Takodje u jedinom "super-marketu" jedan od brace (vlasnici) perfektno govori srpski jer je zavrsio poljoprivredni fakultet u Srbiji.

Ono ssto smo skoro svaki dan kupovali u toj prodavnici jeste ovcije kiselo mleko koje je upakovano u zemljane posude (ima ga i u drugim mestima, ne samo na Tasosu).

Ovo smo jeli skoro uz svaki obrok jer nam je BASSS prijalo (dobro dodje ako izgorite da se malo namazete) a posle Vam ostanu zemljane posude.

Vec sam pisao o tome no u Limenariji postoji poslasticarnica koja (prema prici messtana) jedina na svetu prodaje poslasticu "Lokumades" tako da kazzu da "ko ode na Tasos i u Limenariji ne proba "Lokumades" kao da nije bio...!!!"

"Lokumades" je u stvari grcki ustipak no ovaj je poseban po svojoj recepturi.

Recept za ove kolace je tajna koju znaju samo Otac i sin (mada na ovom site-u mozzete pronaci i recept)

Ako Vas jos nesto interesuje...weee.gif

Izmenjeno (Skenda)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
thankyou.gif na odgovorima, to je upravo ono što me je zanimalo. Jako mi se dopada do sada sve opisano, jedva čekam leto wink.gif .
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A moze li mi neko reci gde je dobra jagnjetina? :zvizduk:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26212
    Ukupno tema
    874191
    Ukupno poruka